Skočiť na obsah

Futbal - deti


slimak

Odporúčané príspevky

Toto nebude o futbale. Je o detoch. Ciganska skola dnes si hrala divadlo. Kazda trieda si ma spravit divadlo a pozeraju sa na nich aj spoluziaci,ale cela skola(od prvakov po deviatakov). Cez 200 deti v kulturnom centre. Moj syn dostal oskara(toto dostaanu ti najlepsi herci skoro v kazdej triede, ja som nevidel,nehodnotim,vlastne som to tu ani nemal spomenut). Ztoho dna mali zazitok vsetky deti. Syn je osmak, najlepsi boli siedmaci , povedal aj A, teda aj becka robila divadlo. To povedala aj moja zena - nejaky chalan hral upratovacku,volala sa suflikarka(ten bol najlepsi,lebo vsetci traja povedali ze bol najlepsi). siestaci uz vymyslali co budu hrat na rok.

Zajtra maju vencek, co nebol asi dva roky, je to pre 8 rocnik, ale su tam aj 6 deti 9 rocnika aj dve deti co uz chodia na strednu skolu. Inak mna  na tanecnej ucil Weis? vtedy mal 40 rokov ,dnes uci moje deti. 

Ja ked som vypadol zo skoly(zo zakladnej , z gympla, ci aj vysokej), som ju uz nechcel ani vidiet. O dva roky mladsich by som ani nezakopol. By ma nezaujimali. Tie deti to naucili ci ucia trosku inak. Ked maju nejake akcie - tam im chodia vypomahat aj stredoskolaci, ci vysokoskolaci. Maju vztah ktej skole.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vratil som sa z toho venceku uz asi pred dvomi hodinami. Moj syn bude maximalne taky tanecnik ako ja. mna by to mozno aj bavilo,len tie pesnicky su pre mna dlhe keby boli minutove,by ma to mozno viac bavilo, je pre mna unavne 5 minut robit to iste, samozrejme si to vies aj zmenit ak vies tancovat.

Ale co sa mi potvrdilo,  tie deti su ozaj kamarati. Bolo 12  parov, plus 2krat tolko rodicov + 10 ucitelov,ci nieco navyse. Do polnoci bola super zabava, moj syn uz asi bol unaveny, on aj druhy polcas futbalov co sa zacnu o 21 prespi. Nevydrzi dlhsie ako do 22. Bol tam chalan 9viatak, co obtancoval asi vsetky spoluziacky aj tri krat, vsetky ucitelky(s mojou zenou tri krat, jeho triednou), a potom aj nejake zeny aj co maju 50 ci viac. Bavi ho tanec. Ked sme odchadzali, nikdy predtym som ho nevidel sa bavit s mojim synom, ho vystiskal. Asi tanec nieje to co ich spaja, ale kamarati su. Ale mozno tento chalan je extrem co sa tyka tancovania. Ale tie deti sa maju radi. Lebo nieco podobne som videl asi 200 krat. Medzi ostatnymi detmi.

Ja som sa skamaratom co sme kamarati 35 rokov nikdy nestiskal. 

Ja som sa mozno o rok mladsim ani nerozpraval. Nie to ze poznal, o dva roky mladsieho nepoznam ziadneho, ja nepoznam ziaden rocnik 1979 ani 1980. Svoj rocnik by som podla mena a fotky vedel sparovat aj na dvoch skolach kde som chodil,na obe po 4 roky.Ci aj gympel. 200 fotiek a mien rocnika 1978 co som stretol v tych troch skolach by som asi v 95% uhadol(zrejme u dievcat by to bolo nizsie percento mozno aj pod50). U mladsich 0.

Dnes ma za ruku chytila mlada pekna baba,ze Peto mozes zavriet tie dvere? Ze odkial ma pozna? A tvar mi bola povedoma, len som si ju nevedel priradit. Je to moja spoluziacka? lebo velmi podobnu spoluziacku som aj mal,ale matala ma aj sestrina kamaratka vyzerala podobne,len tato ma minimalne o 20 rokov menej.

Spytal som sa zeny kto sedi u prveho stolu, ze ucitelia. Je tu aj Davidova(mojej svagrinej syn) priatelka? Ze hej teda som na to prisiel,ale 10 minut som rozmyslal kto to je. Ju vidim asi aj kazdy mesiac,ale stale s Davidom.

Ze ta skola za nieco stoji,ci ten vencek ma vyznam. Ze tam prihlasil nie rodic, a bol tam s dietom niekto iny ,kto do tej skoly chodil. Zas ja osobne onic lepsi rodic vtom ci inom tiez niesom. Riesi to moja zena.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnesny zapas je to najabsurdejsie co som videl. Rakusania v pohode mali vyhrat 3:0,keby hrali.  Len to niesu rakusania, sa rozbili na discipline. Dve cervene karty, vcom sme mi boli lepsi v discipline. V podstate nik tam nevie kopnut do lopty a dostali sa na majstrovstva sveta. V prenose Gooool, nic nehrame, ale dali sme goool. Od 80 minuty som fandil aj nasim,ani rakusania si to nezasluzili. Rakusania maju sikovnych hracov, normalne by to bolo 3:0  pre nich. Ale zbytocne faulovali. Hned od zaciatku, tym sa rozhodili, nehrali futbal. Nasi to vyhrali, perfektnou taktikou, hrat tam nevie nik , ale vyhraju. Robili inteligentne opak ako rakusania, kazili hru, tam bol komentar, ze to hraju ako pripravkari . V nasej 16stke, bolo na jednom mieste asi 8 nasich hracov. nevedeli to odkopnut. 8 nasich asi 4 rakusaniania. Ani nie kopali odrazalo sa do pol metra medzi nimy. To ozaj vidis len v pripravke. vsetky deti  pribehnu za loptou.

Nasim gratulujem, nasi ze pojdu na majstrovstva sveta, oni nemaju ani kvalifikaciu v europe. Vypadli by hned. Mali disciplinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://debata.pravda.sk/debata/632083-slovenski-mladici-to-dokazali-po-druhykrat-v-historii-si-zahraju-na-ms/

Jeden tam spomenul ako sa hralo nik nebude spominat, na sme mi nejde dat link na diskusiu, boli este ostrejsi. Ja som to pozeral, lebo som si aj myslel,ze to takto dopadnut moze.Resp. som chcel aby isli na MS, ale cely zapas som to nechcel, v 80 minute,som pochopil,ze aj Rakusania si to nezasluzia. Trener Rusnak. Moj syn ma asi takeho trenera Ci mal. Vkazdom 4tom zapase hanba. Ale nasi futbalisti boli slusni -moj syn zafauloval v 26 zapasoch 2 krat a to tri krat hral stopera.  Ci predstopera - to je ten co ma najviac kazit hru.

Tito hraci co postupili na MS isto nevedia hrat futbal. Ze sa im to podarilo? To je najvacsia zahada na svete.

Oni nieze patria do 5, v  europe oni nepatria ani do 25tky.  To co predviedli Rakusania, to je na ovela vacsi  hejt. Nasi zahrali naco mohli, a disciplinovane, nemehla, ale OK. To co zahrali Rakusania nechapem. 

Preco pochvala za disciplinu. Lebo normalne prehra slabsie druzstvo,lebo uz nevladze(a to uz bolo aj v prvom polcase,ze uz nevladali) a potom zacnes kazit aj faulovat. Len toto bol zapas, ked faulovalo lepsie muzstvo a dostalo 2 cervene. Ale oni faulovali asi odzaciatku, ja som videl len 15poslednych minut prveho polcasu, druhy som si vychutnal. Ten belgicky rozhodca, bolo tiez nieco co som vzivote nevidel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes pre syna prisiel tanecnik(mal grupu zien aj chlapcov 4 ine deti) Nikdy pretym som ho nevidel. Len na zabave  a dnes. Teda so synom nejaky vztah ma. Preco by zanim prisiel.  Inteligecne syn  sa snim vyrovna - mozno to ich spaja. Syn mi povedal ze vsetci chalani ostavaju a pojdu do 9.rocnika. Jedno dievca z triedy odide.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zena odisla na team stavanie(building) pre ucitelov na Donovaly, ja som mohol,ale nechcel,tak isto syn. Som si snim bol zahrat tenis, jemu sa nechcelo a poviem pravdu ani mne. Ale sli sme,  rozpinkali sme sa, ze si mozme zahrat aj zapas, mozme, ani ciari sme nemali natiahnute,ale boli viditelne co natiahli prednami, Dnes tam nik nebol hrat tenis. Minuly rok som sa ho snazil to naucit. a ked nieco oppakovane spravil zle som mu aj nadaval. Dnes nie.  Dnes som ho nic nechcel naucit. A som mu cely den nenadaval.  Neskor este pokosil travnik. V noci poprsalo, a sa nekosilo sa mesiac. Ale k tenisu. Zahrali sme si zapas, prehral 6:2, 6:0. Ze vyhral dve gamy? Ja som hral zle,ma to nebavilo, bolela ma hlava z pitky, ale hlavne co sa mi pacilo, ak syn videl ze ma sancu zacal ovela lepsie hrat, snazil sa. Ja mu nedarujem v hre nic.  nedaroval som mu tie dve gamy, ziadnu lopticku. Ked mi nakonci vychadzalo podanie som to na neho palil. Da sa to lahko dat aj spat,len na to este musi prist. Nastavis len raketu.

Syn nie nakonci zapsasu, ale po prvom sete(kde ziskal tie dve gamy ja som mu ich nepustil),ze ho to dneska bavi. Ved tenis je krasna hra. Zahrali sme si cez jeden a pol hodinu. Co chcem aby ho to bavilo.

Sam mozno nechel ist na ten tenis, ze by mu to neslo, a by som mu nadaval. Ked sa raz nieco naucis aj hrat tenis, uz to nezabudnes, ako jazda na bicykli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Matovic nieco vymyslel a to asi bude dobre. Doteraz bolo kruzkovne 37 za rok teraz 720.  Mame zadarmo tenisove kurty ,dve ine niesu ,one sa starame aby sme si mohli zahrat ,dnes som bol s dospelym, v sobotu so synom. Prvykrat tuto sezonu a prvykrat mi povedal, ze sa mu to pacilo som mu nenedaval,a slo mu to vcelku dobre. Inak ajmne prehral so 3:0 Ja len dvakrat za sezonu vyhram. Ale dnes som hral dobre. 

Priklad syn bude hrat za Revucu aj na jesen,zacne trenovat uz mozno na tyzden - je zvlastne 15 rocny mat hrat U19, on to zvladne. Lebo lude mat inteligentnejsieho trenera. A hrat tam bude, lebo ich aje tiez asi 11. Teda hrat musia vsetci.

Matovic tym kruzkovnym tychto chcel podporit. Neviem ci to pre futbal bude lepsie, Vtenise deti ani neboli , my starci sme to mali zadarmo. Ak budeme musiet platit, da 720 euro moj syn. Najdeme este 3  A budeme mat aj na pivo. Unas mali tenisti nikdy nehrali, moje deti ano. 

Futbalisti - isto pridu o dotaciou od mesta,ved budu musiet, financovat skolky, skoly, Domovi dochodcov. Ono sa to nejak prerozdeli. Je smutne,ze stat o tom nema ani sajnu. Ja tam Matovic. Ale v podstate je to spravne. Nema to robit mesto, ale tie deti. Co je zle,ze im stat dava nato 720 eur. jeto velka suma co som si isty ze buddu rozkradnute. A tie deti na tom budu ovela horsie. Ale co cakas od Matovica?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My ako dospeli sme to mali zadarmo 4 roky sme neplatili ani clenskeNejaky predseda, zabezbecil zadarmo antuku(a mi  sme ju zadarmo ju odnasali,albysme ju mali na dalsie tri roky.Mali sme peniaze z minulosti co platili. Bol som si odrobit,ako dalsi. Od Mesta to mame za nula, lebo sa oto starame. Na rok to bude mozne aj 5000 najom(mesto nebude mat prijmy a bude ziadat aj od nas, aj od futbalistov, aj od maliarskeksej skoly) najom od Mesta, da sa to zaplatit, ak najdeme 8 deti - ich   nauci hrat  tenis. Teoreticky dasa to, moj syn je prvy. Naucil som ho to ked to bolo zadarmo. Chodil som si ta snnim zahrat tenis. Este dalsich troch a to bude asi problem zazehneny..  Matovic je . Minister financii - co odneho cakam - nie od Matovica, ze spravi normalny rozvrh ako sa ma platit pre samozpravi,a eo nie len cez  dani fyzickych osob.

Ten klub tenisovy ani nieje klub ,ale je zadarmo. Teda tam aj zadarmo moze hrat kto chce(na jar to musis nejak upravit aby si mal kde hrat). Kto ma zaujem. A ked je nejaka brigada tam by si mal prist ak chces hrat.

Starame sa a hrame na dvoxh kurtoch, v podstate vzdy si hraci maju kde zahrat. Keby nam mesto,lebo je ich to majetok dal najom 5 000, co sme mali dosial nulu,tak teba tam dotiahnut 4(mozno osmich)troch co maju 720 od Matovica. Ten klub nezanikne,aj ked ja som tam najmladsi a mam 45 rokov.Ti co tam hravaju su 60tici - teda tie kurty,inak aj skym prehravam ma cez 55 rokov, teda tie kurty, mozu o desat rokov, byt a zrejme budu kludne zarastene. Ajked ty 60tnici este 10 rokov hrat tenis budu. Preco?,lebo to miluju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked sa dohodneme,kedy tam budu hrat deti,od 2-5 teje na jednom kurte kludne(tiez ich nebude trenovat kazdy den, aj v dobrom viem si predstavit ze by ich mohol trenovat(viem si predstavit dvoch co aj vedia hrat tenis obaja su okolo mojho rocnika), su aj v Revucej, ale ci najde deti? to neviem). Ale sa mozno ani nedohodneme. A ked tie kurty neurobime ,ziadne nebudu. Asi to chcel Matovic. Ak Matovic che zrusit nase kurty ,samozrejme je lepsie aby jeho vlada padla. Co pride to pride. 

Len nenajde tie deti. Boli by aj dvaja(obaja sa venuju detom sportu,nie tenisu a viem ze obaja tenis vedia hrat a dobre,aj ho trenuju) treneri relativne mlady. Len nebudu deti.

Teda som chcel ukazat ,co Matovic svojov velkou danovou revoluciu dosiahol. A podporov deti - ina pridavky, aj danovy bonus by sa tak ci tak dvihali. Viem si predstavit dvoch trenerov,ale oni to robia obaja. Jeden trenuje dceru v plavani. A druhy uci ciganov v Sirku(oni aj vnejakom sporte vyhravaju,lebo ich to naucil),snim som aj raz hral tenis, ma skoro ma zabil podanim.  Teda viem si predstavit aj dvoch sikovnych ttrenerov, co tu boli a su ,ale ci budu deti neviem.

Keby mal niekto doteraz zaujem tam mohol chodit. Zadarmo. Ide oto ak sa na to vyseru ti 60tnici tam bude len burina,myslim si ze este 10 rokov hrat budu.  Teda pre nas by aj bolo vychodisko - ti dvaja cca 45 treneri,ale ci si najdu aj deti?  Aspon premna uz by sme boli traja co sa o tie kurty museli postarat. Aj na troch je to vela ,ale lepsie ako na jedneho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dnes bol syn prvy krat na treningu dorastu , my mame len u19,resp. hrame len tu sutaz(starsi, ci najstarsi dorast), ale tam budu hrat mozno 2,3 co by normalne mali hrat U16(ako syn, lebo budu radi ak budu 11). Ale podobne to bude zrejme aj u superov. Nik nebude mat 11 hracov 18 rocnych, ak tam taky hrat bude, bude to(zvacsa) menejschopny futbalista(resp. moze byt aj velmi sikovny pride zahrat,lebo tych ostatnych je malo). Alebo aj nemusi, ale sikovni 18rocni hraju uz za muzov. 

Ved dnes mali trening aj s muzmi 11 dorastencov a 6-7 muzov. Potom aj hrali medzi sebou aj futbal. Muzi proti dorastu 1:0, syn hral stopera za muzov. Neviem si predstavit hraca ako syn, co nikoho nekopne(ma 2 fauly v 26 zapasoch), nepojde do suboja aby hral stopera, on na konci sezony hral tri krat ako predstoper - to je ten co ma len kazit superovi hru. Nezahlavickoval asi nikdy. Pri ciare mu pomoze ciara. V strede mu moze(musi) pomoct spoluhrac. Riesenie situacii.

Ale v poslednej dobe sa mi zda ,ze narastol a asi zacina mutovat, ma hlas ako keby bol v kuse prechladnuty. Ma cca 40 kg.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/clen/1380198/#prestupy

Toto dieta predali do Podbrezovej za 1 300 eur. To dieta tam chelo ist . Ma 13 rokov. tam chcelo ist u nich bolo na striedavom starte.. Toho sikovnejsieho nekupili. 

Moj osobny dojem, ked mal 7,8 rokov bol lenivy pobehnut, teraz ked ma 13 beha. Tie deti sa za kratku dobu velmi zmenia. Aj k + aj -.

Chlapec je utocnik. Teraz beha, Skutocny utocnik, co pol golov da a pol golov rozda hocikomu okolo neho. Neviem ci niekam prestupil. U neho je problem, ze sa mu nechce trenovat.

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/clen/1380199/

Toto je utocnik. Ked som pred 6 rokmi pisal,ze utocnik alternuje syna. Uz vtedy bol lepsi ako syn,ale nie na pravom beku. Preco ho daval trener na obrancu? a Nie do utoku, boli tam tlacenky.

Vcera na penalty vypadol slovan. Ak date kuca kopat penalty , nic ine ako vypadnutie si nezasluzite. Slovan hral 30 minut az velmi dobre. Je mi aj luto ze vypadol. MOj syn kopal dvakrat priame kopy, dvakraat dal gol, nikdy okrem toho,raz to kopal na knci zapasu, vtedy mu to nakzal trener, vtedy deti ,preco on, a druhy krat trener nebol v tedy nalavicke, kapitan za nim prisiel kopni to ty,mi to prekopneme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Slovan dnes zase vypadne, nieje o nic lepsi ako zrinski. Ja by som chcel vidiet ako kope penaltu Kucka. Plzen presla do ligy majstrov mali 10 cechov v zaklade. Ziaden z nich nebude hrat za cesku reprezentaciu. Slovan 5 rokov robi takuto hanbu a dalsich 5 rokov budu. Maju stadion a mozno aj fanusikov,len tam je asi nejaky iny problem. Teraz vylucili Slovanistu.

Neviem ci som tu pisal, Revuca predala 13 rocneho hraca do Podbrezovej za 1300 eur(ten sikovnejsi je tam stale 6 rokov na hostovani). Napozajtra bude syn aspon na lavicke za dorast. Trener sa spytal starsich ci niekedy nieco vyhrali, ze nie, mate poslednu sancu. Slovan dal gol, som zvedavy na Kucku.

Slovan postupil.

Ten trener co trenuje teraz syna uz vyhral s detmi II.ligu mladsich(potom isiel dorast,nie starsich ziakov,3 roky ich trenoval tych starsich,teda to pozna). Polovica deti prestupili do I.ligovych druzstiev, ale stale tam ma tych hracov co vyhrali mladsich ziakov, teda hracov co vedia vyhravat.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nieje to ako na livescore, ze vies presne co sa tam odohrava.

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/669666/#zostavy

Na lavicke je moj syn  dvaja synovia prezidenta klubu a jeden co uz hrava aj za muzov. Prezident ma troch futbalistov(trojicky) ,ten treti chytava za Bystricu. Ti dvaja su  na urovni mojho syna, nevidel som ich dva roky. Jeden je stoper a druhy utocnik(utocnik je nieco ako Vlado Weis ml., nahradnik, ale vzdy nieco vymysli,nebude to robit ci behat 90 minut,ale 20 minut budu vsetci behat zanim). Nevidel som ich 2 roky ale tak si tie deti pamatam. Ten co hral stopera, na neho 100% spolahlivost.

Onoje zvlastnost - detom sa nechce makat. Ti najsikovnejsim sa nechce. Vcera mi dal  brouka do hlavi brat. On chodil do Tisovca na chemicku priemyslovku. Je mu co chybalo ,ze nebol ani v Tisovci ani v Revucej. V kolektive. Teda syna dam na revucke gymnazium. Resp bol by super Tisovec,keby tam bol na internate. Zeby s tym kolektivom bol cely cas(tie dve vety povedal brat,ktoremu verim,cestovanie Revuca  tisovec na bicykli 45 minut autobusom neviem. Pre deti je dolezity kolektiv, vsetsi chlapci(7-8 chlapcov) co mohli ist inde ostali v ciganskej skole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/669666/#zostavy

Ten co hra za muzov  tam asi nebol, on si zahra ked ho budu potrebovat, ostatni traja si zahrali .celkovo vyhrali 7 ku 0 Dal gol aj 20 minutovi utocnik.

Chalan je uz doma zahral 9 minut. Domaci povedali ze sme hrali lepsie ako Rimavska  Sobota. Snimi prehrali 2:8 a snami  0:7

Mna mozno ane nema rad ten trener.Szym trenerom nem ziadny  problem, a ma rad rodinu_ Ale ma rad syna. Ci ho ho potrebujea a hrat bude.

Hocijake decko co vie kopat bude kopat.

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O chvilu zacnu hrat druhy zapas. Bil som sa s chalanom a po bitke sme boli kamarati. My sme si tu pasovacku po nejakym ruskym lietadlom dohovorili. Dovod nebol ziaden, spravime si trening.  Dnes ci aj posledny zapas hrali za to iste druzstvo. Tie nase deti su narodene 26. oktobra. Ten co "prehral" ma o tri roky starsieho syna. Syn ho ani nepoznal.lebo hraval za Podbrezovu a jeden rok za Duklu Bystrica. Aky rozdiel(v pripavke -medzi rokmi 2009 a 2012) medzi synom a chalanom. Syn mal a ma 15-20 deti vklube. On mal mozno 5

Moj syn to mal omnoho lahsie. Lebo bo mal spoluhracov. Ti spoluhraci aj vedia hrat futbal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyhrali 3:1 Moj syn si zahral 4,imuty. Som si myslel, ze ich rozbiju, Jesenske malo mensich hracov,dali sme ich, Jesenske hralo velmi dobre. Ja som aj vedel ze to bude ttvrdy orisek. 

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/669645/

Sa nam vratil hrac. 4 roky hral za Rimav. Sobotu a sa vratil. Vela takto hracov  sa vratili(len spomunety z koho otcom sa bil). Ides do Rimavskej stredy co budes hrat rovnaku ligu. To je fakt. 

Moj syn sa tesi a bol na kazdom trenigu(chybal ked chel ist na na ta necvu ci vencek). Tohto trenera respektuje ako mna. Alebo ho tak vnima. 

Dnes nehrali velmi dobre- zlepsia to. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/s/3979/tabulky/?competitionId=3979&part=7043&tableView=

Dnes vyhrali 2:1. Bol to vyrovnany a velmi dobry zapas,aj by som povedal slusny - nasi mali 6 zltych kariet - toje vizitka nasich rozhodcov(v revucej piskaju revucania),ale neovplyvnili zapas - ak su zlte stopka na nejaky dalsi zapas, aspon sa syn skor dostane na plac. 

Co som dal link tam je IV liga dorastu stredoslovensky kraj - teda BB a ZA. BB ma 3.ligy. Sever(ZA) jednu. Zrejme to tak chceli aby neboli zbytocne dopravne naklady. Teda je jedna okolo BB - tam lepsie muzstva to co by mohli byt na urovni Revucej su Hamsikova akademia a Detva. Zapadna -tam hrat v ziakoch vedeli dobre Dudince, su tam aj Krupina, Stiavnica, Zarnovica a Nova Bana,hrali tu  sutaz pravidelne, ale nic moc super. A potom je juh. Tam je RSobota, Filakovo, Revuca, Krtis, Jesenske, Tornala.

Krtis vyhral minuly rok vsetky zapasy v starsich ziakov a tam bol cely BB kraj. Ale jeho najlepsi hraci uz za Kris nehraju. Resp, dnes tam asi neboli. Ani za Revucu 7 najlepsich hracov co by mal hravat tuto ligu nehrava. Su vpobrezovej  ci BB.

Tuto ligu dorastu hraju hraci narodeni 2004,2005,2006,2007. Za na dnes co nastupili a hrali boli 04 styria, 05 dvaja, 06 piati a 07 styria. Tie 04 a 05 su hraci,este predtym keed sa u nas spamatali ze musia nieco robit z detskym futbalom a 06,07, a verim aj dalsie rocniky priklad aj 08 bude chybat,ale bude silny 09 - on uz je. Tie 09 hraju ligu starsich ziakov.

Minule co som spomenul ze trener sa spytal tych  najstarsich ,ci uz nieco niekedy vyhrali, to je to ze tie 06a07 im vtom pomozu vyhrat,ale zabrat musia oni 04,05 aby makali. Tie 06 a 07 podporene 09 minimalne vtedy vyhraju.O dva roky. Ale maju sancu aj oni a dnes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Revuca aj Velky Krtis bude mat strasne vela dobrych futbalistov pre muzov. Syn ak tu bude zit bude mat asi problem sa dostat aj na lavicku.

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/s/3977/tabulky/?competitionId=3977

Toto je tretia liga. Nikto tam nechce ist. Ani RS, priklad V.Krtis vyhral vsetkych 26 zapasov a chcel ist do prvej ligy?

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/s/3524/tabulky/?competitionId=3524

Nie nesiel do prvej ligy. Co si pamatam co isli do prvej ligy boli Lucenec a pred nimi Ziar nad Hronom. Vminulosti neviem ci aj sever nemal viac druzstiev v prvej lige. Dnes ma juh. Ved o ten Lucenec a Ziar.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/669681/#tabulka

Dnes vyhrali vo Filakove(dosial bolo prve) ,vyhrali 0:1,je prva Revuca.

Hraju vcelku dobre, a ten utocnik co dal gol, je velmi sikovny.  Aj tot bol isto vyrovnany zapas ako dve posledne, aj V.K hral velmi dobre, cez polcas som bol spokojny s 0:0,aj nech to tak zostane. Aj Jesenske hralo velmi dobre.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/s/3523/tabulky/?competitionId=3523&part=6197&tableView=

Minuly rok nevedeli vyhrat ani 5.tu ligu. Boli treti so 7mich. Teda do 4.ligy sa dostali kvoli reorganizacii.

Tohto roku mozu 4.ligu vyhrat. Inak vitaz nepojde do III.ligy, lebo tam nik nechce ist(preco asi rimavska sobota hra 4.ligu?). Nechce hrat 3, ani 2. Kvoli zdialenostam.  3tia je BB a ZA. A druha je toto iste plus KE a PO. Snina kludne moze byt na urovni Jesenskeho, naco sa tam trepat 5 hodin. Cadca bude isto slabsia ako Snina.

Snina ma asi deti v v I.či II.lige tam navychode, Cadca nema,ani ziakov. Na severe seru na futbal. Sereme aj my,ale aspon nieco. CO syn hral futbal zjuhu prisli do I.ligy dve druzstva Ziar nad hronom a Lucenec(ked postupil lucenec ako starsi ziaci,ti postupuju syn vyhral tu istu sutaz ako mladsi ziak). So severu dve vypadli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz pride seria 3 zapasov(slabsi supery) ,kedy by mohol nastupit aj moj syn. V 60-70 minute bude uz 4:0 pre nas, teda uz to bude volnejsie. Mozno ho da aj do obrany(aj trener ho musi vidiet co ako zvlada v zapase), lebo proti nemu budu hrat podobne velki, ci menej pohyblivi hraci(velky nevadi ked nevie behat). Tieto tri posledne zapasy boli nad mojho syna zapasy. A boli vyrovnane. Teda bili sa dokonca, futbalovo, ani nie faulovali. Syn by v tych zapasoch asi nic moc neukazal(bol tam 5 minut, asi ani z loptov nebol) a kludne sa mohol zranit,aj ked on asi nikdy nebol zraneny,ci nechtiac super, ci pri suboji, co by nebol ani faul. Ani suboj,len by tam prisiel o pol sekundy neskor a ten vacsi by ho zroloval. Nebol by to faul.  Preto na tom ihrisku nebol.

Neviem kedy hraju dalsi zapas,ale ked pride Hajnacka si myslim odohra cely zapas ak opat nastupia 8. Hajnacka nieje asi najbliszi super ,ale to tyzdna snou hraju u nas. Hrame 15,17,21 a 24.9. s Rimavskou Sobotou.

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/669673/#zostavy

Inak 15 a 21 su terminy stvrtok ,streda. Nepodstatne zapasy,kde si asi moj syn zahra. nasi hraci chodia do skol mimo RA,iba ak v ten den zostanu doma - budu to treningy. Oni ani trenovat nemaju ako,ci a naco, chodia do skol inde, moj syn este len na zakladnu skolu. On tam chodi. Aj na treningy.

image.thumb.png.223a1902ff3277b79a4fab8a558cac27.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chalan dnes presedel na lavicke dalsi cely zapas. 

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/669651/

V prvom polcase tam nikto nebehal. A bez behania sa futbal neda hrat. Trener tam dal aj troch novych hracov do zakladu. Len to vyzeralo ako vyzeralo, vyhravali sme len 0:1 , a dal tam troch starych co sedeli na lavicke(na druhy polcas,ci behom zapasu).  Dali 3,4 goly a ich dvoch co ich ako striedajucich tam dal dal ich aj dole, ked urobili 4 goly. Aby si zahrali dalsi dvaja, mladi. Na mojho syna neostalo miesto, keby bol pol cas 0:3 by hral. Nesiel by nejaky jeden starsi. Ti chalani pomozu, ci aj tu sutaz chcu vyhrat,ale pre nich to nieje priorita. Ci hrat proti Tisovcu, Proti Rimavskej Sobote aspon si myslim budu hrat vsetci. Nieje dolezite sa dostat do 3.ligy, ktora je slabsia. Ale vyhrat 4.ligu.

Dnes mal chalan zase smolu, mozno je slaby hrac, ci mensi. Ale nieje slabsi ako traja co nastupili. Ak nenastupy v dalsich dvoch zapasoch , to bude problem. Trenuju 5ti a vkuse sedi na lavicke.Je jasne a su ti 2004 a 2005 lepsie,ci aj co hra na jeho mieste pravy bek som nevidel za cely zapas zaviest loptu,inak je kapitan, co vie s loptou, to hej. Ale nic konstruktivne od neho ,aj ked dnes dal nahravku na gol. Ale nevie bezat s loptou. Tamto vedia dvaja traja.

Ze utocnik co sa mu neche trenovat bude hrat(co som aj rad,lebo dobry je). Inak unas na treningu su 5ti, moj syn , chalan co ani v klube nie je a dalsi traja. Samozrejme na trening nepridu ti ,co su na strednych skolach mimo Revucej.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

image.thumb.png.403f0870c61a8522cdc0540290e694de.png

Dnes som sa nebol pozriet na zapas, ma nezaujimal, ani v sobotu. Preco sa na to nejdem pozriet?  Chalani nechodia trening. Inak dnes utocnik(na treeningu nebol dva roky?) dal asi 5 golov pripisali ich zaloznikovi, co je asi tak dobry ako moj syn aj ho striedal pri stave 10:0. Teda Trener je velmi odvazny.  Ked im na trening pride 6 ludi jeden chlap , jeden co ani nehra futbal, jeden brankar, jeden co stale sedi na lavicke - co ten trener robi s tym muzstvom?  Serie ma ,ze seru na to.

Dnes syn hral asi 40 minut v strede zalohy. To urobil trener rozumne,lebo on ma problem so zalohou. Ci mohol by hrat na pravom zaloznikovi. Utocnikov a obrancov ma velmi dobrych,nema zaloznikov. 

Syn ma 165 a 42 kil, teda malo,bude hrat proti co ma 185 a 80 kil. To nevadi ak by hraval  a trenoval pravidelne nielen on ale vsetci , mali by nejaky system.  Dalsi zapas budu hrat v Rimavskej Sobote o 1.miesto ,moj syn hrat  asi nebude, ale ak vyhraju nasi ,co mozu, bude to haluz.

Aby to vyhrali hraci co ani na trening nechodia, im sa uz nechce a maju 14,15,16 rokov.

Co ich naucili ti treneri? Co su to za treneri? Zodpovedne sa pripravovat na zapas? Ich naucili hrat kym mali 6,7,8,9 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/669696/

Prehrali s Rimavskou Sobotou, ale bolo to vyrovnane, aspon podla vysledku.

 

Chalan z Rimavskej soboty hrali snami  priatelsky zapas(toho utocnika branil moj syn). Som ho vtedy ohodnotil ,ze nikdy nebude moct hrat,ze je slaby. Bol ovela vacsi ako syn a nedali mu ziadnu nahravku. 

Ten chalan Nikolas dal dva goly hned dalsi zapas,  Dnes nam dal dve goly. Inak je uz kapitan.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/ssfz/zapas/669710/#zostavy

Preco som sa nebol pozriet dnes na zapas? Lebo ma tie deti nezaujimaju. Vedel som ze syn si nezahra. Ano su lepsi(vacsi) vtom druzstve. Ale syn chodi aspon na treningy. Nebavi ma sa na nich pozerat ked ani nechcu trenovat.  Ten trener by dal z nich nieco dokopy keby trenovali,ale sa im nechce.  Alebo niektori nemozu,lebo su na strednej skole 50km a viac. 

Ten trener nieje nejak futbalovo inteligenty. Cez leto mu na treningy chodili a malo to hlavu a patu. Ti co hraju na treningy nechodia on trenuje stymi co ma na lavicke.

Niekedy v minulosti som napisal,ze syna by som nedal na hokej ani do Dukly Trencin.  Tak dnes je zbytocne davat syna do MFK Revuca. Ja neviem aku maju opovazlivost v tom klube priklad MFK Revuca,ze chcu mat deti, ked ich nechcu. Oni maju aj dalsie deti 7 hracov hra za Bystricu, ci Podbrezovu.

Teraz rozmyslam aby nikdy uz nehral za Revucu. Ze bude hrat za Tisovec. Ak bude chciet. Bude tam chodit do skoly. Brat ma vystrihal aby som ho nedal do Tisovca. Nie kvoli skole ci futbalu. On tam chodil 4 roky mal kamaratov aj v skole(v Tisovci) aj doma v Revucej. Pre neho problem bol ze bol cast dna v Tisovci a cast dna v Revucej. Ze by bol radcej aby bol na internate v Ticovci aby s tymi kamaratmi bol cely cas.

Oni keby trenovali a hrali pekny futbal by som akceptoval, ze syn si nezahra , je mensi . Oni ani netrenuju  a hraju od zapasu k zapasu horsie. Sa na to neda ani pozerat.  Preco sa sa nato neda pozerat - vlete hrali velmi dobre mesiac na to seru a sa nato neda pozerat. Ten prily trener je asi na to zvyknuty, hra mi druzstvo od zapasau  zapasu horsie a urobim to iste? Co asi bude dalsi zapas? Som si isty prehra.  To je jasne a naco dieta dat do klubu, keby nieco o trosku robili viac lepsie, by sa zlepsovali, u nas nie,horsie a horsie a dalsia prehra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov