Jump to content

Podvodné telefonáty


Sniper

Recommended Posts

Nevyvolávajú vám podvodníci z Microsoftu?

Citát

Falošní technici oberajú v mene Microsoftu ľudí o tisíce eur

Polícia upozorňuje na podvodníkov, ktorí prostredníctvom telefonátu ponúkajú na diaľku pomoc s opravou počítača. Zneužívajú pritom meno známej počítačovej firmy.

Po získaní prístupu k počítaču okrádajú svoje obete o tisíce eur. Telefonáty od podvodníkov radí polícia prerušiť a nerozprávať sa s nimi.


Neviem či aj mne volajú (ale inak prvé prípady sa vyskytli už začiatkom tohto roka), na jednom z čísiel ktoré mám, som za posledné 3 dni zaznamenal enormný nárast volaní z neznámych čísiel, buď zavolajú len raz alebo dokonca 3x hneď po sebe. Mám nastavený blokovač pre neznáme čísla, tak mi len blikne notifikácia, že sa zablokoval hovor (asi aj tú vypnem :zubiska:). Len je zaujímavé, že ide o číslo, ktoré používam len na internet, málokedy z neho volám a skoro nikto ho nemá.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Asi pred dvoma mesiacmi mi tiez volali z mrkvosoftu. Najskor chlap a potom zena. Ked zacali lamavou anglictinou nieco o microsofte, rovno som ich zlozil. Odvtedy je pokoj. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mne volali takí dobráci už pred pár mesiacmi. Tiež, lámaná angličtina, nuž som im povedala, že im nerozumiem, oni na to lámanou slovenčinou, že to nevadí, tak som im povedal po nemecky, ale to im tiež nevadilo. A tretí telefonát som zrušila ruštinou. Skrátka som im po rusky vynadala a povedala, že im aj tak nerozumiem a že nič od nich nepotrebujem. Potom už nevolali. Aj by ma to pobavilo, keby ma neotravovali v práci...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy