Jump to content

Ukáž pero, smelo!

Hellé
 Share

Recommended Posts

ok, vratim sa tak trochu k teme

Na vianoce som od zamestnavatela dostal vianocne kolekcie, kalendar a pero. Dnes som isiel v robote zaplatit obed a napisat do zoznamu, co si mienim dat
-meno (dead), menu 2 (fazulova polievka a segedinsky gulas)
a pero nepisalo.. Mozu si ho strcit. Kalendar a salonky som este nekontroloval.

• Haha 2

ešte aj na VŠ som najradšej písala obyčajným plniacim perom, a ťaháky čínskym, potom už som ho vymenila za guličkové. Hlavne aby ľahko písalo a neroztekalo sa. A aby dobre sedelo v ruke, nech nedostávam kŕče do ruky z neho. Inak je mi fuk, ako vyzerá.  A niekedy používam obyčajnú ceruzku, keď v práci tvorím.

• Like 1

• 3 months later...

Od posledneho prispevku sa moja zbierka rozrastla. Foto zatial nemam, ale ide o jedneho japonca Platinum 3776, nemcura kaweco stone wash, taiwanca Twsbi a jedeho amika zo 60rokov parker 75 v striebornom prevedeni. Dnes som zarezervoval stareho anglicana Parker 51. Doma lezia este nemcuri Montblancy a este jeden japoncik. Vypada to tak, ze krajiny, ktore prehrali II.sv.vojnu u mna prevazuju a ide ozaj o skvelu pracicku. Ked bude cas doposlem foto. 

• 3 months later...

Dakujem @game. Za posledneho polroka som svoju zbierku rozsiril o par kuskov z japonska, talianska a nemecka. Este cakam stale tri pera z talianska. Vyrabaju sa a nie a nie dodat, asi velky dopyt. 🙂

Dňa 9. 7. 2021 at 10:18, Proteus napísal:

nech sa páči, niečo pre teba :) Zistíš z fotiek, čo sú to za perá - značky? :)

nezistim, az taky znalec nie som..no spoznavam Montegrappu, Montblanc, Pelikan? , a Visconti Homo sapiens..to na 100%:zubiska:

to posledne je Leonardo? a to modre celkom vpravo je zaujimave, ale netusim co to je. Vsetky su pekne, co s nimi robis? aspon krizovky lustis? Mne zaschol atrament..a ked som v robote nadavala, tak mi bolo odporucene kupit si "normalne" pero :doh::zubiska:

mna v poslednom case zaujal pocin Ambienti od Aurory..uvidime ake budu posledne dve:hmmm:pero od Aurory chcem urcite

• Thanks 1

Dobre si napísala. Sú tam ešte japonské Namiki (pri Montegrappe) a hneď vedľa stará dobrá klasika Lamy 2000. Druhé japonské je Platinum Century 3776 so špeci hrotom priamo z Japonska. V Europe také nedostaneš. Ultra extra fine. Neodolal som ani dobrej starej klasike Parker 51 a na konci je Kaweco ALSport Stonewash. 

Čo sa týka Aurory, tak tú by som bral aj ja. Mne sa páči Ambient Tundra. Len tá cena...

To posledné, farebné je áno Leonardo Primary Manipulation 4, druhé vydanie. Išli na dračku ako teplé rožky. Do hodiny boli fuč skoro v každom obchode. Natrafil som na jedno čisto náhodou, keď som sledoval talianske shopy. V jednom som otáľal piatok, sobotu a ked som chcel v nedeľu, že idem kúpiť, tak bolo fuč. V ďalšom som si dal sledovať dostupnosť, napísali mi, bol som však na obede a keď som sa vrátil, už boli vypredané :D No ale mám ho, ako predčasný darček na svoju 40tku :) 

• Thanks 1