Skočiť na obsah

Finančná kríza 2020


Sniper

Odporúčané príspevky

robopol

Asi áno.

A navyše, predali akcie a akurát zistili že teraz majú v rukách "hotové peniaze", od štátu ktorému šéfuje Donald Trump. A jeho centrálna banka sa proinflačne "kvantitatívne uvoľňuje". (na spôsob "hnačky")

Takže čo s tým?

Rýchlo sa toho zase zbaviť a nakúpiť zase nejaké iné akcie.

Asi sa to zopakuje ešte niekoľkokrát.

 

Len neviem, či pri tom aj niekto niečo zarobí.

Môže sa stať aj to, že sa cena peňazí aj akcií postupne vyparí, ako para nad prázdnym hrncom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

centralna banka zmiernuje situáciu, proste sa snazí aj ona situáciu na trhoch zvrátit, to je predsa jej účel. Napr. krypto trh nikto neriadi a tam vidiet, že nálady posldných par dni nie su az tak pesimistické, teda nie len aktivita centralnej banky, ale aj "lepšiaca sa situácia" ukludnila aj trhy. Tym myslím príklad číny, kde je to nateraz oka, či testovanie a opatrenia na zníženie prenosu. Ja za seba to vidím tak, že korona nejak končí. No zrejme príde druhí vlna, dovtedy budeme mat liek.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

https://www.autoforum.cz/predstaveni/evropsky-automobilovy-prumysl-zasahly-nejvetsi-propady-od-druhe-svetove-valky/

Evropu zasáhl největší propad prodejů aut od druhé světové války, až o 85 procent

Aj keby sme u nás skrátili nákazu "blackoutom"..
Nahnať potom ľudí čo najrýchlejšie nazad do montovní, nič nezachráni, lebo tie autá nikto nebude kupovať..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale čože by nie, však smeráci nám tu počas dobrých ekonomických rokov vytvorili najsociálnejší štát v galaxii, ľudia majú prachov kopu. Mali sme najlepších ministrov v histórii, prežívali sme najlepšie ekonomické roky v histórii, mali sme najnižšiu nezamestnanosť v histórii a čo ja viem, čo ešte.. Osobne by som bol v šoku, keby niekto nebol zabezpečený minimálne tak, že pol roka - rok, nemusí ani pohnúť prstom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz došlo na moje slová z minulosti o tom, že centrálne banky majú páky na to, aby dodali likviditu na prežitie aj v neštandartnej situácii aj tak, že pripíšu ľudom peniaze na prežitie. To však sa už nemôže udiať v SR, pretože naša centralna banka stratila menu aj svoju právomoc. Teda zostáva len zadlžovanie sa, v USA čoskoro dôjdu na rozne triky, kedže ich mena je rezervna...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

https://e.dennikn.sk/1858365/mnohi-podnikatelia-a-firmy-prepadnu-cez-sito-statnej-pomoci-ma-velke-diery/?ref=tit

 

Podla mna na tomto tato vlada pohori. Mne dnes prislo z Doveri.

 

Dobrý deň,

touto cestou Vás chceme informovať, že dňa 17.04.2020 bola vo Vašom mene podaná žiadosť o overenie splnenia odvodovej povinnosti. Žiadosť podal/podalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny v súlade s § 25 ods. 4 Zákona č. 580/2004 z. z. v znení neskorších predpisov. Zaevidovali sme ju pod číslom...........

Podrobné informácie o spracovaní žiadosti nájdete v Elektronickej pobočke na tomto odkaze.

Vaša Dôvera

Teda zrejme lustruju firmy, ci nemaju nejake podlznosti.

Neviem ci to dobre vymysleli. Kvoli  90,ci 150 euram. V Cechach davaju za april 25 000 a za maj kazdej SZCO 15 000 korun.  Zrejme beztoho aby skumali pokles Trzieb.

 

Co su trzby? Chlapom v lese co v aprili v lese nerobili, pridu peniaze za februar,kedy robili. Dvojmesacna splatnost faktur. Oni budu mat nulove prijmy v juni. Klient zmenil miesto podnikania,schudobneho rgionu od nas odisiel do bohatsieho, kde ma vacsie trzby. Aj vacsie naklady. Vlada mu zatvorila prevadzkaren(len ciastocne ma prijmy). Ten sa tiez isto potesi. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov