Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

D'Ady náš  :flowers:  vyhľadávanie celkom dobre funguje, keď aj Ryan našiel šup šup, a ostatní bežne nachádzajú tiež :)

 

 

 

ale k téme o seriáli o Goyovi :) :

 

keďže ten seriál dávali v 70. rokoch, asi musíme počítať aj s prijateľnosťou pre slovenskú tv, prípadne to mohol byť tento, nemecký, natočený v 1969 : http://www.csfd.cz/film/186660-goya/

 

 

The Disasters of War  nepozná ani imdb

 

je tu ale na csfd  Malíř života a smrti  z r.1983, 100 min. film, http://www.csfd.cz/film/324963-malir-zivota-a-smrti/

 

a na imdb seriál  Los desastres de la guerra  z r. 1983, 360 min.  http://www.imdb.com/title/tt0297546/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skôr by som si tipol že to bol film. Na jeden si spominam, davali ho viackrat aj par rokov dozadu. A keďže bol z vychodneho bloku, tak bol aj politicky korektny a mohli ho davať u nas aj v 70-tych.

http://www.csfd.cz/film/91387-goya/

 

Tu je zoznam filmov a serialov kde sa postava Goyu objavila: http://www.imdb.com/character/ch0035653/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Ryan - dakujem, link posuvam kamaratovi, snad z toho vyberie film, po ktorom tuzi

 

D'Ady náš  :flowers:  vyhľadávanie celkom dobre funguje, keď aj Ryan našiel šup šup, a ostatní bežne nachádzajú tiež :)

@Game - nech sa paci https://www.freespace.sk/tema/234-hl%C3%A1senie-ch%C3%BDb/strana-5?do=findComment&comment=212161

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Ak by mi vedel niekto pomôcť: starý scifi triller - takí dvaja chlapíci, mimozemšťania v ľudskej podobe, naháňali v nejakom meste hlavného hrdinu, už neviem prečo. Pamätám si iba, že najskôr nevedeli behať a tak im ušiel. Potom sa naučili aj behať, bežali tak nejako strojovo... to je asi tak všetko, čo si z toho pamätám...

 

Dávali to v televízii.

 

:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Viem že mimo tému, ale chcem si iba kúsok pohundrať.

Áno hľadám film. Dobrý film. Film podľa môjho gusta.  Pozerám si na online stránkach výber filmov a som akurát naštvaná čo sa to natáčajú za sprostosti. Na prvej strane DVD je na 90% chlap s puškou, alebo môže byť meč od krvi. Ešte tam môžu byť nejaké šialené autá, alebo nejaká príšera.

 

Acts of ViolenceVietnamská Vojna, Blade runner, Zabijak & bodyguard ,Bright Beyond Skyline, Já, Kajínek, Trestanec

​Aby som nezabudla na animované sprostosti Legoninjago, Emoji.

Ja neviem to sa točia filmy, iba pre mužskú časť populácie? Ktorá žena chce toto pozerať? Nechcem pozerať filmy o vietnamskej ani inej vojne, ani filmy kde už po prvých piatich minútach je desať mŕtvych. Keby bola možnosť žiadny agent, ani CIA, ani FBI.   :)

 

Poviete si máte romantické filmy. Romantické hlúposti na spôsob Pilcherovej nepočítam, a potom kopa americký "romantických filmov".  

Nájsť dobrý film je naozaj ťažké, dobrý film o vzťahoch medzi ľuďmi, nie plytké hlúposti a nie kopa politiky.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno, áno, len chcem povedať to, že toho braku je tak neskutočne veľa. Mne sa zdá, že tak neúmerne veľa oproti dobrým filmom. Kto to chce? Kto to pozerá?  Dobrý film treba hľadať a sprostostí je hodne všade. 

Veľa dobrých filmov som videla aj na základe vašich odporúčaní tu. 

 

alarm: normálne si ma rozosmial :) dávam plusku.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 
 

Ja neviem to sa točia filmy, iba pre mužskú časť populácie? Ktorá žena chce toto pozerať? Nechcem pozerať filmy o vietnamskej ani inej vojne, ani filmy kde už po prvých piatich minútach je desať mŕtvych.

 

netočia! :( keby si vedela aký problém je nájsť nejaký normálny "chlapský" film, tak by si sa nestačila diviť...

panebože, kde sú časy keď sa točili filmy ako Ronin, Payback, Králi ulice, alebo Posledný Skaut :thumbsup: v novšej produkcii nič také nedokážem nájsť, ak teda nerátam sériu Expendables, prípadne nejaké ďalšie od Stalloneho či Schwarzenegera - čiže zase len starí harcovníci zachraňujú situáciu... zato kravín, v ktorých sa autá menia na hovoriacich robotov, či nejaký dementný superhrdina zachraňuje svet, prípadne sa dvaja takíto kreténi márujú medzi sebou, sú mraky ... nechápem kto toto pozerá :o dospelý, s IQ v hornej polovici Gaussovej krivky, snáď nikto. a mládež tiež asi veľmi nie - moji dvaja mladší potomci si nedávno pustili nejaký taký film o debilovi, ktorý mal namiesto prstov vidly :cotisisi:  a na jeho hrdinských činoch sa veľmi dobre bavili, pritom akože vážne myslený film ...  ten starší sa na to pre istotu odmietol pozerať vôbec :D

 

vojnové filmy, to je kapitola sama o sebe. posledný dobrý /ak nerátam niečo z RU produkcie/ bol tuším Zachráňte vojaka Ryana, ale to bolo pred 20 rokmi... neviem čo to je v posledných rokoch v Hollywoode za idiotský módny trend, vložiť takmer do každého vojnového filmu aj nejakú nezmyselnú zamilovanú sub-story :o dobrým príkladom budíž Pearl Harbor - tvorcovia stvorili film pre nikoho - chlapi si išli sánky vykĺbiť zívaním pri zamilovaných scénach, ženy striasalo pri tých pár bojových. 40 ročný film Tora! Tora! Tora!, na rovnakú tému, je v porovnaní s Pearl Harbor, doslova filmársky skvost... a takýchto zamilovano-vojnových filmov som posledné roky zaregistroval viac :doh:  čo je toto za kraviny??? v poriadnom vojnovom filme majú po sebe strieľať rozzúrení vojaci, okolo majú padať granáty a bomby, luftom majú lietať časti tiel vojakov, a cez to všetko by mali jazdiť tanky :yes_yes: a keď už sa nejaký vojak ide, Tomášovou terminológiou povedané, milovať, tak hádam so sociálnou pracovníčkou, tak ako všetci vojaci vo všetkých vojnách na svete ... a nie ako v súčasných "vojnových" filmoch, kde sa nejaký pablb v naškrobenej uniforme vodí za ručičky s láskou svojho života, a plká pritom zamilované sračky :cotisisi:  však to sa väčšinou nedeje v armáde ani v mierových časoch - nás bolo na rote sto, a tých pár zamilovaných idiotov, ktorých sme tam mali, by sa dalo zrátať na prstoch jednej ruky...

 

Vietnamská Vojna

na túto tému sa už nič nové netočí, videl som prakticky všetko s vietnamskou tématikou. posledný film je tuším Tunnel Rats, spred 10 rokov, a je paradoxom, že béčkový režisér Uwe Boll dokázal natočiť pozerateľnejší film, ako je super-extra-mega-špica hodnotený Lovec jeleňov, ktorý som dokázal prežiť len s diaľkovým ovládačom v ruke, a aj to som sa takmer unudil na smrť ... dodnes som nepochopil z akého dôvodu ten film spadá do žánru vojnových :confused:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si posledne pozrela zopár filmov  :)

(K)lamač srdcí  2010

     Agora           2009

Co jsme komu udelali  2014

Útek do divočiny 2007

Horší než smrt    2007

I dva jsou rodina 2016

Mandolína kapitána Corelliho 2001

Miluj souseda svého 2014

NIc nás nerozdělí 2012

Orel Eddie           2016

Půlnoc v Paříži    2011

Teórie tygra         2016

 

teším sa už aj na ďalšie filmy, ktoré si  pozriem.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno, áno, len chcem povedať to, že toho braku je tak neskutočne veľa. Mne sa zdá, že tak neúmerne veľa oproti dobrým filmom. Kto to chce? Kto to pozerá?  Dobrý film treba hľadať a sprostostí je hodne všade.

 

na popud dievčat sa začali zbierať nejaké názvy filmov podľa florinho gusta na xate... prehodíme ich sem, k iskrinmu zoznamu,

píšte, keď vám ešte niečo napadne :)

 

Magnolie

Ocelové magnolie

Smažená zelená rajčata

Nothing Hill

Okuribito

Aberdeen

Lev v zime /dnes v tv/

Aféra Thomasa Crowna  /Pierce Brosnan/

Láska na úteku / Italské námluvy   /1994, Robert Downey Jr., Marissa Tomei/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skrotená hora,   Vek nevinnosti,  Stvorení pre lásku,   Posadnutosť,   Planina v ohni,  Nebezpečné známosti,  Zaľúbiť sa, 

Zápisky o škandále,  Čitaj mi z pier,  Zvrátený,  Pravidlá muštárne , Zakázaná láska,  Súmrak dňa,  Jane Eyrová 2011 Dôkaz,  Hon,  Malena ,  Sofiina voľba,  O myšiach a ľuďoch,  Prelet nad kukučím hniezdom,  Volanie mora

  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Choď po režiseroch. To je najľahši spôsob ako prisť k dobrym filmom. Začni napr. Tornatorem, ten sa ti pači. A doplň si "vzdelanie" jeho zvyšnymi filmami. 

Dobrych filmov je veľa. Len to čo hľadaš ti neponukne holywoodsky mainstream. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Kedysi veľmi dávno som videl film, tuším bol bezfarebný, že nejaký muž sa tam hádal so svojou ženou, potom sa zdvihol, že ide preč a ona sa ho spýtala, kam ide. Na to jej odpovedal, že sa ide ožrať a odišiel. Nevie niekto čo to bol za film?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Neviem, či mi niekto pomôže - mám spomienku z detstva na film - slovenský o mládežníckej beatovej kapele a o láske. Nejako okolo roku 1970-73 (???)

 

Tá kapela mala pesničku, v ktorej sa spievalo:

"Keď som mal sedem rokov, boli že to časy, jak vtedy bývalo, to nebude už asi"  :)

 

A "hrala" tam aj Škoda Felícia, tá stará, kabriolet.

 

Viac neviem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem,

ale povedala by som, že to bude film cca z konca 60. rokov, možno maximum rok 70 ... vtedy sa takýchto a podobných natáčalo viac... a matne si spomínam, že vtedajšie Škody Felicie hrali hlavnú úlohu vo filmoch, kde to bolo čo len trochu o mládeži a voľnosti a dobrom živote a nastupujúcom beate... dokonca aj vo viacerých zahraničných, ale už je to vo mne len v jednej mäteži...
nechcem to až tak obkecať, viac scén z viacerých filmov sa mi motá dokonca so skutočnosťou... ale ako sa tieto filmy volali, absolútne netuším.

ten text v normalizačných rokoch neviem, či by prešiel, to je ad 1, ad 2... filmy o mladých beatových kapelách boli spravidla produktom 60. rokov, aj v okolitých soc krajinách s oblevou neobyčajných 60. rokov...  :)

( tá skutočnosť je dodnes vypálená v mozgu - a to bolo naisto niekedy v druhej polovici 70. rokov - s rodičmi na dovolenke, obrovké lesy, lúka, prudký zráz, na kraji jediná vysoká jedľa a pod ňou zaparkovaná bledomodrá felícia dokonca so stiahnutou strechou a naokolo ani živáčka... stojí to predo mnou ako pohľadnica :) )
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov