Jump to content

E-mail a spam náš každodenný

Vilma Flinstonova

Recommended Posts

Vilma Flinstonova

Nevedela som, kam toto dať, ale:

dnes ma kapánek vystrašil mail, ktorý mi poslal niekto, koho vôbec nepoznám, v živote som ho nevidela a ani som o nikom takom jakživ nepočula. nedostali ste niekedy aj vy podobné niečo? Čo to má akože byť, ako sa dostal k mojej mailovej adrese?

Viete mi, prosím vás, niekto poradiť?  Vopred dík.

Dobrý deň, poslal som vám list, ale nedostal som od vás odpoveď, alebo ste dostali moju predchádzajúcu správu, ktorú som vám poslal? láskavo mi odpovedz. Právnik James Adomako

Sniper

Typický spam, akých denne chodia milióny. V zdrojovom kóde si pozri z akej adresy prišiel a zablokuj si ju. Alebo email označ za spam a zmaž.

secretka
pred 19 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

Nevedela som, kam toto dať, ale:

dnes ma kapánek vystrašil mail, ktorý mi poslal niekto, koho vôbec nepoznám, v živote som ho nevidela a ani som o nikom takom jakživ nepočula. nedostali ste niekedy aj vy podobné niečo? Čo to má akože byť, ako sa dostal k mojej mailovej adrese?

Viete mi, prosím vás, niekto poradiť?  Vopred dík.

Dobrý deň, poslal som vám list, ale nedostal som od vás odpoveď, alebo ste dostali moju predchádzajúcu správu, ktorú som vám poslal? láskavo mi odpovedz. Právnik James Adomako

Vlani som dostala dva maily, ktoré s mojou osobou nemali vôbec nič spoločného.

Jeden bol z Očnej kliniky v Prahe - upresnenie termínu operácie. Keď som čítala kam, kde a o koľkej sa mám dostaviť, pozerala som ako puk. Meno sedelo, ale o žiadnu operáciu oka som nikdy nikoho nežiadala, navyše tam nebola žiadaná informácia, kam by som ten mail mohla posunúť. Mail skončil u mňa v koši.

Druhý mail bolo oznámenie o doruční zásielky ... kedy prídu, koľko peňazí si mám pripraviť a bol priložený aj objednávkový list. Meno sedelo, adresa už nie. Jednalo sa o menovkyňu na južnom Slovensku. bolo tam aj jej telefónne číslo, tak som domácu pani poinformovala. Po predstavení bola zarazená a nechápala čo tak asi môžem chcieť, ale napokon si spomenula, že ona ma v mailovej adrese zdrobnelinu krstného mena, ale do objednávky sa pomýlila a meno napísala automaticky.

Čo sa týka mailu, ktorý ťa prekvapil, či až vystrašil ... nie je to nič, čím by si sa mala zaoberať, kvôli čomu by si nemala kľudne spávať.

Čo na tom, že píše mail, kde je určitá voľnosť písania. Ak by bol naozaj Právnik ako sa hrdo prezentuje, bolo by mu jasné ako facka, že by mal dodržiavať určitú štábnu kultúru.

V maili je niekoľko, dosť podstatných gramatických chýb, čoho by sa človek jeho "kalibru" nemal dopustiť. Začal vykaním, ale ku koncu surovo prešiel do tykania.

Pán James by mal vedieť, že toto SA nerobí, a už vôbec nie v komunikácii s dámou.  

Tento tzv, právnik len potrebuje kontakt a bude obťažovať do omrzenie.

Mail pána Adomaka zhoď do koša, a jeho prípadnú ďalšiu konverzáciu ani neotváraj.

Sniper

To nebol žiadny právnik, ale Abdul z Nigérie, ktorý si vymyslel text a prehnal ho cez translátor. Taký email môže poslať hocikto, z hocijakej adresy, môžem ti ho poslať aj ja a bude to vyzerať, že ti prišiel z tvojej vlastnej.

Vilma Flinstonova
Dňa 30. 3. 2021 at 17:17, secretka napísal:

Vlani som dostala dva maily, ktoré s mojou osobou nemali vôbec nič spoločného.

Jeden bol z Očnej kliniky v Prahe - upresnenie termínu operácie. Keď som čítala kam, kde a o koľkej sa mám dostaviť, pozerala som ako puk. Meno sedelo, ale o žiadnu operáciu oka som nikdy nikoho nežiadala, navyše tam nebola žiadaná informácia, kam by som ten mail mohla posunúť. Mail skončil u mňa v koši.

Druhý mail bolo oznámenie o doruční zásielky ... kedy prídu, koľko peňazí si mám pripraviť a bol priložený aj objednávkový list. Meno sedelo, adresa už nie. Jednalo sa o menovkyňu na južnom Slovensku. bolo tam aj jej telefónne číslo, tak som domácu pani poinformovala. Po predstavení bola zarazená a nechápala čo tak asi môžem chcieť, ale napokon si spomenula, že ona ma v mailovej adrese zdrobnelinu krstného mena, ale do objednávky sa pomýlila a meno napísala automaticky.

Čo sa týka mailu, ktorý ťa prekvapil, či až vystrašil ... nie je to nič, čím by si sa mala zaoberať, kvôli čomu by si nemala kľudne spávať.

Čo na tom, že píše mail, kde je určitá voľnosť písania. Ak by bol naozaj Právnik ako sa hrdo prezentuje, bolo by mu jasné ako facka, že by mal dodržiavať určitú štábnu kultúru.

V maili je niekoľko, dosť podstatných gramatických chýb, čoho by sa človek jeho "kalibru" nemal dopustiť. Začal vykaním, ale ku koncu surovo prešiel do tykania.

Pán James by mal vedieť, že toto SA nerobí, a už vôbec nie v komunikácii s dámou.  

Tento tzv, právnik len potrebuje kontakt a bude obťažovať do omrzenie.

Mail pána Adomaka zhoď do koša, a jeho prípadnú ďalšiu konverzáciu ani neotváraj.

to mne občas chodia maily, že mám prísť na nejakú lekársku prehliadku kamsi na kliniku do trnavy, to vyzerá celkom ako keby šlo len o omyl sestričky, ja mám také slovenské priezvisko, a moja emailová adresa je s počiatočným píslemom môjho mena a priezvisko, oddelené bodkou, tak je možné, že sestrička tam aú bodku občas zabudne napísať, môže sa stať,  a to si nevšímam.

Ale tamtoho podivína, že nie je právnik, je nad slnko jasnejšie. Len som si nevedela predstaviť, kde prišiel k mojej mailovej adrese, na fb mám nastavené, že ju môžem vidieť len ja, ani priatelia nie. 

v každom prípade, @secretka aj @Sniper, vďaka za rady. Určite sa podľa toho budem riadiť. 

game

cca posledný rok mi chodia veľmi divné spamy, je to vlastne celý elaborát, ešte nikdy som to nedočítala do konca, maximálne začiatok a poslednú vetu-dve...

prvýkrát som na to chvíľu pozerala dosť zarazená, ale odvtedy to prišlo už asi desaťkrát vždy od iného autora...
začína asi takto:
" Mám pre teba zlú správu. Dostal som sa do tvojo mailu, a mám úplný prístup k všetkým tvojim účtom "..... a potom píše ešte celú esej....

tyso

ja uz pouzivam len gmail a ten taketo spamy fakt dobre filtruje, Ale viem ze pred casom na jednej vacsej mailovej sieti bol tazke sa takychto veci zbavit. V skutocnosti uz dnes na kazdu normalnu spravu pride jeden spam a to ze sa k tebe nedostane je len zazrak technologie:)

Sniper

gmail filtruje až príliš dobre, nezriedka normálne emaily hádže do spamu, ale týka sa to väčšinou notifikácií z iných stránok, normálna pošta by mala chodiť bez hádzania do spamu.

Vilma Flinstonova

. Do pošty úradnej sa doma nedostanem, tak mi aj z práce posielajú na domácu adresu. A mne večne poštu od šéfky hodí gmail do spamu. 

Sniper

Nemá v signatúre nejaké odkazy? Čím viac, tým "lepšie".