Skočiť na obsah

Prezident Joe Biden


game

Odporúčané príspevky

Jeden z najstarších kandidátov a prezidentov v deň inaugurácie - 20.1.2021 má Joe Biden 78 rokov.
jeho politická kariéra je nemierne dlhá https://sk.wikipedia.org/wiki/Joe_Biden

jeho prvý krok 46. prezidenta USA po nástupe po Donaldovi Trumpovi:

Citát

V prvý deň svojej funkcie podpísal 15 exekutív, v ktorých zaviedol povinné nosenie rúšok vo federálnych budovách a priestranstvách, zrušil proces vystúpenia Spojených štátov zo Svetovej zdravotníckej organizácie, opäť sa pridal k parížskej klimatickej dohode, zrušil zákaz vstupu do Spojených štátov pre cestujúcich z prevažne moslimských krajín a nariadil zastavenie výstavby múru na hraniciach s Mexikom

 

biden-clanokW.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, game napísal:

zrušil proces vystúpenia Spojených štátov zo Svetovej zdravotníckej organizácie, opäť sa pridal k parížskej klimatickej dohode, zrušil zákaz vstupu do Spojených štátov pre cestujúcich z prevažne moslimských krajín a nariadil zastavenie výstavby múru na hraniciach s Mexikom

zbohom zdravý rozum :doh: nemám čo dodať...

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, electric blue napísal:

budúci prezident, zase odvolá odvolané

dobre vravíš, súvisle, až mi je to divnô :smilieee:

ale možno že to sihne aj sám ... aj v Pyšnej princeznej mali takého senilného kráľa, ktorý vyhlásil:

Odvolávám co jsem odvolal, a nařizuju ce jsem slíbil! :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 59 minútami, tyso napísal:

Mozes nesuhlasit, ale plni volebne sluby.

však nech plní, od toho tam je... len je zaujímavé, že keď to isté robil Trump, tak ho za to išli zožrať...

ešte zaujímavejšie je, že som zatiaľ nikde nezachytil, že by sa Biden chystal zásadne meniť obchodnú politiku voči Číne, za ktorú bol Trump tiež tak veľmi kritizovaný ... na špinavú prácu bol dobrý?

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kludne kritizuj,  len som mal pocit ze to znelo tak "fanusikovsky",    ze na supera treba kricat zo zasady.   Az zabudne co hovoril den pred tym, tak ho oznac za senilneho deda ale teraz som nemal pocit ze je to vecne. 

No a zmena obchodnej politiky sa nerobi tak ze ju ohlasis,  to sa deje najprv na rokovaniach.   Ale Cina je zlozitejsi pripad,   Trump totiz najprv znicil pripravenu dohodu s EU a Kanadou a spustil obchodnu vojnu sam proti vsetkym.   A teda pred jednanim s Cinou je potrebne upratat vztahy so spojencami, co nejaky cas potrva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
Citát

Joe Biden sľuboval, že nepostaví už ani stopu múru na hranici s Mexikom. Projekt však doteraz nezastavil a migračná politika USA vyzerá v zásade veľmi podobne ako za Trumpa. Otázka je dokedy.

Napriek sľubom nového amerického prezidenta Joea Bidena o zastavení stavby hraničného múru na hranici s Mexikom sa zrejme bude pokračovať v jeho stavbe. Ako informuje portál Independent, americký Kongres už na výstavbu vyčlenil časť peňazí z rozpočtu.

Tajomník Ministerstva národnej bezpečnosti Alejandro Mayorkas uviedol, že bude schvaľovať viacero projektov, ktoré sa týkajú stavby hraničného múru. Má ísť hlavne o dobudovanie medzier v hraničnej bariére.

https://dennikstandard.sk/56920/trumpov-mur-na-hranici-s-mexikom-sa-zrejme-bude-stavat-aj-za-bidena-kongres-vyclenil-financie/

konečne začínam chápať príslovie, že keď dvaja robia to isté, tak to nie je to isté :eehmm:

len teda furt neviem načo tam stavajú múr, nebolo by lacnejšie aj účinnejšie položiť po celej dĺžke hraníc protipechotné míny?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, clovek2 napísal:

konečne začínam chápať príslovie, že keď dvaja robia to isté, tak to nie je to isté :eehmm:

len teda furt neviem načo tam stavajú múr, nebolo by lacnejšie aj účinnejšie položiť po celej dĺžke hraníc protipechotné míny?

Veľmi si ma sklamal... Možno si odborník v svojom remesle, ale politický analfabet. Ako môžeš navrhovať, aby ľudia proti ľuďom kládli protipechotné míny. Švejk: "Co blázníte, vždyť jsou tady lidi!"

Kedy sa už prestaneme nechať ovládať atavistickými pudmi tlupy, kmeňa.. Kedy už konečne otvoríme hranice a jediným zákonom bude iba láska, bez všetkých výhrad, predsudkov a rozdielov?

Takáto ideológia tu už bola. Ale nakoniec skončila, ako v Orwellovi. Takúto ideológiu hlásali prasiatka v románe Zvieracia farma.  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, Tono napísal:

Veľmi si ma sklamal... Možno si odborník v svojom remesle, ale politický analfabet.

Tono, ja som v prvom rade technik, preto ma pri každom riešení zaujíma pomer cena / výkon / spoľahlivosť. cieľom Američanov je aby im tam nechodili "Mokré chrbty", pretože na to majú nejaké konkrétne dôvody. za tým účelom platia nejakú hraničnú stráž a stavajú múr. a preto sa pýtam, že načo, keď existuje aj lacnejšie riešenie ... navyše overené praxou - na 38. rovnobežke, medzi Kóreami to funguje spoľahlivo, tak prečo by nemohlo aj inde...

pred 10 hodinami, Tono napísal:

Ako môžeš navrhovať, aby ľudia proti ľuďom kládli protipechotné míny.

ale však presne k tomu účelu boli vyvinuté a vyrobené už pred 100 rokmi, na tom sa odvtedy nič nezmenilo. predsa tam nikto nemusí chodiť - priestor sa vyznačí ceduľami "Achtung minen!" a je vybavené...

pred 10 hodinami, Tono napísal:

Kedy sa už prestaneme nechať ovládať atavistickými pudmi tlupy, kmeňa.. Kedy už konečne otvoríme hranice a jediným zákonom bude iba láska, bez všetkých výhrad, predsudkov a rozdielov?

nikdy. Darwina neoklameš...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, clovek2 napísal:

Darwina neoklameš...

Každé hnutie si najprv musí získať priaznivcov. Najčastejšie sľubmi o spravodlivejšom spoločenskom usporiadaní. Potom sa hnutie politicky etabluje, aby získalo moc. A keď získa moc, vytvorí v spoločnosti rovných a rovnejších. A tí rovní sa po čase cítia oklamaní a hľadajú nove hnutie, ktoré im znova sľúbi spravodlivejšiu spoločnosť. A tak dokola...

V demokracii to nie je inak, ale aspoň sa tento cyklus opakuje bez násilia. Najväčšou hrozbou je, ak hnutie nadradí zákony humanity, ľudských práv, lásky, tolerancie, sociálneho cítenia..., nad zákony demokracie. To potom vedie k totalite a obyčajne končí násilím.

Pamätám sa, keď za totality v Rusku zatvárali disidentov do psychiatrických ústavov. Psychiatri im stanovili diagnózu, že iba duševne chorý človek sa môže búriť proti spoločenskému zriadeniu, ktoré zabezpečí občanom rovnoprávnosť, bezplatné vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, prácu, odmenu podľa schopností, dôchodok, odstráni vykorisťovanie, rasovú neznášanlivosť, dokonca im zaručí aj náboženskú "slobodu"... 

Nechcem tieto ideály spochybňovať, ale nikto nemá právo ich vnucovať ani dnes, nech by boli tieto ideály seba ušľachtilejšie. Musí rešpektovať demokratické voľby. A mladý ľavicoví intelektuáli si dnes rýchlo osvojujú marxistické poučky ako vládnuť. Spoliehajú sa na to, že ich priaznivci totalitu nezažili na "vlastnej koži".         

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 hour ago, clovek2 said:

nikdy. Darwina neoklameš...

Biologicky je to nespravne,   civilizacia zacala  ked sme to oklamali a  male tlupy do 20 clenov sme nahradili statmi, ktore dokazali zabezpecit spolupracu desiatok tisic ludi. Ludi co sa nepounaju,  nikdy sa nestretli.  Spajaju ich len spolocne pribehy ktorym veria.     A tak staci zmenit pribehy, nie biologiu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 9. 4. 2021 at 23:21, Tono napísal:

Kedy sa už prestaneme nechať ovládať atavistickými pudmi tlupy, kmeňa.. Kedy už konečne otvoríme hranice a jediným zákonom bude iba láska, bez všetkých výhrad, predsudkov a rozdielov?

povedala by som, že to je ešte veľmi ďaleko. v najstaršej časti mozgu stále nosíme ten prvý mozog, najesť sa a rozmnožiť sa.
aj láska je už miestami, ovšem stále nás je 7 a pol miliardy a viac, aj keď nás covid riedi, a stále to bude ťažšie.
ideme sa zožrať navzájom, a Trump sa toho pustil veľkou lyžicou.
Bidenovi nechal stôl plný bordelu a predsudkov a v prvom rade by potreboval dať do poriadku reputáciu usa, tiež nie sú bez poškvrny. nie že nie.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

v tomto bordeli ma hlboko prsty aj Biden zo svojou rodinou, pretoze napr. v tomto "oslobodzovacom" snazeni na Ukrajine, je v tom aj s politikmi z EU, utopeny, ako  osada v Oravskej priehrade...

https://dennikstandard.sk/58502/ked-ide-o-ukrajinu-v-nato-zapad-uz-s-ruskom-prehral/?fbclid=IwAR2FS1n0JPXBSjVSDU_tXmveyw6RI-NkUIoyD4aJPDPnt5jiPOw_eJ78CIo

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

keď americký prezident šéfuje USA, kto šéfuje prezidentovi?

Citát

Ďalšie vyjadrenie dvíhajúce obočia si pripísal na konto americký prezident Joe Biden. Na štvrtkovej tlačovej besede reagovala americká hlava štátu na bombové útoky v hlavnom meste Afganistanu Kábul, pri ktorých okrem civilistov zahynulo aj trinásť amerických vojakov.

Biden venoval obetiam a pozostalým slová útechy, pričom následne prišiel čas na otázky od novinárov. Ako informuje americká televízia Fox News, je už zvykom, že americkí prezidenti majú predpripravený zoznam novinárov, od ktorých dostávajú otázky. Biden svojím vyjadrením zašiel ešte o krok ďalej.

„Dámy a páni, dali mi tu zoznam. Prvá osoba, ktorú mi prikázali vyvolať, je Kelly O’Donnellová z NBC,“ vyhlásil súčasný americký prezident. Práve slová o tom, že mu to bolo prikázané, vyvolali kolotoč kritiky a otázok.

https://dennikstandard.sk/109086/biden-povedal-ze-mu-prikazali-vyberat-novinarov-kto-tu-vlastne-veli-pytaju-sa-kritici/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie na to som sa pýtal, zaujímalo ma, kto rozkazuje americkému prezidentovi ... ešte raz časť toho citátu:

Citát

Biden svojím vyjadrením zašiel ešte o krok ďalej.

„Dámy a páni, dali mi tu zoznam. Prvá osoba, ktorú mi prikázali vyvolať, je Kelly O’Donnellová z NBC,“ vyhlásil súčasný americký prezident. Práve slová o tom, že mu to bolo prikázané, vyvolali kolotoč kritiky a otázok.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najskôr to môžu byť vplyvní senátori z Kongresu. Niektorí môžu mať pod kontrolou dôležité armádne zákazky alebo energetickú infraštruktúru, či tajné služby. US prezident je silný navonok, toto je podstatné - a preto si mnohí myslia, že môže všetko, ale v skutočnosti sa delí o moc (v USA majú na to termín checks and balances). Potom ešte existujú také alternatívy ako Soros, Rothschildovci, Reptiliáni a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov