Skočiť na obsah

E-mail a spam náš každodenný


Vilma Flinstonova

Odporúčané príspevky

Nevedela som, kam toto dať, ale:

dnes ma kapánek vystrašil mail, ktorý mi poslal niekto, koho vôbec nepoznám, v živote som ho nevidela a ani som o nikom takom jakživ nepočula. nedostali ste niekedy aj vy podobné niečo? Čo to má akože byť, ako sa dostal k mojej mailovej adrese?

Viete mi, prosím vás, niekto poradiť?  Vopred dík.

Dobrý deň, poslal som vám list, ale nedostal som od vás odpoveď, alebo ste dostali moju predchádzajúcu správu, ktorú som vám poslal? láskavo mi odpovedz. Právnik James Adomako

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 14
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Vilma Flinstonova

    6

  • Sniper

    5

  • tyso

    2

  • secretka

    1

Top prispievatelia v tejto téme

pred 19 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

Nevedela som, kam toto dať, ale:

dnes ma kapánek vystrašil mail, ktorý mi poslal niekto, koho vôbec nepoznám, v živote som ho nevidela a ani som o nikom takom jakživ nepočula. nedostali ste niekedy aj vy podobné niečo? Čo to má akože byť, ako sa dostal k mojej mailovej adrese?

Viete mi, prosím vás, niekto poradiť?  Vopred dík.

Dobrý deň, poslal som vám list, ale nedostal som od vás odpoveď, alebo ste dostali moju predchádzajúcu správu, ktorú som vám poslal? láskavo mi odpovedz. Právnik James Adomako

Vlani som dostala dva maily, ktoré s mojou osobou nemali vôbec nič spoločného.

Jeden bol z Očnej kliniky v Prahe - upresnenie termínu operácie. Keď som čítala kam, kde a o koľkej sa mám dostaviť, pozerala som ako puk. Meno sedelo, ale o žiadnu operáciu oka som nikdy nikoho nežiadala, navyše tam nebola žiadaná informácia, kam by som ten mail mohla posunúť. Mail skončil u mňa v koši.

Druhý mail bolo oznámenie o doruční zásielky ... kedy prídu, koľko peňazí si mám pripraviť a bol priložený aj objednávkový list. Meno sedelo, adresa už nie. Jednalo sa o menovkyňu na južnom Slovensku. bolo tam aj jej telefónne číslo, tak som domácu pani poinformovala. Po predstavení bola zarazená a nechápala čo tak asi môžem chcieť, ale napokon si spomenula, že ona ma v mailovej adrese zdrobnelinu krstného mena, ale do objednávky sa pomýlila a meno napísala automaticky.

Čo sa týka mailu, ktorý ťa prekvapil, či až vystrašil ... nie je to nič, čím by si sa mala zaoberať, kvôli čomu by si nemala kľudne spávať.

Čo na tom, že píše mail, kde je určitá voľnosť písania. Ak by bol naozaj Právnik ako sa hrdo prezentuje, bolo by mu jasné ako facka, že by mal dodržiavať určitú štábnu kultúru.

V maili je niekoľko, dosť podstatných gramatických chýb, čoho by sa človek jeho "kalibru" nemal dopustiť. Začal vykaním, ale ku koncu surovo prešiel do tykania.

Pán James by mal vedieť, že toto SA nerobí, a už vôbec nie v komunikácii s dámou.  

Tento tzv, právnik len potrebuje kontakt a bude obťažovať do omrzenie.

Mail pána Adomaka zhoď do koša, a jeho prípadnú ďalšiu konverzáciu ani neotváraj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nebol žiadny právnik, ale Abdul z Nigérie, ktorý si vymyslel text a prehnal ho cez translátor. Taký email môže poslať hocikto, z hocijakej adresy, môžem ti ho poslať aj ja a bude to vyzerať, že ti prišiel z tvojej vlastnej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 30. 3. 2021 at 17:17, secretka napísal:

Vlani som dostala dva maily, ktoré s mojou osobou nemali vôbec nič spoločného.

Jeden bol z Očnej kliniky v Prahe - upresnenie termínu operácie. Keď som čítala kam, kde a o koľkej sa mám dostaviť, pozerala som ako puk. Meno sedelo, ale o žiadnu operáciu oka som nikdy nikoho nežiadala, navyše tam nebola žiadaná informácia, kam by som ten mail mohla posunúť. Mail skončil u mňa v koši.

Druhý mail bolo oznámenie o doruční zásielky ... kedy prídu, koľko peňazí si mám pripraviť a bol priložený aj objednávkový list. Meno sedelo, adresa už nie. Jednalo sa o menovkyňu na južnom Slovensku. bolo tam aj jej telefónne číslo, tak som domácu pani poinformovala. Po predstavení bola zarazená a nechápala čo tak asi môžem chcieť, ale napokon si spomenula, že ona ma v mailovej adrese zdrobnelinu krstného mena, ale do objednávky sa pomýlila a meno napísala automaticky.

Čo sa týka mailu, ktorý ťa prekvapil, či až vystrašil ... nie je to nič, čím by si sa mala zaoberať, kvôli čomu by si nemala kľudne spávať.

Čo na tom, že píše mail, kde je určitá voľnosť písania. Ak by bol naozaj Právnik ako sa hrdo prezentuje, bolo by mu jasné ako facka, že by mal dodržiavať určitú štábnu kultúru.

V maili je niekoľko, dosť podstatných gramatických chýb, čoho by sa človek jeho "kalibru" nemal dopustiť. Začal vykaním, ale ku koncu surovo prešiel do tykania.

Pán James by mal vedieť, že toto SA nerobí, a už vôbec nie v komunikácii s dámou.  

Tento tzv, právnik len potrebuje kontakt a bude obťažovať do omrzenie.

Mail pána Adomaka zhoď do koša, a jeho prípadnú ďalšiu konverzáciu ani neotváraj.

to mne občas chodia maily, že mám prísť na nejakú lekársku prehliadku kamsi na kliniku do trnavy, to vyzerá celkom ako keby šlo len o omyl sestričky, ja mám také slovenské priezvisko, a moja emailová adresa je s počiatočným píslemom môjho mena a priezvisko, oddelené bodkou, tak je možné, že sestrička tam aú bodku občas zabudne napísať, môže sa stať,  a to si nevšímam.

Ale tamtoho podivína, že nie je právnik, je nad slnko jasnejšie. Len som si nevedela predstaviť, kde prišiel k mojej mailovej adrese, na fb mám nastavené, že ju môžem vidieť len ja, ani priatelia nie. 

v každom prípade, @secretka aj @Sniper, vďaka za rady. Určite sa podľa toho budem riadiť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cca posledný rok mi chodia veľmi divné spamy, je to vlastne celý elaborát, ešte nikdy som to nedočítala do konca, maximálne začiatok a poslednú vetu-dve...

prvýkrát som na to chvíľu pozerala dosť zarazená, ale odvtedy to prišlo už asi desaťkrát vždy od iného autora...
začína asi takto:
" Mám pre teba zlú správu. Dostal som sa do tvojo mailu, a mám úplný prístup k všetkým tvojim účtom "..... a potom píše ešte celú esej....
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja uz pouzivam len gmail a ten taketo spamy fakt dobre filtruje, Ale viem ze pred casom na jednej vacsej mailovej sieti bol tazke sa takychto veci zbavit. V skutocnosti uz dnes na kazdu normalnu spravu pride jeden spam a to ze sa k tebe nedostane je len zazrak technologie:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gmail filtruje až príliš dobre, nezriedka normálne emaily hádže do spamu, ale týka sa to väčšinou notifikácií z iných stránok, normálna pošta by mala chodiť bez hádzania do spamu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

. Do pošty úradnej sa doma nedostanem, tak mi aj z práce posielajú na domácu adresu. A mne večne poštu od šéfky hodí gmail do spamu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

nie, to nemá. 

tak teraz už je to vrchol. Pozrieť sa vždy aj do spamu nebiol zas taký problém, ale dnes mi snáď 2 hodiny v kuse slúšala z roboty z jej firemnej mailovej adresy  poslať zaheslované a zbalené data na môj gmail, Lenže ouvej, mne došli len maily, ktoré neobsahovali prílohu. nechápem, čo sa mu na tejto nepáčilo, veď už mi takých od nej prišli celé desiatky, a bez problémov. nechápem, čo sa stalo, prečo mi to nechodilo. Tak som jej poslala alternatívnu mailovú adresu, tiež na gmail, ale aj tam jej prišla odpove´d, že môj systém jej mail blokuje. Ako je toto možné, čo by som mala s tým spraviť? Aby som mohla robiť, založila som si účet aj an azete, a tam mi to prišlo v pohode. Ale všetci v práci majú ten na gmail, aj zo mzdového, aj z iného oddelenia, pre ktoré niečo robím. Vy ste tu šikulkovia, kým ja som na takéto veci ohreblo, môžete mi, prosím, poradiť, ako mám postupovať, čo s tým mám spraviť, aby mi zasa mohli chodiť aj prílpohy? veď tiež neni som na hlavu padnutá a neotváram všetko, čo mi kedy od koho príde...

Písala som dcére, tá mi na skúšku poslala mail s prílohou - nejakú pesničku, a to prišlo ok. Súbory zazipované, čo posielala šéfka, majú prípony .spv, .sav, ., doc, poprípade docx (prvé dva sú  SPSS).. 

Skúsila som si sama sebe preposlať mail s tými prílohami (veľkosť nie je ani 1 MB, nejakých 700 kB), z azetu na gmail. A neprešlo, azet mi zahlásil toto:

Správu sa nepodarilo doručiť, server prijímateľa ju vrátil späť.
Najčastejšie dôvody neúspešného doručenia sú:

Neexistujúca e-mailová adresa prijímateľa – Skontrolujte možný preklep v adrese prijímateľa

Neexistujúci server prijímateľa – Skontrolujte možný preklep v adrese za @ (zavináčom).

Dočasne nedostupný server prijímateľa – Počkajte, a správu odošlite neskôr.

Veľkosť príloh v správe je príliš veľká – Nastavenie max. veľkosti správy u prijímateľa môže byť nižšie ako na Azet.sk. Rozdeľte prílohy a odošlite ich vo viacerých správach.

Zakázaný súbor v prílohe – Kvôli ochrane pre vírusmi môžu byť odmietnuté prílohy s príponami .exe, .bat, .sys a pod., a to aj keby boli zkomprimované v .zip alebo inom archíve.

Preplnená schránka prijímateľa – Všetky správy pre daného prijímateľa budú dočasne odmietané. Prijímateľa kontaktujte, a upozornite ho na plnú schránku, iným spôsobom.

vôbec neviem, čo dočerta s tým, v nastaveniach som si tie prípony dala do výnimiek, snáď som nespravila hovadinu...?

díky vopred.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a aby to nebolo také jednoduché, vypršala mi platnosť win.rar, niekedy minulý týždeň. Kým som to vôbec nemala v počítači, prílohy mi chodili tak, že sa mi nedali rozbaliť, ale to zas tak nevadilo, lebo aj tak som všetko robila na firemnom notebooku, kde to rozbaliť išlo. A tak som si ešte skúsila jeden zo starších súborov, pekne zbalený, skúsila poslať sama sebe z azetu na gmail, a vida, súbor vjaj poresiahol 25 MB, pritom som ho posielala zazipovaný ako bol ešte daekdy na jar uložený,  zazipovaný mal nejakých 1,2 či tak MB. nezazipovaný neviem, veru koľko mal. Ja som z toho jeleň. Už prdím na to, mám z toho hlavu jak škopek. Pokračovanie zajtra. No už sa teším. :neviem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma,  ak to nepreslo na gmail, tak su dve moznosti. Bud je to prilis velke a potom treba pouzit napr. uloz.to  alebo obsahuju virus.  Ale 25 MB je naozaj prilis vela na bezplatny gmail. 

a mieto winrar si stiahni 7-Zip,  ten vie pracovat aj s rar a je free.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jejej, diky, @tyso  stahnem si 7-Zip. Ono divné je, že doteraz nebol problém posielať aj veľké súbory, ak boli zbalené (rozbalené by neprešli). Myslíš, že je to tým rarkom? Lenže ešte prv ako som si to rarko stiahla (to s tou 40 dňovou platnostou), to šlo posielať, len som to nemohla na PC rozbsliť, ale to som robila na firemnom NB...no, každopádne si ten 7-ZIP stiahnem. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Gmail odmieta prílohy väčšie ako 25 MB. Niekedy v septembri mali problémy so zabezpečením, neviem, či tam nebol dokonca nejaký hack a odvtedy je akýsi problémový celý gmail. Väčšie súbory je lepšie niekam nahrať a poslať odkaz na stiahnutie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov