Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

pred 2 hodinami, tyso napísal:

Tono, ockovanie je sice definitivne riesenie, ale akym modelom to podla teba nezodpoveda? ror znizuje R0, kazdy nakazeny znizuje pocet tych co mozes nakazit, 

Myslim, ze to uz to Tono pisal,  vlna v kazdej krajine trva 2-3 mesiace s podobnym priebehom prakticky nezavislym od opatreni. Nikde sa po prvej vlne nedosiahlo premorenie, ktore by zabranilo prichodu dalsim vlnam, ako by sa to malo spravat podla modelu SAR.

Dost ocakavam, ze teraz by sa k epidemologii mohol uz  konecne dostat aj niekto sikovny, kto by nasiel dobre vysvetlenie tohto spravania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre, ako prekonať tú averziu voči očkovaniu?
tých internetových antivaxerov a vyznavačov slobody v očkovaní?

ok, tak ešte sa spýtam, ako blbeček, bola tu už o tom reč, ale potrebujem to vedieť presne:

človek, ktorý prešiel druhou vlnou covidu - ten covid dostal, pretrpel si ho, žiadne také ako Tomáš, ktorému nič nebolo.

dnes ten človek chodí medzi pacientov veselo bez rúška, on si rúšku na ústa nedá ani za nič, a úplne sa odmieta očkovať.
takže otázka: čo s tým? nakoľko je komu nebezpečný, čo sa týka ďalšej či akejkoľvek mutácie covidu?


humorná historka z nakrúcania: pani doktor, ktorá hodne nástojí na očkovaniach a rúškach, (mimochodom, ja by som sa dala očkovať aj bez nej) tohto človeka nevie k ničomu dokopať. spravidla ho mám vedľa seba...
a humor je, keď jedným pohybom mňa upozorňuje, aby som si natiahla rúško aj na nos, a jeho tým istým ladným krokom prechádza bez rúška a očkovania úplne s gráciou... lebo vie, že na ňom to nevymôže.
ide mi na nervy. aj jeden aj druhý.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, tyso napísal:

Sniper mi ma povedat comu nerozumies? :) tak ti to poviem, konspiratori zase siria ako izrael zlyhal ked zaviedol rusky do interieru. Ale realne tam je pocet umrti par denne a covid sa siri medzi neockovanymi,  je to priklad ako ockovanie funguje a teda ako obycajne siris lzi ako si ich dostal. Sloboda klamat ze? 

mna nezaujmaju konspiratori, to tu iba ty s nimi operujes.....nastuduj si nieco viac, ako tieto tvoje pubertalne argumenty o nejakych ruskach v interieroch....a kto su to vlastne ti konspiratori...daj na nich nejaky link, aby som sa aj ja pokochal tvojou studnicou mudrosti.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, ked mas zaockovanych 95 starych, tak nie je take cudne ze maju po druhej davke. Keby si mal 100 ockovanych tak vsetci v nemocnici budu ockovani. To co je dolezite v britanii je sledovat kolko percent nakazenych konci v nemocnicii, a to je 8 x menej v rocnikoch 65 plus. vakcina teda funguje.

Game, ak presiel covidom tak je do istej miery chraneny, lenze nikto nevie nakolko.A kedze sa chova rizikovo, tak to zrejme na jesen zistite. A ohrozi aj ostatnych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, tyso napísal:

Game, ak presiel covidom tak je do istej miery chraneny, lenze nikto nevie nakolko.A kedze sa chova rizikovo, tak to zrejme na jesen zistite. A ohrozi aj ostatnych.

presne toto som si myslela... to znamená, keby som sa sťažovala, že ho bez rúška a očkovania vedľa seba nechcem, nesmel by sa uraziť ani jeden ani druhý... hoci sa aj tak urazí.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po pravde, nerozumiem preco sa popri tych haldach Ag a drahych PCR testov nerobi test na protilatky proti Covid.

Ak ma niekto protilatky rovnake alebo vyssie, ako niekto po ockovani, tak by sa mal predsa brat automaticky ako plne zaockovany. Takyto test by mal mat podstatne vacsiu vahu ako napriklad Ag test, u ktoreho je pri jeho nizkej spolahlivosti asi hlavnym benefitom buzeracia ludi, ze ked sa niekde vyzaduje tak to dost ludi znechuti, a teda zhromazdi sa ich tam menej. :zubiska:

Zaroven by ludia, co prekonali covid vedeli, ako na tom su a napriklad by prestali byt riskatne neopatrni...

To su tie testy na protilatky az take drahe/ narocne na prevedenie ./ v nedostatocnom mnozstve?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 
No tak, že hlavný vedecký poradca britskej vlády Patrick Vallance je idiot, keď do éteru pustí takú kravinu a na druhý deň sa musí opravovať

https://www.teraz.sk/zahranicie/az-60-hospitalizovanych-s-covidom-je/564012-clanok.html

Ten podiel 40% zaočkovaných zhruba zodpovedá účinnosti vakcín voči Delte, plus ale bolo by dobré vedieť aká skladba nakazených s očkovacou dávkou sa tam nachádza a aký priebeh ochorenia majú, čo sú dosť podstatné informácie, ktoré v článku chýbajú.

dobre, ako prekonať tú averziu voči očkovaniu?
tých internetových antivaxerov a vyznavačov slobody v očkovaní?


Zmenou vlády.

Internetoví odborníci na medicínu sú vo veľkej miere individuá s nižším vzdelaním a volia súčasné opozičné strany. Stačí vymeniť vládu a Smerohlas sa už postará o osvetu medzi svojimi ovcami o potrebe očkovania. To garantujem.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 hours ago, smiley said:

 

To su tie testy na protilatky az take drahe/ narocne na prevedenie ./ v nedostatocnom mnozstve?

ak to spravne chapem, tak problem je iny. Testy na protilatky urcuju uroven imunoglobulinov a nie uroven T buniek. To znamena ze nehovoria o dlhodobej imunite ale o velkosti odozvy na chorobu. A ta velmi rychlo klesa, podla nej by si uz mesiac po covide nebol chraneny co nie je pravda. 

alamo, skus citat. Dolezity udaj je pomer hospitalizovanych voci nakazenym, nie percento zaockovanych. A to som napisal, a ako extremny priklad som ti napisal ze ak budes mat 100 percent zaockovanych tak VSETCI hospitalizovani budu zaockovani ale to neznamena ze vakcina nefunguje. A si dostatocne inteligentny na to aby si to chapal, tak sa nehraj na informatora. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, Sniper napísal:

 
https://www.teraz.sk/zahranicie/az-60-hospitalizovanych-s-covidom-je/564012-clanok.html

Ten podiel 40% zaočkovaných zhruba zodpovedá účinnosti vakcín voči Delte, plus ale bolo by dobré vedieť aká skladba nakazených s očkovacou dávkou sa tam nachádza a aký priebeh ochorenia majú, čo sú dosť podstatné informácie, ktoré v článku chýbajú.

treba pockat, aby sa upravili statisticke percentualne udaje....ja to vidim takto...ak vezmeme do uvahy ucinnost vakciny a teda zo 100% hospitalizovanych je 60% zaockovanych, tak potom by malo byt v tazkom priebehu ochorenia 60% neockovanych a 40% ockovanych....no ked tak na to cislo pozeram, nevidim ziadny svetly koniec ani pri 100% zaockovani.....z 1000 ludi ktori exnu alebo budu mat tazke nasledky, je  pomerom 600  ku 400 v prospech ockovanych ....udajo je skor skepticky ako srsiaci optimizmom...a to este neratam mozne zdravotne nasledky po vakcinacii.......ja to vnimam, ako uspesnu genocidu Mengeleho pohrobkov na nevinnych obcanoch... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zo 100% hospitalizovaných nie je 60% zaočkovaných, ale 40%, prečítaj si opravný článok, ty Mengele.

Keďže účinnosť vakcín nie je 100%, vždy sa nájde niekto, kto bude potrebovať hospitalizáciu, pokým sa vírus nevymetie úplne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  ukazka ze zlomky stale nezvladas.

Tak skusim jednoduchy priklad.   Nech mame 60 percentnu ucinnost vakciny proti ochoreniu

Ak je nakazenych 100 tis ludi bez vakciny,  tak sa do nemocnice dostane 15 tis ludi a 2000 zomrie.

Ak mas vsetkych vakcinovanych tak sa do nemocnice dostane 4000 ludi a 530 zomrie.   A vsetko budu vakcinovany. 

Vakcina zachranila pri 100 tis ludoch 1470 zivotov a 11 tis ludi nema nasledky .

Si sociopat, ktory chce aby cim viac ludi zomrelo.

PS: a to som este nezaratal ze vysledok bude lepsi, kedze aj po nakazeni vakcina pomaha proti vaznym pripadom. Ale to by boli dva zlomky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, Sniper napísal:
pred 22 hodinami, game napísal:
dobre, ako prekonať tú averziu voči očkovaniu?
tých internetových antivaxerov a vyznavačov slobody v očkovaní?

Zmenou vlády

nuž ... nemyslím, že informatorova túžba po slobode rozhodovania utrpí zmenou vlády :) keď mu zoberú slobodu, na druhej strane bude kričať po demokracii... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Máš pravdu. V skorumpovanej spoločnosti, keď zákon neplatí pre "Našich ľudí" sú reči o demokracii výsmechom demokracie. No demokracia sa odvoláva na vôľu väčšiny. A tak demokracia môže demokraticky zrušiť aj samu seba. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcel som sa ockovat. Niekolko krat som sa prihlasil a iste by som ta isiel. Je normalne ,ze sa prihlasis do Revucej a daju ti Bansku Bystricu? V Revucej aj ockuju - nie su tu neschopni ludia,kludne aj zena by mi to mohla pichnut -otcovi pichala inekcie. 

https://dennikn.sk/2457388/premier-heger-matovic-ma-pestru-povahu-konflikt-s-nim-nechcem-podcast/?ref=inc

Teraz prave Heger, rozpraval o Sastine a papezovi -iste vedel ako to dopadne aj Todova to vedela,veselo klame(heger). Skoncil som to pocuvat. Asi moja lekarka co som ju 5 rokov nevidel asi ockuje dam jej zarobit.

 

A k Sastinu a papezovi. To rozhodol asi Lengvarsky.  Pri sputniku bol posraty tu vie ako ma konat. Ak budu po Sastine plne nemocnice - som za zrusenie vlady. Nove volby. Ak moje deti nepojdu dalsi rok do skoly chcem nove volby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, Sniper napísal:

Zo 100% hospitalizovaných nie je 60% zaočkovaných, ale 40%, prečítaj si opravný článok, ty Mengele.

Keďže účinnosť vakcín nie je 100%, vždy sa nájde niekto, kto bude potrebovať hospitalizáciu, pokým sa vírus nevymetie úplne.

malo tam byt napisane 60% nezaockovanych,.....zle som napisal....stalo sa, ale z textu prispevku je jasne, ako som to myslel...

pred 7 hodinami, tyso napísal:

informator,  ukazka ze zlomky stale nezvladas.

Tak skusim jednoduchy priklad.   Nech mame 60 percentnu ucinnost vakciny proti ochoreniu

Ak je nakazenych 100 tis ludi bez vakciny,  tak sa do nemocnice dostane 15 tis ludi a 2000 zomrie.

Ak mas vsetkych vakcinovanych tak sa do nemocnice dostane 4000 ludi a 530 zomrie.   A vsetko budu vakcinovany. 

Vakcina zachranila pri 100 tis ludoch 1470 zivotov a 11 tis ludi nema nasledky .

Si sociopat, ktory chce aby cim viac ludi zomrelo.

PS: a to som este nezaratal ze vysledok bude lepsi, kedze aj po nakazeni vakcina pomaha proti vaznym pripadom. Ale to by boli dva zlomky.

tvoje data nesedia s tymi percentami, co sem dal Sniper.....zo 100%  hospitalizovanych je teda 60% nezaockovanych a 40%  zaockovanych....pri tychto percentach, je predpoklad , ze z  tazsim priebehom alebo exitom, to percentualne bude podobne....teda zo 100 tazkych pripadov bude  60% nezaockovanych a 40% bude zaockovanych....smrtnost sa da predpokladat podobne....a tvoje vypocty si strc do klobuka a vytiahni ine data....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dal som ti priklad, kde su VSETCI chori zaockovani, Teda 100 percent a napriek tomu to zachranuje zivoty. Nie je dolezite ake su percenta, dolezite je porovnanie ako by to bolo bez ockovania a teda pomer voci vsetkym nakszenym a to podla rizikovych skupin.

A zrejme mas zase ulohu klamat a podporovat smrt.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked nerozumies, tak musis verit. Co ine ti ostava? A co ti lekari co ich vacsina? Ti tomu nerozumeju? Alebo pravdu maju len ti co potvrdzuju tvoje nazory? To je pekny priklad konfirmacneho skreslenia, dalsej chyby ktorej sa dopustas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vecsina na Slovensku veri biblii , cize maju pravdu? Btw, to by mohlo platit pokojne aj v opacnom garde . selektujes len informacie ktore ti pasuju do kramu , k tvojmu svetonazoru . resp, spochybnujes odbornost tohto lekara?

ono inteligentny clovek ma zaujem aby vsetko v poriadku klaplo , a aby sa odstranili /vyriesili event. nedostatky . ak sa mienis tvarit ze sa medzicasom nezistilo ze vakciny mozu viest zial (aj) napr k myokarditídam. ( nie je podmienka)  to je dost hlupy a primitivny pristup. po case sa moze stat ze sam budes za hlupaka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) tak ciste pre zabavu: ( okamzite ho prebrali antivakceri, co hovori ze nebol velmi objektivny)

1. Robi chybu v uvahe, hovori o rizikach vakciny ale neporovna ju s rizikom covidu. A o tom ze covid sposobuje aj tromboticke komplikacie by mal vediet. A pocetne nie raritne ako pri vakcine ale dost casto. 

2. Stacilo par sekund a na pubmede som nasiel desiatky clankov o vakcine a etiologii problemov so srdcom., Mozno su chybne, nie som kardiolog ale povedat ze nevie preco sa to deje je divne. 

3. Dlhodobe nasledky covidu rovnako nie su preskumane, a je divne ze ich vobec nespomina.

4. Nie je epidemiolog, je to internista a kardiolog. A  ziadne vedecke clanky od neho som nenasiel. 

5. zaver je teda ze spravil chybu v uvahe a siri neobjektivny strach. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne tak je to kardiolog, preto sa vyjadruje ku kardiologickým komplikáciám, zabavne je, ze ty nie si ani lekar , ani odbornik ale vyjadrujes sa ku vsetkemu . googl je zaklad :smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyše 83 % nakazených v Španielsku je medzi nezaočkovanými

https://www.teraz.sk/zahranicie/vyse-83-nakazenych-je-v-spanielsku/564299-clanok.html

Iba 5,5 percenta nových prípadov covidu v rámci spomínaného obdobia (posl. 5 týždňov) bolo zistených medzi ľuďmi, ktorí boli úplne zaočkovaní, uviedla ešte v pondelok Dariasová. Dodala, že 11,4 percenta ľudí bolo čiastočne zaočkovaných a 83,1 percenta nebolo zaočkovaných.


Keď sa nezaočkuje dostatočný počet ľudí (a vzhľadom na vysokú nákazlivosť vírusu nebude stačiť ani 60-70% podiel) tak SARS-2 bude v populácii kolovať už navždy. Navyše netušíme aké mutácie medzičasom vzniknú, ktoré môžu situáciu ešte zhoršiť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No problem je ze ty stale  nechapes text,  on sa totiz vyjadruje k ockovaniu a pouziva nespravnu logiku a zamlciava fakty.   Keby sa vyjadroval ku kardiologii, tak by som sotva mohol nieco dodat, kedze je odbronik.  Ale tu je daleko od uzemia, kde je odbornik a naopak je na uzemii logiky a dat, a tam som odbornik ja.

Cize stale nechapes text, nevies overovat fakty a stale pouzivas nespravnu a chybnu argumentaciu v diskusii.    Skus ma ignorovat, bude ti lepsie,  nebudes pocuvat co nevies. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov