Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

Citát

termín Vášho očkovania bol zmenený.

Váš termín očkovania je: 19. 7. 2021, 11:35
Adresa miesta očkovania: Gemerclinic 1, J. Francisciho 372, 98101 Hnúšťa (Moderna 1)

Som sa prihlasil aj na STK, len v pondelok Ide zena z jej otcom do BB na nejake vysetrenie(na tom aute), uz ma to prestava bavit. Zrusil som obe objednania. Ktory debil vymyslel cakaren? Kto to tak na programoval,ked som chcel Revucu ma dali do BB? Uz sa registrovat nebudem.

Ma sere aj mesto ja neviem an ikedy tamocku ju.

https://www.revuca.sk/

Tu som nasiel odpoved kde sa ockuje a kedy v Hnusti. Ja somhladal,kdesatovobec cokuje,tam maju aj "Nemocnicu" ziadneparkovisko vedla nemocnice aj polikliniku.

https://www.facebook.com/pg/Gemerclinic-no-Hnúšťa-102933085174681/posts/

Teda asi viem kde sa v Hnusti ockuje a kedy,ale v Revucej neviem - na banickom ucilisti - tam chodim volit ale kedy neviem. Ja sa uz registrovat cez koronagov nebudem.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Očkovanie jednoducho efunguje..

Napríklad Britská vláda raz - naraz rozhodla očkovaný - neočkovaný, všetci po ceste do zahraničia musia ísť po návrate do karantény..

https://svet.sme.sk/c/22703613/britania-sa-obava-beta-variantu-cestujuci-z-francuzska-budu-musiet-ist-do-karanteny.html?ref=trz

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zmenil som to asi na Revucu a posielaju mado BB.

Váš termín očkovania je: 21. 7. 2021, 11:15
Adresa miesta očkovania: FNsP Banská Bystrica JANSSEN 1, Námestie L. Svobodu 1, 97401 Banská Bystrica (Janssen 1)

Ja viem ze toto je koko.. stat ale je to normalye?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, tyso napísal:

alamo:) az na to ze toto velmi nesuvisi s ockovanim.

Briti si konečne uvedomili že aj keby mali zaočkovaných 100% obyvateľov, keď budú mať otvorené hranice ako korzo,zavlečú si k sebe nové kmene na ktoré očkovanie nefunguje..

A znovu pôjdu do AHA..

U nás sa to stále berie tak, že očkovanie je nejaká alternatíva ku kontrole hraníc.

"Dajte sa zaočkovať a už nič iné nebude treba robiť"

Zopakujem znovu.. Trochu toho hrachu zase hodiť o stenu..

Bez kontroly hraníc, sa k nám dostanú nové kmene, a očkovanie bude k ničomu.

Koľko krát som to tu už napísal?

Bolo to na niečo dobré.. Ovplyvnilo to niečo???

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo má teda robiť vláda? Ako sa začali tvrdo kontrolovať hranice, tak zrazu sa tam nasáčkovali tlupy opíc z Republiky, či čo za zgerbu to bolo, a vykrikovali, že prelomia zátarasy. Prišlo to dosť komické od opičiakov, ktorí chcú vystúpenie Slovenska z NATO a a obnovenie hraníc ako za totáča [emoji3]

Ako vravím v inej téme, je jedno čo vláda bude robiť, opozícia si vždy nájde dôvod na nejakú sabotáž.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Vláda má robiť rozumné veci. Hlavne vedieť sa poučiť na cudzích chybách.

Hoď sa trebárs o zem, ani očkovanie nie je zázračný všeliek. 

Citát

https://www.aktuality.sk/clanok/908503/koronavirus-v-izraeli-pribudlo-najviac-novych-pripadov-od-marca/

Izraelský premiér Naftali Bennett v piatok počas stretnutia s ministrami a predstaviteľmi bezpečnostných zložiek a zdravotných úradov uviedol, že koronavírusový delta variant spôsobuje nárast infekcií po celom svete, „a to aj v zaočkovaných krajinách ako Spojené kráľovstvo, USA či Izrael“. V tomto duchu poznamenal, že „účinnosť existujúcich vakcín proti variantu delta je slabšia, ako sme dúfali“. Zároveň dodal, že vakcíny samy o sebe problém pandémie nevyriešia.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby si niečo aj konkrétne napísal, čo a ako hlavne robiť lepšie, lebo iba dávať rozumy od počítača vie každý. Navyše je to čistý alibizmus.

Napr. mohol by si začať tým, že vírusu vysvetlíš, že nemá napádať zaočkovaných, evidentne o tom netuší. Keď si zaočkovaný, to neznamená, že sa nemôžeš nakaziť, rozdiel je v tom, že nákaza sa u teba neprejaví ťažkým priebehom, nebude potrebná hospitalizácia, a prejaví sa to len ako nádcha alebo ľahšia chrípka. Delta sa rýchlejšie šíri aj vďaka tomu, že vakcíny sú účinné voči nej zhruba na 75%, ale to neznamená, že treba teraz tvrdiť, že vakcíny nie sú všeliek. To v podstate ani nie sú, ale dokážu výrazne eliminovať dôsledky šírenia a nakazenia sa. Nebyť zaočkovania tak výraznej časti populácie ako v Izraeli, tak dnes by počítali desaťtisíce nakazených denne a stovky úmrtí. To fakt treba vysvetľovať jak deťom v osobitnej škole niečo, čo sa dá zistiť pomocou štatistík a logického uvažovania?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Alibista si ty.. 

Aj zaočkovaný sa môže nakaziť a roznášať nákazu ďalej.

Delta sa rýchlejšie šíri hlavne preto, lebo očkovanie vyrobilo haldy supernoznášačov. A "výhody" pre zaočkovaných, keď sa nemusia testovať a môžu voľne cestovať, tomu už len nasadili korunku.

Očkovanie (a jeho propagácia pomocou "výhod") podľa mňa nič nezastavuje ale naopak prileva do ohňa petrolej. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Škoda že týmito vedomosťami neovplývali ľudia ešte toť nedávno v minulosti, možno by sa im vďaka povinnému očkovaniu nepodarilo vyhubiť záškrt a v podstate aj osýpky. A toľko zážitkov sme prišli :nesmut:

Tou vetou o "superroznášačoch" predpokladám, že išlo len o vtip, aj to dosť nepodarený. Delta vznikla v Indii, kde mali málo zaočkovaných a tak sa šíri v Austrálii, kde je zaočkovaná len malá časť populácie, že vo veľkých mestách museli zaviesť tvrdý lockdown. Či ako si to teda myslel? :smile2:

Aj zaočkovaný môže šíriť nákazu, ale v podstatne nižšej miere (tušíš ty vôbec ako vlastne funguje vakcína? A máš nejaký dôkaz, že zaočkovaní dokázateľne šíria vírus? Sem s ním!), spolu s ostatnými opatreniami, ktoré by sa mali dodržiavať (antivaxeri hovoria o buzerácii a vykrikujú, že opatrenia dodržiavať nebudú) sa dokáže vytvoriť situácia, že spoločnosť môže v podstate fungovať aj s vírusom, ako to idú testovať v Británii. Ale podľa pošahaných antivaxerov by evidentne lepším riešením bol tvrdý lockdown každé tri mesiace, aby nákaza geometrickou rýchlosťou neplnila nemocnice, ako to musia riešiť v málo zaočkovanej Austrálii. A zas budeme len počúvať vykrikovanie antivaxerov, že vláda nič nerobí, len vie zatvárať obchody. Ako som čítal v jednej diskusii niekde na internete v ohľade antivaxerov: "Je úplne jedno s akými opatreniami prídeš a čo budeš robiť, tým HOVADÁM nikdy NIČ dobré nebude".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Británia ešte nemá dostatočne vysoký počet zaočkovaných, ľudia tam sú všeobecne viac naklonení k tomu, že radšej budú riskovať ako opäť všetko pozatvárať a zakazovať, ale určite by uvítali rady od odborníkov ako ty. Tak raď. A teraz si prečítaj poslednú vetu z môjho predchádzajúceho príspevku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, tu ide o borisovu odplatu zabozrutom, juhoafrican je aj v anglicku aj francuzsku minoritny a jeho podiel nerastie. astra na neho zabera slabsie ale stale pomaha pred hospitalizaciou. Chyba ti teda kontext.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 18. 7. 2021 at 11:36, Sniper napísal:

Británia ešte nemá dostatočne vysoký počet zaočkovaných, ľudia tam sú všeobecne viac naklonení k tomu, že radšej budú riskovať ako opäť všetko pozatvárať a zakazovať, ale určite by uvítali rady od odborníkov ako ty. Tak raď. A teraz si prečítaj poslednú vetu z môjho predchádzajúceho príspevku.

skor upustili od totalitnych praktik, hlavne ked ziadne donucovacie prostriedky na vakcinaciu proti covidu nevyriesia problem covidu...Izrael je toho svetlym prikladom....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 minútami, informator napísal:

skor upustili od totalitnych praktik, 

V Británii je 54% plne zaočkovaných. Na Slovensku 33,8%. Podľa percenta zaočkovaných, totalitné praktiky použila vláda v Británii?:smile:

Ale vážne. Blíži sa september a ak bude situácia vážna, kvôli nízkej zaočkovanosti, znova deti nepôjdu do školy? Ty nemáš vnúčatá?

Nikto dnes netvrdí, že očkvanie je 100% zárukou. No pozri si počty mŕtvych v predchádzajúcich vlnách v Británii a teraz. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlny infekcie Covidu sa správajú dosť zvláštne. Ich priebeh nezodpovedá modelom. Počet denne infikovaných sa mení v čase, aj keď sa opatrenia ešte nemôžu v danom čase prejaviť. Spomínal som tu Indiu. V Súčasnosti je to napríklad priebeh delta mutácie v Rusku. V Rusku je plne zaočkovaných iba 14,3% poulácie. Delta vírus je vysoko infekčný a prenáša sa vzduchom. Vlna tam bola iba pred pár dňami na vrchole a

„V Moskve sa od pondelka 19. júla pri vstupe do stravovacích zariadení nebude potrebné preukázať QR kódom potvrdzujúcim očkovanie, negatívny test alebo prekonanie ochorenia COVID-19.“

Napriek tomu tam už teraz počet infikovaných klesá. Vlna delta mutácie bude mať v Rusku pravdepodobne rovnaký priebeh, ako tá v Indii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 36 minútami, Tono napísal:

V Británii je 54% plne zaočkovaných. Na Slovensku 33,8%. Podľa percenta zaočkovaných, totalitné praktiky použila vláda v Británii?:smile:

Ale vážne. Blíži sa september a ak bude situácia vážna, kvôli nízkej zaočkovanosti, znova deti nepôjdu do školy? Ty nemáš vnúčatá?

Nikto dnes netvrdí, že očkvanie je 100% zárukou. No pozri si počty mŕtvych v predchádzajúcich vlnách v Británii a teraz. 

zaockovanien nic neriesi...uz je to zname aj kazdemu nedoukovi....to je ale nepodstatne pre mna...mna zaujala iba oficialna sprava, preco sa ide rusit skoro vsetko, co sa tyka covidu....

mam vnucata, ale nechapem tvoju obavu....este raz...ockovanie nic neriesi...uz to vezmi ako fakt...

a nie je mozne aj to, ze ta cast, co zomrela v UK v predchadzajucej vlne, by bola zomrela aj teraz pri tej terajsej x % zaockovanosti?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaockovanien nic neriesi...uz je to zname aj kazdemu nedoukovi....


Vďaka zaočkovaniu výrazne klesli počty úmrtí a ťažkých priebehov, aj keď počty nakazených sú vysoké, ale nakazení nepotrebujú hospitalizáciu. Aj keby ti priamo z WHO pribili na čelo štatistiky o účinkoch očkovania, ty bimbas korunovaný si tu budeš stále mlieť svoje, že zaočkovanie nič nerieši a dokonca už je to známe aj každému nedoukovi. Ty si tak ješitný že už to začína byť aj smiešne. Myslel som, že takéto príspevky nájdem len na Facebooku, kde odborníkov s nedokončenou učňovkou je nasratých za plné vedro, čo majú patent na to, aby sa vyjadrovali k veciam o ktorých nemajú ani základné vedomosti, ale vidím, že je to nákazlivé a šíri sa to už aj sem.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, Sniper napísal:

 


Vďaka zaočkovaniu výrazne klesli počty úmrtí a ťažkých priebehov, aj keď počty nakazených sú vysoké, ale nakazení nepotrebujú hospitalizáciu. Aj keby ti priamo z WHO pribili na čelo štatistiky o účinkoch očkovania, ty bimbas korunovaný si tu budeš stále mlieť svoje, že zaočkovanie nič nerieši a dokonca už je to známe aj každému nedoukovi. Ty si tak ješitný že už to začína byť aj smiešne. Myslel som, že takéto príspevky nájdem len na Facebooku, kde odborníkov s nedokončenou učňovkou je nasratých za plné vedro, čo majú patent na to, aby sa vyjadrovali k veciam o ktorých nemajú ani základné vedomosti, ale vidím, že je to nákazlivé a šíri sa to už aj sem.

 

ale ved to netvrdim ja, ale aj taky izraelsky netanjahu a tot aj v UK sa to uz preukazalo.....oficialna sprava o dovodoch rusenia pbmedzeni ta asi nenadchla, ale s tym nic nenarobis...alebo to tam o vsetkom rozhoduju ludia s tou nedokoncenou ucnovkou?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sniper mi ma povedat comu nerozumies? :) tak ti to poviem, konspiratori zase siria ako izrael zlyhal ked zaviedol rusky do interieru. Ale realne tam je pocet umrti par denne a covid sa siri medzi neockovanymi,  je to priklad ako ockovanie funguje a teda ako obycajne siris lzi ako si ich dostal. Sloboda klamat ze? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov