Skočiť na obsah

Mobily všeobecne


Tomáš

Odporúčané príspevky

Ja som kedysi začal na Globteli, potom to bol Orange, ten som potom zrušil, už ani neviem kedy ale bolo to niekedy okolo roku 2005, odvtedy mám Telecom a fakt som nikdy nemal potrebu riešiť iných operátorov len aby som mal silnejší signál v nejakej dedine alebo o cent lacnejší hovor. Ja len žasnem nad týmto expertom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono to s tými sieťami má aj logiku. Úplne prvý mobilný operátor bol terajší telekom, tak logicky aj najdlhšie budovala sieť. Druhý bol terajší Orange a najlepšie pokrytie majú práve títo dvaja. Takže zákazníci telekomu ani orange to velmi nepociťujú. O2 má už trochu slabšiu sieť ale ešte ujde. Čo sa týka Swanu tak ich mobilná divízia 4ka je najslabšia keďže majú aj najmladšiu sieť. 

Momentálne sa cenovo nedá vyskladať lepšia kombinácia ako:

Swan (4ka) na internet

O2 voľnosť na dlhé volania do všetkých sietí + EU

Juro, Tesco Mobile, na kratšie volania a SMS

  • No neviem, neviem 1
  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A prečo jelito volá cez SIM keď cez net sa dá volať nekonečne dlho podstatne lacnejšie?

Keby jelito nekupovalo sračky na bazároch, ale kúpilo si normálny smartphone a tam si nainštalovalo Messenger alebo Viber alebo Whatsup, tak sa len pripojí na domácu wi-fi a môže volať koľko chce v rámci paušálu za net. Jelito ani nevie že to možné je, lebo iba blbec má v dnešnej dobe 4 simky len kvôli tomu, aby mal cez inú sieť o cent lacnejší hovor. A hlavne keď jelito bude mesiac bez peňazí, tak také sprostosti ako volania do celej by ho mali trápiť čo najmenej.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco nevolas ty strategicky zamestnanec s akoze kamosmi z uk a inokadial cez net? Doma mas predsa internet, nie? Ja som dnes prave premyslal, ze naco su mi nekonecne hovory, vsak s kamosmi vyuzivam whats app, s nasimi ako sa narodila dcera messanger a volame. Na moje volania by mi stacilo tak 50 min a 4gb dat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked sa chova ako bohac. Lenze aj ten bohaty clovek sa snazi minimalizovat naklady, inak by nebol bohaty. To len tomas si mysli, ze ked si bohaty, mozes rozhadzavat a peniaze rastu na strome. 

No ale ved on POTREBUJE! Co my vieme. My sme nic. On robi obchody, potrebuje byt zastihnutelny vsade. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Manžel si platil mesačne poistku 4€ pre prípade rozbitia displeja/skla na mobile. 

Dobre urobil, keďže má na toto neuveriteľné šťastie. Holt keď je raz niekto "šikovný".

Tri mesiace pred skončením paušálu samozrejme drb o kachličky keď niesol nákup z výťahu.

Cez puklinu nebolo možné ovládať dotykovo, nereagoval. 

Poisťovňa to zamietla, že ide o totálku :kladivo:

Ako môže ísť o totálku keď mobil ide zapnúť, aj by reagoval ale zrovna prasknutý tam kde treba ovládať. Veď tým pádom každé prasknutie na takom mieste bude vlastne neuznaná totalka. 

Svine jedny nenažrané :vynadaj:

A navyše muž asi prišiel o všetky dáta v mobile. Kedze sa následne prihlásil cez gmail aj na inom zariadení, novy mobil mu prekvapivo ponúkol iba to posledné zariadenie, ktoré slúži pre syna, takže o data teda asi prišiel. A nedá sa ani pripojiť k pc keďže nemá možnosť odkliknut potvrdenie na mobile :neviem:

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veľkopodnikateľ, čo potrebuješ volania zadarmo do celej , začína ti doba temna, Telekom obmedzuje a zdražuje služby

Citát

Ak využívate služby od operátora Telekom, tak vám už možno prišla alebo ešte len príde SMS s týmto oznamom:

“Mily zakaznik, od 8.3.2022 upravujeme podmienky vyuzivania nasich mobilnych sluzieb. Vo Vasom pausale T Biznis Nekonecno SD ukoncujeme prenasanie nespotrebovanych dat do nasledujuceho zuctovacieho obdobia. Po vycerpani dat si nadalej mozete uzivat nekonecne datove pripojenie. Tiez ukoncujeme poskytovanie doplnkovej sluzby EU Nonstop, ktora Vam bude automaticky deaktivovana a roamingove sluzby spoplatnovane podla platneho cennika.”

https://www.mojandroid.sk/telekom-zmena-pausaly-zrusenie-prenosu-roaming-eu/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Už som zdrhol k inému operátorovi. Nakombinoval som si trio kombináciu. To je že 3 mobily.

V prvom je operátor juro (tí zbojníci z telekomu) 2 centy minuta/sms - na bežné veci.

V druhom je O2 Voľnosť kde stojí hodina hovoru do všetkých sietí 10 centov. Roky tak bolo, síce teraz zvýšili niečo ale benefit nechali. Takže stále sa to oplatí - to mám na dlhé hovory.

Tretí je smartfón s operátorom swan 4ka kde stojí 1GB 2€ (z predplatených kariet je to najlacnejšie čo existuje) - to mám na internet. 

Z každého operátora som vyťažil maximum na poli predplatených služieb. Ale časom to zlúčim na 2 mobily že Juro a O2 môžu ísť do nejakej tlačidlovej dualsim Nokie, a 4ka ostane v smartfóne nejakom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, Tomáš napísal:

Z každého operátora som vyťažil maximum na poli predplatených služieb. Ale časom to zlúčim na 2 mobily že Juro a O2 môžu ísť do nejakej tlačidlovej dualsim Nokie, a 4ka ostane v smartfóne nejakom.

Nepochybujem, že sledovať výhodnosť ponúk operátorov prináša zisk. Ale otázka je, či vynaložené úsilie je ekvivalentné zisku. Podobne je to napríklad na burze, alebo v ponuke produktov, ktoré poskytujú výhody. Ak disponujem veľkým kapitálom, tak vynaložené úsilie, v hľadaní optimálnej investície, má zmysel. Ale ak investujem s kapitálom na úrovni desiatok tisíc EUR, môžem dosiahnuť zisk v horizonte stoviek eur za rok. To je na úrovni minimálnej priemernej mesačnej mzdy. Vyššie zisky by boli úmerné len s vynaložením vyššieho rizika. Samozrejme, na dosiahnutie minimálnej mzdy musím pracovať. Lenže investovanie v zmysle, zmeny účtu v banke, zmeny operátora... je tiež práca. Ak už mám vynaložiť nejaké úsilie - prácu, potom očakávam, že zisk bude väčší, ako minimálna mzda.   

Takmer denne, na prechádzke, stretávam indivíduum, ktoré kradne drevo z  lesa. Aby ho nikto neprichytil, "tvrdo" pracuje od skorých ranných hodín. Píli drevo na kusy, ktoré manuálne sťahuje domov. Drevo predáva "pod rukou" a denný zárobok mu vystačí na pár pív a cigarety. Základný príjem má z invalidného dôchodku, ktorý mu bol priznaný aj napriek tomu, že je schopný zastať úlohu drevorubača. Ja by som takúto fyzickú prácu už nezvládol. Ale aj dnes by som dokázal  zarobiť viac ako on, aj nekvalifikovanou prácou. On ale pracovať nebude, lebo nie je "sprostý", ako som bol ja, ktorý som pracoval viac viac, ako 40 rokov. 

Alebo iný príklad, ženina matka (92 ročná), sleduje ponuky hypermarketov. Kvôli zľave 50 centov ju vozím autom z jedného obchodného reťazca do druhého, kde si kúpi jednu položku. Ona chúďatko nechápe, koľko vydám na benzín, ale žiari radosťou, že dobre nakúpila... No nespravil by som jej radosť, na sklonku jej života?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však preto nechápem ani ja ludí čo chodia akože výhodne nakúpiť do zahraničia. Ja mám najbližššiu štátnu hranicu 40-50km + čo by som zachádzal do vnútrozemia po prvú väčšiu obec s obchodom. Prerobil by som.

Táto kombinácia sa mi oplatí a viem to realizovať vlastne 2 mobilmi. Samozrejme ide len o predplatené karty. Kto nemá problém so solventnosťou tak si dá nekonečný paušál a stačí mu jeden kus mobilu. Ale to je už iná téma. Tu som len vysvetlil prečo mám 3 mobily.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hľadanie "lacnejších" produktov je dnes založený na atavistickom pude zákazníkov, ako lovcov zberačov. Je to primitívny pud, ktorý v minulosti fungoval a marketing sa na tento atavistický pud stále spolieha. Lenže marketing je dnes vysoko sofistikovanou disciplínou, pri ktorej spotrebiteľ nie je v úlohe predádora, ale koristi.      

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dig minule som čo videl, velmi som sa smial. V jednote zvykli byť akciové ceny oranžovou cenovkou, a klasické cenovky len biele… No a nejaká malinovka čo je drahá bežne, bola v akcii, ale v Bille tá istá malinovka za bežnú bola lacnejšia ako v jednote s akciovou cenou. A preto dôchodci tak obchádzajú každé potraviny. Všade kúpia čo je lacné. A ja to tiež tak nakombinujem s mobilmi. Podľa toho čo idem robiť, zoberiem príslušný telefón.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, žiadny človek, ktorý by obmedzil svoju osobnú spotrebu, by sa nastal milionárom. Ak by začínal "z ničoho",  tak čím by bol chudobnejší, tým menší kapitál by tým získal...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 minutes ago, Tomáš said:

No a nejaká malinovka čo je drahá bežne, bola v akcii, ale v Bille tá istá malinovka za bežnú bola lacnejšia ako v jednote s akciovou cenou.

Hovorime tomu trh, dopyt, ponuka a cenotvorba jednotlivych retazcov. Nic prevratne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
pred 9 minútami, Tomáš napísal:

 

spacer.png

Ináč toto je ten voduvzdorný a nárazuvzdorný Samsung za 15€ z bazáru.

Len mu nejde zadný reprák. Slúchadlo funguje, len ten zadný reprák čo má vyzváňať, hrať hudby, alebo hlasitý hovor, nefunguje ale vibračné ide.

Predal som predal kamošovi za 8€ takýto:  

spacer.png

Nebol som sním spokojný a chcel by som si našetriť na Mobiola Polys okolo 50€ sa dá zehnať aj novší a možno aj lacnejšie. Mne sa velké nepáčia.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A chcel by som ešte takú čiernu Nokiu ale neviem ako sa presne volá. Videl som ju raz v bazáre a velmi sa mi páčila. To neni už tá stará ale už tá čo sa micro usb nabíja. Zdeno ju volakedy dávno mal, ale už si to nebude pamätať. Jemu sa pokazila a ja som mu potom predal Ruggear RG129 a doteraz ju má. To je tiež taký odolný na dve simkarty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mal firemný mobil, asi medzi prvými na Slovensku. Veľkosťou a váhou to bola "želička", aj čo sa týka toho, ako hrial. V zamestnaní som mával 24 h služby, aby som bol stále k dispozícii. Neskôr sme dostali bežné mobily a paušál zadarmo. 99% to boli služobné hovory, ktoré niekedy trvali viac, ako hodinu. Inak som ho fakticky nepotreboval.

Dnes, na dôchodku, mám mobil s paušálom, ale priemer je tak 10 hovorov za mesiac a žiadne SMS. Mohol by som paušál zrušiť, ale deti by nezistili, že som už mŕtvy. Síce by som chvíľu zapáchal, ale poznal by to najskôr môj pes. Takže mobil mám, aj keď väčšinou nie pri sebe. Ale viem, že mi niekto volal. Aj keď som používal mobil, ako jeden z prvých, nestal sa mojím "spoločníkom".  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mimochodom, tie prvé mobily boli analógové. Výkon rf vysielača, vzhľadom na hustotu siete, bol až 25 W a preto sa aj tak zohrieval. Pracoval ešte na princípe superheterodynu, kde frekvencia kanálu bola výsledkom zmiešavania vstupného signálu a oscilátora. Stačilo priblížiť bežný VKV prijímač k oscilátoru "mobilu" a ladením VKV príjmača sa dalo odpočúvať cudzie hovory. Bolo to za čias Mečiara. Aj ja som si  "nechcene" vypočul  komunikácie "jeho ľudí", ako sa dohadovali na kšeftoch. Konkrétne to vtedy bolo o podvodoch v štátnom nákupe obilia.

Dnes pracujú mobily technológiou Frequency-hopping spread spectrum, takže odpočúvanie je fakticky nemožné, aj keby sa nepoužívalo kryptovanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Tono napísal:

Veľkosťou a váhou to bola "žehlička"

Všimol si si ten trend? Aj ja som úplne prvé mobily mal také velké ako vysielačka ešte anténa z toho trčala. To sa ani do vrecka nezmestilo ale na opaslu sa nosili na boku. 

Ďakujem za až príliš odbornú prednášku. To som nevedel ani ja. My sme raz také mali že dostali sme na vianoce ako deti také hračkárske vysielačky ale v tedy aj tie vyzerali ako pravé a mali aj tú morzeovku možno si pamätáš. A boli aj dosť výkonne na to že to boli len hračkárske. A kamoš ju raz zobral k babke na chalupu čo bolo blízko štátnych hraníc. A on to tam všelijako ladil hral sa a naladil vojakov lebo mu niekto povedal že: Vypnite tú krátkovlnnú vysielačku! 

Ja viem o sieťach toľko, že prvá bola NMT sieť, a prvý operátor EuroTel (T-Mobile, Telekom) a mali taký program že doktor mobil. Neskôr Easy a druhý prišiel Globtel (Orange). Dlho boli títo dvaja. Pamätám si ešte reklamu na Prima kartu: že tie prima vianoce vianoce prichadzaju… Kartu stieraš je to prima muzika ti stále znie, prima kartu s mobilom si kúpiš výhodne. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 27 minútami, Tono napísal:

 

V tomto kontexte som si spomenul na vtip:

V rodine maju sestrocneho chlapceka, ktory doposial nepovedal ani jedno slovo. Na oslave jeho siestych narodenin je z toho dovodu smutna nalada. Tak daju chlapcekovi aspon ochutnat pohar domaceho vina. Ten sa napije a povie svoje prve slovo v živote :

- Kysluo !

Vsetci sa zacnu spontanne radovat, ze chlapec nie je nemy a pytaju sa ho :

- Prečo si doteraz nič nepovedal ?

A chlapec sa zamysli a odpovie:

- Nebulo o čem.

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak som dopadol že mám Samsung ktorému nefunguje zadný reprák teda nevyzváňa. A ešte k tomu je blokovaný na Telekom. Takže si tam viem dať iba Telekom simkartu iné nie. 

Potom Ruggear RG129 na dve simkarty, tiež taký spevnený ako ten Samsung ale na ňom zase nefunguje tlačidlo na zablokovanie klávesnice. Na oboch sú to drobné chyby ale také veľmi potrebné na používanie. 

Takže mám 2 tlačidlové mobily kde buď nebudem počuť že mi volajú, alebo nebudem vedieť zablokovať klávesnicu. 

Ďalej mám jeden iPhoneSE kde je popraskaný display, výmena by bola drahšia ako celý smartfón, ale inák ostatné všetko funguje. Potom ešte Samsung Galaxy A a ten je dobrý len mu chýbajú šuflíčky na karty takže nedá sa tam dať ani simkarta ani pamäťová karta. Len tak že na WiFi napojiť a len tak sa hrať, internetovať, hudbu počúvať, atď. 

Mám 4 mobily z toho 2 smart a 2 klasické a ani jeden poriadny. A keďže veľa papám a aj na zuby ako tak sporím, tak nemám ani 10€ na kúpu mobilu od nejakého Deža na stanici…

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov