Jump to content
Sign in to follow this  
dead

Marián Kotleba a ĽSNS

Recommended Posts

dead

Sud povedal, ze nacek je nacek. Kotleba (nemal samostatnu temu?) dostal 4 roky a 4 mesiace (zatial nepravoplatne)

electric blue

@dead twl daj link pls

electric blue

thx :smile1:

dead

teraz pozeram, ze Sme dava zaujimave texty do linkov :)

clovek2

sporadicky som počas dňa prečítal správy zo súdu, ale neviem či to nakoniec neskončí na medzinárodnom súde... bez ohľadu na to čo si o Kotlebovi myslím, ale občas mi to pripadalo, že sudkyňa prejavuje trochen politický aktivizmus viac ako nezaujatosť ... ale to je len môj názor nevzdelaného burana...

ale pobavil tento výrok pána znalca

Citát

Znalec Alexander Mušinka z Ústavu rómskych štúdií Prešovskej univerzity, naopak, na súde tvrdil, že pomenovanie „cigán“ vnímajú Rómovia pejoratívne a urážlivo. 

https://www.aktuality.sk/clanok/829669/online-na-sude-s-kotlebom-je-napata-atmosfera-sudkyna-stopla-jeho-advokata/

:hufi:

to kde berú súdy takých znalcov? však to je total mimo reál :cotisisi:

clovek2

prečo Kotlebu neposlali do basy za toto

Citát

Marian Kotleba je bez pochýb politikom – jemne povedané – s veľmi pohnutou minulosťou. Argumentovať aj na tomto mieste prečo, je zbytočným nosením dreva do lesa, nakoľko na túto tému vznikli stovky kvalitne ozdrojovaných článkov.

Začať by sme ale mohli niekde pri fakľových pochodoch v gardistických uniformách a skončiť umiestnením kovaných neonacistov typu Rastislav Rogel na kandidátnu listinu svojej strany už pri prvých snahách usadiť sa v Národnej rade.

Vyložil karty na stôl

Keď mal pre rokmi možnosť zbaviť sa tohto toxického tieňa, novinárom naopak povedal: „Ako som sa mal zmeniť? Ja som ten istý Kotleba, ako som bol a budem navždy.“

https://dennikslovensko.sk/62242/kotleba-sa-do-vazenia-poslal-predovsetkym-sam/

rozhodne by sa to veľkej časti verejnosti dalo predať ľahšie ako keď ho odsúdia za číselnú symboliku...

btw, ja by som ho dal zavrieť za to debilné menčestrové sako čo furt nosí :hehe:

• Upvote 1

tyso

ja nemam kolegov kotlebovcov a tak to nechapem.   Je to fasista a pouzil neonacisticku symboliku ako verejny cinitel.  S cielom propagacie.   Mne sa to zda jasne a sudkyni tiez, komu to treba predavat ?  Jeho priaznivci ho maju radi ako fasistu a teraz z  neho maju mucenika,  ja som ho nemal rad a naopak som rad ze ho odsudili.   A mame cast ludi co si hovorili ze ved je to normalny politik, ved aj v parlamente sedi.  ( ako napriklad nase zaostale dieta informator)   Tak teraz budu vediet ze nie,  je to potvrdeny fasista a nech si prestanu klamat.

clovek2
pred 4 hodinami, tyso napísal:

a tak to nechapem

to je teda fakt, a ja ani nemám chuť sa zacykliť v ďalšej jalovej debate ... snaha bola, ale keď dlhodobo ignoruješ zjavný nesúlad toho, že náckov je v spoločnosti tak 3%, a preferencie LSNS sú 3-4x vyššie, tak fakt nemám snahu čokoľvek vysvetľovať o myslení tých ľudí.

že je Kotleba fašoun, to je predsa známe dlhodobo, a tento fakt už limituje jeho preferencie, lebo poznám viacero ľudí, ktorí ho nevolili napríklad len kvôli jeho postoju k SNP. zopakujem ešte raz, ak ho mali odsúdiť, tak nie kvôli nejakému číslu, ale kvôli iným, závažnejším veciam... lebo furt je to len číslo, a ak sa k nemu vyjadrovali takí experti, ako ten vyššie citovaný expert na rómske záležitosti, no tak s pánom bohom aj s batohom...

tyso

mas nackov a mas ich sympatizantov.  A uprimne,  je mi celkom jedno za co ho odsudia,    tak ako u Al Capona.

Tono
pred hodinou, clovek2 napísal:

že je Kotleba fašoun, to je predsa známe dlhodobo... 

lebo furt je to len číslo...

Vynesenie rozsudku bola pre justíciu určite dilema. Neodsúdili ho samozrejme pre číslo. Číslo je indiferentné. To, že justícia číslu priradila symbol je precedens, ktorý podľa mňa nie je najšťastnejší. To je Kotlebova hra na mačku a myš. Môže si nabudúce zvoliť napríklad inú sústavu, napríklad hexadecimálnu, kde dekadické číslo 1488 bude 5D0, alebo v dvojkovej sústave 10111010000 a dať si to na tričko. Takže aj číslo 5D0, alebo  10111010000 bude symbolom nacizmu? Takto by sme sa ďaleko nedostali. V prípade Kotlebu bolo podstatné dokázať úmysel. To malo byť rozhodujúce. Zhodou okolností aj iniciály môjho mena a priezviska sú A. H. Mám si preto zmeniť meno, aby sa nezhodovali s nacistickými symbolmi? Ja som nikdy nemal potrebu, dať si moje iniciály na tričko. Tieto iniciály bez súvislosti nemajú žiadny zmysel. Kotleba bol odsúdený za súvislosti, čo je OK. Ale ak by som si svoje iniciály dal na tričko ja a bol za to postihnutý, ako za tabu, tak neviem...

tyso

Tono,   myslim ze prave tu je dolezite zastavit takuto hru,  rovnako ako ked slovanisti oslavuju 18,   povod je v nemecku kde sa snazili obist zakazy.  A nemyslim ze je dostojne a mudre sa takuto hru hrat,   vieme ze to robil umyselne a ked si najdu novy symbol   ktory budu pouzivat, tak rovnako by to malo byt postihnutelne.  

A nejde o slovensku hru,   https://www.adl.org/hate-symbols?cat_id[146]=146 , preto ju fasisti poznaju a bola to jasna sprava svojim.    Nehrajme sa na idiotov,  Kotleba to spravil umyselne a vsetci sme to pochopili.   Alebo je niekto kto nie ?   Je niekto kto si mysli ze chudak zupan daroval peniaze a za to ho sudia ? 

Aj jeho priaznivci ho brania tym ze cisla mozu pouzivat ake chcu a kazdy im moze cukor fukat, tak teraz sa dozvedeli ze nie.  Za propagaciu fasizmu mozu byt potrestani.

Ale pockajme si na NS, toto je podla mna spravne ale zase ide o velmi odvazny rozsudok. 

Tono

Ja chápem, že to bol jednoznačne Kotlebov úmysel a odkaz jeho fanúšikom. Napríklad nôž sa dá použiť na odkrojenie chleba, ale rovnako, ako zbraň. Zakážeme používať ľudom nôž, lebo je to aj potenciálna zbraň?  V Anglicku mi pri prehliadke vzali policajti vreckoví nôž a vysvetlili mi, že ako cudzincovi mi to "tento raz" tolerujú. Ale ak by sa to opakovalo, budem mať vážny problém. Ja chápem ich postoj, po incidentoch teroristov s použitím noža v Anglicku. Ale ja som mal pocit kolektívnej viny za to, s čím ja nemám nič spoločné.  

tyso

Tono,   ale toto je sotva tento pripad :)  Alebo citis potrebu verejne posielat 1488 EUR ?  :)    A na slovensku mas samozrejme zakazy na zbrane,  aj na noz

1) Priestupku sa dopustí ten, kto
h) nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím.

Ale chapem co chces povedat,  ale tu jednoducho nejde o pripad ked omylom nakreslis hakovy kriz. Tu je uplne jasny umysel ( a ten je trestny, nie cislo )

Tono
pred 20 minútami, tyso napísal:

Tu je uplne jasny umysel ( a ten je trestny, nie cislo )

V prípade Kotlebu je úmysel jasný a nemusíme sa o tom baviť. Lenže ak by som sa mal držať toho, čo si citoval, tak by som si nemohol kúpený kuchynský nôž doniesť domov, lebo ho nepoužívam na  "športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva" ani nie je "súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov," Ten vreckový nôž som mal v taške.

informator
pred 15 hodinami, tyso napísal:

.............ale tu jednoducho nejde o pripad ked omylom nakreslis hakovy kriz. Tu je uplne jasny umysel ( a ten je trestny, nie cislo )

takze procesy z patdesiatych rokov 20 storocia boli v poriadku a taka Horakova je obycajna saboterka a zradkyna, ktorej umyslom bolo vyvolat vzburu a ozbrojene povstanie v CSR......deju sa ozaj dookola podobne veci, ale vzdy sa daju s propagovat, ako akty na ochranu niecoho pred niekym....."dejavu"?......ty ozaj nevahas pouzit na presadenie svojich "progresivnych" idealov ziadne skutky.....co si vcera odsudzoval, tak ides dnes schvalovat, lebo...... :)   si ukazal svoju totalitnu tvar.....takze oslovenie teba a tebe podobnej ideologickej vidine, ako liberfasista, je to prave orechove.....

tyso

informator,     si obycjany kreten,  prirorovnavat komunisticke obete k fasistovi.  To dokaze len cisty hajzel alebo debil.   Alebo ludacka swina za ktoru ta povazujem.

informator

tyso

co sa zduvas?.....ked ti niekto popise pravdu o vas liberfasistoch, tak mas odrazu krvave oci....tak vyargumentuj rozdiel medzi procesom v case temna v patdesiatych rokoch 20 storocia a teraz, tiez v case temna, za vlady liberalnej "demokracie"....podla mna ziadny rozdiel neexistuje....

tyso

nezduvam, naopak ma tesi ze mi nadava ludak, je to dokaz ze sud rozhodol spravne.  

a jasne kotlebu obvinili z vymyslenych cinov, mucili v base a odsudili na smrt.  alebo nie? to ze vas idiotov o tom presvedcili je len ukazka ako mate do cista vymyte hlavy

informator

ja ti nadavam?......liberfasista je nadavka?....som nevedel, ze zaradenie niekoho do nejakej ideologickej skupiny je nadavka....ja sa napriklad tu nejdem rozliat na kolomaz, ze si ma zaradil do ludovo demokratickeho tabora, ked si ma oznacil za ludaka..........a co sa tyka Kotlebu, tak mne je jedno ako sa v jeho pripade rozhodol sud, ale ze mi to silne pripomina casy ludovej "demokracie" s tym sa nemozem zmierit.....no ale ked taka Horakova ti teda ako priklad nesedi, tak ti pomozem tym, ze prirovnam tento hon na carodejnice k pohonu na "kulakov" a ich nenaplnanie kontingentov......to sa ti uz bude podobat na dnesne liberalno "demokraticke" aktivity v likvidovani nepohodlnych?...a tym casom nebude iba Kotleba, ale urcite dalsia politicka "nekorektna" skupina neliberalnych "demokratov"....

dead

Je to jednoduche, prvostupnovy sud konstatoval, ze Kotleba zdravenim Hitlera umyselne porusil zakon, platny od roku 2005 a v inej podobe aj predtym. Zaujimave je, ze ludom legislativa nevadi, az kym neodsudia ich milacika :)

(Kotleby su v parlamente skoro 6 rokov, zaujimave, ze ich doteraz nenapadlo pokusit sa novelizovat TZ, ked im tak prekazaju nejake tie ustanovenia)

tyso

informator,   ked miloval Hitlera viac ako svoju slobodu a karieru, tak si ho mozes ako mucenika zavesit na stenu.  Same vyhody,   ved je vasej krvi, je na neplnolete dievcatka.

clovek2

a znamená to, keď teraz pôjde Kotleba do basy, že z neho raz bude prezident? lebo však Husák aj Havel tiež sedeli...

btw, minule jeden z kolegov vyhlásil, že nabudúce už nevolí Kotlebu ale Fica, ale dôvod nekonkretizoval ...

clovek2
Dňa 13. 10. 2020 at 16:41, tyso napísal:

ja nemam kolegov kotlebovcov

no keď to takto pôjde ďalej, tak nebudem mať ani ja, lebo sa mi nejak začínajú míňať... jeden minule ohlásil prestup k Ficovi, skladníčka vyhlásila, že ho síce volila, ale teraz jej začína byť sympatickejší Progresívny Pellegríni, a hlavnému kotlebovcovi sa zázračne oživila pamäť, lebo si spomenul na nejakého z tej jeho kohorty, ktorý kedysi po nejakých arabských turistoch šutráky hádzal... jeho hlavným informačným zdrojom je slobodný vysielač, tak predpokladám že sa niečo deje v zákulisí tejto časti politického spektra - asi to vytiahli tam, lebo sám by si na to asi nespomenul...

dead

Davnejsie Kotleba povedal, ze SNP bolo pucom. Myslim, ze absolutna vacsina Slovakov (aj z tych, co to hodili Kotlebovi) ma jasny postoj k udalostiam medzi rokmi 38 az 45 a vyzera to tak, ze si to uvedomil aj on sam, ked tu temu prestal sam vytahovat a dost neochotne a vyhybavo odpoveda na otazky moderatorov, ked sa k tomu vracaju. Uz som pisal, ze ak chce Kotleba uspiet (a tym nemyslim 8% vo volbach), musi sa prisposobit vacsinovemu volicovi. Ked si chce zaroven udrzat pozornost tvrdeho jadra, sam si vyraba problem, na ktory mozno prave teraz zacne doplacat. Na jednej strane 14/88, Durica a ini zmrdi v poslaneckom klube,  na druhej strane trapna snaha (s trapnymi vyhovorkami) vyzerat aspon trochu normalne. To sa skratka naraz obrobit neda. Nepraje mu ani vyvoj okolo korony, asi necakal taku silnu druhu vlnu. Na zaciatku prisiel s "projektom",  vzburou proti ruskam a dnes to vyzera tak, ze (vsetci) smerujeme do stadia, ked mu to bude moct ktokolvek oplieskat o tu sprostu kotrbu.