Skočiť na obsah

Dokumenty - zaujímavosti


electric blue

Odporúčané príspevky

opät a znova, ako to suvisi s Tonovou reakciou?? ty si ako ten ziak ktoreho vyvolaju aby spravil referat o kukucinovi - a ten zacne : kukucinov profesor a priatel bol grossmann a ten sa narodil 1818 ......................

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono napisal o zdanlivych liecivych ucinkoch radiacie v kozmetike a zubnych pastach. Tak zareagoval ze liecive ucinky boli skutocne (radiacia dezinfikuje, odstranuje kozne exzemy), akurat to malo silne neziaduce vedlajsie ucinky (o ktorych sa vtedy este nevedelo).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milujem túto sériu azerbajdžanských videí... manželský pár farmárov s ohromným gazdovstvom, s hospodárskymi zvieratami, skvelými obrazmi zo života na úžasne krásnom vidieku, v pozadí vôbec nie ľahká práca, a pritom varenie pečenie vonku v zime v lete.... neskutočne si to užívam :)
 

 

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

17 hours ago, game said:

milujem túto sériu azerbajdžanských videí... manželský pár farmárov s ohromným gazdovstvom, s hospodárskymi zvieratami, skvelými obrazmi zo života na úžasne krásnom vidieku, v pozadí vôbec nie ľahká práca, a pritom varenie pečenie vonku v zime v lete.... neskutočne si to užívam :)
 

 

Game normalne som citil tie vone cez telefon. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, chlapeczjuhu napísal:

normalne som citil tie vone cez telefon.

jj, @chlapeczjuhu  tá séria... veľmi veľa ukáže nielen z krajiny... idú variť na kopce, s úžasným výhľadom na Kaukaz... a moja obľúbená zelenina v obrovských množstvách a všetko vyzerá tak neskutočne jednoducho... :) pohoda, do hrnca príde pozrieť býček, sliepky prídu ďobnúť do cesta, senník prerobia na hobitiu chalúpku... varia keď sneží, prší, v pohode.... krajina je nádherná, hospodárstvo rozhodne zaujímavé. a vidím za tým nesmierne veľa práce... je to obrovské gazdovstvo (samozrejme keď ich filmujú a majú tak obrovskú pozeranosť, má to svoje výhody, ale pôvodne sú to jednoduchí farmári) a vône z ohňa sú skutočne úžasné :)

a tie ich čaje - nad tým vždy žasnem... natrhá čokoľvek aj zo záhrady aj z lesa aj na lúke, čokoľvek, čo by nám ani nenapadlo, a majú z toho čaje.... fialové, zelené, ružové, žlté, hnedé, zlaté... :)

pred 18 hodinami, Tono napísal:

Keď sa na to video pozerám, cítim sa ako tá sliepka z klietkového chovu.

milý @Tono, toto som trochu zjavne nepochopila :) prečo? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, game napísal:

 

milý @Tono, toto som trochu zjavne nepochopila :) prečo? :)

V bežnom živote sme už tak izolovaní od prírody, ako tie sliepky v klietkovom chove. Život na tom videu nie je až tak vzdialený pre minulú generáciu. Ja si ešte ako chlapec pamätám, že celé leto sme stolovali vonku, pod veľkým orechom. Domov okolo bolo nariedko, väčšinou všade vinice a lúky. Cesty bez asfaltu a boli aj sliepky, ovce, kozy...  

Dnes je všetko vyasfaltované, vybetónované. Domy nahustené na cca 6 árových pozemkoch, v ktorých pocit súkromia majú zabezpečiť vysoké betónové ploty. A aby to nestačilo, postavili sa aj 3-4 poschodové radovky. A najnovšie som už zaregistroval aj výškové budovy. A to všetko vyrástlo na lúkách a vinohradoch, kde som sa ja, ešte ako chlapec, hrával. 

Nepíšem to z nejakej nostalgie za minulosťou. Je to realita, ktorá sa dá iba akceptovať. Pre novú generáciu bude už toto prostredie samozrejmou realitou. Podobnou, ako pre tie sliepky život v klietkach.

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste... ja som tiež z generácie, čo si takéto veci pamätám, hoci my sme mali malinký dvor a v lete žili prevažne na dvore, ale babka a teta mali veľké aj s košatými stromami a stolovaní a prirodzených posedeniach vonku... od jari do jesene.
tieto videá sú preto oslobodzujúce, a pri  tom varení a vôňach je tam všetko, čo ten nádherný vidiek môže farmárom... a nám... dať.

vrátane kefičkovaného oslnivého dobytka po kačice a hovienka a kravince úplne všetko :)

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Väčšina vystúpení hostí v relácii 7 pádů Honzy Dědka býva úsmevných, zábavných, ale vystúpenie Jana Mühlfeita patrilo skôr k tým, ktoré nútilo okrem zábavy aj k zamysleniu

https://www.youtube.com/watch?v=rImQGtSP0fY

Jan Mühlfeit u Adely Vinczeovej v relácii Trochu inak s Adélou

https://www.youtube.com/watch?v=w78Q5H8lPUc

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov