Skočiť na obsah

Futbal - deti


slimak

Odporúčané príspevky

Vcera hrali vo Filakove 2:2.

V case zapasu hrali 4 hraci(3 byvali) z rocnika 2007(to bol ten co vyhraval turnaje - synov rocnik) za ine kluby. Jeden za RS - ten tam prestupil uz asi pred 4 rokmi, dvaja za Podbrezovu(jeden je na striedavy start, ten najsikovnejsi co bol hra za U16, s orok starsimi,ten tam hra 3 rok), jeden za BB, brankar tam sedel na lavicke. Potom este jeden za Podbrezovu tiez na striedavy start ale ten je 2009.

Traja su znich utocnici a chybal im prave utocnik. A to je dost vela.

Tie prvoligove druzstva nemaju hracov. Z Revucej z 8 zobrali 4. Kvalitou co ukazali,ze maju naviac ako druhu ligu dvaja.  Beru ziakov(aj10-11 rocne deti), nie dorast co ide na strednu skolu(ti najstarsi su maximalne osmaci). Tie kluby su vzdialene 60,70-100 km.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes na Stiavnicou vyhrali 3:1, polcas 0:1 , menim stanovisko ze su velmi sikovni, ci aj je  dobry trener.  Oni su vzdy inak poskladani- tie striedave starty, ci dvaja hraci su v karantene. Prvy polcas hrali uplne zle. Utocnika, co vlastne jediny co je velmi sikovny si ho brania daju nanho dvoch najlepsich obrancov.  Prvy polcas - bolo trapenie sa na to pozerat. Hrali zlehral zle aj moj syn. Moj syn mal branit o dva roky mladsieho chlapca - ako debil pri nom stal - nemal nas ako ohrozit. 

Druhy polcas sa to zmenilo - ze utocnik - strednopoliar siel na lavo. Teda dvaja co ho branili odisli na lavo. A synovi som povedal, ze nie toho o dva roky mladsieho hraca mas branit ,ale cely priestor. Teda zacalo sa to na stiavnicu valit aj zprava aj z lava. 

Utocnik strednopoliar im dal gol a na konci aj moj syn z priameho kopu.

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/573455/

Co dnesny zapas rozhodlo ,ze sme vyhrali? Ze utocnika dal na lavo a syn zacal hrat druhy polcas. My ani Stiavnica sme nemali koho striedat. Stiavnica dalsi zapas ako som pocul trenera - mladsi budu hrat o hraca menej. 

 Z tej revucekej zostavy 3 starsi vedia hrat futbal a dvaja o dva roky mladsi.

Stiavnica mala sikovneho brankara - po ziadnej strele sa nemusel vrhnut a chytit,ale co slo nanho vsetko chytal. Nespravil ziaden lapsus - chytal vela lopt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta stiavnica nehrala zle. My sme ich asi ani raz nekopli oni nas asi 6 krat , asi taky pomer bol aj priamych kopov. Dnes vyhral krtis aj v tornali 2:3, snad bude zapas aj medzi revucou a krtisom. Snad to nezrusi covid,  Maju knam prist 9.10 to sa asi neodohra. Skoda.

So stiavnicou hrali zle  prvy polcas - to okrem utocnika(dal tri nahravky na 5 ktoru chalan mal dat len do brany vsetky minul, ten tam aj nabehol,ale nevie trafit loptu - cigan - nema reflex - inak ta lopta isla 20 metrov) vsetci, aj druhy polcas,tam zacal hrat syn.

Rad by som videl zapas s Krtisom - my snimi mozme hrat asi vyrovnane,ked budeme kompletni a trener ich aj nieco nauci(nebudu hrat ten chaos ako v sobotu). Snad sa to udeje ze nasi sa zlepsia - a snad neochoreju ci to neskonci karantenou. Inak liga je zaujimava - dalsi zapas hraju u druheho v Jesenskom. Aj tam by som sa siel pozriet. Jesenske sa zapajalo do gemerskej ligy - teda robili si hracov - ale az tak ze druhy - tretia je tornala, my asi 7, na konci Hnusta a Tisovec.

Alebo kludne v jednom rocniku mozes mat vela sikovnych hracov. Aj Revuca 2007 - 4 hraju prvu ligu. Inak kvoli comu sa to stalo - niekto ich pred 5timi rokmi naucil hrat futbal. Naucil ich to synmojho ucitela v skole co ma ucil vytvarnu. Po troch rokoch odisiel,ze ide do Rakuska - ten ich to naucil, Pred piatimi rokmi. Ked mali 7,8,9 rokov.

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/s/3524/tabulky/?competitionId=3524

Synovi som povedal ak som videl ako hral zle, ze cele uzemie bude mat loptu pod kontrolou, ten jeho hrac bol o dva roky mladsi - nevravim ze bol zly, ale je o dva roky mladsi. Nie ze on nebude mat loptu ale az po stopera na strede a nik ani az po polku. Ak nema tvoj spoluhrac loptu musis ziskat - mat ju. Potom to robil v druhom polcase, daval nahravky dopredu, to je ina kapitola, dal im desat nahravok, nic z toho nespravili. Tak tam bez, sme prehravali ci bolo vyrovnane. Na 3:1 dali na konci zapasu.

Keby som nesiel za synom kludne by prehrali aj dva nula. Jemu som len povedal, tu na tvojej strane musis mat vsetky lopty. normalne na sance aj prvy polcas mali vyhrat 4:1

Syn sa cudoval,preco ho trener poslal kopat priamy kop. Som mu povedal urobil si to rozumne a dobre, trener, videl5 priamych kopov co mali byt aspo 3 goly ,raz kopli do mura, raz brvno, a vsetko nad ,tesne nad brvno ale nad. Aj ten trener pochopil ,bolo to na tvojej strane, kde nemas koho branit a asi na to treneningu aj videl ze to vies trafit. Inak ten gol bol vykupenie z utrpenia. Preco syna dal kopat - videl ze druhy polcas hra dobre.

Nad krtisom mozme vyhrat - ale musime by v plnej zostave a musime hrat na 100%. Rad by som videl ten zapas. Uplne inak ako so stiavnicou. 4 hraci im odisli - a to je vela. Ale v minulosti to malo hlavu a patu. Dnes to hraju zostavu maju ti co nevedia hrat - hra v utoku, potom laveho beka,posledne pred synom zaloznika. 5 krat mu nahral,presne a bolo to nanic. Niekedy to prislo az po  sestnastku - a tam skoncili.  Raz sa stalo ze to ozaj ma li na 16 na kraji ti dvaja,na nich vybehli 5 stiavnicania - nezobrali im loptu trvalo to 10 sekund. A moj syn sa tam krokom presuval stym stiavnickym krpcom. Chyba syna, trosku vybehnem dostane od nich nahravku a zacentruje - len ho to nenapadlo - on nahra ,prenho skonci hra. Ked vidim ze mam neschopnych hracov,im musim pomahat v kuse. On ich pri braneni nepotrebuje, ale oni potrbuju jeho pri utoku. Predchadzajuci zapas mal pred sebou krpca-o dva roky mladsieho , ale ten vie hrat futbal dostal nahravku a vedel co snou ma spravit. Toho krpca posunul do stredu. Vlasnte nanho bol faul,z ktoreho syn dal gol.

Chcel by som vidiet Jesenske(to bude dalsi vikend) tam sa mozem ist pozriet Krtis a Detvu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes dcera a dcerina kamaratka isli cvicit psou, maju pekny pozemok - asi chcu ich vya..biatlonisti mozno strelnicu by sa chceli spravit. Dnes sme sa na nich 20 minut pozerali. Clenske zaplatili asi 21 ludi. Bolo tam asi 10 psov.

Ja zena a syn sme si potom isli zahrat tenis. Ja som mal po opici ani sa mi nechcelo, synovi a zene to vcelku slo, a ak som pozeral na syna - pekne uderi daval. Resp. dobre sa na neho pozeralo.

Tie psiky a ich cvicitelia maju pekny priestor o ktory sa staraju. Je to asi mestsky pozemok, ak je to uzitocnejsie pre biatlonistov - ci dostanu nejaku oav podporu od statu? Tak nejaky taky priestor najst pre tych psickarov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V pondelok som si bol zahrat s kamaratom co to dlhorocne hrame. Prisiel s treningu syn, videl na parkovisku nase auto. A pocas prestavky si zahral s nim . Aj v nedelu aj pondelok,som videl ze ho to bavi(smial sa pri hre),lebo mu to uz ide. Boli zaciatky, ze nechcel chodit,vyhovaral sa ze ho boli noha ci ruka. Dnes som zobral na trening dceru aj syna. 

Tie zaciatky su stale o tom ze nevedia trafit loptu ani co si sami vyhodia(ja som tohto roku zacal trenovat syna ,zenu aj teraz dceru).

Dcere to asi najpomalsie pojde. Ale chcel by som aby sa to naucila - mozme si zahrat aj stvorhru. Ci aj ma s kym trenovat syn ci dcera - so sebou navzajom. Ona ma vyhodu - ze syn je aj sikovny - ale vie to s detmi. Teda ju mozno nauci viac ako ja. 5 treningov bude trvat kym sa trafi do lopty, ale potom to pojde(myslim,ked spravne udrie do lopty). U syna to bolo mozno o dve treningy menej. 

Vsetci zaciatonicnici si musia zvyknut na odskok lopty od povrchu. Ale je vidiet na nej ze sa to chce naucit - aj ked za hodinu nema ziaden pokrok. Prve treningy ju bude boliet aj ruka.

Velmi by som chcel aby dcera hrala tenis aj lepsie ako syn(kludne jej zaplatim aj trenera). Nechodila na treningy,lebo my sme ich mali,ked ona bola na cvicaku so psami. Ten je tiez vedla. Zena chcela aby som zobral aj dceru, lebo videla v nedelu ako hral syn. Co som ho naucil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Jesenskom vyhrali 3:2. vyhravali 3:0 - u nas sa stava ,ze dostaneme v poslednych 10 minutach dve goly - pri vyhratom zapase,aj vo Filakove aj v Jesenskom. Nebol som, nehodnotim zapas. U nas je problem,ze hrame nevyrovnane aj polcasy. Zapasy - aj to je nevyrovnane - ale tam zalezi ci pride aj utocnik(alebo hocijaky iny hrac, kazdy jeden chyba)  - ci nehra za podbrezovu. Uz len jeden hrac ak hra dobre moze otocit zapas. Inak v tomto zapase,sme mali prvy krat niekoho na lavicke - starsi co nemohol hrat za mladsich. 

Ale ta liga je zaujimava.

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/s/3524/tabulky/?competitionId=3524

Hrala aj zamorena Krupina - co je fajn, su odohrate vsetky zapasy. Teda aj v sobotu pride Kovacova. Leader je Velky Krtis(ma len  8 vyhier,nikde nestratil ani bod), ale v poslednych 5 zapasoch hra najblizsie v Dudinciach ,do konca jesene este u nas a v Jesenskom. Teda dve prehry im musime dat. aby to bolo este zaujimavejsie. lebo na 2-7 mieste su muzstva co 5-1-2 a aj 8.sma Krupina co ma 3 prehry snami vedela vyhrat - teda nieco musia vediet.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/573466/

Krtis dnes vyhral aj v Dudinciach. Bolo o 0:0 len dali penaltu. krtis iste maju najlepsie muzstvo,ale este hraaju u nas a v jesenskom. 

Snad  nad nimi vyhrame  - kludne mozme prehrat ak 0:3, len ja chcem chcem aby ti nasi proti nim ukazali to najviac co vedia a vzhrali a nebude to jenoduche,ale tak hrat budem a spravim to.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Da sa vyhrat nad krtisom, ci sa o to aspon pokusit. Vsetci musia dat do toho maximum, a musia tam byt.  Dlhodobo vedia hrat len traja, potrebuju toho utocnika aby v tom zapase bol ak nebude,nema to zmysel. Ty 4ria musia hrat na 120 % , moj syn to zvladne verim,ze aj ti ostatni a ostatne deti sa knim pridaju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera prsalo - ako vela. zahrali si Revuca s Kovacovou. Inak bol to dobry zapas.Oni musia hrat aj vtakomto necase-prsalo vkuse ale nie nejaky lejak ale aj dost Kovacova sa vacsinu casu ani nedostala na nasu polovicu,ale snazili sa. Travnik v pohode - len vkuse prsalo, podla mna to bol dobry zapas aj pre Kovacovu. Nasi hrali velmi dobre. Hrali dobre asi 6-7.  Keby im dali 15 golov to bolo asi maximum co mohli dali 5  to je to minimum.  Zajtra idu hrat do Poltara a uz prsat nebude - Tam asi o 5 vyhraju ale chcem sa na nich ist pozriet, je tam turecky most. Ci este nieco najdem co je zaujimave v okoli. 

Nasi hrali dobre - Je mozne ze o tyzden vyhrame aj nad tymi co este neprehrali s Velkym Krtisom.  Musia sa naucit trafit branu.  A kazdy jeden.  Tam kazdy jeden a mozno bude mat len jednu sancu musi trafit branu - dat gol - nam to nejde - daju gol z 1/4. Oni si vypracuju vela sanci ale gol nevedia dat.

Alebo aj v tom to zapase - prvy polcas bol uplne iny ako druhy. A tak je to vzdy. Druhy polcas hrali asi aj lepsie ale nevedeli dat gol. 

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/573468/

Nasi ich nefaulovali ani raz a super asi dvakrat co som sa pozeral - prisiel som po penalte. 

Oni len branili ak mam povedat toho utocnika,co sa mi zda nezmyselne,jeho aj tak neubranis - cela lava strana bola volna, teoreticky su to slabsi(resp mensi hraci) hraci,ale z 7 golov aj ti neschopaci urobili 5. 

Moj syn ani jeho prava  strana nemala tam nikoho. Ak tam niekto dobehol ,ta lopta bola uz v ich 16 a o chvilu aj moj syn - nikdy som neveril ako vie rychlo behat ,ako prebehnes 30 metrov ale on prebehne aj 50 metrov, vtom zapase vypali na branu 3krat pravy bek. Dvakrat netrafil branu- Raz to vyrazil brankar a dotlacil dobiehajuci utocnik. Este jeden gol pripravil aj treti pripravil. Prve dve som nevidel,prisiel som neskor. 

Syn zacal hrat futbal. Idemu to a bavi ma sa na neho pozerat.

Syn praveho beka vie hrat na 100% ale pravy zalonik to mu uz nejde.  cez neho neprejde hrac,ani gol ziaden po svojej strane nedostal(mozno3goly za tri roky). Poltar tiez dostane 5 golov,ale dolezite ako zahraju s Krtsom. Mozu snimi vyhrat.  Ak nie oni kto ini? Musia.

Goly nam davaju po lavej strane. Vsetky. To je jedina nasa slabina.  V braneni je tam slabi aj zaloznik aj obranca. Nemame tam hracov na branenie.  Musi im pomoct zaloha aj stopery.

Moj syn na pravo pri nom - nikdy nebol utocnik co by vedel hrat - niekedy tam nieje nikto. Nikdy tam nemal normalneho utocnika ktoreho by mal branit - proti nemu to nedaju daju to na lavu stranu alebo brania toho nasho najsikovnejsieho hraca v strede. Syn ani raz nemal sikovneho hraca proti sebe(on nemal ziadneho,mozno z Tornali).Vonkajsie zapasy som nevidel,ale (ziaden gol cez neho nesiel) Ani Dudince co nam dali 6 golov - to nebolo po jeho strane. Vsetkych 17 golov bolo cez lavu stranu ci chyby stredu.

Cez syna sa neda dat gol - lebo super si tam ani nezahra - o dva roky mladsi chlapec vybojuje tu loptu, ked nie on tak syn. Cez stred sa to tiez neda,len po lavej strane.  

Na Krtis sa tesim - lebo su to deti co vedia hrat futbal. A moze to byt dobry futbal  - a mozme ich porazit. Co mi sme uz dva krat zazili(prehru) a este oni nie. Mozno nasim vyjde zapas a vyhrame.

Syn mi povedal,ze zacal som utocit, nahravat aj do stredu ako si po mne chcel(vacsinu alebo vsetko da len po ciare,on to po ciare da presne,a ale moze to dat aj niejedy do stredu). Ved iste som to chcel. Ved to vyzeralo uplne inak. Mu to nepovies aby mal behat. On tam nezabehne.  Tieto veci mu ma povedat trener. Deti hrali velmi dobre - len nevedeli ako ci improvizovali. Inak aj tak sa to musia naucit - ak maju vyhrat nad Krtisom - trener im musi povedat ako to maju hrat. Oni tak hrat budu. Priklad prvy polcas syna nik nebranil na lavej strane nik nebol - vypracoval 2goly. Ako pravy bek. Ako pravy bek im tam vypalil 3 krat a este 4 krat tam v 16 bol. Proti stiavnici dali 2 goly z troch a tu asi prve dva som nevidel,ale pri ostatnych troch bol syn. Ale aj lavy zaloznik na jeden to pekne potiahol,dal cez celu 16tku tam to zachytil syn a strednopoliar autocnik dali gol.

 

Som si isty aj ked ppojde relativne ovela nasi ich ani raz nekopnu. Vyhraju 3:1 bez faulu.

Zajtra Poltar dostane vyprask,ale dalsi tyzden treningu vsetci sa musia naucit trafit branu. Proti Krtisu to budu velmi potrebovat,aj ked ten zapas bud iny, moj syn bude mozno len brani nejakeho sikovneho krtisana.

Pri 5 goloch so 7 syn bol(co dali) - inak v minulosti bol u tohto slabsi. Ovela slabsi, co dostali 17 golov nebol pri ziadnom. A hra obrancu. Teda aj niekolko golov chytil

Lavu stranu nemaju tak dobru. Keby mali ziaden super by nemal sancu. Proste nemame laveho beka.  Pravy bek syn tam si nezahra nik. Ako super. Tam nik ako nehra. Lavy bek - asi mal by byt lavak,priklad aj mojmu synovi byto tam neslo. Ale pred sebou mal zaloznika asi lavaka ,lebo kopol to cigan velmi dobre syn ako pravy bek to zastavil, strednopoliar to vratil utocnikovi(tiez cigan) a ten dal gol.

Mne nejde o cigana - oni behat vedia, ak budu trenovat sa naucia aj kopat,resp ci ich to nauci trener - trafit branu. Vcera hrali za Revucu 4 cigani - je to super ze mame deti - ale su slabsi ako 4 biely co to trenuju uz 8 rokov, je to pochopitelne.  Zlepsia sa. Akoo aj syn.ALE MUSIA TRENOVAT:

ínak cygan/ja to nemyslim ako nadavku/  asi dva nahral synoví a bolí dva goly, jšedšen díočťrazáíl on. syn vystčťršeláíl a dal to cygan.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nas vysledok este nieje,po dvoch hodinach.

Tabuľka

02.10 10:00

ŠK Prameň Kováčová

1 - 0

FK Sitno Banská Štiavnica

02.10 10:00

MFK Baník Veľký Krtíš

19 - 0

MŠK Tisovec

02.10 10:00

MFK Detva

0 - 4

TJ Slovan Dudince

02.10 10:00

MFK ŽARNOVICA

5 - 0

FK Iskra Hnúšťa

02.10 10:00

MFK Strojár Krupina

2 - 2

FK Mesta Tornaľa

Ale z tychto vysledkov. Kovacova sa u nas pre dvomi dnami zocelila a vyhrala nad Stiavnicov. Gratulujem im. Co ma zaujima hrali Detva s Dudincami. Dudince vyhrali0 4, Dudince su asi ako my,mozno trosku lepsie. My lepsi budeme ak vyhrame na Krtisom,moze sa stat. Krupina hrala 2.2 z tornalou, oni vedia hrat a brat body aj inym nielen nam nad nami vyhrali.

Stiavnica aj Kovacova tu boli nedavno. Drvili sme ich aspon druhy polcas. So stivnicou zacal hrat syn futbal,zacal utocit,keby to neurobil by to mozno bola remiza. Stiavnica nam dala aj gol/kovacova nemala sancu dat gol),nepredpokladal som ze by snimi Kovacova mohla vyhrat. Ale stalo sa. Kazdy zapas je iny. V inych podmienkach. 

Nasi vyhrali 11"0 a syn nedal gol.

11 golov je super. Mozno sa to naucili aj strielat do brany , nemali kedy len trener im mohol povedat zacnite to strielat do brany.

Dalsi zapas s krtisom bude velmi zaujimavy. Dufam ze ho vyhrame, aj 1"0 ale skor im dame aj 5 golov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skoncilo ta ak som pisal.  Dal goly stredopoliar ,ale aj lavy a pravy utocnik. Dalsi zapas hrame s prvym. Mozme kludne vyhrat 5:0 aj keby som bol rad za hocijake vitazstvo. 

Poltar.png

V podstate som chcel ukazat tuto tabulku.  Dalsi zapas hra druhy s prvym. Ja dufam, ze vyhraju 5:0,alebo ze vyhraju. Sato naucili hrat aj maju formu. 

Krtis.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som sa kupal so synom - on ma prsne svalstvo(predtym bol ako preglejka). podla mna je to z tenisu.  To ze chytil ten center co mu dobry poslal cigan na 30 metrov. Je tiez ze sa to naucil na tenise. Som si isty ,ze to ze som s chalanom zacal hravat tenis - je lepsi vo futbale. Pri tenise ak niesi na spravnom mieste nemas sancu dat dobry uder, ci ziadny. Teda chalan sa pri tenise musel to naucit. Len to preniesol aj na futbal, citat hru a byt tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz neviem, kde som pisal o mojom tenise.  Dnes som prvykrat v roku vyhral nad kamaratom co snim hram. Ja nad nim vyhram raz, dva do roka. Dnes sme mali nove lopticky. Inak ten nas tenis dnes bol asi najlepsi aky sme kedy hrali.  my hrame dost utocne obaja velmi nizko nad sietkou, ci ja som sa zlepsil - inak kolega sa zlepsil ovela viac - on nevedel dat loptu po ciare, teraz to bezne robi.Aj bezny uder ma 55 rokov - naucil sa to minuly rok ci tento. Dovtedy mu stacilo len krizne a  ked mal 54 rokov to zacal davat aj po ciare. 

Return z podania. Inak robi to len ked mu podavam na lavu stranu. Mozno aj na pravu stranu.  Vminulosti sa snim fajn hralo lebo si vedel ze ti da len kriznu. Teraz ti to da hocikde. teda musim hrat ovela lepsie, prudsie a variabilnejsie. Dnes mi to vyslo.

Zapas bol 7:5 3:6 a 7:5.  Boli noive lopticky a vcelku tu pri podani padalo , len prvy set som vkuse skakal pri podani - a to nema vyznam. Druhy set som nevladal stat na nohach a prehral prvych 5 gamov velmi rychle. Ale prestal som skakat. Hned od zaciatku lebo som nevladal stat na nohach. Od 5:0 uz z ma nohy neboleli a zacalo to byt vyrovnane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A s Krtisom ako to dopadne  v sobotu neviem. So synom som sa o tom este nerozpraval. Syn v sobotu bude len obranca a vsetci piati co maj branit, utocit maju zvyzni piati. Ty zvysni  piati maju nato aby dali gol, ked im to nepojde nech im pomoze syn. Ale syn je obranca. Ja sa ho snazim pripravit, ak do utoku chce pomoct nech im da kvalitne prihravky, v tom to zapase,ale hlavne nie na tretine super loptu nebude mat ale na polovici.  Teda proti Krtisu to syn bude musiet cistit, ved nato tam je. INAK NA TO JE TAM NAJPROSPESNEJSI - JE MU TO IDE LEPSIE AKO UTOCENIE.

Synova uloha vypratat vsetky lopty na nohy nasich co maju utocit - krtisania nemozu mat ziadnu loptu - to je synova uloha.

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/k/mfk-banik-velky-krtis/tim/45079/hraci/?partId=&sutaz=60b20ca67e7204ab1d11209c

Krtis ma dvoch hracov co dali cez 20 golov, dufam ze syn budem mat na starosti jedneho znich. Ci nejakeho co im aj nahraval(lebo na 40 golov aj niekto musel nahrat). Ze ich vygumuje.

Nielen syn,ale vsetci obrancovia musia dat maximu do toho.  Neviem ako to dopadne,mozme prehrat , ale ak nam to pojde mozme vyhrat aj 5:0. Obrana je vcelku dobra,aj zaloha aj prava strana ,aj na lavej strane je sikovny hrac. Utok su 5 dobri hraci, v obrane 4.  Co je dost.

A vposlednych zapasoch mame aj dvoch nahradnikov,co sme na zaciatku nemali,mozno proti Krtisu budu aj traja. Sa to nezda,ale je to vela. Rozlozia sa sily. Nie syna ani dalsich 5,6 najlepsich nevymenia,lebo to nejde , aleti traja co ich mozu vymenit aj ich vymenia budu sa snazit ovela viac. Uz len zahraj na maximum polcas. zatial nemas na cely zapas. Na druhy polcas ta vymenime.  Sa bude aspon ten polcas snazit.  Ak je timovy hrac.

Krtis nieje kovacova ci poltar,proti krtisu musis mat aj dobru obranu. A utocnici sa zastrielali -ti 5ti by by mali vediet im dat gol ci goly a obrancovia by mali by ich vediet upratat. Ak vsetci za nieco stoja. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S krtisom si nezahraju. V Lubeniku boli pozitivne ucitelky a jeden manzel,ucitel na jednej z revuckych skol, a ze ten bol asi so vsetkymi detmi na druhom stupni = cely druhy stupen je v karantene = ucia sa distancne. Na tej skole,hned vedla zeninej skoly maju spolocnu kuchinu,ci jedalen.

Tesil som sa na ten zapas mesiac, zdravie a zivot je viac ako futbal. Zahraju si ho mozno o desat dni ak budu chciet. Detom nic nebude,snad nikomu,ale sirit to len tak by bolo nezodpovedne.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Minuly tyzden netrenovali(polka, tretina boli v karantene) ani tento tyzden. Ani neviem skym hraju zajtra asi v Detve,ci Zarnovici. To na zajtra nieje problem, oni nezabudli hrat,ak sa dostavia vsetci. Skoda je toho dvojtyzdnoveho vypadku. "Bolo to kvoli" jednemu ucitelovi. Ak nebol zaockovany ziadne premie aspon rok. Ziadne dieta nebolo pozitivne. Nikoho nenakazil, ziadne premie aj ten co tie deti dal do karanteny - 12 tried. Mozno 15 tried - na druhom stupni su 5 rocnikov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Clapec je v karantene,ako cely 8 rocnik na ich skole.v sobotu by mali hrat posledny zapas proti Krtisu. Ten co mali hrat pred troma tyzdnami sa zrusil kvoli karantene. Za 8 dni nik do 15 rokov nebol pozitivny(v celom okrese teda ani v Tornali).  Nielen cely druhy stupen na jednej skole,ale aj sporty sli do kopru(tu samozrejme kvoli tomu nedali do karanteny tornalu ani vedla synovu skolu). 

Cez vikend sa odohrali 3 zapasy so 7dmich. My sme hrali so Zarnovicou. u nas hral dobre utocnik - toho casu strednopoliar a jeden utocnik. Cigan - mal odohraty prvy cely zapas(celkovo ma nahrane 101 minut,zapas trva 70 minut) a dal 5 golov. Cigan hral velmi dobre aj nato ze tam bol asi prvy krat asi ako utocnik , hral velmi dobre ze si vie vyberat miesto a vie behat a potom trafi tu obrovsku branu(a mal snahu dat gol - snad mu to vydrzi aspon jeden zapas na jesen). Ale na vsetky jeho goly ci vsetko ostatne okolo neho urobil strednopoliar.  moj syn hral tiez slabo, raz sa zaplietol do velmi peknej akcie co skoncila golom.

Zarnovica prehrala 8:1.  kazdy zapas je iny. Zarnovica behala a mala aj pokryty priestor. Podla mna ani neboli horsi ako nasi, nemat strednopoliara to kludne skonci remizou. Tu nam padalo vsetko. Bol zapas, ze si strelil na branu(vtedy to bolo za branu) aspon kazdu minutu a nevedel si 40 minut dat gol.

Neviem ci sa moze odohrat posledny zapas - Krtis vyhral v  Jesenskom 8:0(teda hrali a zrejme skvelo). Rad by som aby sa odohral. Domacimi testami bol syn vyspratany vo stvrtok(v sobotu hral,v nedelu prislo ze karantena) este v skole a negativne ako aj vcera(nedela). kludne s chalanom pojdem zajtra aj na PCR test a si zaplatim aby mohli hrat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nasi oddohrali 12 zapasov, posledny sa im uz dva krat odlozil,minimalne raz z nasej strany. Ma sa ten zapas hrat v stredu. Nasi od prvej karanteny(co bolo pred mesiacom) ani netrenuju.  Ale aspon si zahraju futbal s tymi najlepsimi. A dufam ze  vyhraju.

Aby mali vsetci 13  zapasov,treba dohrat 4 (6 druzstiev ma odohrane vsetko, a poslednym 8 chyba zapas). Snad to daju. Kvoli blbej karantene to nemohli odohrat pred mesiacom. Nebol nik pozitivny. Nik z 200 deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes Velky krtis vyhralu u  nas 3:1, zasluzil si vyhrat prvy polcas boli lepsi. Ale niesu to ziadni spilmachri. Keby sme snimi hrali dalsi zapas kludne vyhrame my.  Alebo co chcem napisat - vtej nasej lige su priepastne rozdiely.  Kto kolko ma deti. A ako velke. Ako vedia behat. Ale co je najzaruzejsie  premna - cigani co to  ani nikdy nehrali a netrenovali su u nas lepsi ako ti co to trenovali.

U nas to je pod trenerom nahraj - je problem nahrat ,kto a utekat.  Ti cigan su lepsi ze pojdu aj do suboja - daju tam nohu - moj syn nie. Inak dnes bol striedany - behal tam prvy polcas ako ocas a nic z toho - v obrane - nahanal krtisana. Nikdy nohu do suboja nedal - lebo snim ani nechcel byt. Obranca. To je pruser. Ked mu ten krtisky utocnik skocil na nohu mimo hry sa ho spytal co robis? On nechape co ma v takychto situaciach robit. Potom ho o aspon 20 kilogramoveho utocnika(ale dobre stavaneho,aj velmi behaveho) poslal k zemy,ale to ma robit vzdy.  Ale takyto bol prvy krat. On nechape ako ma ich branit - keby mu to trener povedal by vedel, ciganovi to nemusis povedat.

Ak mu krtisan skocil na nohu,ho hned dvakrat poslal k zemi(bez faulu). pred tym pred nim odskakoval. Tak to mal robit vzdy. Aspon s tym krtiskym spratkom. Ako nahradili syna za ciganskeho spoluhraca, ten si ho ani nevsimal - ani nedostaval lopty - aj ked tri krat mu to tam dali a mal sancu. A lepsie ako v prvom polcase.

 

Teda krtis niesu ziadni spilmachri. Keby 6- 8  najlepsich celkov hrali medzi sebou po dvakrat - by ta liga skoncila inak. By sa to skvalitnilo a kazdy zapas by bol o nieco. My sme hrali zapas ,kde trener povedal zaloznikovi ak das 6 golov kupim ti pivo. Dal v prvom polcase3 a tak isto v druhom, on ak si metu splnil zacal nahracat - jeho goly nebavia davat.

https://sportnet.sme.sk/spravy/mladeznicki-treneri-ladislav-poor-msk-senec-rozhovor/

U mojho syna vydrzali treneri asi 3 roky. Lebo je to neplatene.  Naucil ich hrat ,aj ten po troch 3,4 rokoch prestal. Tak je to vsetkych kluboch aj v Senci .

Ten nas trener alebo co hrame my? Som si isty ze nehrame na vysledky.  Aj dnes by som to inak poskladal. Aj po zapase je kazdy general. Ale pri slabsich sme druhy polcas vymenili utocnikov za obrancov.  Priklad aj dnes keby to chcel vyhrat by to poskladal inak. Zaloha prava mu nefunguje a to celu sezonu a nechava to tak. Syn sa v obrane moze aj pokrajat. Dnes.  Ale ich to nevie naucit  zaloha obrana nefunguje.  Co sa mi nepacilo, ze vyblakoval, ze prehrali kvoli rozhodcom. Moze to byt viac k pravde aj ako nepravde. Ale ak to rozhodca odpiska tak nech je to tak. Sporne momenty boli dva nas prvy gol a potom nasa strala si presla poza brankovu ciaru. 

Krtis niesu ziadni lumeni. Verim ze dalsi zapas by ich vyali. Dnes lepsi boli.

Nasmu trenerovi co vycitam - ze in ich futbal nevie naucit hrat. Oni si medzi sebou nevedia nahrat, nevedia kde sa hybat a ako,alebo synovi nevysvetli ako ma branit? Nech mu povie co robi zle,alebo ako to ma robit lepsie - on mu to za tri roky nepovie. Lebo asi nevie. MOj zyn proti Kovacovej nemal ziadneho utocnika, bol v ich 16 asi 7 krat - tri krat vypalil na branku zo sestnastky. Zarnovica behala a dostala viac golov ako Kovacova. Dnes Krtis - je uplne iny super - ale to niesu prvoligovy hraci. Stupnut na nohy mesiemu obrancovi(skor by som chapal sikovnemu utocnikovi). Je mozne ze to robia aj v Revucej.  Mlady hraci nedajtesa a prasata zvalte,nebojte sa ich.

Vlastne co som chcel povedat - syn ako obranca sa neanauci dat k  zemi bez faulu utocnika Kovacovej - lebo taky nieje, ani Zarnovici,lebo tam je mensi a jeho by si to nikdy nedovolil. Ale je utocnik Krtisa mozno sportovo drzi - a potrebuje tento zapas aby pochopil ako sa k takymto ma spravat, ci ako branit.

Ale co pre mna je najprijemnejsie zistenie - deti sa nekopali, a to bol bojovny zapas. Malo faulov,ci kariet, ci aj tie deti neboli na seba nastvane po zapase,ze by si spravli nieco zle. Aspon tak som tak videl.  Moj syn si to mal s tym spradkom z krisa hned vyriesit.

Ja som vcelku spokojny za dnesny futbalovy den.  Bol dobry zapas - vyhral stastnejsi.  Nase mlade - orok dva su prve. 

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/573845/#tabulka

Za nas hraju len tych so si vychovame. V Revucej - ti cigani sa hraju ja neviem kde ale niekde sa musia to naucit hrat. V meste.  Spolu im to v celku ide - alebo aj nejde - ako revuca U15 ti hraci medzi sebou si nevedia dat nahravku,nevedia rozmyslat. Oni nehraju futbal. Teda ten trener - nieze je zbytocny - len on naberie ciganov ,ale on ich nenauci hrat medzi sebou. Su len bojovnici. Dalsi rok -by sa nemal starat do tich deti. Starsich ziakov. Vychovali si ich ini. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Dnes sme hrali s Filakovom, v prvom polcase boli lepsi hostia skoncil 0:0. Druhy polcas a celkovy vysledok 7:0. v druhom polcase odisli kondicne hostia, stale su o bod pred nami oni 3.ti a my 4.ty

Co chcem ukazat. https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/573494/

Vraj ten chlapec co hral vtedy v utoku aj dnes striedal(syn povedal, v zapise to nieje). Chlapec ma celkove odohrate 260 minut a ma zapisanych 6 golov. vtom jedno zapase dal 5. Priklad moj syn odohral 2000 minut v tejto sezone. 

Ono sa to mohlo stat, ze v zapase mohol dat 5 golov(ja som na tom zapase aj bol aj som ho videl, mne sa ten chalan strasne pacil, nechapem preco nehrava v utoku, unas aj hrac co bolo velmi dobre lave kridlo,e obranu na stoperovi). Ale na tych 5 golov mu musel niekto nahrat(moj syn vie nahrat za zapas maximum na jeden gol,rarita dva).  mohlo sa to stat ked vie aspon trosku lepsie behat. A nahraval mu utocnik. Co ma u nas najviac golov, v dnesnom zapase nahral,tiez hracovi co dal 5 golov na tri do prazdnej brany. 

Filakovo patri na tretie miesto, kym ho neodsunieme. Teda ten co dnes je 5 golovy to nemal take lahke ako ten co proti Zarnovici. Proti Zarnovici Tisovci a Poltaru da aj syn 6 golov. ked ho trener postavi do utoku. Ale len kvoli tomu,ze mame utocnika. To je ten chlapec co som pred rokmi ho nazyval utocnik, a hral nahradnika za mojho syna na pravej obrane. kde bol horsi ho to nebavilo, opak je moj syn ze jeho to tam bavilo. Teda ten utocnik urobi 5 goloveho strelca s hocikoho co vie behat. nahra mu na  golov do prazdnej brany.

Takto ten co dal dnes 5 golov,zas nieje hocikto(hrava striedavo aj za podbrezovu a je o rok mladsi od utocnika a syna). Chlapec ma tolko medajly ako syn, aj ako utocnik, aj dalsi zaloznik a obranca,obranca a chalan co 5 rokov hra za Podbrezovu. Teda tychto niekto naucil hrat futbal. brankar v BB.

-----

este jedna ani nie zvlastnost ale to bude pravidlo. Ku nam prisli v stredu tyzdna dohravat dve muzstva. Inak v oboch zapasoch bol lejak. nasi ich rozbili. Nasi vedia hrat v dazdi. O tri dni tie muzstva v sobotu doma urobili pre mna prekvapive vysledky. Aj Kovacova vyhrala nad niekym co som si myslel ze je nemozne. A Krupina co teraz v stredu u nas tiez dostala 7:0 , dnes doma hrala s V.Krtisom 3:3. Krtis stratil prve body v 19 zapase.

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/573494/#tabulka

-----

A posledna poznamka. Je velky rozdiel futbaloveho spravania(im to dlhsie trva, nenahra,lebo to ani nechape) tych co to hraju 8rokov a novsich co to hraju 2 roky. Novsi su cigani,lebo ich potrebujes v druzstve. Rok bol dobry ako lave kridlo a chce byt stoper. Inak nebude trenovat. A je na stoperovi  a ma dirigovat obranu(co nevie branit, on nikdy nenahra kym neumrie na moj ho syna,lebo tomu nerozumie,stoji vedla neho),lebo bol sikovny,ze vedel behat. Dnes me mali maleho ciganika v brane. Trpol som. Vychytal vsetko a asi zalozil na3 goly. Z vykopu. Ma velmi dobry vykop.Podla odhadu ma 30-35 kil a vie kopnut loptu na 40-50 metrov. 

Preco cigani odchadzaju z futbalu? Ked maju 13,14,15 rokov? Nie je to kvoli chlastu, toulenu ci dievcatam. nemaju nato inteligencne. A prednosti co mali dovtedy, sikovnost ,pohyblivost aj osobna kreativita ,sa pri tejto vekovej kategorii strati,ti co to trenuju 8 rokov, v tomto veku su lepsi na lopte,vedia nahrat,su silnejsi a rychlejsi.A inteligentnejsi.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V sobotu vyhrali v Stiavnici aj mladsi a starsi.  Syn nahral na gol som spokojny. Stiavnica je na urovni Hnuste. Teda velmi slabe. Velmi slabe tu mame  Hnustu a Tisovec, keby sa dali do kopy mozno by boli ako stiavnica. Nemaju deti. Moj odhad, s hocijakej Bratislavskej skoly, co maju 4-5 tried, ze kto si chce zahrat prosti Ticovci ,ci hnusti, by horsi neboli. A to by ani trenovat nemuseli.

Tam cestovali rano o 6 tej a vratia sa o 5tej. My mame relativna stastie. Ze 5 klubov mame v okoli aj poltar. kde prides do hodiny. Poltar, Tisovec, Jesenske, Tornala,Hnusta. Jesenske a Tornala ma kvalitu.

Inak co pisem hluposti, Roznava, co by mohla mat lepsich hracov ako Revuca, lebo sa im tam aj venovali,mali medzi sebou aj ako deti vela miniturnajov,tam som bol bol boli tam deti Polhori nejakej odtial, Dobsinej, Plesiva, v Roznave mali tiez dve kluby - teda kludne by vedeli dat 2kvalitne muzstva,nemaju ziadne) skym oni hraju?  nemaju skym hrat. Hraju tretiu ligu, len s kosicam. tretoligovimi. Roznava je v tomto zmysle absoltne odrezana od Slovenska - najblizsi super su Kosice. A v podstate iny nieje a to v kosiciach 3liga. 

Ta Polhora je Gemerska Poloma a boli tam deti Jablonova nad Turnov. Tam boli deti knim sme na turnaje chodili odnas dve kluby. Teda deti boli.

A priklad robil nieco podobne rimavsko oblastny zvaz . Vonku si hrali deti futbal. Turnaje. Odnas boli Tornala, Revuca a jelsava od nich Rimavska Sobota, Jesenske a Hnusta. Takto sa tie deti vedeli naucit hrat futbal. Ze my sme chodili kde sa dalo. To nehovorim o turnajoch kde nase deti neprehrali rok zapas a vyhrali 5 turnajov za tu dobu. V KE, PO, PP, v Zakopanoma asi v Roznave.  Zacali vyhravat a si uz nechapal.

---------------

Moj syn odide ako ziak futbalista bude asi hrat za dorast, len je mali. Ale on kludne za rok narastie o 10 cm a bude mat 175. Teda uz maly nebude.  Ale co som chcel povedat, Revuca co vidim ma aspon na dva roky hracov pre starsich, oni niekedy zaskocia ale pocetne su a tiez dnes na tretom mieste ako ti starsi, len starsi nemali narok, mladsi este mozu byt prvy. Ale co som chcel povedat, pri mojom synovi sa vymenili asi 6 treneri za 7 rokov. A to u rocnika co bol uspesny. Okrem medaili z turnajov syn vyhral aj celu II.ligu. Mozno narok ci o dva si to podari aj tym mladsim. Mozno aj tento rok.  Co som chcel povedat. ta fluktuacia pri treneroch je nenormalna, aj ked su uspesni po roku dvoch sa na to vykaslu.

------

Posledna sranda,syn dal druhy gol v sezone. Z lavicky odbehol trener, a kapitan povedal Marek pod to kopnut my to aj tak prekopneme. Dal gol. Snad so srandy si ho doberal potom trener kto mu dovolil dat gol. Ze unho gol moze dat,len ten co mu dovoli. A mozno to sranda nieje.  neviem neviem to pochopit keby to sranda nebola. A nemusi byt. Do syna sa nenavaza. Hra dobre. Syn je rovnako potrebny a sikovny ako utocnik co nahra na 5 golov, ci ten co 5 golov da. Myslim pre druzstvo - utocnik je ovela silnejsi a sikovnejsi, mozno o rok ho bude vediet syn branit. Resp dnes? Mozno si ho vyciha a zlozi. Myslim najsikovnejsieho nielen nasho utocnika  - nik nema takeho utocnika ani Podbrezova.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dnes sme s Poltarom vyhrali 4:0. Na Poltar sa uz nikdy nepojdem pozriet. Videl som ich raz a stacilo. Tolko faulov,tolko zapisknutia rozhodcu a prerusenia hry. Normalne byva 5 faulov, vtom to zapase 20. Striekali nasim dvakrat na nohu aby ich bolest presla.  Na to sa pozerat nechces. Nezaujimavejsi zapas by nebol ani s Tisovcom a na nich sa pojdem pozriet, len u nich.

MOj syn hral predstopera a brankar stopera(do branky dali mladsieho, on aj vychytal dve 0). Chybaju im hraci.  Moj syn tiez spravil faul dnes. Druhy za sezonu. Takehoto hraca date hrat predstopera? Oni to tak hraju asi posledne 4 zapasy.  2krat prehrali. Moj syn nieje predstoper,lebo on do suboja nepojde. Alebo pojde ale trener mu to musi vysvetlit co tam ma robit. Ono to moze fungovat,brankar - stoper nevie behat,ale je velky a syn tam bude behat. Ale predstoper musi ziskavat lopty narusat hru supera. Teda ist do subojov. 

Dalsi zapas hraju s Velkym Krtisom. To bude iny vyprask.

Na jesen hrali normalne, toto co je na jar? Minuly rok sa na to dalo pozerat, kazdy zapas, toto co hraju teraz? Ziaden zapas nebol pozeratelny. Staci ti jeden hrac co je dobry, na pravo hral moj syn a to stacilo, kludne predneho mozte dat aj o dvaroky mladsieho a lepsieho hraca, a v utoku uz to tam niekto da. Na jesen to fungovalo ,mali aj stred aj lavo aj pravo.Aj brankara. Dnes hra brankar stopera. Stoper rube drevo. Dlasi je na dovolenke v Turecku, dalsi si zlomi ruku na kolobezke, ci ide pozriet staru mamu, ked mas 13 hracov, a ti zmiznu 4 ,je to tazke nahradit. Keby sme mali 20 hracov slo by to. Moj syn by nehral vkuse praveho beka. Mozno by si to vyskusal aj na predstoperovi. Stopera co hral cely zivot futbalovy by nehral stopera, skusil by si to aj na zalozakovi.   Pri mojom synovi, co je inteligentny aj futbalovo - bol na kraji , na strede nikdy nehral. teda som aj rad ,ze hra vstrede. Pri ciare to vie hrat. pravej.

Moj syn nepojde do suboja, ak mu to nepovie trener(mal by to mu povedat, a on to splni,nebude faulovat ,aby bol rychlejsi, som si isty ze bude). Co by mal. Ak ho tam dal. Aby bol viac agresivnejsi, vyhraval suboje, nielen ze bude ho tienovat(proti Poltaru to nepotreboval, ale proti VK ak sa to nenaucil bude trpiet, vsetky goly budu jeho). Syn ma nato je silny ,aj ked dnes priemerny vyskov on kludne bude teraz rast o dost. Ajked ja a zena sme najvacsi z nazich surodencov(zena aj ja ma me dvoch). Otec je maly, ja mam 179, zena 175, snad z chalana bude aspon 185

K Poltaru , nevedia behat, vedia faulovat. Toto som nikdy nevidel(dalsich 12 nasich superov to nerobi). Mali vacsich chlapcov,len nevedia behat. Nemaju nic(okrem peknych dresov). Nevidel, som sa faulovat lebo to nieje. Ti to nepomoze. Vyhraz bez faulov. a  ak to takto robia a si myslia v Poltari ze je spravne, nikdy nic ani nezahraju ani nevyhraju.

Mojho syna skopol frustrovany poltarcan, cigan(nas hrac)ho odstrcil a prebral loptu syn(obaja boli mensi ale spolu ho odstavili) a ho zozadu skopol. Toto som nikdy nevidel, a pozeram sa na futbal 10 rokov. Kopol ho len tak. Ze moze, nieco ako rus. 

Inak preco som alergicky na zbytocne fauly, ? Lebo nebude mat kto hrat Poltar prisiel s 11 hracmi. K nam prisla B stiavnica v minulosti o hraca menej a bolo teplo dohrali o troch hracov menej. A este bol cely druhy polcas, nasi im uz nedali gol. Nemali zaujem tie deti. Videli hraca a sanitku  sa na to vysrali. Kopali si to medzi sebou(kopla stiavnica a nasi im to vratili  vratila, vsetsi hraci stali to bolo asi 20 minut), nikto nebehal. Jeden(nas) aj behal kym nepochopil. Inak aj to bola sranda.

Tornala ma futbalistov aj Jesenske. Poltar. Stojite Poltatrci kde stojite a to nieje prvy rok. Ak viete vyprodukovat len toto co ste dnes ukazali,  tak sa snazte viacej. Tornala aj Jesenske vedia nad nami aj vyhrat,teda su konurencie schopni, kde a kolko ste vy vyhrali? Za poslednych 5 rokov? Mesto Poltar

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes syn mi povedal, ze nevie ci ma ist na zapas do Velkeho Krtisa(inak keby tam isli vplnej zostave a vsetci by trenovali a sa na tento zapas pripravovali a robili to celu jar,by som mu povedal nieco ine). Maju tanecnu a nejaky vacsi nacvik. Som mu povedal si rob ako chces.  Je uz vela hodin a som mu nepovedal,ze by som isiel na tanecnu, ani neviem ci povedal trenerovi ze nepojde na zapas, bal sa mne to povedat.  Ja by som na tanecnu siel. 

Je sranda - ze v podstate vsetci jeho spoluhraci ti co vyhravali medajly, budu pokracovat vo futbale aj dalsi rok. V BB. tam maju dve kluby Duklu a hamsikovu akademiu. Tam musela byt ina priepust zilou, ked naberu v podstate vsetko z Revucej. Revuca hrala II. ligu oni I. ligu. Ty chlapci a vsetci su dobri tak na druhu ligu. Resp. ta prva za nic nestala. Neviem aku tam budu mat skolu - ale to virtuozy niesu. Syn povedal, ked som sa ho spytal, ze preco nechceli aj teba,lebo vsetkych inych pobrali, ze nevie ci by tam aj chcel ist. 

Preco mu kludne odpustim,ze v sobotu nepojde do VK(normalne by to bol sviatok nasho futbalu,keby boli natrenovani a sli by tam vsetci mozno by som sa tam isiel aj pozriet - pokusit sa aspon o remizu - vsetko dosial vyhrali,bol by som sa zaujimal o ten zapas , VK si zasluzi uctu,respekt(ten vysledok nemaju len tak,su dobri,normalne by som sa snazil ich porazit,len nasi sa na to vysrali),u nas vyhrali len tak tak,zaujimal by ma ten zapas). lebo si myslim, ze ta tanecna mu da viac. Ak ak tam chce ist ,nech ide. A bol na vsetkych zapasoch. Na vsetkych treningoch. Trener mu raz ponukol kopnut priamy kop. Dal gol. Potom raz kopal, ked mu spoluhraci povedali aby siel kopnut, trener bol mimo lavicky, dal gol. Teda ma uspesnost. 100%? Naposledy mu trener ale to bolo z kraja aby siel kopnut a dal to na hlavu brankarovi ,co bol nas najvyssi hrac - aj to dobre kopol(trafil mu hlavu). Teda kopat vie priame kopy a dostal, dve sance. Nech si to kope trener. 

Syn na rok pojde do deviateho rocnika ciganskej skoly(normalne odtial deti zdrhli aj na revucky gympel,len tam to tiez nieje vyhra). Lebo vsetci jeho spoluziaci tam ostali(to nemyslim ironicky ze tam ostali - tam 10 deti je sikovnych,len je to opak ako vo futbalovom time,tam vsetci utiekli,ale aj museli..,resp. ironicke ti futbalisti na to nemaju, a ti v ciganskej skole hej). Nikto nechcel odist na 5 rocne gymnazium. Bude trenovat ak bude chciet za dorast Revucej, ak ho zacal bavit volejbal, tu klub je moze chodit tam, ci snim zacnem hrat tenis? Ci mi pomoze v zahrade. Vybral si.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chlapec bol na tanecnej, prehrali vo VK 9:1. To nieje kvoli tomu ,ze by chlapec tam nebol, mozno by o tri goly dostali menej. Cez tyzden bol syn na dvoch treningoch a na jednom boli 5 a na druhom 6.  Celu jar netrenuju a hraju slabo.  Na jesen s nimi hrali vyrovnane.  prehrali 3:1, boli lepsi VK(teda si zasluzili vyhrat) ,ale jedengol dali z offsidu a druhy nam neuznali. Len Revuca bola na jesen ine muzstvo ako na jar. teda normalny vysledok by bol 4:1, 5:1. Myslim dnes,9:1 je uz prilis vela(to v brane sme mali normalne brankara(nie je spickovy, ale vie chytat, jeho goly su menejako 1/11 ci je nadpriemerny ako brankar ako hraci v muzstve, co normalne drzi muzstvo,proti Jesenskemu hral stopera).  A pritom zostava bola vcelku OK, chybal len syn a zaloznik co si zlomil ruku na kolobezke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dnes odohral moj syn posledny zapas v Zarnovici. Za starsich ziakov vyhrali 4:1. Nastupil jeden mladsi. by mal hrat za mladsich ziakov. Len tam na rok na jesen,vsetci mladsi budu hrat tuto sutaz. Teda 15 hracov by mali mat novych. Oni ich aj maju aj sikovnych. len to nebudu 2008,ale 2009. my 2008 nemame.

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/573585/#tabulka

 Na jesen mali tri prehry, aj to jedna bola pre mna sokujuca - na jesen hrali dobre,bola radost sa na nich pozerat(aj to vacsinu hrali dobre polcas,bol zapas kedy ten druhy polcas hrali este lepsie,ale nedali gol). Tuto jar neodohrali dobre ani jeden zapas co som videl. 7 prehier(z13 zapasov). Keby sa snazili na treningoch, v zapasoch boli by 2. 

Podla mna takyto skok dole ide len za trenerom. Co sa zmenilo od jesene? My sme asi dosiahli najlepsi vysledok u starsich ziakov. 7. miesto. 

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/s/3224/tabulky/?competitionId=3224&part=&tableView=

Toto sa nedohralo. Rocnik 2006 bol u nas velmi pocetny(tu sa nejak zjavilo 20hracov rocnika 2006), ved tito hraci zacali trenovat, lebo v Revucej sa bali ze vypadnu z II.ligy, 2005 hra asi jeden hrac. 2007 su ti co vyhravali, aj 2008 len tie uz nebudu hrat za Revucu. Co je ich dost a sikovny su 2009 a to bolo kvoli tomu ze v Revucej boli aj dve kluby(moj syn hral za obe,nemali obrancu a chceli chodit na turnaje) co chodili na turnaje tak aj 2010 budu.

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/510187/#zostavy

Len jedna poznamka - ti na lavicke su taky co nemohli hrat za mladsich ziakov. Nemyslim si ze vsetci boli v Poltari ,ale moj syn co striedal bol. Dnes nikoho nestriedal,ako vacsinu,lebo nema koho, nema nikoho na lavicke. Ti 11 niekedy aj doma musia odohrat cely zapas, nema ich kto striedat. To je rozdiel ci mas 15 hracov,ci 7, ci dalsi rocnik 3.

Potencial Revuca aby mali v kazdom rocniku 15 deti ma. Len to treba spravit - stymto problemom sa asi boria vsetky kluby v II. BB juh - nema s tym problem VK a preto vyhral. Ale vedia hrat aj futbal.

Preco su a boli sikovnejsie 2007? Oproti 2006 co ich bolo dvakrat viac? Lebo hrali proti nim ci snimi, snimi sa to naucili hrat( snimi trenovali,teda aj syn aj vsetky 2007 aj 2008 sa dotiahli na ich uroven). 2006 nemali skym trenovat 2005 neboli vobec.

-----------------

Ci stalo mito dat chalana na futbal do Revucej?  Stalo. Ti treneri aky boli , kazdy mu nieco dal aj vsetkym chalanom. MOj syn isiel na kazdy trening, nie kvoli tomu ze musel, ja som pocul len ze odchadza na bycikli, ci nepocul.Mna sa pytaju ci niekam mozu ist, skamaratmi,vcera na auticka,chod. Na treningy sa ma nemusia pytat. Mna otravuje ,ze sa ma dcera pyta ci moze ist so psom. Chod. Ja som sa svojich rodicov nikdy nepytal.  

Najkrajsia akcia, cigan po lavej strane potiahol utok. Pred 16 to kopol na uplne opacnu stranu ,kde nasprintoval moj syn(ten cigan chodi do tej istej skoly ako syn(cigan naucil mojho syn podavat vo volejabel,tiez spoluhrac vo futbale, videl ze to nevieme,ho naucil(pocas turnaja),aj jeden zapas vyhrali, vRevucej sa hra volejbal aj na vysokej urovni,ale nie v ciganskej skole,vedla ano,sli spolu obe skoly na turnaj v jednom autobuse, vyhrala to ta vedlajsia skola,lebo tam to trenuju aj ciganov), a kopol to tam lebo vedel ze tam syn bude),pribehol utocnik nahral dozadu ciganovi (inemu ) a ten dal gol. 

Ta akcia zato stala.

Este jedna poznamka, pouzivam casto slovo cigan, okolo mna su ,ale za 45 rokov mojho zivota mi neublizili,ani mojim detom(ani ja som sa nikdy nebil s ciganom). Zena to ma snimi asi tazsie.  Teda, ja ked pouzijem slovo cigan, ja ho nevnimam nieco co mi skodi. Robi napriek, ma chce zabit(denaficikovat). Je to cigan je vpodstate podpriemerny,ale ti co sa budu snazit a taky su su aj priemerny. nutejsieho Slovaka(cigan to isto nieje) ako Fico a Kotleba som nevidel. 

------

Vcera maly chalan 7(maximalne) rocny cigan sa hral s mercedesom. Pootvaral dvere,nieco odtial vytiahol. Som sa na neho len kukal, lebo som nechapal co tak male detsko tu robi a co robi. Kukal som sa nanho tak dlho,lebo som to nechapal co o 12tej tam robi sam, a bol naozaj maly,mlady.  Odisiel .Sam pochopil,ze tam nema co sa hrat,kde oddisiel, neviem. Ten mercedes je stary a stoji tam 10 rokov. Je to majetok, na luke co mu patri aj ta cesta. Ten mercedes ma zabranit aby po ceste nemohli ist ine auta. Priklad moje z hnojom. Ja som ta nikdy nic nevozil ani neplanujem. Ti co si tam navazaju drevo, ci strk to obidu, to auto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov