Skočiť na obsah

Matematika


robopol

Odporúčané príspevky

Tie obrazce sú podobné, organizovaniu živej hmoty, vírusu, bunky... Ak je princíp generovania tak zložitých konfigurácií tak jednoduchý, že to dokáže popísať jednoduchá matematická rovnica, potom boha, nepotrebujeme. Tá "informácia o generujúcej rovnici" môže byť zakódovaná iba v pár bytoch a nositeľom tejto informácie môže byť triviálne tá najjednoduchšia štruktúra, omnoho jednoduchšia, ako napríklad informácia uložená v DNA. Ak je generujúca rovnica zložitejšia, napríklad tá uložená v DNA, potom nemáme šancu pochopiť, aký organizmus je táto informácia schopná vygenerovať...  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Upravil som program tak, aby robil výpočty iba z viditeľného okna, čím sa vylepšilo približovanie. V súbore resolution.txt  je možné si nastaviť vlastné rozlíšenie - okno programu.

Screenshot - 10_ 11 002.jpg

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

prečo si to vlastne odvodzoval? link je aj tak neplatný. Je to zaujímavý chyták, pre pobavenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obluk.pdf

pred 18 hodinami, robopol pridal:

prečo si to vlastne odvodzoval? link je aj tak neplatný. Je to zaujímavý chyták, pre pobavenie.

Riešil som úlohu kmitanie guľky v sférickej miske a tiež som narazil na tento problém.

Pre zaujímavosť, dám tú istú úlohu, ale kružnica A sa odvaľuje po vnútornom obvode kružnice B. Koľko krát sa otočí kružnica A? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov