Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

Ano, reštaurácie by dezolátov nemali púšťať, nie si OTP, musíš odísť, pár prípadov som videl, že sa nevedeli preukázať, tak museli ísť preč. Toto je tá ich "sloboda" [emoji3]

Podme si zatypovat, ako dopadne po tejto vlne antivaxerstvo na Slovensku?


Moc sa už toho nezmení, slovenský národ sa vyznačuje nízkou inteligenciou, vidieť to na preferenciách Smerohlasu, Koktlieb a pod. Ono by nebolo zlé, keby sa na totálku vymenila vláda, fakt by som bol zvedavý, aký postoj k očkovaniu by zrazu mal Smerohlas s Kotlebami a čo by to spravilo s ich postihnutými ovcami. Pochybujem, že by vláda smerákov riskovala znovu preplnené nemocnice, keď kopa sestier už má toho plné zuby.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a Taliansko povedalo a dosť:

Citát

Talianska vláda fakticky rozhodla o povinnom očkovaní všetkých pracujúcich ľudí. Rozhodla, že každý zamestnanec musí mať potvrdenie, že je očkovaný proti ochoreniu COVID-19. Prípadne človek na pracovisku je povinný mať doklad, že sa z nákazy zotavil alebo predložiť negatívny výsledok testu na koronavírus.

„Smerujeme k zavedeniu povinného zeleného pasu nielen pre zamestnancov vo verejnom sektore, ale aj v súkromnom," povedala ministerka zdravotníctva Mariastella Gelminiová ešte pred rokovaním vlády.

Rozhodnutie nadobudne účinnosť od 15. októbra. „Očkovanie je jediná zbraň, ktorú proti covidu máme, a infekciu môžeme zvládnuť len tak, že zaočkujeme väčšinu obyvateľov," zdôraznila Gelminiová.
...
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/601115-neockovani-slovaci-si-v-taliansku-nezarobia/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

u nas v praci toto uz funguje x mesiacov....to sa inspirovali u nas?.....som nevedel,ze sme taky v tomto progresivny....ockovany sa netestutju (maju povolene virus roznasat), neockovany absolvuju tyzdenne povinne test (takze virus neroznasaju), prekonanlo covid cca 12% neockovanych (ockovany su v anonyme)....zamestnavatel hradi testovanie (ma kupene testy) a je to iba pre neho, teda bez akehosi potvrdenia o negativite....

dufam, ze aj tento prispevok bude zmazany, ako dnes tu uz dva....ale zvykam si na praktiky covidchunty.... :(((((

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, informator napísal:

ockovany sa netestutju (maju povolene virus roznasat), neockovany absolvuju tyzdenne povinne test (takze virus neroznasaju)

Ucinnost Ag testu je 30%, ucinost ockovania 80%. Pri otestovanom neockovanom je teda niekolkonasobne vacsie riziko, ze je infekcny, ako pri ockovanom neotestovanom. A to este ani neporovnavam negativny Ag test urobeny tyzen dozadu, ktory ma prakticky nulovu vypovednu hodnotu.

Vsak Ag testy kazdy tyzden sme si na slovensku zazili, a dobre vieme, aky to malo vplyv na roznasanie virusu.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve teraz, electric blue napísal:

uk zase zrusili kovid pasy :biggrin:

@smiley nejake studie do akej miery siri ockovany virus menej nez neockovany

Sama si si predchadzajucou vetou odpovedala. Preco v UK zrusili opatrenia? Lebo sa tam kvoli preockovaniu znizila smrtnost a nakazlivost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ockovany ma tretinovu sancu byt nakazeny a to je priamy dosledok vsetkych znamych studii.  A teda ockovany je  tri krat mensi siritel virusu.   To je nespochybnitelny fakt.   Co na tom chces dolozit ?

Ale aj ta tretina siri covid menej  a kratsie ( v priemere ).   Ale pravda je ze mozu covid sirit a dodrziavanie ROR  plati aj pre ockovanych.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.31.21261387v4.full-text

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.28.21261295v1.full

1 hour ago, smiley said:

Ucinnost Ag testu je 30%

Toto je fakt dost odvazne tvrdenie,  naopak podla vsetkeho je Ag test dostatocne presny v odchytavani infekcnych ludi.   Samozrejme tyzden stary negativny test nema ziadnu hodnotu. Ale to nema ani PCR test.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 hours ago, informator said:

.ockovany sa netestutju (maju povolene virus roznasat), neockovany absolvuju tyzdenne povinne test (takze virus neroznasaju)

Toto je ako obycajne klamstvo,  bezne informatorovske

1.  Dnes sa pocet nakazenych rata z PCR testov,   az na male vynimky kde si clovek sam hradi PCR test je na test posielany kazdy kto sa stretol s nakazenym podla trasovania.  A je jedno ci je ockovany alebo nie.    Informator teda opakovane siri klamstva o tom ze sa ockovani netestuju. (  A vysledky samozrejme zodpovedaju udajom zo sveta, 70 percent nakazenych je neockovanych.   Ako by sa do testovania dostali ockovani ak sa podla neho netestuju ?   To je predsa uplne zakladna logika. )

2.  To ze niekto absolvuje Ag test, to znamena len to ze je menej rizikovy na cca 2 dni.  Nie je to zaruka,  ak bol nakazeny tesne pred testom, tak bude sirit covid,  ale pravdepodobnost ze ide o tento pripad nie je vysoka.  Ale nic ich nechrani a tak virus roznasaju 3x viac ako ockovani. A ak pridame ze neockovani su menej zodpovedni, su  hlupejsi a chovaju sa rizikovejsie tak vysledok vieme predpovedat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, tyso napísal:
pred 14 hodinami, smiley napísal:

Ucinnost Ag testu je 30%

Toto je fakt dost odvazne tvrdenie,  naopak podla vsetkeho je Ag test dostatocne presny v odchytavani infekcnych ludi. 

Nie, Ag nie je dostatocne presny (aj ked mozno nie tych 30%) a doporucuje pouzivat len pri symptomatickych pacientoch. Cize ked si uz chory, aby si zistil, ci je to covid alebo nieco ine. A dokonca ani tam nie uplne: ked ti vyjde test negativny, stale sa doporucuje potvrdit negativitu PCR testom.

Na CDC mast studiu, ktora uvadza citlivost Sohia Ag testu  len 41.2% pre asymptomatickych: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm695152a3.htm

Tvrdedenie o tretinovej ucinosti som pocul od Pavla Cekana, ktory je expert na covid testy a ich spolahlivost -  jedine ze by bol zaujaty ako vyrobca konkurecnych PCR testov.

Logicky: keby Ag testy boli dostatocne presne, preco by sme pouzivali ovela drahsie PCR testy?

pred hodinou, tyso napísal:

Dnes sa pocet nakazenych rata z PCR testov,   az na male vynimky kde si clovek sam hradi PCR test je na test posielany kazdy kto sa stretol s nakazenym podla trasovania. 

Tym si nie som az tak isty - su niekde k dispozicii udaje, aku percentualnu cast PCR testov tvori trasovanie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

PCR testy su samozrejme zlaty standard,  ich vyhoda je ze ta oznacia ako pozitivneho cca o dva dni skor Ag vdaka ich citlivosti.  Ale podla vysledkov ak su pouzite cca 3-4 po nakaze tak ich presnost je nad 90 percent. Nepotvrdila sa ani vysoka falosna pozitivita. A Cekan ? ehm, no comment.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano. Starý človek má len mierne príznaky. Bez očkovania by najskôr už ležal v nemocnici a zrejme rovno na ventilátore. Takže súhlasím, toto je naozaj super reklama na vakcináciu. Takto to má byť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, informator napísal:

tiez je mozne, ze by covid ani nedostal, ak by bol neockovany

toto som nepochopila, ale mám nehorázne zlé posledné dva týždne, možno to bude tým... :ermm:
resp. hláste sa, kto pochopil odkiaľ zobral informator náš jediný takúto informáciu?
 

  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, game napísal:

toto som nepochopila, ale mám nehorázne zlé posledné dva týždne, možno to bude tým... :ermm:
resp. hláste sa, kto pochopil odkiaľ zobral informator náš jediný takúto informáciu?
 

asi to bude tym zlym tyzdnomu teba.... :)

ja len, ze odkial vie Sniper, ze ten "slaby" priebeh je vdaka tomu, ze je arc.Babjak zaockovany.... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som bol na druhe ockovanie v revuckej nemocnici,volali ma do Roznavi. Bol som tam celkom asi 15 minut. Od cesty z domu. Sedeli sme tam asi 7dmi(4asi cakajuci na 15 minut) - 2 predomnou zaockovali a prisiel starsi cigan a hned sa tam rutil do dveri,akurat ako sestricka,kto je dalsi ,ze ja, som ho predbehol,ale bolo to rychle, potom vedla mna dievcina(nebola to dievcina asi ma uz dva deti,lebo sme odchadzali spolu a som si dal cigaretu a ju videl - dievcina odomna o 10-15 rokov mladsia,tiez asi polociganka,ale slusna,na ospravedlnenie,ze to nevadi ,a ku konci ma aj pozdravila) sedela(inak aj ta sa tam uz rutila do tych dveri,isla skor ako stary cigan,sestricka povedala,ze ona tu bola skor), ju som predbehol, tak kym som zistoval ci mi trpnu prsty,som na nu pockal a sa jej ospravedlnil.

Ja som ju nechcel predbehnut. Len ked je taky system.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 52 minútami, tyso napísal:

pretoze je ockovany? A tak funguje vakcina ?

takze ti, co prekonali covid a mali slabe priznaky a neboli ockovany, ten covid vlastne ani nemali....je to teda iba nejaky farmaodrb?.....vdaka za potvrdeny nazor, s ktoreho si tymto vytvoril fakt....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, tyso napísal:

PCR testy su samozrejme zlaty standard,  ich vyhoda je ze ta oznacia ako pozitivneho cca o dva dni skor Ag vdaka ich citlivosti.  Ale podla vysledkov ak su pouzite cca 3-4 po nakaze tak ich presnost je nad 90 percent. Nepotvrdila sa ani vysoka falosna pozitivita. A Cekan ? ehm, no comment.

No ale prave tie dva dni su tie dolezite, co sa tyka zamedzeniu sirenia: ked clovek este nema priznaky. Pretoze ked  priznaky ma, tak sa uz bude izolovat aj bez testu. Fajn, Cekana ignorujes, ale ten clanok na CDC by si okomentovat mohol: tam kde je potrebne je citlivost iba 41.2% a dokonca ich nepovazuju za spolahlive ani vtedy, ked vyjdu na symptomatickom pacientovi negativne. A tych "nad 90 percent" je v skutocnosti 80%.

Pripadne uved zdroj  svojho "podla vsetkeho", lebo momentalne je to tvoje presvedcenie proti vedeckemu clanku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov