Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

Mňa by zaujímalo, prečo antivaxeri tak vehementne nebojujú proti očkovanou proti chrípke, rubeole, osýpkam, mumpsu, tetanu... v tom nevidia Sorosove spiknutie? Divné...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Žiadna iná vakcinácia nebola tak spolitizovaná ako táto. To je zajímavé. Epidémie boli aj v minulosti ale nikdy ich takto nespolitizovali. Načo robili kauzy aj tam kde neni. Malo sa začať v kľude očkovať a už by sme to mali dávno za sebou.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, davam ti suhlas. nieco na tom bude pravda .

pred 14 minútami, Sniper napísal:

Mňa by zaujímalo, prečo antivaxeri tak vehementne nebojujú proti očkovanou proti chrípke, rubeole, osýpkam, mumpsu, tetanu... v tom nevidia Sorosove spiknutie? Divné...

ved vykrikovali . vid sloboda ockovania , autizmus , hlinik vo vakcinach etc . ale momentalne je najviac v mode kovid :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vymenovanie 18 dovodov nazncuje, ze nie je k dispozicii ani jeden poriadny dovod. Je to podobne ako tych 100 vedcov, co protestovali proti teorii relativity: ak by mali pravdu, stacil by iba jeden...

Ako vzdy aj tam beznadejne chyba to najdolezitejsie: porovnanie rizika ochorenia na covid s rizikom vakcinacie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 24 minútami, Sniper napísal:

Ja sa po druhej dávke cítim ako keby som mal chrípku. Dnes budem oddychovať.

 

áno, treba oddychovať, aspoň 2-3 dni..., mne bolo aj po prvom aj druhom očkovaní horšie na druhý deň, potom sa to už rýchlo zlepšovalo..

 aj doktorka, keď nás očkovala, vravela, že je potrebné oddychovať,  alkohol nepiť  2 týždne,  pri vyššej teplote nad 38°C,  zobrať liek na zníženie ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prebehlo to veľmi dobre pri obidvoch príležitostiach, boli milí, rýchli a prišli k autu a behom pár minút bolo po všetkom, čakať som mala na mieste asi 15 minút, či nenastane neajká reakcia, nenastala, potom sme mohli v pohode odísť, jediná rada bola od lekárov pred a po si zobrať paralen... prvý aj druhýkrát nás všetkých doma bolelo miesto vpichu asi dva dni, páni nemali žiadny problém okrem trochu bolesti po vpichu, ja - po prvom som bola jeden deň spavá a trochu unavená, po druhom vlastne tiež... to boli všetky vedľajšie účinky... :all-alone:

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, a mám to za sebou aj ja. Mal som výnimočnú príležitosť že primátor v spolupráci s krajom vybavil mobilný očkovací tým v nákupnom centre a ešte k tomu Johnsona čo je jednodávková. Kamoša (infobojovníka) rozdrapí keď mu to poviem. Ja mám paži celý covid ale bál som sa len toho že jedného dňa povedia že neočkovaných nevpustíme do fabriky a je prúser. Tak už vláda našla silný nástroj aby donútila očkovať sa lebo bez toho viem žiť že nejdem do zahraničia, do divadla, ale do roboty sa musím dostať.

Väčšinou robím v takých firmách kde sa porušujú všetky pravidlá ochrany proti covidu (veľké množstvo ľudí v interiéri, zo všetkých okresov, cestujúce masy čo sa presúvajú za prácou, tlačenice na turnuketoch) kvôli čomu nepovolia ani podujatia ale keď ide o prácu tak aj covid ide bokom lebo ekonomika... Ale práve na týchto miestach majú plné právo vyžadovať zaočkovanosť. Vôbec sa nebudem čudovať ak zakážu vstup do fabriky neočkovaným a budú ich nútiť testovať sa a dajú im ten test aj zaplatiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

výnimočnú príležitosť ??  doteraz sa na Slovensku neockovalo

pred 19 hodinami, smiley napísal:

Vymenovanie 18 dovodov nazncuje, ze nie je k dispozicii ani jeden poriadny dovod. Je to podobne ako tych 100 vedcov, co protestovali proti teorii relativity: ak by mali pravdu, stacil by iba jeden...

Ako vzdy aj tam beznadejne chyba to najdolezitejsie: porovnanie rizika ochorenia na covid s rizikom vakcinacie.

@smiley chcem  nepriestrelne argumenty na tych 18 dovodov . ak nemas co k tomu povedat , zbytocne nemudruj

Citát

To cz24 to je niečo ako u nás infohovna? Tak mi to pripadá.

nejaky konspiracny zdroj zrejme

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konspiratori nemaju ako dostat nepriestrelne argumenty kedze neuznavaju fakty a logiku.   To je ako  presvedcit plochozemca,  nejde to. 

Ak ta nedokaze presvedcit to ze ockovanie dostala uz miliarda ludi a tak vedlajsie ucinky su fakt ze zname,  tak aky ma vyznam vyvracat absudrnosti tych "18",  Nieco je nezmysel, nieco falosne argumenty, nieco je polopravda.   Ale ziadne fakty nedokazu zmenit vieru. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 minútami, tyso napísal:

konspiratori nemaju ako dostat nepriestrelne argumenty kedze neuznavaju fakty a logiku.   To je ako  presvedcit plochozemca,  nejde to. 

Ak ta nedokaze presvedcit to ze ockovanie dostala uz miliarda ludi a tak vedlajsie ucinky su fakt ze zname,  tak aky ma vyznam vyvracat absudrnosti tych "18",  Nieco je nezmysel, nieco falosne argumenty, nieco je polopravda.   Ale ziadne fakty nedokazu zmenit vieru. 

to nie je kvoli mne . ak na to nemas IQ , pozriem si to sama

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.postoj.sk/84736/tretia-vlna-bude-najhorsia-a-nebude-za-tym-len-virus

Diskusia pod clankom a teraz tam pribudlo 100 prispevkov, ale diskusia aspon normalna. Zmenit vieru, mozno to ze uz 3 miliardy dostali vakcinu ju zmierni. 

https://www.jpost.com/health-science/coronavirus-in-israel-what-do-we-know-about-the-143-hospitalized-people-674508

Mozno su to dobre cisla pra vakcinaciu. Na podobne cisla si treba pockat aj so Slovenska,ak budu. V amerike si myslia,ze zaockovani aj nezaockovani chorobu prenasaju rovnako.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Antivaxeri argumentujú, že vakcináciou sa dostane do tela genetický kód, ktorý sa stane súčasťou bunky. Delením bunky sa tento kód replikuje a stáva sa tak súčasťou genetického kódu nových buniek, teda aj pohlavných, ktoré sa odovzdávajú budúcim generáciám. No tento mechanizmus sa potenciálne uplatňuje pri každom napadnutí bunky vírusom. Ak som to pochopil správne, tento proces nie je ničím novým a naša DNA obsahuje genetické kódy vírusov, s ktorými bola ľudská populácia v minulosti infikovaná. Pri vakcíne však nedôjde k preniknutiu vírusu do bunky, teda ani ku kontaminácii ľudskej DNA a DNA vírusu. Naopak, práve pri prekonaní infekcie je táto potenciálna kontaminácia možná. Nie som odborník, ale publikovanie týchto informácií by možno boli relevantné v rozhodovaní, či sa dať zaočkovať, alebo nie. A z toho, čo som pochopil je potenciálne nebezpečnejšie prekonať infekciu, ako sa dať zaočkovať.    

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V pripade mRNA je to takmer nemozne,  mRNA sa nedostane do jadra a ziadny bezny proces nedokaze prepisat mRNA do DNA,  v skutocnosti ani virus to nerobi,  ten len zabije bunku.   A to urobi aj vektorova vakcina, len na rozdiel od virusu nevytvori svoje funkcne kopie ( s vynimkou ruskej :), podla ruskej normy sa to moze stat).

A tak uprimne pravda je taka ze to nehrozi ani pri vakcine ani pri viruse,  

Slimak,  podla dostupnych cisel nie,  zaockovani ju prenasaju menej.  Ale kedze na deltu je vakcina menej citliva, tak by mali aj zaockovani nosit ruska. 

 

30 minutes ago, electric blue said:

to nie je kvoli mne . ak na to nemas IQ , pozriem si to sama

Doporucujem :)   Hlavne mi chyba chut.   A aj ked dost pochybujem ze to zvladnes, tak ako cvicenie ti to rozhodne nezaskodi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasné že sa očkuje už dlho ale tak mňa nebaví čakať na všelijaké termíny, bohvie kam ma ten systém pošle a ja keďže niesom ani pendler, ani dovolenkár v zahraničí, tak nebolo mi to až také súrne a čakal som na takúto príležitosť že len vojdem a som zaočkovaný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve teraz, electric blue napísal:

chcem  nepriestrelne argumenty na tych 18 dovodov . ak nemas co k tomu povedat , zbytocne nemudruj

Ale vsak som to napisal, to len ty nevnimas: v ziadnom s tych 18 bodov sa netvrdi, ze prekonanie choroby je menej rizikove ako ockovanie. Takze su to len take bezvyznamne plky. 

To si naozaj az taka tupa, ze ti nie je zrejme, ake  su to nezmysly a dozadujes sa neprestrielnych arumentov? Dobre, tak vyber z tych 18 bodov jeden, ktory ti pripada najpadnejsi, ja ti vysvetlim preco je to blbost - a ty zase nepochopis. Preco si nepohadzat zase trochu hrachu o stenu...

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve teraz, Tono napísal:

Antivaxeri argumentujú, že vakcináciou sa dostane do tela genetický kód, ktorý sa stane súčasťou bunky.

Stale plati to iste: ak by to aj bola pravda, skutocny virus toho poprepisuje neporovnatelne viac ako vakcina. Cize aj to by bol argument pre ockovanie, nie proti nemu.

Bunky napadnute virusom su znicene, zanika ich funkcnost. Aj keby v nich virus nieco prepisal, nemala by sa ako tato informacia preniest na potomka, pretoze dana pohlavna bunka by bola znicena.

 

Práve teraz, tyso napísal:

V pripade mRNA je to takmer nemozne,  mRNA sa nedostane do jadra a ziadny bezny proces nedokaze prepisat mRNA do DNA

V skutocnosti covid virus hned na zaciatku vytvori proteiny, ktore zo siete endoplazamtickeho retikula v bunke vytvoria samostatne dvojmembranove vacky, v ktorych prebieha proces replikacie mRNA uzavrete , co prinasa virusu znacnu vyhodu: bunka nemoze detekovat virus pomocou typyckych produktov replikacie a zasiahnut proti tomuto procesu.

Takze naozaj tento virus (a samozrejme ani vakcina, ktora ho len imituje) nema najmensiu sancu prepisat DNA v bunkovom jadre. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o com ty zase mimo misu?

pred 6 hodinami, smiley napísal:

Ale vsak som to napisal, to len ty nevnimas: v ziadnom s tych 18 bodov sa netvrdi, ze prekonanie choroby je menej rizikove ako ockovanie. Takze su to len take bezvyznamne plky. 

To si naozaj az taka tupa, ze ti nie je zrejme, ake  su to nezmysly a dozadujes sa neprestrielnych arumentov? Dobre, tak vyber z tych 18 bodov jeden, ktory ti pripada najpadnejsi, ja ti vysvetlim preco je to blbost - a ty zase nepochopis. Preco si nepohadzat zase trochu hrachu o stenu...

zacni s bodom cislo 1 .

1. Výrobci vakcín jsou chráněni před zodpovědností za vakcíny

Jediným průmyslovým odvětvím na světě, které nenese žádnou odpovědnost za zranění nebo úmrtí v důsledku jejich produktů, jsou výrobci vakcín. Poprvé zavedeno v roce 1986 na základě zákona o dětských úrazech způsobených vakcínami a posíleno zákonem PREP Act, výrobci vakcín nemohou být žalováni, i když se projeví, že jednali z nedbalosti.

Tvůrci vakcín proti Covidu mají povoleno vytvářet univerzální produkt bez testování na subpopulacích (tj. Osobách se specifickými zdravotními podmínkami), a přesto nejsou ochotni přijmout žádnou odpovědnost za jakékoli nežádoucí události nebo úmrtí, které jejich produkty způsobí.

Pokud společnost není ochotna stát za svým produktem jako bezpečným, zejména s tím, který se vrhl na trh a přeskočil pokusy na zvířatech, nejsem ochoten riskovat jeho produkt. Žádná odpovědnost. Žádná důvěra. Důvod:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz zbezny pohlad povie ze to mozno plati v amerike ale nie v eu. Ani v dalsich statoch. 

Rovnako je nezmysel ten o testovani, staci zapojit pamat, vakciny boli povolovane prave podla vysledkov nad subpopopulaciami. 

To ze bolo preskocene testovanie na zvieratach je klamstvo uplne cielene, tomu ani autor nemoze verit. 

Cize tento dovod je klamstvo a na jeho vyvratenie staci bezny citatel novin.,

A samozrejme v case ked sa uz od novembra 2020 ockuje je uplne jedno ake maju pravidla, kedze rizika a vyhody vieme overit nie voci studiam ale voci plosnemu pouzitiu v krajinach sveta. Klamstvo a irelevatne ako dovod

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nečítal som všetkých 18 bodov, ale skutočne sa tam píše, že preskočili testovanie na zvieratách? O tom silne pochybujem, žiadny výrobca vakcín sa na také niečo neodváži, to by bolo obrovské riziko. Pokiaľ viem, tak testovať sa začína na laboratórnych myšiach, ak sú výsledky bez zjavných problémov, vakcíny sa podávajú psom a mačkám, ak prejde aj to, podávajú ich primátom a ak ani tu nenastali vážne komplikacie, tak začnú testovať na malej skupine ľudí (desiatky). Druhé kolo je na väčšej (stovky) a tretie najväčšie (tisíce až desaťtisíce). Myslím, že toto všetko majú za sebou, tuším dokonca aj Sputnik V. prešiel touto fázou.

Antivaxeri argumentujú, že vakcináciou sa dostane do tela genetický kód, ktorý sa stane súčasťou bunky.


Toto presne robí vírus [emoji23][emoji23][emoji23] debilnejší argument si fakt nemohli nájsť, tupelá [emoji23][emoji23][emoji23]
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

testovanie na zvieratach je sucastou predklinickej  fazy a vysledky sa daju najst.  Bez toho nedostanu povolenie na testy na ludoch.

2038601075_obrzok.thumb.png.8b45e66ef500c95d9f5de4599b6992a4.png

Ale k teme odskodnenia,  to je v skutocnosti import z USA,  v  systeme vseobecneho zdravotneho poistenia to nie je uplne validna tema,  kazdy pacient bez ohladu na to ci ho poskodil covid alebo vakcina je lieceny a je to platene zo zdravotneho poistenia.  Rovnako socialne a invalidne poistenie pokryva dalsie rizika.

Ostava teda len sudenie o peniaze nad toto zakladne poistenie,   pri vakcine je to vsak otazka ceny, ak to ma platit vyrobca  tak na to musi vytvarat rezervu a to zvysuje cenu vakciny a tu platime vsetci.  Ekonomicky to tak nie je rozumne aby stat dobrovolne dal peniaze vyrobcovi navyse, kedze naklady aj tak znasa verejne zdravotnictvo.  Bezpecnost vakciny nie je deklaracia vyrobcu ale udaje ktore posudzuje regulator.   Ale vsetky taketo dohody nepokryvaju pre vyrobcu trestnopravnu zodpovednost, ak by falsoval udaje, dopustil sa podvodu alebo umyselne daval do vakciny jed, tak konkretnych ludi pred trestom ziadna dohoda neochrani.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov