Skočiť na obsah

Mobily všeobecne


Tomáš

Odporúčané príspevky

Ešte tu nieje téma o mobiloch tak by mohla byť téma o nich. Používate radšej smartfón či klasický? Čo všetko na nich využíte? Fotíte? Netujete? Hráte hry? Streamujete? Navigácia a rôzne apky čím môžete mať vo vrecku banku, poisťovňu, poštu, vernostné karty, smart domácnosť atď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Však to že tie staré tipy mobilov ani len v rámci značky nemali rovnaké. Potom už aspoň Nokia robila že jednaká nabíjačka aspoň v rámci značky. A teraz zas. Apple iné má, Alcatel iné má, Huawei zas iné má. Typ C a micro usb, a ja čo kupujem za 15€ z bazošu majú ešte staré typy. Ten nokiácky kolík. Jeden Samsung tlačidlový má inú nabíjačku ako predošlý model. Pred mesiacom som kúpil od cigáňa tlačidlový LG a má plochý podlhovastý kolík, niečo ako starý Samsung ale inší, nepasuje presne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ó. to mal Tomáško vždy rád, nevyčítajte mu to :smile:
máme foto z mladosti Tomáška, bol štíhly pekný mladý muž, ale vysadený na mobily... v každej ruke jeden :rolleyes:
vždy mal najmenej dva, vtedy to bola jeho radosť, detské radosti často zostávajú... :biggrin:

  • Haha 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď aj mobil môže byť knihou. Posledné hodiny som strávil googlením o otravovaní na ulici čo sa ma často týka. Toľko som čítal že mi skončil aj film v tv čo som mal rozpozeraný. Proste mobily a operátori sú moja vášeň a tak ľudia si to vysvetľujú všelijako už konšpirujú že si posielam sám sebe správy a kadejakú kritiku som počul na túto vášeň ale tak ľudia čo chodia loziť a neviem čo, tiež minú minimálne toľko či aj viac na svoje záľuby. Niekto má mobil len na telefonovanie, mňa zaujíma aj ich dizajn, páčia sa mi tie staré modely. Zaujíma ma stále skúmať čo ktorý operátor ponúka, kombinovať rôznych operátorov a ich akcie. Proste je to vášeň. Mňa nebaví mať jeden telefón s jednou simkartou aj 5 rokov.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 minútami, Tomáš napísal:

Proste je to vášeň. Mňa nebaví mať jeden telefón s jednou simkartou aj 5 rokov.

ale však bav sa, furt lepšie ako kŕmiť automaty či prekladať pivo borovičkou...

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale to s tými nabíjačkami je fakt také že niekedy mám pocit že to robili tak naschvál aby mali biznis aj z predaja príslušenstva. Okrem nabíjačiek to boli aj konektory na slúchadlá v časoch keď prišli prv mobily s možnosťou (walkmanu) počúvania hudby tak si človek musel dokupovať sluchátka alebo redukcie od danej značky. Až Nokia začala používať v našich končinách ten klasický 3,5mm jack ktorý sa na inej elektronike používal bežne a takto človek má doma hocijáké sluchátka aj inej značky alebo čo pôvodne k inému prehrávaču bolo, a môže použiť lebo je to univerzálne. Ale konzum a biznis je vždy neekologický. Budme radi že EU na to tlačí a takto reguluje aj na úkor biznisu (preto sa apple tak ohradzuje) a takto zjednodušuje život aj používateľom aj ekológiu zlepší. Nokia odkedy ich poznám mala len dva typy konektorov a to najprv ten hrubší kolík a neskôr ten tenší ale mala stovky modelov mobilov ale stačilo mať tieto dva druhy nabíjačiek a pasovala do všetkých nokií. Ale napríklad Siemens bol tak že určitý konektor pasoval na 3-4 modely potom to zmenili na iný. Aj Samsung to mal tak. Ale boli také značky že čo model, to iná nabíjačka.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, Tomáš napísal:

Proste je to vášeň. Mňa nebaví mať jeden telefón s jednou simkartou aj 5 rokov.

... hmm, ale každé hobby niečo stojí. Aj keď kráľovsky zarábaš, asi ťažko "udržíš na uzde a uživíš" obe svoje vášne ... mobily, ale hlavne jedlo. :hmmm:

  • Haha 1
  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, Tomáš napísal:

Presne tak. Je to moje hobby.

No dobre, a kam si vlastne to svoje hobby dotiahol? Týždeň pred výplatou tie mobily strelíš nejakému cigánovi za 15€, aby si mal za čo žrať alebo za tie dlhé roky, čo sa tomuto svojmu hobby venuješ, si si vybudoval nejakú zbierku? Napr. takúto?:

Tento Slovák má doma rekordnú zbierku starších mobilov

Lebo mne to pripadá, že tvoje hobby je to len preto, lebo ti na to stačí pár eur čo si nestihol prežrať. Chcel som napísať "nevládal prežrať", ale v tvojom prípade je to oxymoron jak remeň.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Mám dve SIMky od toho istého operátora, dokonca aj rovnakú službu majú, je jedno, či vyberiem 2G alebo 4G, silu signálu majú často rozdielnu. Prečo? Nejaký odborník, ideálne Tomáš, keby mi to vysvetlil...

IMG_20210913_113324.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je fenomén. Už o tomto písali aj na fórach o mobiloch. Proste jedna SIM má inú intenzitu signálu ako druhá, napriek tomu že anténa v mobile je spoločná. Ten istý plošák má na starosť signál. Len sú proste dva sloty ako keď spravíš Y na kábli. Tak na toto som aj ja zvedavý. Osobne som však nikdy nemal 2x toho istého posytovateľa.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

A práve tento operátor mal výpadok na svoje narodeiny. Aplikácia (ale aj webverzia) služby Moje O2 mala výpadky. Možno to súviselo aj s tými fujavicami čo poškodili aj elektrické rozvody v mnohých oblastiach a možno to zasiahlo aj ich infraštruktúru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A možno tvoj šmejďácky 15 rokov starý mobil z bazáru nevie zachytiť mobilný signál, keď sa vietor zdvihne. Ja nemám žiadny výpadok, dokonca ani O2 nemám, nepotrebujem osem mobilov a od každého operátora po tri simky, načo? :laugh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ajtak ďakujem za ten článok. Oslovil ma lebo ja som väčšinu tých vecí čo tam opisujú prežíval keďže je to jedna z mojich hlavných zálub. Veľa udalostí si pamätám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však hej, článok je dobrý, však pamätám doteraz ako sme volali cez deň, aby sme sa zmestili do minúty, lebo sa platilo aj 19Sk bez DPH. Teraz ani neviem koľko platím pri tej sekundovej tarifikácii. A dokonca bolo bežné, že sa nedalo odoslať SMS len tak do siete iného operátora.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aaaach ten Swan má take slabé pokrytie signálom že som chcel odpísať kamoške a ani vo Veľkom Grobe ani v Kaplnej. Až v Senci mi naskočila 4G sieť. Ale na tých dedinách vkuse národný roaming a vtedy mi nejde internet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov