Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

to som uz  pisal,   hned po ockovani bol napad ako dotiahnut ludi na ockovanie a 14 dni po druhej davke su hygienici s dovodom ze az vtedy je odolnost na indicku mutaciu.  A teraz vyhrali hygienici,  co je zrejme skoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach


Kto konkretne stoji za tymto zlepsovakom? Toto su chvile ked uz clovek pomaly zacina fandit aj Ficovi s podanim protestu proti tejto vyhlaske na ustavny sud...  


A čo by spravil Fico? Ľud slovenský pospolitý vidí obmedzenia a Ficovi to leje vodu na mlyn, ale sám Filcko by skôr či neskôr by pristúpil k podobným obmedzeniam. Ak by sa situácia mala dlhodobo zhoršovať, ja si vlastne aj želám, aby sa Smerohlas vrátil do vlády, podľa tých dristov na sociálnych sieťach budeme mať do týždňa po pandémii. Ja politiku nesledujem asi pol roka a robím dobre. Ale pomáha mi aj to, že drvivá väčšina obmedzení sa ma netýka, pri home office sa veľa toho porušovať ani nedá.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Hned po prvom ockovani" sice moze jej nastup deltas-vlny o nieco urychlit, ale pocet zaockovany v case jej kulminacie by skor zvysil. Takto si zase draho kupujeme cas, ktory nakoniec aj tak nevyuzijeme. Ono ked uz si tu delta-vlnu musime niekedy "odsrat", tak asi nejlepsie by bolo teraz, cez letne prazdniny.

Ked uz to povazuju za nutne, preco to nevyhlasili aspon o dva tyzdne skor? Takto sa trestaju ti, co sa dali zaockovat kvoli dovolenke a teraz ju musia na poslednu chvilu rusit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 7. 2021 at 14:02, Sniper napísal:

Keď nepíšeš k veci a hrubo urážaš ostatných užívateľov Fóra, tak sa nediv, že príspevok môže zmiznúť. Neviem na čo odkazuješ, je to odkaz na 57 stranu v tejto téme, tak človek netuší, ktoré trollovanie máš konkrétne na mysli. A píš konkrétne k téme, tvoj príspevok fakt nemá nič spoločné s témou.

ja pisem vzdy k veci a co sa tyka urazania tu diskutujucich mnou, tak to ja by som musel sa stazovat na sudnom dvorte v Haagu, pretoze urazky na moju osobu tu mutuju, ako corona....

no ale k veci...ten moj zmazany prispevok bol o pravnom naroku a o porusovani prav tzv. neockovancov...tu davam rozhovor z nejakym "hlupakom", ale kedze vravi k veci, co sa prebera v tejto teme, dufam, ze ho zasa nejaka liberfasisticka progresivna vakcinacna nadsenkyna alebo nedsenec, nevymaze....graf sem graf tam, ale kazdy ma pravo na svoj nazor a aj ho slobodne sirit....

https://www.facebook.com/volnyblokjiznimorava/videos/810544719600228/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Väčšina obetí tvoria nezaočkovaní

https://primar.sme.sk/c/22696500/vacsina-tych-ktori-podlahli-covidu-boli-nezaockovani-ukazuju-data-zo-sveta.html

mRNA vakcíny môžu vytvoriť imunitu na niekoľko rokov

https://primar.sme.sk/c/22692099/ockovanie-mrna-vakcinami-moze-chranit-cloveka-pred-covidom-roky.html

Ono je vlastne dobre, keď tu máme jedincov či komunity, ktorí tvrdohlavo odmietajú očkovanie ako hluchí držia dvere. Ono sa to tu vďaka koronavírusu časom od nich vyčistí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozerám v TV ako trapošia na hraniciach štrajkom tí čo sa vysťahovali kúsok za hranice (napr. Rajka) a tam ondia že sú občania SR aj keď žijú v pohraniči a nemôžu pendlovať... A kto im tam kázal ísť bývať?!? Sami si robia problémy. Alebo dovolenkári vracajúci sa od mora tam pizdovali že ako ich kontrolujú a zdržujú... Ale kto im kázal loziť k moru?!? Akokeby sa bez toho nedalo žiť. Ja žijem aj pracujem vo vnútrozemí a vôbec mi to neprekáža. More ma nezaujíma. Nám s kamošmi úplne stačí ak sa pobicyklujeme pri Váhu a dovolenka vybavená. Robievali sme LAN party, turnaje v hraní na playku, pozerali filmy a úplne sme vyplnili dovolenku. Alebo v zamestnaniach kde niesu tie nariadené celozávodné tak som si postupne vybral po jednom dvoch dní keď som potreboval na vybavovačky a za celý rok sa minulo postupne. Vôbec nepotrebujem týždeň byť niekde na zájazde.

  • Haha 1
  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 minútami, electric blue napísal:

clovece nestastny ty uz nic nepis . hlavne k tym ludom byvajucim ( pracujucim) vpohranici . svet sa netoci okolo tvojho pupku

ale točí, práve dostal peniaze, takže jeho pupok je teraz jeho stredobod pozornosti doslovne :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale točí, práve dostal peniaze, takže jeho pupok je teraz jeho stredobod pozornosti doslovne :smilieee:
[emoji23][emoji23][emoji23] ano ano teraz strúha frajera.

Ale inak v zásade má pravdu, kto nepotrebuje chodiť cez hranice hore dole, ten necíti absolútne žiadne obmedzenia. Ja bývam asi 20 km od hraníc a tiež nič neriešim.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tiež nie. Do AT som chodil iba kvôli bicyklovaniu. Bol som pár krát, teraz budem opäť chodiť v okoli BA. Nevadí, prispôsobím sa. Aspoň budem bajkovať kopce. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je to len o pendleroch a dovolenkaroch. Napriklad moja znama z Prahy dneska cestuje s dvoma malymi detmi na otocku na Slovensko len preto, aby decku zaziadala o novy pas, inac by asi na rok nemohlo ist na Slovensko. Sice sa nechala zaockovat medzi prvymi, ale od 9. jula by sa uz na Slovensko nedostala, tazke musi rychlo teraz.

Na jednej strane ano, ludia sa musia vediet vo vynimocnych situaciach uskromnit. Na druhej strane nevidim realny benefit: nariadenie ma desiatky vynimiek, takze s podvadzanim sa na slovensko moze dostat kazdy. A hlavne nepoznam ziadneho vierohodneho odbornik, ktory by tvrdil, ze sucasne nariadenia nas ochrania pred vstupom delty na slovensko a rozputanim tretej vlny - kazdy sa vyjadruje v zmysle, ze toto je uz prakticky neodvratitelne.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okrem odbornika alama, ten zavretie hranic povazuje za atomovku. Ale zase je asi zrejme ze znizenie cezhranicnej mobility ma sancu oneskorit deltu. Je to teda take vazenie,  co pomoze viac. A po zvazeni vsetkeho nakoniec sam neviem. ale zase chyba niekto kto sa aspon tvari ze ma plan a ideme podla neho. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uzavretim hranic oddialime tretiu delta vlnu dajme tomu o mesiac. Takze nakoniec budeme mat asi prakticky to iste, iba to pride o mesiac neskor. V case kulminacie, ked bude treba naozaj zabrat, budu uz ludia vycerpani a nasrati, ze im zrusili dovolenky a stale im niekto nieco nakazuje...

pred 37 minútami, tyso napísal:

ale zase chyba niekto kto sa aspon tvari ze ma plan a ideme podla neho. 

Presne tak, neskutocne chyba plan, ktory by bol verejnosti vykomunikovany a jasne by vysvetlil, co budeme robit a co by nam to malo priniest, ake predpokladame obete, omedzenia a tak dalej. Vsak nie sme stado oviec, aby na nas niekto len vyhukoval nariadenia. Mozno to ma aj nejaky hlbsi zmysel, ale zatial mi uzavretie hranic pripada na urovni zopnutia reflexneho obluku: oddialit prichadzajuce neprijemne veci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a k tomu očkovaniu z reality - máme na liečbe jednu ženu a jedného mladého pána, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať... pri liečení sú spolu v jednej sále s ostatnými, podotýkam, zaočkovanými...
dnes bol tri metre odo mňa a neskutočne mi táto situácia ide na nervy... lekári naliehajú na očkovanie, nahovárajú neočkovancov, ale takúto situáciu vôbec neriešia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vy sami tu nariekate, že očkovanie včas nepresadíte.

Obhajuje niečo čo nedokážete presadiť..  A obviňuje z vášho vlastného zlyhania iných. 

Založte si terapeutickú skupinu, v ktorej sa budete môcť s tých svojich mindrákov vykecať. 

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, ja len komentujem. To ze nemam ani vykonnu ani legislativnu pravomoc, to predsa vies. Rovnako ako ty tiez nemas ako zaviest ci zabranit tomu co spravi vlada. 

Neber to teda osobne, rovnako ako ty komentujem dianie, od pochvaly, cez pochybnosti az po odmietnutie. A tiez si uvedomujem ze nemam obmedzenia, nemusim riesit politicku priechodnost, podporu partnerov, egoproblemy ministra financii atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Sniper napísal:

A čo chceš teda robiť, keď každý tretí dezolát vykrikuje, že sa nedá zaočkovať, lebo je to len biznis židojašterov?

a vies preco to vykrikuju (ak vykrikuju). pretoze kazdy druhy zaockovanec vykrikuje, ze sa dal preto zaockovat, aby mohol mat akesi vyhody a nie preto, ze mu ide o zdravie....uz rozumies?.....

pred 2 hodinami, game napísal:

a k tomu očkovaniu z reality - máme na liečbe jednu ženu a jedného mladého pána, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať... pri liečení sú spolu v jednej sále s ostatnými, podotýkam, zaočkovanými...
dnes bol tri metre odo mňa a neskutočne mi táto situácia ide na nervy... lekári naliehajú na očkovanie, nahovárajú neočkovancov, ale takúto situáciu vôbec neriešia...

mna zasa znervoznuju zaockovanci, pretoze su potencionalnou nalozou virusu corona.....udajne nevedia, ze su infikovany, tak veselo rozdavaju svoju geneticku zmutovanu vybavu do obehu v reale.....toto sa tiez neriesi....to ti nevadi?.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, to preto ze nevies zlomky. zaockovany je tak 5x mensie nebezpecie ako nezaockovany. A to pre deltu, dnes je to 20 x mensie riziko.  Bojis sa teda nespravneho psa.

A rovnako nemaju ziadnu zmutovanu vybavu, to sa bojis vlastneho bubaka. A preto to nikto ani nebude riesit. A keby si velmi chcel tak to riesia psychologovia.

A motivacii na ockovanie je viacero a neodporuju si. Znizis svoje zdravotne rizika, ochranis blizkych, pomozes spolocnosti a ziskas vyhody. A vsetko v jednom baliku

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov