Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

pred 22 minútami, informator napísal:

ja som sem dal ten link preto, lebo ma zaujal pohlad na to, ako sa asi budu citit presvedceny zastancovia fasistickej metody "dobrovolneho" ockovania, ktori ponukaju vyhody pre zaockovanych, na ukor ludi, ktori nie su zastancovia fasistickej metody "dobrovolneho" ockovania, ked pocitia na vlastnej kozi vlastnu presvedcovaciu metodu

no nijako sa nebudu citit, pomyslia svoje a pojdu o dom dalej

Inak, zaujimalo by ma, ako chce advokatska kancelaria vypatrat, ci jej klient bol, alebo nebol zaockovany, lebo nieco mi hovori, ze to bude doverna informacia. Ked sa nad tym priemerne rozumovo vybaveny clovek zamysli, tak o nich naozaj ani nezakopne.

pred 7 hodinami, Tomáš napísal:

a vo vakcínach sú látky na ovládnutie ľudí.

preco mam pocit, ze tebe by taka vakcina pomohla?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 minútami, dead napísal:

no nijako sa nebudu citit, pomyslia svoje a pojdu o dom dalej

Inak, zaujimalo by ma, ako chce advokatska kancelaria vypatrat, ci jej klient bol, alebo nebol zaockovany, lebo nieco mi hovori, ze to bude doverna informacia. Ked sa nad tym priemerne rozumovo vybaveny clovek zamysli, tak o nich naozaj ani nezakopne.

preco mam pocit, ze tebe by taka vakcina pomohla?

tak ked toto spravia zastancovia dobrovolneho ockovania a pojdu do kancelarie podobnej tejto, alebo zacnu navstevovat iba zariadenia, ktore ich nebudu selektovat a oznacovat, ako nacisti zidov , tak to uz je podla teba zle a neospravedlnitelne....a to sa este slusne vyjadrujem...dobre som pochopil tvoju strategiu v sireni dobrovolnej vakcinacie?....

ako chce vypatrat kto je e kto nie je zaockovany.....no presne tak, ako aj kazda ina prevadzka vypatra, kto je a kto nie je ockovany, testovany alebo prekonal covid....takze neexistuje v tomto pripade ziadna utajovana skutocnost v podobe akejsi dovernej informacie....

si odbornikv gastrobiznise?....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kludne,   naposledy podobny pravnik exot poradil prevadzke ze nemusi mat zatvorene,   tak dostali pokutu a zavreli mu podnik.   Hlupost ma svoje naklady.  A este mu pridal aj sudne vylohy, kedze sud rozhodl rychlo.  V stave ked je znamy vyrok ustavneho sudu, tak nie je co riesit.

Uprimne,   toto je tak na vylucenie z komory aby nemohol skodit klientom.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

electric blue,  jeho stranka a uvahy su uplne pravne scestne.  Vies, ak niekto tvrdi ze 2+2=5, tak to nie je iny nazor.  To je hlupost,  je mozne ze ty nevies kolko je 2+2 ale neobvinuj ma z toho ze ho okydavam.  Len ho hodnotim.   A to ze na rozdiel od neho viem kolko je 2+2, nuz takto je.   Mozes nesuhlasit, mozes si slobodne tvrdit ze to je kolko len chces a ze 4 je fasiszmus a biely rasizmus.  Ale nic to na realite nezmeni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 24 minútami, tyso napísal:

kludne,   naposledy podobny pravnik exot poradil prevadzke ze nemusi mat zatvorene,   tak dostali pokutu a zavreli mu podnik.   Hlupost ma svoje naklady.  A este mu pridal aj sudne vylohy, kedze sud rozhodl rychlo.  V stave ked je znamy vyrok ustavneho sudu, tak nie je co riesit.

Uprimne,   toto je tak na vylucenie z komory aby nemohol skodit klientom.   

ty tu neries pravne problemy....to jej eho problem...skus ale pochopit, ze ked ma niekto pravo na zaklade nejakeho certifikatu navstivit nejaku prevadzku, tak tak isto by mal mat niekto tiez, na zaklade nejakeho certifikatu, moznost navstivit nejaku prevadzku....akurat, ze kazdy certifikat bude s inym potvrdenim....jeden bude o zaockovani a ten druhy zasa o neazaockovani...skratka slobodna a moznost vyberu....preco si proti tomu?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretoze to prve je zakonna uprava vyplyvajuca zo zakona o zdravi a ucelom je ochrana zdravia, to druhe nezakonna diskriminacia.

Vies ak mozes soferovat len ak mas vodicak,tak to nie je to iste ze   soferovat moze len katolik.    Ako, ja to kludne prezijem,  nikto normalny by ho za advokata nemal zobrat lebo mu hrozi basa, ale rozdiel je jasny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

kto takym idiotom, ako si ty, dal pravo rozhodovat o niekoho zdravi?......to je v akej pravnej uprave zakotvene, ze ja som povinny pozit nieco, hoci s tym nesuhlasim, ktore niekto posudil, zej e to na ochranu mojho zdravia?.....potom je asi apartheid  na vyssom spolocenskom leveli, akotzv.liberalna "demokracia"...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie mne,   zakon o zdravi.  https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2020/286/

A jeho obdoba je vsade na svete,   nie si povinny nieco pozit ale stat ti vie branit v sireni choroby. neuveritelne pre teba. Ale verejne zdravotnictvo a hygiena su tu uz stovky rokov.   Dokonca aj za fasistov,   musis sa pozriet velmi daleko aby to nebolo.   To ze nesuhlasis s tym aby si mohol slobodne sirit choroby, to by ti ale v staroveku nepreslo.   Vies, to su take zakladne spolocenske mechanizmy.

1 hour ago, electric blue said:

 

@tyso uz sa kontroluj . spravas sa ako fanaticky blazon.

 

ehm,  tak branis fanatikov a mne tu nieco dohovaras ? LMAA

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso ja tu niekoho branim?!? len pretoze ta upozornujem aby si neurazal cudzich ludi? a vobec o akych fanatikoch je rec ?

 

Dalej,

Citát

To ze nesuhlasis s tym aby si mohol slobodne sirit choroby, to by ti ale v staroveku nepreslo. 

 

toto napise sudny clovek?????

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso, zeby si ty , ockovanie proti covid dal najradsej prikazom? :biggrin:

( a to nepisem ako antivaxer, ja sa zaockovat dam, aj ked nie tak kvoli sebe, skor kvoli inym )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

19 minutes ago, electric blue said:

toto napise sudny clovek?????

Hm,  a co presne na tom nesedi ?  Branis kotlebovcu, ktory odhovara ludi od nosenia rusok, spochybnuje testy a ziada slobodu aj za cenu ze nakazi ludi.    Slovo karantena je z 13 storocia,  co teda nesedi na tom ze by mu to v stredoveku nepreslo ?

To ze nesuhlasim s tvojimi nazormi a hlavne s tym ze nie si schopna si ich argumentacne podlozit, to nenahradis osobnymi utokmi.  To je bezna obrana tych co nevedia argumentovat.

 

A k ockovaniu: Su ockovania kde by som to najradsej mal prikazom.  Ale je to vec matematiky, nie nazoru.   Covid je prave v takej sedej zone,   kde  zrejme povinnost nie je najlepsie riesenie.   Aj preto ze by to malo velmi vysoke politicke naklady.  ale rozumny tlak na ockovanie mi rozhodne nevadi.  Su ludia, ktori sa nemozu dat ockovat  a to ze sa dost  ludi da zaockovat im zrejme zachrani zivot a zdravie.  Ockovanie znizuje riziko vaznej mutacie covidu , od veku cca 40 rokov je ockovanie  vyznamne lepsie  ako riskovat ochorenie. Atd.

Ale nejdem nikoho presvedciat,  viem ze s konspiracnymi mediami sa faktami neda bojovat,   Ale nemienim sa tvarit ze mi idioti co ohrozuju ostatnych nevadia.  Vadia.  Bodka.  

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso o tej pravnickej firme citam prvy raz v zivote dnes, ale to ze ty regulerne krizom krazom nadavas do idiotov , nie je len dnes . a to je tvoja vizitka, nikoho ineho. ze sa nedokazes kontrolovat . aj ked tipujem ze do oci by si nikomu nepovedal  LMAO 

aaano trasies sa pred covidom ? preto si taky hystericky?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) mam tu jedneho kandidata ktory sa na poziciu idiota prepracoval rokmi tvrdej prace. 

Ale ak mas nazory ako on, tak je rozumne sa zastavit a hladat kde robis chybu v uvahe. Je to vyborny alarm.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, informator napísal:

tak ked toto spravia zastancovia dobrovolneho ockovania a pojdu do kancelarie podobnej tejto, alebo zacnu navstevovat iba zariadenia, ktore ich nebudu selektovat a oznacovat, ako nacisti zidov , tak to uz je podla teba zle a neospravedlnitelne....a to sa este slusne vyjadrujem...dobre som pochopil tvoju strategiu v sireni dobrovolnej vakcinacie?....

ako chce vypatrat kto je e kto nie je zaockovany.....no presne tak, ako aj kazda ina prevadzka vypatra, kto je a kto nie je ockovany, testovany alebo prekonal covid....takze neexistuje v tomto pripade ziadna utajovana skutocnost v podobe akejsi dovernej informacie....

si odbornikv gastrobiznise?....

Ja som nenapisal, ze je to zle a neospravedlnitelne, iba sa smejem nad tym, aki idioti dokazu viest advokatsku kancelariu :smile:

K tomu patraniu. No vazne, ako chcu vypatrat, ze je niekto ockovany?

-Ked nie si ockovany, nemas potvrdenie o ockovani a nemozes ho predlozit, z coho vyplyvaju -a ja dufam, ze este len budu vyplyvat urcite obmedzenia.

-Ked si ockovany, predlozis potvrdenie a hotovo.

-Ked si nejaky idiot zaumieni, ze bude otvoreny iba pre nezaockovanych, ako ockovany mu proste neukazem potvrdenie a on nema ako zistit, ze som bol zaockovany. Ale to pochopitelne neurobim, lebo si pomyslim svoje a ked to budem potrebovat, pojdem radsej k nejakym pricetnym advokatom. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 24. 5. 2021 at 9:28, tyso napísal:

Sledovanie dlhodobych ucinkov vsak nie je v designe klinickych studii potrebnych pre schvalovanie vakcin.

Takze v samotnych kriteriach schvalovania vakcin sa nezmenilo nic, a teda zmenilo sa len prevadzanie klinickych studii, ktore su ale stale podla tych istych kriterii? 

pred 28 minútami, dead napísal:

Ja som nenapisal, ze je to zle a neospravedlnitelne, iba sa smejem nad tym, aki idioti dokazu viest advokatsku kancelariu :smile:

Pokial viem, na slovensku platis za zastupovanie advokatom, bez ohladu na to, ci ti sudny spor vyhra, alebo prehra. V tom pripade v tej advokatskej kancelarii nie su idioti, ale smejdi. A hladaju idiotov, , ktori by im boli ochotni za taketo zastupovanie zaplatit...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, electric blue napísal:

tyso, zeby si ty , ockovanie proti covid dal najradsej prikazom? :biggrin:

Mohlo by to byt jedno z moznych rieseni, nakolko nezaockovani skodia tym zaockovanim. Mali by ich teda minimalne aspon finacne odskodnit.

Ja som bol zaockovat cez vikend, a taka moja momentalna vnutorna pocitova motivacia bola, ze pomaham ludom, ktori maju zavrete restavracie, hotely, bazeny, fitka a vsetko ostatne, aby oni aj my vsetci uz mohli konecne zacat normalne spolocensky fungovat.

Napriklad maximalnu povolenu rychlost na cestach mas tiez danu prikazom...

pred 12 hodinami, informator napísal:

kto takym idiotom, ako si ty, dal pravo rozhodovat o niekoho zdravi?

Informator, ked sa nedas zaockovat, statisticky tym zabijas seba aj ostatnych dookola.  Mozne nasledky ockovania su zhruba milionkrat (!!!) mensie ako nasledky ochorenia na covid. A bez ockovania by na covid raz ochorel kazdy.  Je teda mimoriadne hlupe branit sa takemu uzasnemu a efektivnemu nastroju, aky sme dostali k dispozicii.

Riziko komplikacii mas pri kazdom zdravotnom zakroku, zdaleka nie len pri ockovani. Takze nabuduce pri vysokych horuckach ziaden acylpyrin...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley,

Citát

nakolko nezaockovani skodia tym zaockovanim. Mali by ich teda minimalne aspon finacne odskodnit.

to by malo potom platit ohladom kazdeho virusu . cize ak nejake dojca sa od teba infikuje napr virusom chripky, ktora mu sposobi vazne komplikacie , pojdes financne odskodnit jeho rodinu , tak? :-) tvoja logika :biggrin: lebo ani chripkova epidemia nie je sranda . aj ked statisticky nezabija tolko ludi co covid.

 

ja nenavidim extremizmus, ani ten antivaxersky z ich ideologickych dovodov , ale ani ten v opacnom garde . spravajme sa ako ludia , nie ako vseznalkovia na internete co maju patent na pravdu .

 

 

 

 

pred 7 hodinami, tyso napísal:

:) mam tu jedneho kandidata ktory sa na poziciu idiota prepracoval rokmi tvrdej prace. 

Ale ak mas nazory ako on, tak je rozumne sa zastavit a hladat kde robis chybu v uvahe. Je to vyborny alarm.

dost slaba manipulacia :-)

pred 4 hodinami, dead napísal:

Ja som nenapisal, ze je to zle a neospravedlnitelne, iba sa smejem nad tym, aki idioti dokazu viest advokatsku kancelariu :smile:

K tomu patraniu. No vazne, ako chcu vypatrat, ze je niekto ockovany?

-Ked nie si ockovany, nemas potvrdenie o ockovani a nemozes ho predlozit, z coho vyplyvaju -a ja dufam, ze este len budu vyplyvat urcite obmedzenia.

-Ked si ockovany, predlozis potvrdenie a hotovo.

-Ked si nejaky idiot zaumieni, ze bude otvoreny iba pre nezaockovanych, ako ockovany mu proste neukazem potvrdenie a on nema ako zistit, ze som bol zaockovany. Ale to pochopitelne neurobim, lebo si pomyslim svoje a ked to budem potrebovat, pojdem radsej k nejakym pricetnym advokatom. 

 

no uvidime ako sa to vyvinie

mimochodom citala som aj inde komentare k tejto zalezitosti . a dokazali reagovat aj vecne s tym ze je to ich problem a takto pridu o biznys. neviem preco na tomto fore maju niektori potrebu nadavat do idiotov .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 54 minútami, electric blue napísal:

to by malo potom platit ohladom kazdeho virusu

Nie u kazdeho, iba u tych, co nas zavazne ohrozuju. Ziaden iny virus momentalne nema taky devastacny potencial (vysoke reprodukcne cislo a smrtnost) ako covid.

 

pred 54 minútami, electric blue napísal:

cize ak nejake dojca sa od teba infikuje napr virusom chripky, ktora mu sposobi vazne komplikacie , pojdes financne odskodnit jeho rodinu , tak?

Umyselne sirenie zavaznych infekcnych onemocneni je dokonca trestny cin, nie len priestupok.

Ja v tom nevidim ziaden extremizmus: pokial mas nakazu, ktora ma potencil  rozsirit na kazdeho a zabit 1% populacie a mas riesenie, tak to riesenie treba rozhodne pouzit. Ludsky zivot by mal mat predsa vacsiu cenu ako sloboda jednotlivca. To si mam vsetci nechat obmedzovat nase slobody lockdownom, len aby sme nahodou v niecom neobmedzili antivaxerov? 

Existujuce povinne ockovanie proti inym chorobam povazujes tiez za extremizmus?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley cize obvinujes informatora z umyselneho sirenia zavaznej infekcie ?!? pretoze odmieta ockovanie?

 

 

Citát

Nie u kazdeho, iba u tych, co nas zavazne ohrozuju. Ziaden iny virus momentalne nema taky devastacny potencial (vysoke reprodukcne cislo a smrtnost) ako covid.

 

Kto je nas??? pis za seba .:biggrin: aj chripka zavazne ohrozuje (starsich , deti a ludi so slabou imunitou etc ). alebo  tie vakciny proti chripke vyvijali pre srandu? aj tie kampane aby sa ludia zaockovali proti influenze tiez boli pre srandu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ohrozuje nas vstekych, teda aj teba. Chripka ma nizsie reprodukcne cislo aj smrtnost, miera ohrozenia je teda podstatne nizsia. Nehovoriac o malej ucinnosti vakcin proti chripke. Celkovy pocet umrti na covid je radovo vyssi, je to teda podstatne zavaznejsie ochorenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale kym zacala pandemia covidu, bola to prave epidemia chripky ktora tiez vo velkom ohrozovala este nezaockovanych . (alebo tych ktori sa nemohli dat zo zdr. dovodov dat zaockovat) dal si sa tiez zo solidarity zaockovat?

alebo tych tisic ludi rocne je pre teba nic? :biggrin: tvoja logika

 

Citát

o malej ucinnosti vakcin proti chripke

si robis srandu?

 

 

 

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov