Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


clovek2
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

alamo, zase nechapes obsah. Je to moldavske uzemie a tak je nevhodne aby to spravila ukrajina. Alebo rumunsko, co je predstavitelnejsie. Krym je ukrajinske uzemie a navyse z neho rusko utoci. To je dostatocny rozdiel.  Ale mozu existovat scenare, ked to ukrajina spravi, napriklad ak odtial zacnu rusi robit neplechu v moldavsku, a moldavsko poziada o pomoc rumunsko a ukrajinu. 

A nestras atomovkami, to rusku cina vysvetlila jasne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, alamo napísal:

Takžé.. Drahý milovníci a podporovatelia Ukrajinského vojnového snaženia.

Píšeš presne v duchu Ruskej propagandy, alebo si sa pomýlil? Vojnové ťaženie Ukrajiny začalo 24. februára 2022, na vlastnom území?  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 minútami, alamo napísal:

Ale sľubovať im reconguistu Krymu, kde žijú dva milióny rusov, má fakt strategický význam a smrdí to eskaláciou až k použitiu atómoviek, je realistické?

Krym je ukrajinské územie, Podnestersko nie. Z času na čas aj pozri na mapu východnej Európy, aby si sa zorientoval v pojmoch.

Už mi začínaš pripadať ako lacno naprogramovaný troll, ktorý z času na čas niečo šplechne, aby sa potom zamotal vo vlastných fantazmagóriách.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, alamo napísal:

@Tono @tyso

O mňa nejde.. Skôr o to kedy Ukrajinci, výslednú hodnotu obsahu24. február 2022. 24. 

Pesimistickým scenárom je aj to, že Ukrajina bude porazená a Rusko ju anektuje a nastolí tam totalitný režim. Potom môžeš spokojne tvrdiť, že keby sa Ukrajina vzdala hneď, nemusela by podstúpiť toľko ľudských obetí a zničenej infraštruktúry. Že naletela "bulshitu" západu, že môže rozhodovať sama o sebe a o svojej budúcnosti. Podriadiť sa zlu je podľa teba racionálnejšie riešenie, ako bojovať za slobodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Ďakujem za triezve, odvážne, ale pravdivé slová. Súhlasím do bodky.

Kto to asi napisal? Nie nedam tu meno ani clanok. Toto keby pod moj diskusny prispevok, ci blog niekto napisal, by som to povazoval za provokaciu. 

Citát

 

Neslobodno hovoriť o koreňoch vojny

Prvá poznámka sa týka jedného tabu, ktoré sa hlavný prúd politiky a médií pokúša úspešne nastoliť. Neslobodno uvádzať súvislosť ruskej invázie s dlhoročnými plánmi Západu, smerujúcimi k vtiahnutiu Ukrajiny do sféry vplyvu Západu, a to snahou prijať Ukrajinu do NATO alebo dvojstrannou zmluvou medzi USA a Ukrajinou z jesene 2021. Neslobodno povedať, že ruská invázia bola reakciou na tieto kroky Západu. Samozrejme, že to bola reakcia odsúdeniahodná. Ale bola to reakcia naozaj vyvolaná akciami Západu.

Včera sme chceli vládnuť na Donbase pri hraniciach Ruska, dnes kričíme: Zastavme Putina. A zamlčiavame, že to bolo Rusko, kto od roku 2007 hovorilo: Už sa vy zastavte v postupe k našim hraniciam.

Pritom dôkazov tejto súvislosti je neúrekom, na Štandarde sme o nich písali. Komické je, keď sa občas z ničoho nič objaví ďalší taký dôkaz. Nedávno sme si všimli päťhodinový rozhovor bývalého izraelského premiéra Naftaliho Bennetta pre izraelskú televíziu. Hovoril o tom, ako po vypuknutí vojny tajne navštívil v Kremli Putina, telefonoval s Volodymyrom Zelenským aj so západnými lídrami, aby dojednal mier. Povedal, že dosiahol Zelenského súhlas s Putinovou požiadavkou neutrality Ukrajiny, čo by znamenalo, že Ukrajina do NATO nevstúpi a nebudú v nej vojaci NATO. Veď o to predsa šlo, o neutralitu Ukrajiny – a hovorí to Bennett.

https://standard.sk/325134/rok-vojny-a-nase-hodnoty/

 

Palko rok ine akototo co tu je napisane, ci povedane naposled v RTVS.

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15289/387590#0

Neslobodno hovorit o koreni vojny, rozprava to rok, a Daniska zase to nevedel uregulovat, a vlastne povedal relacia konci a mali sme zacat diskutovat.

Povedal palo za 9mesiacov nieco ine ako povedal? A zakazal mu to niekto povedat. Ze je russky propagandista je fakt. Ale 9 mesiacov rozprava slobodne co moze.

 

To co vyssie napisal tyso ,ze Ukrajinci nechu do gulagu. To nechcu ani russi. Je normalne 20 000 tehotnych a rodiacich russiek v Argentine? Oni tam ani nesli kvoli sebe, neviem ci aj rodicia dostavaju obcianstvo, ale kvoli tym detom, aby nemuseli bud na vojnu ci do gulagu.

 

Teraz priklad Cina dala mierovy plan a vraj ak neprejde budu vyzbrojovat russko. Neviem ci to je realne ,ja si myslim ,ze isto nie.

Len je rozdiel vyzbrojovat napadnutu krajinu a agresora. A po druhe ak by to bolo realne asi aky to je mierovy plan? 

Ze to nieje realne, preco russko nebude Cina vyzbrojovat. Lebo to aj tak bude neuspesne. Russom, nielen municia chyba, ale vsetko. Vojaci, zbrane. na a ak by sa o to pokusili, tak Americania daju Ukrajincom viac a lepsich zbrani aby to znicili.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysvetľovať ukrajincom na ktorých pršia rakety a drony každý deň, až ku nám po hranice.. Že sa majú správať "slušne", a nestrieľať na rusa do Podnesterska je bullshit.

Skúste vysvetliť v Hirošime alebo Drážďanoch, že spojenci vyhrali druhú svetovú vďaka humanizmu. 

Vojna je vojna, a vyhrá ju ten kto ju chce viac vyhrať, a je ochotný pre to kopnúť toho druhého brutálnejšie do "gulí".

A to "vy" nie ste.. Vy si vojnu predstavujete, fakt jak ten Hurvínek.

A preto mám názory, aké mám.. A radím vám, aby ste radšej jednali s rusmi o zastavení bojov.. Pretože vám neverím, že ste ochotný urobiť veci potrebné pre víťazstvo..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som Ukrajine poslal 4500 euro(to je asi 2/3 co viem za rok usporit) ,na ich velvyslanectvo v Bratislave 3000 a ludom 1500. Aby sa mohli branit a aby to nejak mohli ustat. resp. vyhrat. Co si myslim, ze sa stane. 

Pisal som to tu viac krat, lebo si myslim, ze je dolezite o tom pisat. Popchnut,nabadat aby aj dalsi sa nebali a poslali. 

-----------

S russmi sa neda dohodnut na zastaveni bojov. Ich vies len prinutit. Snimi rokovat ani nema vyznam,lebo nedrzia slovo, tak naco. Tak snimi ani rokovat nieje treba, len porazit.

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, alamo napísal:

Vysvetľovať ukrajincom na ktorých pršia rakety a drony každý deň, až ku nám po hranice.. Že sa majú správať "slušne", a nestrieľať na rusa do Podnesterska je bullshit.

(...)

A preto mám názory, aké mám.. A radím vám, aby ste radšej jednali s rusmi o zastavení bojov.. Pretože vám neverím, že ste ochotný urobiť veci potrebné pre víťazstvo..

S tebou sa ťažko diskutuje na takéto témy, keď sám sebe odporuješ v jednom príspevku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, alamo napísal:

Vysvetľovať ukrajincom na ktorých pršia rakety a drony každý deň, až ku nám po hranice.. Že sa majú správať "slušne", a nestrieľať na rusa do Podnesterska je bullshit.

ukrajinci to na rozdiel od teba chapu,  takze zatial to len bez uspechu vysvetlujeme alamovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja myslím, že všetko to závisí od pomerov v najvyšších poschodiach Ruska.

Jedine a iba tam sa môže niekto rozhodnúť, že kapituluje a stiahne vojská z Ukrajiny.

Možno na tom západné mocnosti nejako potajme pracujú, uvidíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 46 minútami, irb napísal:

Ja myslím, že všetko to závisí od pomerov v najvyšších poschodiach Ruska.

Putinova agresia má podporu u ruského obyvateľstva. Podobne, ako Hitler sfanatizoval Nemcov, väčšina Rusov je presvedčená, že na Ukrajine bojujú proti NATO a nepriateľom, ktorí chcú zničiť a ponížiť Rusko. Že bojujú za územia, ktoré im historicky patria. V tomto ohľade je zbytočné dúfať, že zmenou pomerov v najvyšších poschodiach Ruska, by sa dal dosiahnuť na Ukrajine mier. Rovnaký naratív, aký propaguje Putinova ideológia, zapúšťa stále silnejšie korene aj Na Slovensku. Je to nebezpečný precedens.

Nenávisť, strach, agresivita sú atavistické pudy, centrom ktorých nie je tá časť mozgu, ktorá zodpovedá za logické uvažovanie, ale limbický systém a amygdala. A proti tomu je ťažko bojovať racionálnymi argumentami. Naopak propaganda a ideológia cieli práve na túto oblasť v mozgu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, irb napísal:

Ale ja som naozaj nič nepísal o racionálnych argumentoch.

Nereagoval som na tvoj príspevok, skôr na obavy z toho, ako účinne pôsobí ruská propaganda aj na Slovensku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja s Tebou súhlasím.

A myslím, že prirodzeným následkom u súdneho človeka musí byť, že s týmto stavom počíta, že ho berie ako fakt.

Mohol by ho prípadne skúsiť aj pochopiť a z pochopenia hľadať cesty k zlepšeniu, ale akiste je rýchlejšia cesta potlačiť to silou.

Lebo ako správne píšeš, tzv. "racionálne argumenty" budú neúčinné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako som písal, trusko si nemôže dovoliť žiadnu prehru, všetko musia prezentovať ako víťazstvo, inak trusku hrozí chaos a možno aj rozpad. A Putler sa nechce zapísať do dejín, ako ten čo rozložil trusko aj keď nemá k tomu už ďaleko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ciste racionalne by sa mal starat o to aby zabranil chaosu po prehre.  A cim dlhsie bude trvat vojna, tym to bude horsie. Miesto studia Hitlera by mal studovat Saddama, ten prehral prvu vojnu kolosalne a aj tak sa udrzal pri pomoci.  A este hovoril  o svojom vitazstve ako o matke vsetkych vitazstiev. 
Je to na nom, ale ak bude pokracovat v demilitarizacii Ruska, tak to bude pre Rusko uz len horsie.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja neviem, o čom to tu cvrlikáte. 

V praxi, čím viac mužov ukrajinci stratia napríklad v Bachmutskom mäsomlinčeku, tým menej je pravdepodobné že budú schopný uskutočniť nejakú ofenzívu.

Netvrdím to iba ja, ale aj skutočný odborníci. 

Citát

https://dennikn.sk/minuta/3239805/

Západ je znepokojený ukrajinským odhodlaním udržať Bachmut, ktorému hrozí ruské obkľúčenie, píše Inštitút pre štúdium vojny. Odvoláva sa na zdroje amerických médií, podľa ktorých ukrajinská armáda nebude schopná brániť mesto a zároveň spustiť jarnú ofenzívu.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, alamo napísal:

V praxi, čím viac mužov ukrajinci stratia napríklad v Bachmutskom mäsomlinčeku, tým menej je pravdepodobné že budú schopný uskutočniť nejakú ofenzívu.

nuz,  ciste prakticky to zrejme robia prave pre to ze tam rusi stracaju daleko viac.   Aj pri normalnej armade ma utocnik vyssie straty ako obranca a pri rusoch to bude este znasobene.   Ale to neries,  to je zjavne nad tvoje moznosto chapania.  A neviem o akych odbornikoch snivas ale detaily vedia len ukrajinci a pripadne ludia co nehovoria do medii. 

pred 3 minútami, irb napísal:

Možno zomrie skôr, než to celé skončí...

ale potom to bude prirodzena pricina napriklad s piatimi nabojmi, kedze oknam sa vyhyba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nahradí ho iný psychopat a Medvedev je horúcim kandidátom. Ten sa rád necháva počuť, že radšej odpáli všetky jadrové zbrane ako keby malo trusko prehrať. A tu sa už bavíme o samotnej existencii súčasnej civilizácie

https://www.teraz.sk/zahranicie/moskva-medvedev-publikoval-dalsi-cl/697309-clanok.html

Je tu ešte nejaký mentálny defekt, ktorý bude trusko obhajovať? Okrem alama, ale toho neviem či počítať, ten sám nevie čo chce.

Ale tie defekty v podstate chápem, majú taký strach z jadrovej vojny, že sa radšej nechajú ovládnuť truskom a žiť v diktatúre.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

 Aj pri normalnej armade ma utocnik vyssie straty ako obranca a pri rusoch to bude este znasobene.   Ale to neries,  to je zjavne nad tvoje moznosto chapania.  A neviem o akych odbornikoch snivas ale detaily vedia len ukrajinci a pripadne ludia co nehovoria do medii. 

hmm...

Citát

https://www.securitymagazin.cz/security/tisice-mrtvych-ukrajinskych-vojaku-a-stovky-zabitych-vojenskych-instruktoru-nato-unikly-izraelske-zpravodajske-udaje-o-ztratach-ozbrojenych-sil-ukrajiny-1404070206.html

Tisíce mrtvých ukrajinských vojáků a stovky zabitých vojenských instruktorů NATO. Unikly izraelské zpravodajské údaje o ukrajinských ztrátách

..

Zdá se však, že situace v Kyjevě je ještě horší. Dne 3. února bývalý poradce šéfa Pentagonu a penzionovaný plukovník americké armády Douglas McGregor ve videorozhovoru řekl doslova toto: „Generál Zalužnyj (velitel ozbrojených sil Ukrajiny - pozn. red.) se setkal s ministrem obrany USA Lloydem Austinem a s generálem Millim, předsedou Sboru náčelníků štábů. Podle zdrojů jim tajně řekl, že Ukrajina ztratila 257 tisíc lidí.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aké povedomé sú dnes slová Hitlera

https://hnonline.sk/history/2-svetova-vojna/1936506-hitler-chcel-na-konci-vojny-zobrat-so-sebou-do-pekla-vacsinu-nemcov-podla-neho-si-nezasluzili-zit

"Mŕtvi ho nezaujímali. Keď bola vojna vo finále, bol ochotný so sebou vziať do pekiel aj väčšinu Nemcov. S tým, že si nezaslúžia jeho zámer vytvoriť Veľké Nemecko ako rozhodujúcu silu svetovej politiky. A keď toto nedokázali, nezaslúžia si ani žiť."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov