Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

mám prvé očkovanie za sebou, Pfizer.
v pohode zatiaľ, pár čakajúcich ľudí, super zorganizované, vyšli aj k autu, veľmi milí a príjemní ľudia,

teraz čakám, ako sa budem páčiť Pfizeru... :)

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, smiley napísal:

Informator nepise pravdu ani tu, ja som nikde nepisal, ze je "vidiecky". Napisal som "ujo veterinar". Ako veterinarovi mu chyba potrebne medicinske vzdelanie, aby mohol byt brany ako  dostatocna autorita v posudzovani vplyvu virusu a vakcinacie na ludi. Na svete su miliony veterinarov. Nie je pteda rekvapenim, ze jedna trafena hus takto zagaga. Bohuzial dnes internet umoznuje jedno taketo trafene zagaganie rozsirit do celeho sveta.

Realita je ale taka, ze EMA ide sama proti sebe: neschvalila "predplatenu" vakcinu Sanofi, a naopak schvalila "nepredplatene" vakciny Moderna a Johnson&Johnson.  Tvoj nazor, ze uprednostnuje "predplatene" vakciny, je teda nespravny.

mas pravdu....nespravne som si vysvetlil tvoje oslovenie toho veterinara......podla tvojho oslovenia, ze je to ujo veterinar, som mal napisat, ze je to podla teba stary senilny veterinarny vysluzilec, ktoremu tecu sliny z bezzubej ustnej dutiny.....dam si druhykrat zalezat...len neviem, preco mas problem uznat jeho znalosti z vakcinacie a virologie......mas nejake vazne dovody neverit tomu jeho profesnemu zivotopisu?...ak ano, tak skus napisat preco si si isty jeho nekompetenciou....na druhej strane, ak ho porovnam z nasou vedeckou spickou v osobe  doktorky farmacie Batovej, tak tam by si ako pomenoval tuto nasu kapacitu, ktora iba pohladom na liekovy material, je schopna, asi vdaka svojej bohatej vedeckej praxi, vyhodnotit medicinsky preparat, ze je to medicina na sposob "debusse"....teda trochu konaku, trochu saponatu, trochu cajoveho vyluhu a davku doplni este kvapka vody...... samozrejme zato dostane od vedeckych spiciek na SK uznanie a od verejnych cinitelov kopec kvetov......mam dojem, ze o par dni bude mat aj nejake statne vyznamenie za vedecku pracu...

EMA robi to, co jej nariadi komisia EU......  a tam su uz miesta obsadene....

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ema nie je podriadena komisii, to si ale ako fasista nedokazes predstavit. v tvojej predstave je jasne kto je vodca, a ked niekto neposlucha tak mu veli niekto iny. 

A kedze zjavne nechapes, kde v zivotopise mas vedecku pracu a publikaciu? Vies len to ze sa pohyboval vo farmacii a okolo vakcinacie. Ale je jasny antivakcer ako ty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale je a dobre to vies a iba klames.....je zname, ze na natlak komisie  EU, EMA povolila vakcinaciu aj bez predchadzajucej komplexnej testovacej povinnosti....

 

na porovnanie tu mas profesny zivotopis nasich spiciek vo vedeckej oblasti....Mikasa a Jarcusku...Betovu sem k nim nedavam, lebo ona je na vyssom vedeckom leveli v hierarchii, tak by sa mohla urazit... :(((((

Mikas, hlavny hugienik SK...

https://sk.wikipedia.org/wiki/Ján_Mikas

Jarcuska, expert na vsetko.....

https://sk.wikipedia.org/wiki/Pavol_Jarčuška

......sa to tam iba hemzi roznou nimi vydanou odbornou publikaciou a roznym posobenim na roznych svetovych fakultach....aby som neazabudol, maju aj spolocne rodisko a studium na svetovej liahni odbornikov na VS zdr. sv.Alzbety v BA......

....a tu mas na porovnanie posobenie a studiom toho "antivaxera"......

Citát

....Teraz je vedúcim kancelárie pre vývoj vakcín v Nemeckom centre pre výskum infekcií (DZIF) v Nemecku. Je autorizovaný na virológiu a mikrobiológiu, autor viac ako 30 publikácií, vynálezca patentovej prihlášky na univerzálne vakcíny. Prezentoval témy týkajúce sa vakcín a adjuvantov na viacerých medzinárodných kongresoch.Prezentoval témy súvisiace s vakcínami a adjuvans na viacerých medzinárodných kongresoch.Prezentoval témy týkajúce sa vakcín a adjuvantov na viacerých medzinárodných kongresoch.

https://alliedacademies.com/profile/Geert Vanden Bossche

https://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=en&u=https://alliedacademies.com/profile/Geert%20Vanden%20Bossche&prev=search&pto=aue

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

pred 12 hodinami, informator napísal:

EMA robi to, co jej nariadi komisia EU......  a tam su uz miesta obsadene....

Bez ohladu na to, kto riadi EMA, to nevysvetluje tvoje povodne klamstvo: ze EMA nespravodlivo zvyhodnuje vakciny EU. Pretoze zo zoznamu schvalenych a neschvalenych vakcin to nie je vidiet.Tu to mas dokonca v obrazkoch: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/devet-koronavirovych-vakcin-v-prehlednem-srovnani/r~7955250e81ad11eba22aac1f6b220ee8/

Co sa tyka uja veterinara alias vedeckeho genia Geert Vanden Bossche (DVM, PhD) , ktory ako jediny vedec objavil nieco, co nikto z ostatnych vedcov nie:

cca. o  dva roky uvidime, ci boli pravdive jeho predpovede o zaniku ludstva v dosledku nebezpecnych mutacii covidu vyslachtenymi plosnym ockovanim. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 hours ago, informator said:

je zname, ze na natlak komisie  EU, EMA povolila vakcinaciu aj bez predchadzajucej komplexnej testovacej povinnosti

a dalsie klamstvo,    nie je ti hanba ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, tyso napísal:

nie si schopny overovat fakty a cielene siris klamstva. 

 

pred 3 hodinami, tyso napísal:

a dalsie klamstvo,    nie je ti hanba ? 

fakty som si overil a vytvoril som si podla nich nazor aj na nasu svetovo uznavanu vedecku "elitu"......samozrejme iba tu, ktora sa pretrca v medialnom priestore, kedze ozajstna vedecka kapacita nepotrebuje ukazovat svoje "vedomosti", ako politik, ktory je odkazany na presstitutov......

pred 4 hodinami, smiley napísal:

 

Bez ohladu na to, kto riadi EMA, to nevysvetluje tvoje povodne klamstvo: ze EMA nespravodlivo zvyhodnuje vakciny EU. Pretoze zo zoznamu schvalenych a neschvalenych vakcin to nie je vidiet.Tu to mas dokonca v obrazkoch: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/devet-koronavirovych-vakcin-v-prehlednem-srovnani/r~7955250e81ad11eba22aac1f6b220ee8/

Co sa tyka uja veterinara alias vedeckeho genia Geert Vanden Bossche (DVM, PhD) , ktory ako jediny vedec objavil nieco, co nikto z ostatnych vedcov nie:

cca. o  dva roky uvidime, ci boli pravdive jeho predpovede o zaniku ludstva v dosledku nebezpecnych mutacii covidu vyslachtenymi plosnym ockovanim. 

 

trepes ako momentalny mentalne nesposobili maly napoleon v roli ministra obrany SK...prekrucas co sa da....si ozaj odborne zdatny v tomto svojom poslani...od koho neviem, ale asi od nejakych idiotov, ako sa vyjadruje o podobnych "znalcoch" tiez idiot z TT.....

kde som ja napisal, ze EMA uprednostnuje to, co hore podsuvas?......

a este sa ta spytam.....ty vylucujes tu moznost, ze vdaka terajsiemu bezhlavemu ockovamiu sa nemoze stat to, na co upzornuje ten "ujo veterinar"?.....

a co sa tyka toto zaniku ludstva, tak to tu rozsiruje WHO a aj EMA svojuo retorikou, ze ak sa neda zaockovat x pocer ludi, tak ako ludstvo casom skoncime a svet ako ho pozname teraz prestane existovat.....takze mozno o tych par rokov sa vsetci stretneme v jednej posteli ci uz vdaka jednemu scenaru alebo druhemu....perspektiva podla mengeleho vedeckeho videnia reality....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetky objednali,   tak bol nastaveny mechanizmus.  Ale ockovanie zacalo az po schvaleni.   Preto aj vznikol problem,  ratalo sa ze Sanofi bude mat vyznamny podiel a ked vypadol tak je vakcin malo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechcel som so Sputnika toho tahat politiku, ale predsa: Rusko je s nami v stave hybridnej vojny, sme jeho nepriatelom. Prave sa prevalil jeho akt statneho terorizmu: bolo potvrdene, ze Rusko v Cesku vyhodilo do povetria municny sklad. Naozaj chceme od nepriatela kupovat latku neznameho zlozenia a verit tomu, ze je to ucinna vakcina bez vedlajsich ucinkov?

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, smiley napísal:

Naozaj chceme od nepriatela kupovat latku neznameho zlozenia a verit tomu, ze je to ucinna vakcina bez vedlajsich ucinkov?

preto ho kupovala hneď v začiatkoch Saudská Arábia... a kopa krajín, pre nás Rusi určite vyrobili špeciálny sputnik, aby nás Slovákov vyhladili vedľajšími účinkami... och ľudia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  toto je sotva predstava ktoru niekto ma,   taketo uvahy sa volaju "strawman", vytvoris si sama strasiaka a toho vyvracias.  Ale v realite sa bavime o niecom inom,   hovorime ze nevieme ake ma Sputnik vedlajsie ucinky,  nie o tom ze zabija.  Nevieme aky je ucinny a ake su jeho vedlajsie ucinky.    Mozeme urobit nejake kvalifikovane odhady ale to nenahradza normalne skusky.

Urcite nejake vedlajsie ucinky ma,  nie je mozne aby nemal.  Mozeme odhadnut ze zrejme podobne ako dalsie vektorove vakciny ako je Astra a Johnson.  Nevieme ako dobre maju zvladnut rusi vyrobu, hlavne mimo gamaleya.   To su normalne vecne otazky, mimo akejkolvek politiky.   A nie, nestaci sa pozriet do uprimnych oci a verit.

Podla naznakov to vyzera ze Sputnik je taka horsia Astra ale lepsi ako Sinovac.   Ale naznaky nie su dokazy.   Ak by situacia bola ze bud nic alebo Sputnik, tak ja osobne by som si dal aj Sputnik.  Je to lepsie ako cakat na Covid.   Ale inak, vsetko co je u nas je zrejme lepsie ako Sputnik. 

 

A ta druha strana je politika,  rusi pouzivaju sputnik ako politicky prostriedok.  Ale to je problem nasich politikov, ktori sa chovaju k  rusku ako nadradenemu panovi a ponizenie prosia o sputnik.  Ja rozumiem ze  bezny clovek to neriesi,  geopolitika pre neho vyzera ako panske huncutstvo,  aj ked dnes nam vyraba informatorov.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pandemie-nemoc-covid-19-ockovani-vakcina-johnson-johnson-baltimore-vyroba-kontami.A210422_115855_zahranicni_dtt

Špína, plíseň... Stav továrny, kde kontaminovali miliony vakcín, šokoval

Loupající se zdi, změť skvrn na podlaze, neznámá hnědá rezidua nebo plíseň. Tak podle kontrolorů amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv vypadá vnitřek závodu v Baltimoru, kde se vyráběla vakcína společnosti Johnson & Johnson. Ta musela na konci března zlikvidovat asi patnáct milionů dávek svého očkování poté, co v tomto zařízení došlo k jeho kontaminaci.

:bad:

Ktovie ako to vypadá v tých továrňach v Rusku, kde vyrábajú Sputnik..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to je prave ten pruser, ze na rozdiel od Johnson&Johnson, kde ocividne funguje kontrola procesov a kvality, o kvalite vyrobneho procesu Sputniku sa nemame sancu dozvediet.

Nieco som cital, ze vyvazanie vakciny je v rusku zakazane, teda Sputnik na Slovensku asi nebol vyrobeny ani v Rusku ale bohvie v akej dzalajmarii...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Konecne som zacul ze uz budu pustat ockovat vsetkych nad 18 rokov. Konecne. Proti tej diskriminacii som bol ze na jednej strane sa stazovali ze neni koho ockovat ale na druhej ja som nemohol ist.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uhm...tak konecne. A coze si tak netrpezlivy? Ved covid si prekonal, protilatky este mozno mas, tak o co ide? Ci je to zadarmo tak musis?  Takze teba diskriminuju chudacika...s rodicmi si uz na ockovani bol? Spravil si im aspon nakup, ak ich nahodou bolela ruka ci mali teplotu?

A budes spokojny s tym, co ti pichnu , ci si chces vyberat,? A aplikovat ti to ma najkrajsia zdravotnicka hore bez, ci je to jedno? Ak by slo podla povodneho planu, tak vdaka tvoje obezite by si sa dostal na ockovanie skor...doriti s takym systemom. Ak budes mat nebodaj zimnicu prejdes to mlcanim, ci budes pindat jak chora vrana?

  • Haha 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Choď už do riti s tými dristami o diktatúre ty sviniar vyžratý, čo pindáš, že je Kaufland už o ôsmej zavretý a nemáš si čím plniť svoj vyžratý bachor? Ty primitív nauč sa už fungovať ako dospelý človek a nie ako rozmaznané decko, ktorému treba všetko strkať popod nos. Už ma neser tým pindaním, bol si ty vôbec na vojne, že tu dristáš o diktatúre?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov