Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

Neočkovaní môžu čeliť obmedzeniam, varoval šéf Merkelovej úradu
https://svet.sme.sk/c/22708423/neockovani-mozu-v-nemecku-celit-obmedzeniam-varoval-sef-merkelovej-uradu.html



Je čas začať viniť nezaočkovaných, tvrdí guvernérka Alabamy
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/595561-online-je-cas-zacat-vinit-nezaockovanych-tvrdi-guvernerka-alabamy/

Macron zdôraznil, že „sloboda bez povinnosti neexistuje“. Kritizoval rozhodnutie ľudí, ktorí sa nechcú dať zaočkovať, a uviedol, že ich postoj nie je prejavom „slobody, to je nezodpovednosť, sebectvo.“


Ako vidieť, svet sa na nezaočkovaných začína pozerať ako na škodnú s leprou. A pritom sú to len chudáci, čo uverili hoaxom a Covid považujú za podvod.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 hodinami, electric blue napísal:

keby si bol ty jedina obet . alebo niekto z tvojej rodiny, tvojich blizkych by mal celozivotne tazke nasledky . a my by sme povedali hold smola emoji3.png proste sa mu nepostastilo ... benefity ockovania prevysuju negativa

Vitaj v realnom svete. Riziko predstavuje KAZDY lekarsky zakrok, zdaleka nielen ockovanie. Vzdy je z urcitou nizkou pravdepodobnostou mozne, ze zakrok stav pacienta zhorsi.

Mam pre teba dobre (ako inak) mienenu radu: uz nikdy nechod k lekarovi ani ty, ani nikdo z tvojej rodiny, pretoze naozaj vam tam realne hrozii, ze vam  ublizia a zabiju vas...

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sp je priklad kde  by osoba nemala citat lekarske clanky,  nerozumie im , nedokaze ich spravne chapat a upada do absurdneho strachu.

napriklad   odber krvi je v porovnani s ockovanim rizikova procedura.  Ovela castejsie vedie k nevolnosti, odpadnutiu, zapalom zil, nervovym skodam,  sepse, tromboze.   keby sp citala pribalove letaky a poucenia, tak by k ziadnemu lekarovi nikdy nevkrocila.

Bohuzial aj pravdiva informacia, ktorej nechape je nespravna.   Pre podobnych je urcena kategoria "lzi pre deti",    teda v podstate spravna aj ked neuplna informacia prisposobena individualnej schopnosti chapat.

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, electric blue napísal:

..z akeho dovodu by mal sputnik predstavovat ovela mensie zdravotne riziko ?.........

je na baze adenovirusu, teda klasickejsej forme zlozenia vakcin, ako tie, co tu nasilim siria liberfasisticky zmrdi....hlavne naj expert na vakciny vedecky adjutant Ciganikova zo Sprosty a Sprostejsi....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozeram ze ,niekto je tu uz senilny , porovnava tazke celozivotne nasledky , GBS  a smrt , s minimalnym rizikom pri odbere krvi . LOL  preto Cekan navrhoval zriadit kompezacny fond .

pred 55 minútami, informator napísal:

je na baze adenovirusu, teda klasickejsej forme zlozenia vakcin, ako tie, co tu nasilim siria liberfasisticky zmrdi....hlavne naj expert na vakciny vedecky adjutant Ciganikova zo Sprosty a Sprostejsi....

@informator ale na baze adenovirusu je aj astrazeneca . aj americky Janssen od Johnson & Johnson:yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u mna je aj dolezite s coho je adenovirus....astra ho ma z opice (neviem ci  z osobnej) o Johnson a Johnson som sa doteraz nezaujmal a Sputnik V ho ma z  ludskych embrii....kedze som nachylny verit, ze AIDS ma povod v ockovani  z opicou zlozkou, tak tam su pre mna osobne dvere zatvorene....Sputnik V ma zasa z ludskych embrii a to ma zasa odradza moje presvedcenie z nabozenskou strankou....takze som zatial v ocakavani a nechavam veciam volny spad a cas ukaze, co a ako....teda vakcinovanie, je u mna momentalne v hlbokom utlme....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator zase klames

z ludskyvch embrii  nie je nic ani prii astre ani pri sputniku,a zvysok je tiez nezmysel.

Just now, electric blue said:

senilny, este si ma nedal do ignore ? sam si to velmi navrhoval. odpovedaj, alebo radsej drzis pysk ked si prichyteny pri faux pas ? :biggrin:

 

 

na  nic sa nepytam,   tak neskusaj svoju neznalost a hlupost maskovat agresivitou.  Staci byt ticho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@informator pouzivaju sa pri vyvoji vakcin . ( nabude si to vygoogli vopred , a rob sa na fore vzdelany ako nas ST)hihi

 

Citát

Americká konferencia katolíckych biskupov nedávno vydala vyhlásenie poradenstvo katolíkov, aby sa rozhodli pre moderné alebo Pfizer / Biontech Covid-19 vakcín proti vakcín Johnson & Johnson, ak je to možné, pretože ľudské embryonálne bunky zozbierané z prerušeného plodu boli použité na rozvoj Johnsona & Johnsonová vakcína.Použitie ľudských embryonálnych buniek z prerušených plodov vo vývoji vakcíny je kontroverzné pre niektoré viery.

 

Vzhľadom na závažnosť pandémie a nutnosť, že významné percento obyvateľstva musí byť očkované na ochranu verejného zdravia, väčšina vierov, verejne uviedla, že je morálne prijateľné na získanie niektorého z povolených očkovaní, dokonca aj tie, ktoré používali bunky, ktoré boli replikované od tých, ktoré boli pôvodne prevzaté z prerušených plodov vo svojom vývoji. Tieto replikované bunky sú známe ako bunkové línie. Adenovírus je zbavený pôvodných inštrukcií alebo génov, ktoré spúšťajú ochorenie a nahradené plány pre malú časť coronavírusu - bielkoviny. Imunitný systém tela rozpoznáva proteín hore ako cudzie a robí protilátky, ktoré potom chránia pred budúcou infekciou koronavíru. Vírusy nie sú nažive a potrebujú infikovať bunky na propagáciu.

Na dosiahnutie dostatočného opätovného zavedenia adenovírusu na vakcíny sú potrebné bunky, ktoré sa veľmi podobajú cieľovému cieľu očkovania (Ľudia). To je jeden z dôvodov, prečo vedci používajú ľudské bunky na vytvorenie vakcín založených na adenovírusoch. Adenovírus použitý v týchto vakcín má tiež tendenciu infikovať ľudské bunky lepšie ako iné typy zvierat buniek, čo uľahčuje vytváranie viac kópií vírusu v ľudských bunkách. Na tento účel sa niekedy používajú embryonálne bunkové línie. Na vývoj vakcín Covid-19 sa použili dve embryonálne bunkové línie: ľudské embryonálne obličkové bunky nazývané HEK 293 a ľudské embryonálne retinálne bunky nazývané per.c6. Bunková línia PER.C6 je z voliteľného potratu v Holandsku v roku 1985 a bunková línia HEK 293 pochádza z nezverejneného zdroja (buď spontánny potrat alebo voliteľný potrat) v Holandsku v roku 1972. Johnson & Johnson používal bunky PER.C6 v ich rozvojovom vývoji vakcíny Covid-19 a vakcína Oxford / AstraZeneca použila bunky HEK 293. Biologics Cansino Biologics a Gamaleya Research Institute je tiež použité vakcín HEK 293 buniek. Moderna a Pfizer / Biontech používal HEK 293 bunky v ich dôkaz-of-konceptových testoch, aby sa účinne zaberali genetické inštrukcie obsiahnuté v týchto vakcín a produkujú požadovaný proteín špice. Ale ľudské embryonálne bunkové línie neboli použité na konečnú vakcínu spoločnosti. Bunkové línie HEK 293 a PER.C6 boli geneticky zmenené tak, aby zahŕňali časť adenovírusových inštrukcií, ktoré spúšťajú replikáciu adenovírusov. To umožňuje výrobu veľkého množstva konečného vakcinačného produktu a umožňuje odstránenie inštrukcií adenovírusovej replikácie vo vakcíne. To zabraňuje ďalšej replikácii adenovírusu u pacienta. Tak dodaná dávka adenovírusu infikuje relatívne kontrolovaný počet hostiteľských buniek, ktoré vytvárajú obmedzené množstvo koronavírusového proteínu, dostatočne, aby telo namontovalo imunitnú reakciu. Ľudské embryonálne bunky boli použité na rozvoj bezpečných a účinných vakcín od 60. rokov a hrali rôzne úlohy v rýchlom rozvoji šiestich z ôsmich povolených vakcín CovID-19. Ako to funguje Moderné očkovanie prišlo dlhú cestu od roku 1796, keď Edward Jenner infikoval svoj prvý "pacient" s kspoxom, aby sa zabránilo kiahni. Jedna moderná očkovacia stratégia je hack vírusy dodať imunitu. Adenovírus, vírus, ktorý môže spôsobiť spoločné studené a iné ochorenia dýchacích ciest, bolo prehodnotené na vytvorenie vakcín, vrátane vakcín Johnson & Johnson, Oxford / AstraZeneca, Cansino a Sputnik V Covid-19.https://theconversation.com/cells-from-human-foetuses-are-important-for-developing-vaccines-but-theyre-not-an-ingredient-157484

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 31 minútami, electric blue napísal:

senilny, este si ma nedal do ignore ?

Pubertalna naivka , este si si ma nedala do ignore, jak si tu predtym vykrikovala? :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

na  nic sa nepytam,   tak neskusaj svoju neznalost a hlupost maskovat agresivitou.  Staci byt ticho.

co je , narazil si? vypisujes velmi o ignore , preco sam nespravis co velmi navrhujes  inym?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jednoduchá otázka..

Aká vysoká musí byť zaočkovanosť 80%, 90%, 99% aby bolo jasné že očkovanie nefunguje? 

Pozor.. Nefunguje z hľadiska snahy "vrátiť život do normálu, ako pred pandémiou"..

Pretože v tom Izraeli to začína byť zaujímavé..

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/izrael-ctvrta-vlna-nakaza-indickou-mutaci.A210725_182508_p_zahranici_wag

Tam sa nezaočkovaný pomaly ale iste menia na marginálnu menšinu. 

A výhovorky politikov aj pseudoexpertov kecálistov "za to že nemôžeme zrušiť opatrenia môžu nezaočkovaný" nakoniec vybuchnú. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akoze postavit sa tuto je jedna vec, vydrzat tam stat je druha vec a postavit sa pred ten  j e b n u t y  dav ako poslanec, ci predseda strany a tvarit sa, ze su to moji ludia, to je uz cista psychiatria :smile:

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 minútami, dead napísal:

akoze postavit sa tuto je jedna vec, vydrzat tam stat je druha vec a postavit sa pred ten  j e b n u t y  dav ako poslanec, ci predseda strany a tvarit sa, ze su to moji ludia, to je uz cista psychiatria :smile:

marjajozef :blink::cotisisi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, zle chapes dosiahnutelne . Ciste teoreticky pri nakazlivosti delty by to chcelo dosiahnut zaockovanost 90 percent aby sa zastavilo sirenie a to je nedosiahnutelne. Ale ockovanie dokaze zmenit covid na “chripku”, teda sice vela nakazenych ale malo v nemocnici a mrtvych. A kedze delta je vysoko infekcna tak je vysoko pravdepodobne ze toto bude posledna vlna.  A ockovanie na Slovensku bude rozhodovat prave o tom aka bude zla. A kedze dovod pre lockdown bude ten isty - zahltene nemocnice  tak mi nie je jasne co ti presne vadi. Potrebujeme rozlozit nemocnost v case. Ak by sa vsetci neockovani nakazili naraz tak to zdravotnictvo  nezvladne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja štvrtok idem na druhú dávku, potom po cca týždni by som mal mať plnú imunitu. Všetky platné nariadenia dodržiavam, aby nejaký vystresovaný antivaxer nebol vyčúraný z toho, že teraz budem vírus roznášať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Takže presadzuješ nefunkčnú nedosiahnuteľnú vec, ktoré zaručene nebude fungovať.

Už ma to ani neprekvapuje.Taký istý postoj si mal aj k Matelkovskému plošnému testovaniu. 

V praxi a výsledkoch, vždy zafunguješ ako nepriateľská "piata kolóna", ktorá sa riadi heslom “čím horšie, tým lepšie" a snaží sa zámerne dodrbať a totálne zhovädiť všetko čoho sa dotkne. 

Tentoraz ti za obeť padne, dôvera ľudí v očkovanie.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, skus citat s porozumenim. Hovorim o dosiahnutelnom cieli a nie o tvojom slamennom panaku. 

A k dovere ludi v ockovanie: netusim o com hovoris. V tretej vlne budu zomierat vacsinou neockovani a bude ich dost. Bez ohladu na to co pisem ja ci ini. Netusim ci to ludom potom docvakne ale nedavaj mi za vinu stupiditu ludi. Nie som ucitel ani marketer, ja to len glosujem. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Pokrok nastane, keď ľudia na tvoje glosy začnú reflexívne reagovať zvracaním.. 

A kedykoľvek budeš nejaké riešenie obhajovať glosovaním, automaticky ťa aj s tým riešením pošlú do AHA.. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, este raz a pomaly. Ja nikoho tu na fore nepresviedcam,  a celkom jasne chapem ze fakty nie su sposob presviedcania. Mozes diskutovat a argumentovat ale ak chces aby som robil propagandu tak nechcem. Na to nech si vlada plati   koho chces. A ak nevies diskutovat, tak kludne zvracaj, si daleko odo mna a tak mi to nevadi. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov