Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

pred 7 hodinami, tyso napísal:

Zomrelo viac ako 20 tis ludi,  na chripku v najhorsom roku asi 800,   snad dokazes odlisit ze to nie je rovnake.

stav z októbra 2020

Citát

Do dnešného dňa evidujeme 56 úmrtí na COVID-19. Pre porovnanie, podľa údajov ÚVZ zomrelo v dôsledku chrípky na Slovensku v posledných troch chrípkových sezónach priemerne 19 ľudí.

https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/porovnali-sme-umrtia-na-chripku-a-covid-19-statistiky-zo-slovenska-popieraju-rozsirenu-famu/

stav zo začiatku tohto roku

Citát

Ve věku téměř do 50 let je IFR pro covid-19 nižší než pro chřipku, nejvýraznější rozdíl je u dětí a mládeže, pro které je chřipka 3–5x smrtelnější než covid-19. Od věku 50 let se trend obrací, pro starší jedince je covid-19  zhruba dvakrát nebezpečnější než chřipka.

Ve světle těchto informací se nad indikací očkování zdravých dětí a mladých osob vznáší ještě více pochybností než dosud.

https://smis-lab.cz/2022/02/05/jaka-je-smrtnost-covid-19-ve-srovnani-se-sezonni-chripkou/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, clovek2 napísal:

tak ich bolo treba raz do týždňa nahnať do radov na nosobranie, aby to dobehli tam. pochopil som správne?

to je ina tema,  ze ?    A ucinnost  testovania je otazna, ale s tym ze uzavretim skol a obchodov sa znizi stretavanie asi suhlasis, nie ?
 

 

pred 1 hodinou, clovek2 napísal:

ale aký zmysel malo zavierať pitnes-centrá, keď sa alkoholici združovali priamo pred tými potravinami a konzumovali tam?

No,  otazka su samozrejme pocty,  ale tu niekde je hranica toho co dokaze stat a kde to bez obcanov nejde.  Ak su hrdinovia ti co nedodrziavaju nariadenia,  tak mame ako spolocnost smolu. Hrdinovia co kradnu, klamu, jazdia s alkoholom, biju svoje zeny.  A okolie ich obdivuje a drzi im palce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a k ockovaniu :  V kazdej skupine plati ze ockovanie je individualne lepsie ako neockovanie,  bez toho by nebolo schvalene.  A teda veta

pred 1 hodinou, clovek2 napísal:

Ve světle těchto informací se nad indikací očkování zdravých dětí a mladých osob vznáší ještě více pochybností než dosud.

je  nezmysel a loz.    Racionalna debata to nema ako spochybnit,   da sa hovorit len o tom kde je hranica ze stat nuti ludi robit nieco prospesne.  Tu plati ze v case zahlenia (  teda stav kde bolo cca 4000 ludi v nemocnici)  bolo tak 400 ludi do 40 rokov.   Je to malo ci vela ?   Ale to je len hospitalizacia.  Ockovanie pomaha aj ako ochrana pred long covidom.   A tam uz  sa bavime ze sa to tyka cca 15 percent tych co prekonali covid a to aj mladych.  A tak ak je vas v robote viac ako 20, tak zrejme poznas niekoho kto nebol ockovany, covid nebol zavazny ale dalsi pol rok az rok sa trapil s unavou a dalsimi priznakmi.

Ale opakujem nieco ine,  ockovanie pomaha kazdemu.  A tak ludia co sirili klamstva s cielom bojovat proti ockovaniu skodili.  O tom niet pochyb.  Ak teda chces hajit to ze neskodili, tak to neprejde faktami.    

pred 1 hodinou, clovek2 napísal:

stav z októbra 2020

to je dost nanic, ze ? problemy prisli v decembri,  udaje z oktobra toho vela nehovoria. 

obrázok.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A uveď teda krajinu, kde nemali žiadne opatrenia. Keď už o takej píšeš. Na počiatku také Švédsko skúsilo premorenie a keď už im praskali nemocnice vo švíkoch a mali vysokú smrtnosť, tak sa spamätali a zaviedli opatrenia. Prečo asi, keď tu majster epidemiológ navrhuje slobodu a žiadne opatrenia, lebo išlo o rovnakú alebo aj menšiu smrtnosť ako ma chrípka. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cisla su jasne,  bol to ovela vaznejsi problem ako chripka,  a kto hovori ze nie, tak bud nechape cislam a nemal by hovorit nic alebo klame umyselne.  A clovek2 nie je idiot, takze by mal chapat ze keca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zatiaľ tu clovek teda predvádza iba klamstva, bludy a hlúpe otázky, svoje uletene názory, nič iné. Nech si porovná činu so švédskom a potom nech mudruje o neúčinnosti opatrení, keď tam zaviedli drakonické opatrenia a smrtnosť pomaly nižšiu ako slovensko.

a tu na pobavenie

https://hnonline.sk/svet/2151711-kde-sa-stala-chyba-svedsky-experiment-produkuje-prilis-vela-m-tvych

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šírenie pandémie Covidu v Číne už zrejme nie je možné kamuflovať, vyfabrikovanými štatistikami čínskych súdruhov. Pre svet to nie je dobrá správa, lebo pri takom obrovskom počte infikovaných sa zvyšuje aj pravdepodobnosť mutácie, ktorá môže mať pre svetovú populáciu vážne následky. Je zaujímavé, s akou benevolenciou voči Číne, sa teraz kompetentní správajú. Pokiaľ viem, iba Japonsko zatiaľ reagovalo a bude od piatka vyžadovať od cestujúcich z Číny absolvovanie testu na ochorenie COVID-19. A čo EU? Nechce si pokaziť vzťahy s Čínou? Tá sa ale, keď pandémia "obchádzala" Čínu, príliš "nepaprala" a uzavrela Čínu voči okolitému svetu. Alebo sa svet spolieha na to, že vírus už bude mutovať iba na "priateľskú" formu? Covid necovid, svetový biznis bez Číny je utópiou a podľa toho sa k Číne musíme správať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa by zaujímalo Tono ako môžeš tvrdiť niečo o kamufláži nejakých súdruhov, keď na začiatku tam ľudia vo Wuhane umierali skoro  na ulici a teraz tam majú silnejšiu vlnu, to akože teraz nekamuflujú? selektuješ iba to čo ti pasuje?

Mimochodom ta vlna v čine na ten počet ľudí v Číne, to je ako u nás covid (v prepočte na našu veľkosť), chápeš, že čísla jednoducho nepustia a v Číne sa nič katastrofické nedeje?

z hľadiská evolúcie budú vyselektované také varianty, ktoré proste nezabíjajú svojich hostiteľov tak dramaticky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, robopol napísal:

Mňa by zaujímalo Tono ako môžeš tvrdiť niečo o kamufláži nejakých súdruhov

Komunistom sa nikdy nedalo veriť, či už v Číne, alebo inde. 

https://ereport.sk/vyrabali-falosne-statistiky-v-cine-uz-nebudu-zverejnovat-denne-udaje-o-covide/

Keď "nulová tolerancia" prestáva fungovať, tak sa prestanú zverejňovať informácie. Dnes je už vo vedeckej komunite konsenzus, že Covid bol umelo vytvorený v Číne, len sa o tom verejne nehovorí.

https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/327258-covid-vznikol-v-laboratoriu-naznacuje-nova-studia-mozeme-sa-aj-mylit-ale-toto-sme-zistili-hovoria-vedci

Odhalili by sa súvislosti spolupráce, ktoré nasvedčujú, že laboratóriá v Číne boli využívané iba preto, že na západe by takéto testy neboli akceptovateľné. To je podobné, ako z emisiami CO2. EU formálne znižuje emisie, ale dovozom výrobkov z Číny len presúva produkciu CO2 mimo EU.   

pred hodinou, robopol napísal:

z hľadiská evolúcie budú vyselektované také varianty, ktoré proste nezabíjajú svojich hostiteľov tak dramaticky.

To je teória, ale stačí len jediná výnimka. Či môže nastať, za to sa žiadny seriózny vedec nezaručí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nepotrebujem špekulovať nad sprisahaním, v Čine sa nič katastrofálne nedeje, naopak urobili dobre, nulovú toleranciu predsa nemôžu dlhodobo udržať, tak keď je teraz covid slabší a to nie je teória, tak môžu predsa so svojich zásad poľaviť, navyše aj v Číne sa očkovalo. Ak to zrátam stále lepšie bolo to, čo robila čína, ako to čo robil zvyšok sveta, mohlo to dopadnúť aj horšie.

Je veľa krajín, ktoré ustáli covid na 1-ku, netreba na to ani Čínu. Dali sa nájsť rozumné kroky, keď obyvateľstvo nie je sám človek a informátor, netreba ani lockdowny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 17 minútami, robopol napísal:

Ja nepotrebujem špekulovať nad sprisahaním, v Čine sa nič katastrofálne nedeje, naopak urobili dobre

Čína sa v čase, keď zúrila pandémia vo svete úplne izolovala, uzatvorila hranice. No ak ju za to chváliš, tak dobre. Ale prečo sa teraz rovnako nespráva svet voči Číne. Lebo sme už premorení? Lebo sme si to už "vyžrali"? To je zvláštna logika. Realita je však iná, sme na Číne závislí a aj keby to stálo životy miliónov ľudí, biznis je biznis. V tomto ohľade sme si z čínskych súdruhov "mohli brať príklad". Ale aj oni už pochopili, že biznis je biznis a "nulová tolerancia" je aj tam minulosťou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aká zvláštna logika? Čina takticky urobila najvýhodnejší krok, pretože vedela, že väčšina štátov sa bude hrať na demokraciu a je v tých krajinách chaos, tak zvolila tvrdé opatrenia. JA ju za to nechválim, ja konštatujem, že Číňanov zomrelo najmenej na počet obyvateľov v prepočte, či ty tomu veríš alebo nie je skôr tvoj problém s konšpíraciami. 

Tvrdé opatrenia si zjavne ta chudobná Čina mohla dovoliť. Ja som tu dlho presadzoval optimálne dráhy ako bojovať s koronou, stratégie kým nemáme dostatočnú zachovanosť, neviem čo je na tom zvláštna logika...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 minútami, robopol napísal:

aká zvláštna logika? Čina takticky urobila najvýhodnejší krok, pretože vedela, že väčšina štátov sa bude hrať na demokraciu a je v tých krajinách chaos, tak zvolila tvrdé opatrenia.

Ale prečo teraz svet nekoná tak, ako to robili čínsky súdruhovia a neizoluje Čínu? Veď je to v duchu tvojich predstáv, ako bojovať s pandémiou. Lebo sme už premorení? Je to síce logika, ale krutá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretože to aktuálne nepovažujú za hrozbu Tono. Ty tu tvrdíš, že v Číne sa deje niečo neobvykle, ale v prepočte majú na jedného obyvateľa toľko nakazených ako my, to si si prečítal? Teda nejde o žiadnu výnimočnú situáciu, keďže covid je už teraz v každej krajine. Nejde z Číny nový variant(smrtnejší) ani nič podobné sa aktuálne nedeje.

tu je odkaz :

https://www.bbc.com/news/59882774

faktor je zhruba 220-250 násobok, oproti SR, takže aktuálne majú asi 4 násobok toho čo máme v priemere my za mesiac. cca. Nejde teda o žiadne šialené čísla, a aktuálne im aj vlna možno dosiahla lokálne maximum. Je to dôsledok zrušenia tvrdých opatrení tak sa dostali na čísla vo svete. Čo je tu teda výnimočné?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 54 minútami, robopol napísal:

Je to dôsledok zrušenia tvrdých opatrení tak sa dostali na čísla vo svete. Čo je tu teda výnimočné?

Ja netvrdím, že v Číne sa deje niečo výnimočné. Naopak, vzhľadom na dopady pandémie vo svete dopadla Čína relatívne najlepšie. Farizejské je správanie politikov na západe. A počet úmrtí je tiež relatívny pojem. Populácia na planéte nedávno dosiahla 8 miliárd. Ak by dnes žilo 10 miliárd, obetí Covidu by bolo úmerne viac, to je štatistika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ti ale nerozumiem, však píšem, že čína nie je aktuálne hrozba pre svet, dôvody som ti uviedol, tak čo chceš zatvárať? my tu už nemáme skoro žiadne opatrenia, máme teraz nízke čísla, tak 4 násobok týchto čísiel má ohroziť svet? to nedáva žiaden zmysel pri sile terajšieho covidu s premorenou a zaočkovanou populáciou v ekonomickej kríze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Otázkou je, či súdruhovia v nejakom čínskom laboratóriu nepracujú na novom variante vírusu. Komunisti vždy chceli "poručiť větru, dešti". Sú to pragmatici, ktorí nemajú morálne zábrany. Iba komunistická strana je tá, ktorá má právo rozhodnúť, ako sa má evolúcia vyvíjať. Už teraz majú vypracovaný systém špehovania a kontroly občanov, či sa správajú v duchu záverov zjazdu komunistov. Pre nás starších to nie je nič nové, čo by sme nezažili. Preto nemám najmenší dôvod im veriť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 hours ago, Tono said:

Pokiaľ viem, iba Japonsko zatiaľ reagovalo a bude od piatka vyžadovať od cestujúcich z Číny absolvovanie testu na ochorenie COVID-19. A čo EU? Nechce si pokaziť vzťahy s Čínou?

Pokial ma virus R0 podstatne nad jedna, tak sireniu virusu rozhodne nezabranis vyzadovanim testu na COVID-19.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Inak nejake chyby sa spravili. Vzdy sa spravia chyby ak nieco robis. 

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15289/383635

Ci ockovanie deti ci zatvaranie skol.  Nasledky mas teraz ci do buducnosti. Monitor 5 zrusili asi by boli zle vysledky.

Ja som sa dal zaockovat aj zena,ta ovela skor. Deti som nedal a som rad. Pri tych detoch to nemalo vyznam. Doktorka svoje dala a mali to tri krat. Moje raz, a tohto roku dalsich dvakrat. Ockovat deti? 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Na sklade máme milióny vakcín proti covidu, Únia má platiť aj za tie nedodané

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/23166185/koronavirus-slovensko-covid-19-vakciny.html

Velmi do toho nevidim, ale moj prvy dojem je, ze pokial sa EU zaviazala k plateniu aj za nedodane vakciny, tak ma svoj zavazok dodrzat.  A nie spravat sa ako retartovany zakaznik, co si kupil rocny pausal a teraz sa stazuje, ze musi platit, aj ked netelefonuje. Ved snizenie vyjednanej ceny mozno podarilo dosiahnut prave preto, ze EU prebrala riziko za pokles zaujmu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

som očkovaná proti TBC, nedostala som, proti neštoviciam, nedostala som, proti tetanu, nedostala som, proti rôznym ďalším chorobám, ktoré som nedostala. A som 2x proti kovidu, a mala som ho 2x. Načo to potom bolo dobré sa očkovať? Ozaj by som si to rada vypočula, ale od lekára alebo farmaceuta, nie od laika. laik som aj ja, takže ako laik si viem odpovedať aj sama. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma,  vysvetlenie existuje.   Vakcina bola vyvinuta na povodny virus a tam mala  viac ako 90 percentnu ucinnost.   Lenze voci jeho dalsim mutaciam mala klesajucu ochranu, niekde okolo 60 percent.

Ale co je dolezitejsie,  existuje ista hranica zaockovanosti populacie kde sa virus prestane sirit,  to je kolektivna ochrana. A tak prave kiahne  nedostanes kedze sa uz nemas kde nakazit.  Tuto uroven ochrany sme zdaleka nedosiahli.
Ale naco je potm dobre sa ockovat ?  Aj tam kde nemas uplnu ochranu pred chorobou, tak sa tvoj imunitny system pripravil ciastocne na chorobu ( ak chces detaily, tak pojdeme na fungovanie imunitneho systemu) a teda po nakaze zacal ovela rychlejsie produkovat protilatky co pomaha pri chorobe, telo bojuje ovela skor a virus sa menej rozsiri po tele.  A tak je priebeh lahsi,
A toto mame podlozene nasledne aj datami z nemocnic.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

No, čo k tomu dodať.. Zažili sme veľmi nepríjemnú pandémiu COVID-19. Ľudia čelili obavám a svet sa musel tomuto ochoreniu rýchlo prispôsobiť. Krajiny sa snažili chrániť svoje územia pred nákazou, aj keď úspešnosť bola obmedzená a v konečnom dôsledku ochorenie postihlo takmer všetky národy. Výsledkom ale boli  početné úmrtia, z ktorých väčšinu tvorili najmä dôchodcovia.. Medzi nimi boli aj zdraví ľudia ako sú napríklad športovci. Neskôr vyvinuli vakcínu, čo sa stalo veľmi rýchlo a táto rýchlosť jej vývoja vzbudila u mnohých ľudí obavy ohľadom možných dlhodobých dôsledkov. Čo si pamätám, tak väčšinou sa chodili dávať očkovať starší ľudia. Ja som sa dávala tiež zaočkovať. Asi 3 dni ma bolela celá ruka, jak keby bola v krčí. Potom to postupne prešla ale do dodes keď sa dotknem miesta vpichu vakcíny, tak tam cítim menší tlak. Podstatné je ale, že konečne sú opatrenia fuč spolu aj s tou chorobou a môžeme si pokojne ďalej bez obmedzení žiť. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov