Skočiť na obsah

Drobné domáce stavby a úpravy


clovek2

Odporúčané príspevky

Chlapci si postavili vonkajší murovaný gril z tehál... zveľaďujú si svoj domovský podnik, skutočne tam nechali kopu práce vrátane báječnej dráhy pre skateboard,
ten gril vyzerá skvele, len po zakúrení sa im drolí pojivo spomedzi tehál.

pokiaľ viem, dávali tam aj šamot aj vodné sklo, polovica bola postavená pred pár dňami, polovica deň pred prvým ohňom a pojivo sa správa rovnako. niečo je tam zle.

 

gril 1.jpggril 2.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je vyslovene na drevo? bude mať strechu?


gril zatiaľ slúži, ale správa sa zaujímavo... na jednej stene tri či štyri vrstvy pukli, nielen v malte, ale aj krížom cez tehlu. je tam nejaké nežiadúce pnutie,
ale už zohnali nejakého známeho, ktorý je priamo odborník na takéto vonkajšie grily a pece... cez niekoho známeho niekto, pre každý prípad, keby sa im to zrútilo a museli by prestavovať...
včera si dve minúty pred zavretím Billy spomenul niekto, že má hlad a o desiatej večer grilovali králika a ešte čosi, zatiaľ to gril vydržal aj puknutý : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, vyslovene na drevo, ale z boku, pod tym previsom strechy chcem dat nejake police alebo rosty na susenie kadecoho. Strecha bude, dnes som urobil zaklop z dosak, podaval haky na zlab, celove dosky. Zajtra orezem co precnieva, dam oplechovanie a mozem bit sindel. No a potom tam naskladat drevo.... 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte odkvap a asi podopriem ten previs, lebo sa mi to nepozdáva. keby bolo zdravé drevo, nechám to tak, ale s týmto odpadom sa neodvažujem. tie zemné kotvy ma štvú. do tej kamenitej zeme vliezli len takto, mal som ich radšej prirezať na polovicu, alebo zabetónovať klasické s tŕňom. asi ich časom budem musieť vymeniť.

3.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 1. 9. 2020 at 15:46, game napísal:

po zakúrení sa im drolí pojivo spomedzi tehál.

pokiaľ viem, dávali tam aj šamot aj vodné sklo, polovica bola postavená pred pár dňami, polovica deň pred prvým ohňom a pojivo sa správa rovnako.

na jednom mieste šporáka to spravilo aj mne. je to na tom mieste, ktoré som robil ako posledné, zarobený šamot už riadne zhustol, a pridával som do zmesi vodu, aby sa s tým vôbec dalo ešte robiť. skús vyzistiť u potomka, či tiež dodatočne nepridávali vodu do šamotu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevie, bolo tam majstrov na miešanie viac... ale im to vypadávalo aj na staršej časti, aj na novo natiahnutých troch radoch tehál
zatiaľ im to funguje... vydrolilo sa, aj jedna stena praskla durch cez maltu aj cez tehly, ale gril je funkčný.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

My sme doma robili úpravu exteriéru, vydlaždenie chodníkov, gabiónový plot, svojpomocne, manžel aj  každý jeden kameň trpezlivo ukladal, ako lego.. ukladaný kameň, nie sypaný..  manžel je veľmi šikovný...  s výsledkom som/sme spokojní..  :smile:

 

Dlažba.jpg

Vydlaždenie.jpg

Gabiónový plot.jpg

Oplotenie.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

ešte niečo z predminulého roka. ohrada okolo záhrady nahradila starý plot z pletiva, ktorý si zobrali do parády jelene a kúsok nového plota a nová "pešia" bránka od cesty.

 

oh1.jpg

br.jpg

pl.jpg

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

konečne mám aj ja čiernu stavbu! vyzerá to síce ako kadibudka na stračej nôžke, ale mala by to byť solárna sušička. na tej "šmýkalke" je ešte sklo. teda plexisklo. sám som zvedavý, či to bude aspoň trochu fungovať za slnečných dní.

s5.jpg

s6.jpg

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, sahara napísal:

mala by to byť solárna sušička. na tej "šmýkalke" je ešte sklo. teda plexisklo.

sušička na ovocie a tak? a akú funkciu má plexisklo na šmýkalke?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robil som to hlavne kvôli orechom. Ale teraz keď dozrievajú už toho slnka veľa nie je. Ale aspoň ich mám kam odložiť na noc. Uvidím, ako bude fungovať alebo nefungovať v lete na bylinky, možno drobné ovocie, huby,...  A keď nebude, rozmontujem, do búdy budem niečo odkladať a podvozok bude na iné. Tá šmýkačka s plexi by mala ohrievať vzduch, ktorý ide zdola do búdy. Niečo ako solárny kolektor.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov