Skočiť na obsah

Očkovanie - Covid19


electric blue

Odporúčané príspevky

otváram topic na margo očkovania. Dnes som si všimla ze FPÖ spustilo petíciu 

Citát

Povinné očkovanie zadnými vrátami

V Austrálii už najväčšia letecká spoločnosť oznámila, že bude prepravovať cestujúcich na medzinárodných letoch iba vtedy, ak budú zaočkovaní proti Corone.Nasledovať by mohli aj ďalšie oblasti verejného života - napríklad kiná, prevádzkovatelia koncertov alebo divadlá na školských podujatiach, kde sa deti môžu zúčastňovať iba s preukázaním očkovania proti koróne.Už sa diskutuje o znížení sociálnych dávok pre tých, ktorí odmietnu očkovanie.Toto povinné očkovanie zadnými vrátkami federálna vláda očividne zohľadňuje.Preto požadujeme právne predpisy, ktoré vylučujú akékoľvek spoločenské ostrakizmus a vylúčenie neočkovaných osôb.

Ja sa určite dám zaočkovat. Neviem ako je to na Slovensku, ale myslíte ze by v tomto príp. covidu19 malo byt očkovanie povinné? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rok sa čaká na vakcínu a keď je už konečne šanca ukončiť lockouty, tak sa musia objaviť çhujovia typu kotlebovci, čo to budú odmietať, lebo to považujú za sprisahanie židojašterov. Takto sa toho nezbavíme nikdy.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

plošné. pri svetovej pandémii nech idú so svojimi právami do niekam.

v téme o Očkovaniach je zdôvodnení viac než dosť, aj kdejakých práv a slobôd do aleluja. všetkých práv a slobôd, ktoré spustili, že sa staré choroby vracajú.

antiočkovačom nestačí ani pandémia. okolo mňa tentokrát vážne umierajú ľudia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odkial je to citat? znie to ako kravina. vakciny na sars a mers sa jednoducho vyvijali dlho a tak uz nebolo na kom testovat a ani to nikto nechcel platit.   A vety tam nedavaju zmysel, co to je viazanie infekcnosti? atd

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som zvedavy ako zaockujete zdravotnikov a ich rodinnych prislusnikov. A potom starcov s chorobami. Pri ockovani nemaju mat virus v sebe. Ktory test vam to zaruci? AG, ci PCR? Nemal si ho mat ani 3 mesiace dozadu.

https://www.expres.sk/236108/pred-vianocami-budeme-musiet-dramaticky-znizit-mobilitu-alebo-plosne-testovat-povedal-marek-krajci/

22 minuta, da si iste urobit test na protilatky. inak kazdy lekar si to sebe a svojej rodine necha spravit,nielen pri tomto ockovani. Test na protilatky,lebo ak ich ma je mu ta vakcina je zbytocna, preto sa lekari nedavaju ockovat hala bala. Preto sa zaockuje tak 5% na beznu chripku,mozno tych starsich. Pre tich ostatnych je to zbytocne - to niesu antivaxeri. Tak ako schytavaju coronu,schytavaju aj tie ine virusy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak. v skutocnosti je to trochu inak. kazda vakcinacia znamena ze startujes imunitny system a tak by si nemal mat chorobu ale ziadnu. ak mas chorobu tak chces aby imunitny system riesil ju a nie vakcinu. Ale to zase vidis na priznakoch,  aj bez testu to ide. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 55 minútami, tyso napísal:

odkial je to citat? znie to ako kravina. vakciny na sars a mers sa jednoducho vyvijali dlho a tak uz nebolo na kom testovat a ani to nikto nechcel platit.   A vety tam nedavaju zmysel, co to je viazanie infekcnosti? atd

@tyso takto, ty máš nejaké to vzdelanie v tejto oblasti, bol si aspon raz v zivote v labáku, aby si mohol posúdit čo je a čo nie kravina? tiez máš info iba z googl , či?  ale niečo som našla na margo . ( ten text hore je z impfzwang.at ) https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(19)30477-3/fulltext

 

inak nevidím v texte ziadne slovné spojenie "viazanie infekčnosti" . 

pred 57 minútami, game napísal:

plošné. pri svetovej pandémii nech idú so svojimi právami do niekam.

v téme o Očkovaniach je zdôvodnení viac než dosť, aj kdejakých práv a slobôd do aleluja. všetkých práv a slobôd, ktoré spustili, že sa staré choroby vracajú.

antiočkovačom nestačí ani pandémia. okolo mňa tentokrát vážne umierajú ľudia.

@game zomierajú ludia, najmä určité skupiny. ja osobne sa dám zaočkovat, otázne je či je etické očkovat zdravych a hlavne deti, u ktorych je úmrtnost viac menej nulová . 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak najprv k rizikovosti o deti :

https://www.unicef-irc.org/publications/pdf/Working Paper_2020-07_Epidemiology of SARS CoV 2-COVID 19 and Children_Adolescents_August_update.pdf

Príznaky a príznaky u detí a dospievajúcich boli podobné ako u dospelých, ale ich frekvencia bola u detí nižšia; horúčka bola prítomná u 53% detí v porovnaní so 78% dospelých, a kašeľ u 48% oproti 54%. Gastrointestinálne príznaky boli o niečo častejšie u detí ako dospelých, s hnačkami u 13% detí oproti 7% dospelých a nevoľnosťou / zvracaním u 18% detí oproti 6% dospelých; podobne nálezy v horných dýchacích cestách, ako je nádcha, boli častejšie u detí, 10% oproti 5% dospelých.

A rovnako nie je pravda ze je nulova umrtnost na covid u deti https://bmcpublichealth.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12889-020-09826-8

Je nizka ale nie nulova.  Ak zahrnieme umrtia a trvale nasledky do jednej skupiny  a predpokladame ze sa kazdy nakazi covidom ( co asi nie je pravda)  tak plati ze rizika s ockovania su cca 10 x nizsie ako rizika covidu. V skupine deti do 15 rokov.  Obe rizika su ale naozaj  nizke a v podobnych pripadoch sa neuplatnuje plosne ockovanie. Dovod je ale ekonomicky, nie zdravotny. Prinosy ockovania su prilis male voci nakladom. 

Ale pre covid je to trochu ine,   na naklady zjavne kasleme.  Povinne ockovanie dokaze covid vyhubit pretoze mimo ludi nie su ziadne zasobarne viru ( napriklad na rozdiel od chripky) a moze ukoncit  toto trapenie.   Ta druha moznost je ze dokazeme zaockovat ohrozene skupiny  (  a teda okrem zdravotnikov by slo o povinne ockovanie ludi nad 50 rokov, kedza tam sa lame krivka rizik), v takom pripade by slo o zivot s covidom ale bez zahltenych nemocnic.  Rozhodnutie je politicke,  zavisi od ochoty ludi ho akceptovat.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Očkovanie by malo byt povinné, pretože sa jedná o ohrozenie životov v celej populácii, vírus sa môže adaptovat na nižšie ročníky a začne zabíjat aj tam, čím viac času mu dáme, tym zvyšujeme mieru rizika. Pre zastavenie pandémie potrebujeme 70% preočkovanosť, nemožeme sa tu hrat na dobrovolnost, pretože v budúcnosti možeme mať ďalšie nepekné problémy. Takže u väčšiny ludí musí byť očkovanie povinné s výnimkami, ktoré majú svoje opodstatnenie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však aj u mňa len ten kamarát z infovojny balamutil že to očkovanie je začiatok toho aby Soros, Gates, Musk, Bezos ovládli svet a podobne. Ale inák si myslím že to je normálna vec. Veď na očkovania proti chrípke chodievam bežne. Mávali sme ich v škole, teraz v zamestnaní... Veď ľudia sa bežne dávajú očkovať. Cestovatelia proti tetanusu, ošetrovatelia proti žltačke, bežní ľudia proti chrípke... Tak čo je na tom? Absolútbe nič.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vzhladom na vysoke percento hlupakov v spolocnosti a tiez politicku zbabelost, teda neschopnost postavit sa im, by bol asi idealny variant dobrovolneho ockovania, podobne ako to bolo s dobrovolnym testovanim. Ockovany dostane potvrdenie, ktorym sa bude preukazovat napriklad pred prekrocenim hranic, vstupom do verejnej dopravy, do obchodov, skol atd.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako pozerám na rast grafov, očkovanie by malo byť povinné. Ten rast je príliš prudký na to, aby sa to dalo kontrolovať. Vlastne ono sa to už vymklo spod kontroly. Teraz sa treba hlavne sústrediť na to, aby neskolabovali nemocnice. V lete som predpokladal ťažký koniec roka. Zima bude ťažká. Vďaka vakcinácii jar môže byť ľahšia. Začiatkom leta to budeme mať pod kontrolou. Na jeseň by sme to už mohli mať za sebou.



Však aj u mňa len ten kamarát z infovojny balamutil že to očkovanie je začiatok toho aby Soros, Gates, Musk, Bezos ovládli svet a podobne.


Ty a tvoj kamarát z infovojny by ste si mali dať zaočkovať mozgy.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem či zavedenie povinného očkovania nespôsobí ešte väčšiu vôľu nespokojnosti.

Aktuálne som videla zdieľanie videa, kde vysvetľujú ako nás klamú keď sa nechajú pred médiami očkovať. Za použitia filmových injekcií.

To už je moc.

Naozaj som v šoku z toľkého množstva hlúpych ľudí. Najhoršie, že aj od nich závisí % zaočkovanej populácie. Vtedy by pomohlo iba jedno. A možno sú to iba kecalkovia.

Nie úplne sa však s povinnosťou stotožňujem.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  inak  to video je dobre.  Tak ludia veria ze ich klamu tak jednoducho ? V casoch ked sa da retusovat vsetko, tak veria ze to najdu na videu ?  A keby si kazdy kto  chce zdielat taketo video spravil 15 sekundovy factchecing, tak zisti ze pri ockovani fotograf stihol a fotky su ok,  kameran nestihol a koli nemu robili druhe ale samozrejme s nasadou.  Na zasmiatie to je, ale na uverenie ze nas klamu to nie je .

A tak nie, nebude povinne ockovanie.  Prilis vela ludi je proti a tak  to ziaden politik nebude presadzovat.  Je uplne jedno co povedia odbornici, fakty alebo cokolvek.   V skutocnosti ostava jedina moznost, zaplatit kampan a spravit ju dobre.  A dufat ze to bude stacit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

ak zisti ze pri ockovani fotograf stihol a fotky su ok,  kameran nestihol a koli nemu robili druhe ale samozrejme s nasadou.  Na zasmiatie to je, ale na uverenie ze nas klamu to nie je .

ovšem veria tomu aj úplne neuveriteľní ľudia.

ad 2... a to je dôkežitejšie: v takomto skutočne dôležitom prípade si myslím je extrémne dôležité, aby si dali pozor, ako to nasnímajú a robili to vážne. na svetlo sveta sa dostane malý milión fake, prečo ich privyrábať práve pre takéto video. nonsens a amatérizmus na najvyššej úrovni. všetci konšpirátori sa im smejú, že haha, očkovali sa zakrytou ihlou. aj vzdelaní konšpirátori, lebo aj takí sú. pomotať hlavu kdekomu je veľmi ľahké. keď sa k tomu ešte podkúri "oficiálnym" videom, je nešťastie hotové.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, dead napísal:

Vzhladom na vysoke percento hlupakov v spolocnosti a tiez politicku zbabelost, teda neschopnost postavit sa im, by bol asi idealny variant dobrovolneho ockovania, podobne ako to bolo s dobrovolnym testovanim. Ockovany dostane potvrdenie, ktorym sa bude preukazovat napriklad pred prekrocenim hranic, vstupom do verejnej dopravy, do obchodov, skol atd.

testovanie nemá vedlajšie účinky :-) takze kludne moze byt nasilu dobrovolné :biggrin: 

 

xx

@doll keby si to očkovanie museli ludia platit, inak majú smolu , tak by sa chceli dat zaočkovat všetci. je to podobné so psychológiou pri nakupovaní  - ludia kúpia čokolvek, len nech je to posledné [ alebo v akcii ] :biggrin:

@tyso zase nečítaš text s porozumením, píšem takmer nulová . s tym poslednym odstavcom súhlas. 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

electric blue, nebud ako ...,   ja som to takmer nulova doplnil cislami,  to neznamena ze na teba utocim, je to len doplnenie informacie. 

A testovanie vzbudilo rovnake vasne,   to nie je vec rozumu. Faktom je ze sme vo vojne s konspiraciami a zda sa ze sme nenasli funkcu protizbran.

 

game, samozrejme mas pravdu. Lenze to nie je organizovane a ludia robia chyby.  A tak nikomu v tom okamziku nenapadlo ze to spusti vasne,  vies kolko krat sa stalo nieco podobne, pasky sa strihuju casto viackrat,  politici si ruky podavaju velakrat, aj fake podpisovanie zmluv sa robi.  Pre reportera TV to je tak bezne ze si neuvedomil dosledky. ( Keby ano, tak by to opravili v photoshope :)  )

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemyslim si si, že bude extra problém s očkovaním, na par fanatikov. "dobrovolne" sa prišlo na oravu otestovat 90% ludi. Vela ludi je takých, že prskaju a nakoniec prví pobežia na očkovanie. Kedže skusenosti s kornou ešte neskončili, tak do pol roka tu ešte budeme mať zažitky a môžno naozaj každa rodina bude poznať osobne niekoho v jej blizkom okoli kto umrel. To je dost presvedcive aj pre blaznov.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov