Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

Otázkou je či si môžeme dovoliť to isté čo napríklad Maďari. 

Tam očkujú Sputnikom ako hotovou vakcínou, neexistuje nijaké sledovanie stavu ľudí ktorým bola neznáma látka podaná.

My sme v EU trochu viac ako Maďari. 

Ak to porovnáme s cirkusmi ktoré sa robia ohľadom AstraZeneca, tak aplikácia Sputnika bez nejakého zhromažďovania údajov, by bolo už vyslovene zavádzaním dvojitých štandardov. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm.. Mno tak uvidíme za čo tá Slovenská politika vlastne stojí..

Citát

https://www.startitup.sk/sputnik-v-nepresiel-laboratornou-skuskou-ani-v-madarsku-jeden-z-vedcov-rezignoval-moja-praca-je-zbytocna/

Sputnik V neprešiel laboratórnou skúškou ani v Maďarsku, jeden z vedcov rezignoval: „Moja práca je zbytočná“

V Maďarsku to prešlo vyslovene ako politické rozhodnutie..

U nás sa už cuká, ešte aj ten Mikas.. 

Citát

https://domov.sme.sk/c/22634915/mikas-sputnik-koronavirus-vakcina-ockovanie-matovic-rozhovor.html

Mikas: Stojím za ústavom na kontrolu liečiv. Ani ja by som Sputnik zatiaľ nepovolil

Takže neviem kto sa ako odborník odváži podpísať že je to kóšer,  keď si tak podľa všetkého úplne odpáli celú odbornú - vedeckú kariéru a dôveryhodnosť, kvôli politickým blbečkom čo nebudú pri moci možno už ani tie tri roky?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, tyso napísal:

neviem kolko je rusofilov v nemecku ale nemecko je urcite cielom ruskej infovojny. 

ale s nemeckými rusofilmi si tu začal operovať ty, ja som len spochybnil ich počet, lebo mám taký pocit, že rusom ešte furt nemôžu odpustiť Stalingrad :eehmm:

čo sa nejakých infovojen týka... nespochybňujem, že rusi si idú svoje záujmy, a nie vždy pri tom používajú košer metódy, len sa mi zdá posledné roky, že nastáva nejaká inflácia pojmov ako infovojna, hybridná vojna, ruskí hackeri atd ... a dosť často to vyzerá, že sa tie pojmy používajú ako univerzálna výhovorka vždy keď Bruselské politbyro niečo zvrzá ... ako napríklad centrálny nákup vakcín :biggrin: ale môžem sa v tomto prípade samozrejme mýliť...

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tysofakt je ze si antirusky zamerany ( to je v poriadku , kazdy má právo na vlastny postoj) ale znamená to ze nie si objektivny , naopak zaujaty . čize tvoje názory majú nulovú vypovednú hodnotu . 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co mu presne nerozumies? A presnejsie, nie som protirusky, skutocne nic nemam proti rusom, som proti ruskej imperialnej politike pretoze ohrozuje aj mna. 

Ale pri sputniku ak odmyslime politiku tak ide o vakcinu, ktora nebola registrovana. To je podstata a pokial to popieras, tak popieras realitu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 55 minútami, Sniper napísal:

Krvné zrazeniny po očkovaní Astra Zenecou pravdepodobne zapríčiňuje príliš vysoká hladina protilátok.

takze testovanie sa uskutocnuje a vravi sa tomu humanne povolenie, ale sputnik nie je bezpecny....to nevymyslis, to je vedecky dokazany fakt...v skutocnosti pravidla trhu a boj o klienta podla EMA.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, kedze si blb  tak este raz :

Pri Astre vieme presne co sa testovalo a tak vieme posudit rizika a prinosy.  O sputniku nehovorime ze nie je bezpecny ale ze to nevieme, kedze vysledky testov (ak sa robili) nedal vyrobca na posudenie.

A aby si rozumel :  Sputnik je 10x drahsi ako Astra,   tak ak ide o boj o trh, tak ho vedie Rusko a nie EMA.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevsimol som si, ze by EMA mala nestranne jednanie o tom, komu dat "bumasku" z "humannych " dovodov .....v tej organizacii sa to ludmi spojenymi z farmarirmama len tak hemzi....a tie hodnotenia, kto je blb a kto je vedecky expert, si nechaj pre tvoju krvnu skupinu z radov mengeleho pohrobkov....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a kedze  nechapes jednoduchsie veci, tak ako by si si to tak mal vsimnut ?  Rozumies ze EMA ide podla znameho a popisaneho scenara, kde je minimum priestoru na "strannicke" rozhodovanie ?   A cele politicke ovplyvnovanie je v tom ze EMA skratila svoje interne procesy a povolila paralelne skumanie faz ?  

A je fajn ze fasisticky pohrobok stale spomina svoj vzor mengeleho,   na ludoch nezalezi ze ?  Nie je clovek, nie je problem.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ostatne.. momentálne použitiu Sputnika na Slovensku nebráni nijaká EMA, ale Matovič osobne.

Tak že nechce ukázať tú zmluvu.

Sú v nej totižto akési podmienky použitia, a bez ich znalosti asi nikto nechce riskovať že nejaké tie ďalšie tajné podmienky v tajnej zmluve poruší.

Takže kým Matovič tú zmluvu nezverejní, bude asi Sputnik kysnúť v chladiaku. 

:oook:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presnejsie pouzitiu Sputnika brani minister zdravotnictva a minister financii :)  Prvy musi dat pokyn na uvolnenie sputnika zo skladu a jeho dorucenie na miesta ktore musi zazmluvnit na jeho aplikaciu a minister financii musi uvolnit peniaze na platenie za jeho aplikaciu  ( pokial nejde o registrovany liek, tak ho poistovne nebudu platit ).    EMA ci SUKL su len strawmani aby sa luza mala na kom vyvrsovat.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tysova odpoved prave vyvracia Hegerove tvrdenie,ze Matovic idiotmi nemyslel vedcov, ale skor koalicnych politikov. Jednemu z nich do idiotov uz nadaval,to lepsie prijme spolocnost. Ospravedlnovat sa on ani Matovic vedcom nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja neviem tyso, ale ked ohlásili ze sa idú uchádzat o registráciu sputniku u EMA  , uz vopred si začal vyplakávat ,o dvojitych metroch . a to sa ešte nič nedialo , nevedel si aké dáta pošlú, nič  . je to tu čierne na bielom :-) si zaujaty 

( samozrejme ze tym nemyslím k beznému ruskému človeku) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este ay som doplnil Tysa vyssie, je este jeden asi najdolezitejsi bod. Oni potrebovali aby ta latka bola registrovana. Teda od SUKLu nepotrebovali pocut,ze to nemozu ,nevedia spravit, ani nechceli zamietave stanovisko. A to potrebovali nato aby zodpovedny za podavanie experimentalneho lieku bol stat,nie podavajuci lekar. Lebo takych nenajdu viac ako 10. Mozno,keby Matovic dobre zaplatil za podavanie lieku by sa 10 lekarov naslo. Ale kolko dobrovolnikov? Resp. budu musiet zmenit zakon.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemyslim,   ak lekar  pichne vakcinu schvalenu  ministrom,  pacient podpise informovany suhlas tak si neviem predstavit aku zodpovednost by lekar realne niesol.   Takychto liekov je dost,  vacsinou ide o experimentalne lieky, ktore nebudu v dohladnej dobe registrovane a nie vzdy to dopadlo dobre.   Ale nikdy to nemalo ziadne nasledky.  

Ale dopredu vedeli ze SUKL nespravi zazraky, jasne im to povedal.   Nevedia spravit studiu ucinnosti za vyrobcu,   nemaju ako garantovat bezpecnost vyroby bez podkladov od vyrobcu.   To len informator veri ze na prikaz daju peciatku. 

1 hour ago, electric blue said:

ja neviem tyso, ale ked ohlásili ze sa idú uchádzat o registráciu sputniku u EMA  , uz vopred si začal vyplakávat ,o dvojitych metroch . a to sa ešte nič nedialo , nevedel si aké dáta pošlú, nič  . je to tu čierne na bielom :-) si zaujaty 

( samozrejme ze tym nemyslím k beznému ruskému človeku) 

skus citovat, kedze netusim o com hovoris. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len tam si mal asi tazko choreho, ktory ziadal o tu liecbu. A robi sa to jednotlivo, nie ako na beziacom pase a ten lekar mal "dost casu" rozmyslat nad pacientovym stavom a vedel si "spocitat" rizika a nasledky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je pravda, ale princip je ten isty.    Pokial nie je registracia, tak nemozes vediet vsetky rizika a ostava len dufat. 

Takto, mne vadi postup ze umyselne sa ohybaju pravidla, ktore  su zavedene na to aby sa minimalizovali rizika.  To je dlhodobo cesta do pekla ale ta cesta  je vytvorena.  Problem je v tom ze ak sa ukazu vedlajsie ucinky ( a tie sa ukazu, kedze v argentine  hlasia na 800 tis davok 106 hospitalizacii   https://www.postoj.sk/73528/v-argentine-nou-masivne-ockuju-co-hovoria-prve-data-o-vedlajsich-ucinkoch )  

Tak si to odnesie minister, osobne.  A nikomu sa nechce do tohto podujatia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co znamena zodpovednost lekara pravne, neviem. Minimalne mal by sledovat pacienta. Zrejme aj vysetrit,resp nacitat si o nom zdravotne info.  Myslim,ze vyskladnenie lieku a zaplatenie vakcinacie(pre Matovica malina) je mensi problem,ako realne dosiahnut to dalsie.

zodpovednost lekara.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vychadzam z justicnej praxe,  obecne ale za terapiu vzdy zodpoveda lekar,  aj pre registrovane lieky.  Ak postupuje lege artis, tak mu ale nic nehrozi,  pri staznostiach urad pre dohlad to len potvrdi. A to by sa zrejme udialo aj teraz,  o sputniku vela nevieme ale dnes nie su ani spravy ze by hromadne zabijal :)  takze lekar kona podla svojho nazoru ze je to ok. Pacient tiez, ten podpisuje reverz ze  ide o neregistrovanu vakcinu a ze to vie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za momentálneho stavu vecí, by každý záujemca o očkovanie sputnikom asi musel podpísať nejaké lajstro "Bol som upozornený že táto látka mi môže spôsobiť trombózu, infarkt, porážku.. atď až po ischias, impotenciu.." Nejaký dodatok o "na vlastné riziko.. nijaký nárok na odškodnenie.."

A potom sa môže sputnikom každý dať štepiť hoc aj od zajtra..

:detektiv:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov