Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

akurat ze toto je ocakavene, sputnik je obdoba astry a to ze pokles protilatok je pomalsi pri astre voci pfizeru uz vieme dlho. 

Problem zo sputnikom je od zaciatku inde, rusi nie su schopni dolozit procesy vyroby a dodrzania kvality. 

 

a je fajn ze konecne aj ty ako fasisticky agitator si znepokojeny, to je karma. Zasluzis si ju

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, tyso napísal:

sp: ??  k comu je to,  coho sa to tyka ?

 

vtim: konspiracii k ockovaniu . zaujimal ma tvoj nazor . ale nechaj tak . vidim ze si este nepredychal :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, tyso napísal:

akurat ze toto je ocakavene, sputnik je obdoba astry a to ze pokles protilatok je pomalsi pri astre voci pfizeru uz vieme dlho. 

Problem zo sputnikom je od zaciatku inde, rusi nie su schopni dolozit procesy vyroby a dodrzania kvality. 

 

a je fajn ze konecne aj ty ako fasisticky agitator si znepokojeny, to je karma. Zasluzis si ju

poznas to?....ked dvaja robia to iste, nikdy to nie je to iste....ale snivaj dalej... : )

ja nie som znepokojeny pandemiou a moznym nasledkom, ale som znepokojeny agresivitou nasilnickych vaxerov....zakazali ste aj vakcinu, ktora by mozno aj pomohla viac ako terajsie "zachranne" kolesa v podobe nedorobkov z dielne Mengeleho pohrobkov a obdivovatelov......vidno, ze zisk je tou humanitnou silou..... : (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 21. 1. 2022 at 12:14, informator napísal:

....inak je mi s tvojej neunavnej snahy pokracovat v nasili,  sireni chaosu a strachu na zvracanie.....ale pokracuj dalej, pretoze ludia uz zacinaju mat dost takych neuplnych vedeckych kapacit, ako si ty a tvoji chlebodarcovia...

https://vat.pravda.sk/clovek/clanok/614168-sputnik-v-chrani-lepsie-proti-omikronu-ako-pfizer-uvadzaju-autori-predbeznejstudie/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

A aj si to cital?

Citát

Predbežná štúdia, ktorú financoval Ruský fond priamych investícií, ale zatiaľ vychádza z údajov len od niekoľkých desiatok dobrovoľníkov

Studia s niekolkymi desiatkami nie je vedecka studia, ale ruska propaganda prezlecena do vedeckeho plasta.

Testy od Pfitzeru sa spravil na desiatkach tisicok dobrovolnikov, Sputnik este stale nema potrebne testy spravene - pretoze je jasne, ze by sputnik nimi nepresiel.

A len tak pre zaujimavost: Chapem to spravne, ze Sputnikom by si sa ockovat nechal? Tam ti zrazu nevadi to, co pri ostatnych vakcinach?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cital a aj som vzal na vedomie to, ze podobne studie sa aplikuju aj v nasich farmafirmach a nerobi sa s toho nejaka diverzna cinnost....a ano, svojho casu som bol rozhodnuty sa dat zaockovat Sputnikom, ale ked nasa vedecka a politicka elita spravila z neho zbran hromadneho nicenia, tak som sa zamyslel a usudil, ze ked zbran  hromadneho nicenia je Sputnik V, tak preco by to namali byt aj nase farma produkty urcene na odvratenie pandemie corony....tot vysledok boja proti jednej zbrani hromadneho nicenia.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie tie studie si ani nahodou nie su podobne, Suptink bol testovany na 1000-nasobne mensej vzorke = nebol dostatocne otestovany. Mna len fascinuje, ako niekto moze vykrikovat, ze Pfitzer nebol dostatocne otestovany a potom si chciet dat Sputnik, ktory dokonca nesplna ani kriteria "farmafiriem". Si neuveritelne lahko manipolovatelny...

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm.....mozno mas pravdu o tom testovani, ale na druhu stranu zasa, je to aj dobre, ze sa stalo, co sa stalo, aspom som sa presvedcil o "kvalite" a "spolahlivosti" nasich farma produktov, proti covid pandemii...:thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiNGVhNDc1NjctZDgxNC00NTgwLWE5MmUtZWQ2MGU1YzFlMTJlIiwidCI6ImU0NDA4ZDNmLTlhNzMtNGFlYi05MTcyLTgxNzk5NTY5ZTQ4YSIsImMiOjl9&fbclid=IwAR1DmGncBM4taZqMvhdkqJdsNpGupBlS6vaJubhubzk0U_LswWGZXxl54Cw

Na strane 4 su suhrne udaje ako sme prekonali deltu. Ci malo ,ci nemalo vyznam ockovat. Ci povinne ockovanie a koho, za akych podmienok. Podla mna sme to zvladli tak na 4. 

Za mna povinne ockovanie nad 50 rokov, pokuta ako zvycajne cca tych 300 euro, ti co to prekonali by mali vynimku. To ako malo byt do konca augusta. Pre buducnost nieco podobne, len musia byt aspon tak kvalitne(ucinne) vakciny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 22. 1. 2022 at 22:41, smiley napísal:

Suptink bol testovany na 1000-nasobne mensej vzorke = nebol dostatocne otestovany. Mna len fascinuje, ako niekto moze vykrikovat, ze Pfitzer nebol dostatocne otestovany a potom si chciet dat Sputnik, ktory dokonca nesplna ani kriteria "farmafiriem". Si neuveritelne lahko manipolovatelny...

 

To iste som riesil nedavno s kolegom v robote. Vravel, ze sa ockovat neda, lebo vakcinam neveri, ale Sputnik by si dal. To ich rozhodovanie je na urovni naivnej detskej viery v Jeziska

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ved ty si aj sam vies odpovedat.....

pred 2 hodinami, dead napísal:

lebo vakcinam neveri, ale Sputnik by si dal

.....pretoze ide o doveru a on teda Sputniku doveruje....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 27 minútami, informator napísal:

.....pretoze ide o doveru a on teda Sputniku doveruje....

hej a teraz vidime ako to dopadlo, ked ludom vsugerovali, ze ako uplni tupci mozu mat nazor na vsetko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretoze to je ukazka ako nie su schopni kriticky mysliet.  Pri argumentacii su zakazane : to je moj nazor, tomu verim, tomu doverujem.   Argumentacia musi stat na faktoch a logike a to nasi tupci nechapu a aj keby chapali tak by to nezvladli,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 24. 1. 2022 at 18:49, smiley napísal:

Pre niektore deti iste. Ani pre 2/3 starcov covid nieje nebezpecny. Ze umru hned. Zomrelo ich 2%? A mali problem(boli v nemocnici) 5%? 5% je jedna dvadsatina.  Teda veris ze 1/7 ma postcovidove problemy? U deti? Dve veci ma zaujali u tohto pana. 

Citát

 

Pokladáte uznávanie prekonania covidu len na obdobie 90 dní od pozitívneho PCR testu za správne?

Vzhľadom na nastupujúcu vlnu variantu omikron, akumuláciu viacerých klinicky významných mutácií a oslabenú ochranu po prekonaní COVID-u spôsobeného inými, predchádzajúcimi variantmi je toto skrátenie namieste a správne. Kombinácia očkovania a prekonania, tzv. hybridná imunita, má ochranný efekt dobrý, preto je interval 180 dní správny.

https://www.postoj.sk/97112/odbornici-sa-nezhoduju-ci-ma-zmysel-skratit-jeho-uznavanie-len-na-90-dni

 

Odpoved zverejnena minuly tyzden. Pred dvoma mesiacmi rozpraval ,ze ockovat sa tretou davkou je dobre po 180 dnoch,ci uz prekonania, ci ockovania. To video som tu dal, tam riesili prekonanych vo veda pomaha,na konci novembra,uz o omikrone poculi. 

Spravne by to bolo asi pri tych co rychlo klesaju protilatky. Pre tych co su v nemocniciach, ci pre vsetkych?

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 minute ago, slimak said:

Teda veris ze 1/7 ma postcovidove problemy? U deti?

 To nie je otazka viery ale dat.  Ale v clanku nie je odkaz ani na data ani na studiu, takze to nepovazujem za fakt.  ( to je ale skor povzdych nad novinarmi).  Kedysi davno som sem ale daval ze podobnu informaciu , podla jedneho clanku v lancete ( ale mierne pochyby su o kvalite dat),  13,5 percenta deti ma dlhodobe nasledky (  co je 1/7 cca ).      

To bolo k tvrdeniu ze pre deti je covid neskodny. No nie je, len na neho neumieraju.  Ale okrem umrti su aj ine nasledky a samozrejme castejsie.  

informator,  kedze vieme ze mas problem citat leporelo, tak ta oblbnu cimkolvek.   Asu taku maju hodnotu tvoje vyhrady k farmafirmam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ale pan profesor tam povedal:

Citát

"Máme aj riziká post covidu alebo long covidu. Jedno zo siedmich detí má po covide pretrvávajúce problémy. Nie je to málo. Najčastejšie ide o bolesť hlavy, únavu, svalovú bolesť, poruchy spánku, poruchy pozornosti. A je veľmi náročné rozlíšiť, čo je následkom covidu, a čo je následkom situácie, ktorá teraz je. Izolovanie detí, nekontakt so spolužiakmi, úmrtie v rodine," dodáva profesor Jeseňák.

Čítajte viac: https://video.sme.sk/c/22826981/jesenak-jedno-zo-siedmich-deti-ma-po-covide-dlhodobe-problemy.html

Tak tyso ake maju tie deti nasledky? A je ich 13%? Keby ich bolo 13% sa o starcov nestaraju vobec.

poruchy spánku, poruchy pozornosti. ved profesor to povedal. ze to asi nieje kvoli chorobe dietata , ale spolocnosti. Ci pripustil. Ich 13% moze byt.

Dcera este v karantene nebola ani raz, syn dva krat, ale odohrali(aj on) vo futbale vsetky zapasy, uz v januari(vonku - v mraze) bol na druhom treningu vraj tam bolo 16 chalanov, raz ich bolo 14 na zapase,na zapas pridu 10-11ti. 

 

13,5 percenta deti ma dlhodobe nasledky (  co je 1/7 cca ).

Si vies predstavit 13,5%?  z produktivnych, schopnych? Co ich je asi 40%? 60? Nemyslim, na celu populaciu, popolaciu deti. To mas pokles produktivity prace o kolko %? Aj keby to bolo rovnomerne rozdelene. 40 minus?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://journals.lww.com/pidj/fulltext/2021/12000/how_common_is_long_covid_in_children_and.20.aspx

slimak, preto je potrebne sledovat data.  V dobrych datach vidis aky je rozdiel medzi detmi co mali covid a nemali covid a tak to vies rozlisit.

A to je debata o tom preco ockovat aj deti,  vakcina ich chrani aj pred takymito nasledkami a nie je to konspiracia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chodim sa s detmi lyzovat(tohto roku som bol tri kratm bol jeden rok pred kovidom co sme neboli ani raz, pojdu aj na lyziarsky , obe deti, syn si to uz druhy krat nadroby, uz nema dotaciu statu), korculovat nechcu,aj by mohli, dcera ma nove korcule( minule roky chodili, zrejme sa im nepacilo,ze sa ich ujo pytal na covidpas a vek(raz mu klamal ze ma 12,je mozne ze tam uz nikdy nepojde), nieje to sranda - syn po skole na klzisko v minulosti hned isiel,on nemal co v zime robit, futbal netrenuju,to je tak rarita,mal tam kamaratov). Dcera chodi plavat, syn si zahra futbal.  Snazim sa odburavat tie priznaky covidu. Oni su. On tam neche ist ,lebo tam klamal(on to nechcel,ale epidemiologovia vymysleli, a videl mozno ani nie kamaratov vacsich chlapcov co poslal(i) prec,preto tam nechce chodit,aj ked moze, to je post covid syndrom). Na futbalovom ihrisku nemusel klamat. keby musel, ci by ho tam nechceli odisiel by.

Inak co si pamatam, ten profesor tiez spomenul,problem ak sa ludia prestanu ockovat aj vakcinami co funguju. To bude problem. Klames raz a  ti uz neuveria.

 

---------

sex, ako sa to tie deti maju naucit? Sex nieje len trtkanie. Stretnutie tych pohlavi, tanec, byt pekna,byt pekny aj to je sex,koketovat. 2,3 roky pre tie rocniky? Ja som so svojou zenou zacal chodit asi v ked sme mali dvadsat,dvadsatjeden. Vzdy mi bolo luto preco som snou nechodil uz v 17,ja som ju poznal,sme na zakladke vlavici spolu sedeli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, slimak napísal:

Pre niektore deti iste. Ani pre 2/3 starcov covid nieje nebezpecny. Ze umru hned. Zomrelo ich 2%? A mali problem(boli v nemocnici) 5%? 5% je jedna dvadsatina.  Teda veris ze 1/7 ma postcovidove problemy? U deti?

Je rozdiel medzi postcovidovymi problemami a problemami pocas ochorenia covid. Postcovidove problemy maju aj ludia, ktori nemali priznaky ochorenia. Kolegu zacala boliet noha, siel s tym k lekarovi a diagnostikovali mu to ako post-covid trombozu. Predtym netusil, ze prekonal covid.

Z tej 1/7 je dolezite, ktore problemy su docasne, a ktore su trvale. Pretoze ak napriklad covid trvalo poskodi kardio-vaskularny system decku, tak je to poskodenie na desatrocia (zatial co dochodcovi je to uz prakticky jedno).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co myslis,ze "ten tvoj problem" je dvolezitejsi ako sex?  U teenegerov? Kolega bol ockovany? AK nie co to znamena? Ved to som pisal,reagujem na tvoju poslednu vetu, ak by to bostihovalo deti, na starcov by sa vysrali hned. Len je to opacne. Ci nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov