Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

tono,  ale zatial som nenasiel ani hypoteticky scenar ako by ockovanie mohlo sposobit problemy po rokoch.  Samotna mRNA sa rozpadne po par hodinach a S protein po par dnoch. Aky mechanizmus by sposobil nieco po par rokoch ?  Samotny imunitny system reaguje podobne na vakcinu aj chorobu,   v com by mal byt rozdiel ?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, tyso napísal:

tono,  ale zatial som nenasiel ani hypoteticky scenar ako by ockovanie mohlo sposobit problemy po rokoch.  Samotna mRNA sa rozpadne po par hodinach a S protein po par dnoch. Aky mechanizmus by sposobil nieco po par rokoch ?  Samotny imunitny system reaguje podobne na vakcinu aj chorobu,   v com by mal byt rozdiel ?

 

si schopny sa zarucit hocikomu , aj celym svojim majetkom. ze vakcinacia unho nesposobi tazke vedlajsie ucinky ( az smrt) ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 minútami, tyso napísal:

 Samotny imunitny system reaguje podobne na vakcinu aj chorobu,   v com by mal byt rozdiel ?

 

No veď práve to, že som laik, tak si vytváram názor len z dostupných informácií. Imunitný systém reaguje na S protein. No imunitný systém sa dá "oklamať" a nakoniec môže zaútočiť proti vlastnému organizmu. Dnes rastie počet alergií, ktoré sú pravdepodobne dôsledkom reakcie imunitného systému, na zhoršujúce sa životné prostredie. Nikto dnes presne nevie povedať, čo je stimulom na takúto alergickú reakciu imunitného systému. A alergia dnes postihuje vo veľkej miere práve mladých a zdravých. Ja neviem posúdiť toto riziko. Ak by Covid predstavoval pre mladých hrozbu, ako tetanus, osýpky, obrna... tak nie je čo riešiť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 45 minútami, tyso napísal:

informator,  keby si vedel citat :

.  V skutocnosti vsetky studie hovoria o inom,  to ze sa deti mozu nakazit a prenasaju chorobu je jasne,  otazka bola ci su skoly tym ohniskom a niektore studie naznacuju ze nie.  Ale je to stale otazne, kedze skoly pri inych chorobach su overene miesta kde sa to siri.

takze zaockovany dospely jedinec=nezaockovane dieta....iba tento variant mne vychadza s tvojej chaotickej studie....

pred 37 minútami, Tono napísal:

Práve o to mi ide. Človek chce pre deti len to najlepšie. Ak by sa v budúcnosti ukázalo že sa mýlia protagonisti, alebo odporcovia očkovania detí, tak to nie je výhrou nikoho. Pre starších nie je čo riešiť. Následky prekonania Covidu nikomu neprajem. Ja mám problémy doteraz a Covid som prekonal po Vianociach. 

podla mna, ty nevies, co je pre tvoje dieta to najlepsie, pretoze tak neisteho rodica, som este nevidel....ak si zastanca ockovania na covid, tak nechapem, co vahas z konecnym rozhodnutim...ak si zastanca neockovania deti na covid, tak nechapem, co vahas s konecnym rozhodnutim....ako si mohol dat v minulosti svoje dieta do nejakeho tabora, do opatery nejakeho neznameho cloveka, aj ked ten clovek mal na to kompetencie?...alebo si deti cez prazdniny zavrel na povalu?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 33 minútami, tyso napísal:

tono,  ale zatial som nenasiel ani hypoteticky scenar ako by ockovanie mohlo sposobit problemy po rokoch.  Samotna mRNA sa rozpadne po par hodinach a S protein po par dnoch. Aky mechanizmus by sposobil nieco po par rokoch ?  Samotny imunitny system reaguje podobne na vakcinu aj chorobu,   v com by mal byt rozdiel ?

 

Celé roky aktivisti a EU regulačné orgány, do hláv ľuďom tlačili kaleráby o tom ako je čokoľvek "GMO" potencionálne dlhodobo nebezpečné.. 

Teraz nech si nesťažujú.. Je to ich vlastné dielo, že ľudia majú strach.. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 minútami, informator napísal:

dat v minulosti svoje dieta do nejakeho tabora do opatery nejakeho neznameho cloveka aj ked te clovak mal na to kompetencie...alebo si deti cez prazdniny zavrel na povalu?....

Pre mňa bolo dať sa zaočkovať jasné rozhodnutie, nebolo čo váhať. No ak by sa ma spýtala dcéra, či má zaočkovať vnúčatá, nevedel by som odpovedať. Samozrejme, človek vždy podstupuje riziká. Stačí zobrať vnučku na prechádzku do lesa a môže tam dostať boreliózu a byť na celý život postihnutá. Nie, nezatvorím ju pred tým rizikom na povalu.     

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 minútami, Tono napísal:

Dnes rastie počet alergií, ktoré sú pravdepodobne dôsledkom reakcie imunitného systému, na zhoršujúce sa životné prostredie.

Ja zastavam smer, ktori razia parazitologovia: zvysil sa nam hygiencky standart, imunitny system cloveka sa teda zapina do bojovej pohotovosti podstatne menej, nez ako je pre nho prirodzene. A tak sa stane, ze z toho nicnerobenia  niekedy "zblne" a vznikne  alergia.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

ako by si nevedel odpovedat?....veris vakcinovaniu na covid a argumenty od vedcov typu tyso ta presvedcili o tom, ze vakcinacia, je jedine dobre riesenie...ci nie?...ak ale ano, tak potom musis doverovat aj ich argumentom a ich vedeckym zisteniam, ze vakcinovanie deti na covid, je tiez jedine dobre riesenie...hlavne tomu, ze benefit, je ovela vacsi, nez riziko...nechapem, co stale riesis... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono sa zas myslim doteraz nestalo, ze by EMA nieco odporucila a ukazalo by sa to nakoniec ako zle. Takze asi v pripade ockovani deti od 12 rokov to nebude odlisne.

EMA ma skor prilis vela poziadavok, nez ze by schvalila nieco dostatocne neoverene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 minútami, informator napísal:

hlavne tomu, ze benefit, je ovela vacsi, nez riziko...nechapem, co stale riesis... :(

Pre dospelých benefit očkovania prevažuje riziko následkov. No u detí som si nie istý. Argument zaočkovať deti, iba kvôli kolektívnej imunite, nie je argument. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 minútami, smiley napísal:

Ono sa zas myslim doteraz nestalo, ze by EMA nieco odporucila a ukazalo by sa to nakoniec ako zle.

To netvrdím. Podľa https://www.aktuality.sk/clanok/906527/ema-nasla-suvislost-medzi-ochoreniami-srdca-a-vakcinami-pfizer-a-moderna/

"Vzhľadom na to, že podľa dostupných vedeckých dôkazov vakcíny poskytujú vysoký stupeň ochrany pred ochorením COVID-19 a pred jeho závažným a fatálnym priebehom, celkové prínosy očkovania i naďalej prevyšujú jeho riziká, dodáva EMA."

Takže kritériom je "závažný a fatálny priebeh" Lenže u detí nemá Covid závažný a fatálny priebeh. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mame teda nejaky hodnoverny zdroj, ktory by tvrdil, ze prekonanie covidu predstavuje mensie riziko nez ockovanie pri detoch od 12 rokov?

Ak nie, tak by som sa priklonil k stanovisku EMA a dal deti zaockovat.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 minútami, smiley napísal:

Mame teda nejaky hodnoverny zdroj, ktory by tvrdil, ze prekonanie covidu predstavuje mensie riziko nez ockovanie pri detoch od 12 rokov?

Ak nie, tak by som sa priklonil k stanovisku EMA a dal deti zaockovat.

 

Asi máš pravdu, ten mediálny tlak už človeka načisto zblbne. Život je plný rizík a my by sme chceli mať istoty. Ale absolútne istoty nám nemôžu zaručiť vedci, ale iba demagógovia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, smiley napísal:

Ono sa zas myslim doteraz nestalo, ze by EMA nieco odporucila a ukazalo by sa to nakoniec ako zle. Takze asi v pripade ockovani deti od 12 rokov to nebude odlisne.

EMA ma skor prilis vela poziadavok, nez ze by schvalila nieco dostatocne neoverene.

100% nemas dieta . vsakze? :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,  veru. Zivot je plny rizik,  uz len cesta autom ma rizika a aj tak cestujeme.   Ale v pripade  liekov a vakcin je etika jasna, od cias Hippokrata je prve pravidlo NESKODIT.  A ziaden normalny regulator neschvali na pouzitie nieco kde pozitiva neprevysuju rizika.   Na individualnej urovni.  Bez ohladu na spolocnost a ine pohlady, schvalena vakcina nesmie byt horsia ako choroba.    A to plati aj u deti a je to potrebne dolozit dobrymi studiami, preto zatial nie su schvalene vakciny pre deti do 12 rokov.  Nie je dost udajov aby sa to dalo spolahlivo povedat.   Zrejme budu rovnako prospesne ale bez dat to ziadny regulator nepovie.

Ale okrem individualnej vyhody stale plati ze to ma prinos aj pre spolocnost,  kolektivnu imunitu sotva dosiahneme ale aj tak klesa R0 a  bude mensia sanca mutacii.  A stale je tak sanca ze covid zmizne,  nemusi to byt zoonoza ako chripka. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, Tono napísal:

Pre dospelých benefit očkovania prevažuje riziko následkov.

No u detí som si nie istý. Argument zaočkovať deti, iba kvôli kolektívnej imunite, nie je argument. 

a to podla coho usudzujes?...

ale to je jediny argument.....

....takze rozhodnutie chces nechces musi vziat na seba kazdy rodic a pri nejakej komplikacii v buducnosti, toto svoje rozhodnutie obhajovat vetou....."ja som to urobil v dobrej viere"....alebo da k sudu osobu, co mu to "odborne" doporucila, za ublizenie z nedbanlivosti...

pred 7 minútami, tyso napísal:

.......Zivot je plny rizik,  uz len cesta autom ma rizika a aj tak cestujeme.  

Ale v pripade  liekov a vakcin je etika jasna, od cias Hippokrata je prve pravidlo NESKODIT.  A ziaden normalny regulator neschvali na pouzitie nieco kde pozitiva neprevysuju rizika.  ........

a zasa argumentovanie dopraneho experta......ale tak ked uz tu sermujes dopravou, tak das bez zabran svoje dieta do auta soferovi, hoci ho dobre poznas, ktory ma tak 1,5 az 2 promile liehu v krvi, aby ti decko zaviezol napriklad k vlaku?....podla toho, co tu predvadzas, tak si tipnem, ze mu ho zveris bez zabran.....

to neskodit sa aplikovalo a od teba mudrejsi aj aplikuju, na liecenie jedinca a nie na kolektivne liecenie spolocnosti, pretoze je nemozne tam dodrzat zavazok NESKODIT.....alebo tam uz nemusi platit ten tvoj tu podany vyrok o neskodeni?.......spravas sa ako indiviidum odkojene na Mengeleho recepte o neskodeni.....ale vdaka, pretoze som neklamal, ked som ta prirovnal k Mengeleho klonom..... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, ty si priklad cloveka ktory nie je schopny spravit kvalifikovane rozhodnutie a odmietas prijat doporucenie ludi ktori to vedia. 

BTW pisem uplne jasne ze poziadavka neskodit sa tyka jednotlivca,  nie spolocnosti.  To je lekarska etika,  menegele ju uplne jasne nedodrzal a len fasista ako ty to nechape.  

A zaroven si nepochopil analogiu s dopravou,  vzdy ked sadnes do auta existuje nenulova sanca ze sa stanes ucastnikom dopravnej nehody  sanca je cca 0,2 percenta za rok.  Napriek tomu  cestujeme a toto riziko prijmame.   A stat dava regulacie, ktore znizuju riziko umrtia ( pasy, STK, airbagy, zakaz alkoholu a pod.). Obmedzuje tym slobodu zabijat a byt zabity.  Uplny liberalny fasizmus.  A zachranuje to zivoty.   Odhadom cca 500 zivotov rocne.   Ale podobne obmedzenia ktore zachranuju tisice zivotov pri covide ludia ako ty odmietaju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som na rozdiel od teba, schopny prijat rozhodnutie, za ktore som v buducnosti niest aj nasledky a zodpovednost...teraz mam na mysli rozhodovanie za deti a seba, nie o nejakej kolektivnej vrazde niekoho....to sa skor podoba na teba, ty "charizmaticky" Mengeleho klon...

a co sa tyka toho tvojho "NESKODENIA", tak si precitaj svoje tu uverejnene tvoje prispevky, v ktorych verejne tlacis ludi do ockovania, pretoze to je, podla tvojho choreho vnimania sveta zdravia, to prave zachranne koleso proti corone.....to je akoze to tvoje neskodenie na zdravy jednotlivca?.... ale ked sa jedna o grupen akciu, tak to sa uz moze skodit jednotlivcovi, lebo v zaujme spolocneho sa moze aj skodit a zopar obeti sa nerata v zaujme celku....takto si to predstavujes?....uz ani lepsi priklad bezcitneho ignorovania jednotlivca sa neda najst....zabijes bobra, aby si zachranil les...ze je bobor chraneny ti je jedno, lebo tvoje genialne myslenie sa riadi vyssim principom.....ved stale tu pisem, ze vy sialenci ste Mengeleho spermie....

a analogiu z dopravou som pochopil, tak ako si ju napisal.....aj vodic z 1,5 az 2 promila alkoholu v krvi dokaze bezpecne dorazit do ciela, akurat tych par percent nehod jeho pricinenim su iba detail....tak osobne by si riskoval dat to dieta o opatery takeho vodica?....ved percenta su tak male v pripade nejakej nehody....ci nie?.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz  toto je prehlasenie idiota : sic "ja som na rozdiel od teba, schopny prijat rozhodnutie, za ktore som v buducnosti niest aj nasledky a zodpovednost."

Ak nie si schopny posudit nasledky rozhodnutia, tak   nejde o rozhodovanie.  je to nahodny cin a tvoje vyhlasenie nema ziadnu hodnotu.  Ano ponesies nasledky,  pripadne niekto iny ale nejde o vedomy krok a pracujes na urovni opice. 

Ja na rozdiel od teba chapem kedy sa rozhodujem s vedomim nasledkov a kedy nie.  To sa vola zodpovednost a tu ty nemas.

 

A  este raz opakovanie :  Ockovanie moze skodit jednotlivcovi a covid moze skodit jednotlivcovi.   Ockovanie je v prospech jednotlivca kedze VYSLEDNE riziko je vyznamne mensie.   A to vieme,  nie je to teda tak ako to tu spamujes,  nejde o spolocne dobro, je to dobro pre kazdeho  cloveka.  To je realita, kde sa rozhodujes KVALIFIKOVANE, s poznanim rizik.  Teda presne to co nedokazes.

Ty si vo svojej chorej predstave vytvoril iny svet, kde niekto ockuje s tym ze ludom skodis vedome a vopred.  To vsak je tvoj pokriveny fasisticky svet, nie nas.  Ockovanie moze priniest nasledky ale nevieme to vopred,   vieme len ze aj covid moze priniest nasledky a je to 100x pravdepodobnejsie.   O kazdom kde si myslime ze mu ockovanie uskodi, tak mu lekar ockovanie neodporuci.  Kazde ockovanie je v dobrej viere podlozenej znalostami ze pomoze.    To je presny opak mengeleho.   A to ze opakovane oznacujes dobro za zlo a naopak, to je ukazka  tvojho myslenia.  Si zly a nemoralny clovek a verim ze spravodlivost ti raz zrata. 

 

A kedze stale hovoris o opitom soferovi,  tak to je priklad na kvalifikovane rozhodnutie.  Ak ide o dopravu na stanicu, tak samozrejme nedovolis.  Ak tvoje dieta bude krvacat a bude mu hrozit smrt, tak aj opity sofer ktory ho dopravi do nemocnice je lepsie ako nechat zomriet.  Pretoze kvalifikovane rozhodnutie je VYBER medzi  dostupnymi moznostami.  A len ak chapes VOPRED mozne nasledky, tak mozes niest zodpovednost.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som na rozdiel teba slobodny jedinec...co ty vo svojej chorej predstavivosti ani nevies, co je...slobodny jedinec, je vzdy zodpovednejsi, ako clen stada, co je tvoj pripad....

uz to tvoje jedinecne filozoficke oponovanie, ze ty jedine si schopny predvidat nasledky svojho rozhodnutia na zaklade akehosi tebou vedomeho poznania buducnosti, je dokazom tvojej mentalnej nesposobilosti...

ano, kazdy, kto niekoho nuti do niecoho, co moze tomu cloveku nejako ublizit, mu skodi vedome....tebe podobny sialenci vsak tomu vravia vyssi princip alebo konanie v dobrej viere....ja tomu vravim nasilie, ktoreho konecnym vysledkom mozu byt aj zivoty nasilim "liecenych" ludi....to ty ako agitator takejto procedury ospravedlnis ako?.....zaujmom celku je, aby sa zopar nevinnych obetovalo na oltar vedeckeho cechu siritelov dobra?....ja osobne by som si taketo humanne sirenie liecebnych metod nasilim nedovolil....a tu tebou pouzivana argumentacia, ze aj cestna infrastruktura je podmienena vyvlastnovanim, je tiez pekne dr..uta.....takuto argumentaciu pouzivali aj cerveny, cierny a hnedy sialenci....mas dobru vzorkovu skupinu, na podlozenie svojich pubertalnych argumentov....

a este raz k tej tvojej oblubenej dopravnej situacii....suhlasim, ze ak je sofer opity, tak ty zhodnotis podla momentalnej situacie, ci das k nemu to dieta alebo nie...no ale potom aj ludia zhodnotia svoju momentalnu situaciu, ci sa daju zaockovat alebo pockaju alebo sa nedaju....presne tak isto ako aj ty s opitym soferom....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov