Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

predsa vyssi princip...ten Pierro 77 schvaluje taketo konanie u terajsich vladnych svini, tak potom, aj ten Fiko  sa asi nejako podobne chova....takze ano, dobry komentar a pravdivy....ako jeden tak aj druhy...tomu sa u nas slobodumilujucich ludi vravi politika....a ja tu stale popisujem, ze kazdy politik (a uz aj novinar), je podvodnik a klamar....:(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, informator napísal:

a ja tu stale popisujem, ze kazdy politik (a uz aj novinar), je podvodnik a klamar....:(

Nadávať na politikov je alibizmus. Fico robí len to, čo mu zvyšuje preferencie. A podľa prieskumov sa mu znova začína dariť. Politici sú iba zrkadlom národa. Politikov môžeme vymeniť, ale voličov nevymeníš.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, tak teda predpokladajme ze konas slobodne a si  si plne vedomy toho co robis.  Cize slobodne klames, podporujes zlodejov,  konas tak aby ludia zomierali a mali sa horsie.

No,   podla mna az taky zloduch nie si,  ale  ked hovoris. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 38 minútami, Tono napísal:

Nadávať na politikov je alibizmus. Fico robí len to, čo mu zvyšuje preferencie. A podľa prieskumov sa mu znova začína dariť. Politici sú iba zrkadlom národa. Politikov môžeme vymeniť, ale voličov nevymeníš.  

ja nenadavam na politikov, ja iba hodnotim ich mentalitu....ukaz politika, ktory nesplna mnou napisane hodnotenie....a ze toto, co robi Fico, mu zvysuje preferencie, tak to ale nie je iba vdaka jeho retorike a agende, ale hlavne vdaka retorike a agende momentalne vladnych svin....svina tiez nie je nadavka, ale nazov vraj pravdiveho filmu o politikoch....alebo ten nazov nie je na mieste?...

 

tyso

mas to akesi pomotane v hlave....slobodne klamat, podporovat zlodejov a konat, aby ludia co najviac zomierali, je vladna napln terajsich  vladnych svini, ktori reprezentuju liberalov, podvodnikov, zlodejov a mafianov, teda "slobodu" milujucich ludi....to my demokrati sa spravame zodpovedne, pretoze sme zodpovedny sami za seba a svoje rodiny......clovek, ktory je odkazany na stadovitu vodiacu ruku , je roztraseny a vystraseny zo svojho konania a preto rad sa poklonkuje a bozkava ruku svojim dobrodincom...sam od seba si takyto clovek nevie zapnut ani razporok, ci opasok na gatiach....to je mentalny rozdiel medzi svojpravnym, teda mnou a mentalne nesposobilym, teda tebou.... ale ja ti tvoje "slobodne" rozhodnutie neberiem, tak ani ty by si ho nemal brat mne resp. inym....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, alamo napísal:

@ tyso

Môžeš obvinť Ústavný súd z "antivaxerstva"

Buďme úprimní, keby mal Covid mortalitu 50%, nikoho by už nezaujímala otázka ľudských práv a každý by sa nechal dobrovoľne zaočkovať, aj svoje deti. Je to iba pokrytectvo a populizmus.

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsetci politici zneuzivaju volicov. Nevravim ze vsetci su rovnaki - politici. Vacsina ich klame a kradne. 

Neviem asi  v Revucej neockuju. nechapem preco,  by som mal ist do BB?

 

V Lucenci caka na prvu davku 1400 ludi. Aj ich poslali do BB? U nas ani neockuju a vakciny su, a povedia ze nieje zaujem. Dvakrat som sa prihlasil - do Revucej dvakrat ma posunuli do BB. Neviem ci a zmysel satam hlasit. V Krajskych mestach budu ockovat aj bez registracie. Ja sa zaregistrujem do Ra  dostanem sa do BB. A my nemame zaujem. Pic..sproste klamarske.  Ja som kde ,?nedal som ani zmenu ani do BB nepojdem. Som cakatel v BB?

Tento bordel som chapal ked vakciny neboli. Ale su a nato ..rovnako. Teda ty co sa ma pytali preco som sa nedal zaockovat uz davno. Nechal som miesto pre starsich. A vidite,ze to nieje len tak dostat sa na ockovanie ako v BA, TT,TNci BB. Zena druhu davku AZ dostala v Revucej - som myslel ze to funguje - asi nie.Pozeram ze v Revucej 1 vakcinacne centro je a v Lucenci dva.

ockovanie.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

43 minutes ago, informator said:

lobodne klamat, podporovat zlodejov a konat, aby ludia co najviac zomierali, je vladna napln terajsich  vladnych svini, ktori reprezentuju liberalov, podvodnikov, zlodejov a mafianov, teda "slobodu" milujucich

ano, klames dalej,     tvoja karma.

alamo,  pockajme na zdovodnenie,   ale to ze nieco nie je v sulade s ustavou nie ja automaticky antivaxer.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

55 minutes ago, informator said:

clovek, ktory je odkazany na stadovitu vodiacu ruku , je roztraseny a vystraseny zo svojho konania a preto rad sa poklonkuje a bozkava ruku svojim dobrodincom..

ocenujem ze si sa vystizne opisal, lepsie by som to nespravil ani ja.   Presne takto si ta predstavujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked sme uz pri tom riziku autohavarie, celkom by ma zaujimalo, ci je vacsie riziko si nechat pichnut covid vakcinu, alebo sa dopravit na ockovacie centrum, dajme tomu 100 km tam aj naspat....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zajtra ide zena na pohreb chlapovi, co mal necelych 5(mozno 10) rokov autonehodu , bol ochrnuty, mal niekolko otrav(jeho nieco nicilo) ,a tyzden pred smrtou aj druhu vakcinu. Siel na pitvu.

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, tyso napísal:

ano, klames dalej,     tvoja karma.

dosli ti tvoje pubertalne argumenty?.......ja len ze ked sa uchylujes k obvinovaniu z klamstva.....tvoja "taktika" je uz smiesna... :)

pred 18 hodinami, tyso napísal:

ocenujem ze si sa vystizne opisal, lepsie by som to nespravil ani ja.   Presne takto si ta predstavujem.

nakoniec som tvojim vzorom hodnym nasledovania...no tak to som necakal.....ak by si potreboval poradit, tak kludne sa spytaj a ja ti rad pomozem.....slabsim rad pomaham a bez naroku na nejaky benefit....to je zaklad, tak s tym budes musiet zacat aj ty!!!.... :)

pred 18 hodinami, smiley napísal:

Ked sme uz pri tom riziku autohavarie, celkom by ma zaujimalo, ci je vacsie riziko si nechat pichnut covid vakcinu, alebo sa dopravit na ockovacie centrum, dajme tomu 100 km tam aj naspat....

riziko moze byt podobne, ale rozdiel je v tom, ze to auto riadis ty a vakcina sa riadi sama.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, informator napísal:

riziko moze byt podobne, ale rozdiel je v tom, ze to auto riadis ty a vakcina sa riadi sama.....

Ja som este nepocul o chodcovi zrazeneho autom, ktore by on sam riadil, ty snad ano?

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak som tam pridal aj Rimavsku Sobotu. Urobil som to naposledy.

Citát

Vaša požiadavka na zmenu vakcíny na Janssen, Pfizer/BioNTech, Moderna a zmenu okresu na Revúca, Rimavská Sobota bola akceptovaná.
O pridelení termínu Vás budeme informovať.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poznamka k rizikam,

Vakcinacia svojimi vedlajsimi ucinkami by na Slovensku zabila tak do 10 ludi.  Autodoprava za rok tak 300, covid zvladne tak 20 tis.  Keby sme sa velmi snazili porovnat cisla, tak jedna cesta na vakcinaciu je  rizikovo radovo  podobne na tom ako vakcinacia.  Ale ludia riziko dopravy uz davno nevnimaju. 

 

A doplnok k vakcinacii: Aj u tych 10 sa da vacsine umrti zabranit,  od  nastupu priznakov napriklad trombozy su napr. hodiny na zachranku a znamu liecbu.  Osveta a zdravotnictvo, to je nas problem.

 

A ockovanie :  Jeho benifity su vo viacerych rovinach :

Osobny prospech, kde vymenime velke riziko choroby a jej nasledkov za male riziko ockovania.    Toto je otazka zdraveho rozumu ale ak by slo len o tento prospech, tak v podstate nech si antivakceri robia problemy.   Kazdy ma pravo si posrat zivot sam.

Ochrana ostatnych,   problem je ze nakazeny clovek nakazi dalsich ( 2-7)  a tam konci sloboda skodit si sam.  To uz patri do oblasti kde su normalne regulacie,  ockovanie efektivne znizuje riziko ze nakazi dalsich.  Ale patri tam aj karantena, ruska a pod.  Sloboda, ktorou sa ohana informator je sloboda zabijat ostatnych a  ta nepatri do ziadneho konceptu slobod.

Celospolocensky dopad,   velky pocet ludi v nemocniciach vedie k zahlteniu zdravotneho systemu a prinasa dalsie umrtia. A na zvladnutie nemame iny nastroj ako lockdown, ktory prinasa ekonomicke skody a tak skodi vsetkym.   A to je oblast kde stat zasahuje,  to od statu ocakavame.  Jednotlivec nie je schopny ovplyvnit cely system ale stat ano.  A to je potom otazka politiky zdravia, motivacii k ockovaniu, postihov a pod. 

 

 

 

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, tyso napísal:

Celospolocensky dopad,   velky pocet ludi v nemocniciach vedie k zahlteniu zdravotneho systemu a prinasa dalsie umrtia.

toto nastalo v zime u nás. aj v polohách, že zdravotnícky od stredného po vyšší personál bol a podľa môjho sledovania v posledné mesiace stále je dezinformovaný a nie úplne chápu, o čom, prečo, začo... a ľudia umierali práve preto, že nemocnice nezvládali malý infarkt 60 ročného človeka a odnášali ho neošetreného po úmrrtí covidom rovno do chladiaceho voza.

trochu by som vážne mala chuť preplieskať ľudí, čo tu majú riešenie pod nosom a nie a nie sa očkovať, lebo netuším prečo. ich argumenty sú zvyčajne na vode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priznam sa, ze toto som necakal: ze hlavny problem nebude vyvinut bezpecnu a ucinnu vakcinu. Hlavny problem je presvedcit dezinformaciami dezorientovanych ludi, aby sa nechali zaockovat a tak definitivne vyriesili problemy sposobene covidom.

Naozaj mam pocit, ze sucasna doba bude raz historikmi oznacovana ako post-racionalna...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 31 minútami, smiley napísal:

Naozaj mam pocit, ze sucasna doba bude raz historikmi oznacovana ako post-racionalna...

To predpokladáš, že budúca doba bude nejakým osvietenstvom? Podľa výsledkov paleo anatómie sa od začiatku holocénu už ľudský mozog scvrkáva. Na to, aby dnes bežný jedinec prežil, nepotrebuje už toľko inteligencie. Lovíme na internete a na to nám stačí vedieť klikať na myš a napchávať sa ovsenými vločkami..   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nás je jeden špecifický problém, čo je v Európe viac menej unikát - v žiadnej inej krajine opozícia tak tvrdo nebrojí voči riešeniam koronakrízy - na čo má jednoduchý dôvod: Smerohlas tvrdo korumpoval a pral peniaze, zmena vlády mu zastavila toky a začala riešiť korupčné praktiky Smeru - toho sa Ficolliny strašne bojí. Preto je v záujme Smerohlasu, aby u nás koronakríza tvrdo dopadla na spoločnosť a ekonomiku - Smerohlas potrebuje aby u nás bola zúfalá situácia, plné nemocnice, skolabovaný zdravotný systém, desaťtisíce nakazených, stovky mŕtvych každý deň, aby vláda vyčerpala všetku energiu a nemala prostriedky na naháňanie smerákov do basy. Smeráci potrebujú predčasné voľby, aby si uzurpovali moc, ale koronakrízu by riešili rovnako - teda zrazu by začali vyzývať na očkovanie a bla bla. Ak by došlo k zmene vlády a Smerohlas bude musieť začať riešiť koronakrízu, potom si všimnite ako zrazu informator zmení rétoriku - on teraz nenadáva z vlastného presvedčenia, ale ako hlásna trúba Smerohlasu musí trúbiť tak, ako to Smeru vyhovuje a ako to potrebuje. Čím horšia situácia s koronou, tým lepšie pre Smerohlas. A kľudne na to obetujú životy ľudí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Máš pravdu, ale čo s tým. Ubehlo už 30 rokov, keď si v slobodných voľbách volíme svojich zástupcov, ktorým dávame dôveru a zákonodarnú moc. A to, čo sme si doteraz v slobodných voľbách zvolili nie je náhoda. Ak sme si zvolili skorumpovaných politikov, je to buď vizitka našej naivity, alebo sú politici obrazom našej vlastnej morálky. Ja som presvedčený, že platí to druhé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, tyso napísal:

slimak,  ja len poznamku.  Ockovanie nie je dar vlade, ta je skor len prekazka na ceste k nemu :). 

Nerozmiem. poznamka je zenskeho rodu. Ockovanie a dar ineho ho rodu. Este vlada je zenskeho rodu - teda vlada  je prekazka -chapem a suhlasim.

Citát

Váš termín očkovania je: 21. 7. 2021, 12:35
Adresa miesta očkovania: Gemerclinic 1, J. Francisciho 372, 98101 Hnúšťa (Moderna 1)

Takze sa ockuje aj v Hnusti. Inak ockuje sa aj v Revucej. Kolega z tenisu, ze on sa ockoval utorok.  Jeho kolegu ci koleginu tam zavalolali(dostal termin) a neskor tam siel aj on a bez registracie ho zaockovali.

Inak bordel riadny a pritom by sa to dalo spravit rozumne . Hnusta, rozmyslim si ak zajtra bude termin na STK tam mozno pojdem.

------

Ockovanie a kolega z tenisu(dva dni po ockovani). Prvy vyhral 7:5 druhy prehral 5:7 a treti vyhral v tajbrejku. Povedal ze sa citil velmi slaby. Treti set sme prehrali vsetky svoje podania. ja som sa citil velmi zle na podani.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 13. 7. 2021 at 22:19, Tono napísal:

Buďme úprimní, keby mal Covid mortalitu 50%, nikoho by už nezaujímala otázka ľudských práv a každý by sa nechal dobrovoľne zaočkovať, aj svoje deti. Je to iba pokrytectvo a populizmus.

presne ako pises....keby mal...no nema, takze cim si vysvetlit to znasilnovanie obcanov vladnymi svinami?....a nepis tu o nejakej humanite....

Dňa 14. 7. 2021 at 21:24, smiley napísal:

Ja som este nepocul o chodcovi zrazeneho autom, ktore by on sam riadil, ty snad ano?

to ani ja....kua.....ale vedecky, je to mozne....napiklad balonik, jedna z vladnych svin, si sam sebe preda jednu svoju firmu, tak aj nejaky vedec podobny svetovemu Cekanovi, alebo Jancuskovi, naprogramuje elektromobil, vezme do ruky nejaky ovladac, postavi sa na prechod pre chodcov samo sa zrazi...potom prehlasi, ze elektroauta su mimoriadne nebezpecne a preto sa vsetky budu musiet prerobit na humannejsie typy....

pred 10 hodinami, Sniper napísal:

..... Smeráci potrebujú predčasné voľby, aby si uzurpovali moc, ale koronakrízu by riešili rovnako - teda zrazu by začali vyzývať na očkovanie a bla bla. Ak by došlo k zmene vlády a Smerohlas bude musieť začať riešiť koronakrízu, potom si všimnite ako zrazu informator zmení rétoriku - on teraz nenadáva z vlastného presvedčenia, ale ako hlásna trúba Smerohlasu musí trúbiť tak, ako to Smeru vyhovuje a ako to potrebuje. Čím horšia situácia s koronou, tým lepšie pre Smerohlas. A kľudne na to obetujú životy ľudí.

volby co najskor potebuje kazda politicka strana, ktora ma malu moc v state...tak akosi to robil aj tento momentalne vladny spolok svin...takze smeraci nerobia nic prevratne...a co sa tyka tej tvojej duchaplnej vyzvy, ze ja tu iba hlasm "smerohlasne" bonmoty, tak si skus niekde najst moj postoj k povinnosti ockovat...myslis, ze svojimi klamstvami ohuris svet?.... :))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov