Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Zaujimave. V karantene su mesta. Za sest dni chcu postavit nemocnicu. Ludia tam odpadavaju ako muchy.

 

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cina-koronavirus-wu-chan-video-odriznuta-mesta-nemocnice-supermarkety-nemocni.A200124_121933_zahranicni_kha

 

Do služby Čína povolala stovky dělníků i strojů. Nová nemocnice musí stát co nejdřív. Má umět přijmout najednou až tisíc lidí, píše server South China Morning Post.   

A podle videa, které se objevilo na síti Weibo a brzy zase zmizelo, nemají kapacitu ani na odklízení mrtvých.

 

 

Delnici dostali trojnasobny plat. Ze prijmu tisic lidi na jednou, zvladali to tak rychle v koncentrakoch?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve som pozerala priamy prenos z novoročných tv osláv z číny /natočených dopredu/ preložené živými vstupmi,
kde spomínali na epidémiu a ukazovali kopu vecí z nemocníc a príprav na presun lekárov kdekade, prípravu základných zdravotných balíčkov, plné nemocnice miestami, je to vážne. celé zdravotníctvo je v pohotovosti a počet nakazených ľudí sa zvyšuje. robia čo môžu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dovolím si byť radšej "optimista cynik".

Zdá sa že to "kosí" ľudí staršieho veku, alebo majúcich už dporedu podlomené zdravie nejakou inou chorobou, alebo dlhodobo vyčerpaných.

Ani Čínska vláda si nemôže dovoliť tvrdiť ľuďom nehoráznosti ako "že vašu 60 ročnú chorú babku dorazí chrípka je normálne.."

Ale v dejinách chrípky, to asi normálne je..

 

Pri hustote populácie, skladbe populácie následkom politiky "jedného dieťaťa", sociálnym problémom atď..

Toto skôr vypadá na "normálnu" chrípku a paniku ktorá postihla hlavne úradníkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dovolím si byť radšej "optimista cynik".

 

Počet nakazených sú stovky a mŕtvych desiatky. Španielskou chrípkou sa nakazilo 500 miliónov za zomrelo 50 miliónov, prevažne mladých ľudí s dobrým imunitným systémom. Lenže vtedy nebol internet. Dnes dokáže vyvolať paniku aj ten, kto dostane hnačku a zverejní túto informáciu na web.    

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tomto prípade nie je strašiakom úmrtnosť..

Ale to, že keď sa na blbú chrípku nachcípa čo i len 30 % populácie, mnohé civilizačné vymoženosti jednoducho prestanú fungovať..

 

Trebárs také "letisko", tretina dispečerov leteckej prepravy dostane chrípku zostane doma, lebo s horúčkou sa letecká doprava riadiť nedá..

Zostávajúci personál dokáže ťahať nadčasy dva tri dni? Potom treba redukovať dopravu, alebo riskovať fakt nechutné prúsery.

 

Teda distopici nás zásobovali, fak predstavami nechutných pandémií pri ktorých "každý zhebne"..

Že by sa mohla civilizácia "utopiť v sprostom sopli" (na týždeň, dva..) To nikoho nenapadlo..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujimava uvaha, ale daleko skor skolabuje zdravotnictvo, skoro dva míiony chorych na slovensku, desattisice mrtvych to nie je “soplik”

ale dobra sprava je ze to nastastie takto nefunguje, ohrozene skupiny mozu dostat antivirotika, samotny narast je pomalsi a nie je kumulovany na jedno obdobie a pod. ale alarmista v tebe sa nezaprel:). a len tak medzi nami, islandska sopka uzemnila europske lietadla a civilizacia neskoncila

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujimave je, ze podla tej stranky co som tu dal tak umrelo 52 a je cez 1000 nakazenych v tej oblasti,kde to vzniklo. V inych oblastiach maju desiatky nakazenych a tam nik neumrel. Mozno zatial.  Francuzski lekari povedali,ze to je brnkacka a europe nic nehrozi.

 

https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/sirenie-noveho-koronavirusu-sa-zrychluje-cina-je-podla-prezidenta-vo-velmi-vaznej-situacii/

V stredočínskom meste Wu-chan budujú nemocnicu zameranú na liečbu pacientov, ktorí sa vírusom nakazili. Správa mesta v piatok oznámila, že daná nemocnica bude v štýle zariadenia, ktoré postavili v Pekingu počas epidémie syndrómu akútneho respiračného zlyhania (SARS) z rokov 2002 – 2003, a bude mať kapacitu tisíc lôžok. Vznikne na pozemku veľkom 25-tisíc štvorcových metrov a dokončiť by ju mali 3. februára. Mesto pritom plánuje postaviť aj druhú s ďalšími tisíc lôžkami, ktorá by mala pomôcť s rastúcim počtom pacientov.

 

 

Aspon pre Cinanov to brnkacka nieje. Snazia sa. Ale strasne malo sprav je z ciny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

"Letisko" bol iba príklad, v takomto prípade by išlo o všetky priemyselné podniky.

Čo taká pekáreň alebo mliekáreň?

"Udružujeme výrobu na 100% kapacity, naši zamestnanci každý rohlík a jogurt poctivo okašliavajú.."

Skvelá reklama..

Aj to že si môžeme každý deň kúpiť čerstvé potraviny, je civilizačná vymoženosť. A to že sme na to zvyknutý, nemusí znamenať že je to automatická samozrejmosť.

 

slimak

Je to zvláštne, ale ten počet úmrtí by som im aj veril.

Čo ma napĺňa pochybnosťami je celkový počet nakazených, sú aj odhady tvrdiace že to môže byť už aj 10 násobne viac ako oficiálnych 2700.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, preto som uviedol co to znamena v absolutnych cislach.  Ked mas naozaj tretinu ludi chorych tak ide  obrovsku epidemiu a to je krizovy rezim kazdej spolocnosti.   A to potom chapes ze nejde o beznu vec. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera hovorili 54 mŕtvych a vyše tisíc nakazených, ovšem informácie sa rôznia, a niektoé hodne,

antivirotiká pre tento vírus ešte nie sú,
ale intenzívne na nich pracujú labotatóriá, a ni nepoviem kde všade, lebo tyso chytí zrádnika :)

chrípka nie je len soplík.... aj na najnevinnejšiu chrípku prakticky každý rok niekto umrie,
a 2 - 3 dni ťahať a zastupvať kolegov a fľakovať prácu ide dokonca aj v leteckej doprave... je to zložitejšie, ale treba sa spýtať amerických filmárov, tí o tom niečo vedia :D

no dobre, srandičky odložíme, správy sú trochu kontroverzné o tom, ako to vyzerá v Číne, ovšem čo vieme, sú bežné opatrenia, ktoré zdôrazňujú:
netrepať sa do davu ľudí, keď netreba, nosiť rúšky,
umývať si ruky po každom styku s kýmkoľvek, teda často, keď nastane nutkavý kašeľ, to je prvý príznak, vyhľadať nemocnicu.

španielska chrípka zdecimovala to pomerne malé ľudstvo v spolupráci s prvou svetovou, civilizáciu to nezastavilo, ani množenie ľudstva....
iste, nie je to sranda, a nerada by som umrela zrovna na coronavírus, keď mám x iných vecí, na ktoré by som umrieť mala.

a skutočne pracujú na vakcínach,  kdekade. dúfajme, že to zvládnu.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  antivirotika su v zasade univerzalne ale nie 100 percentne ucinne.  V pripade potreby ich slovensko tusim ma, zrejme by ich dostali zdravotnici a dalsie ohrozene skupiny.

( lekar by ma asi opravil, ale v zasade by slo zrejme o niektory inhibitor neuramidazy,  ak sa to siri vzduchom, tak  to brani jeho sireniu v tele. ) 

 

 

 

A zachytil som ze rusi slubuju vakcinu,  comu ale prilis neverim.    Jedine ak by som veril ze ju mali pripravenu vopred :).    Predstava ze za mesiac po tom ako sa objavi virus je hotova vakcina sa mi zda  aj na hollywood uletena.  Nechce sa mi to hladat ale zrejme maju test,  aj to je uspech. 

 

Zatial by som ale nepanikaril,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.vox.com/platform/amp/2020/1/27/21082354/coronavirus-outbreak-wuhan-china-early-on-lancet

Tá epidémia sa tam podľa tohto šírila už od októbra, pred tromi mesiacmi.

Takže tá snaha zablokovať najviac postihnuté územie, nebude účinná. Pretože pôvodné ohnisko je už proste nelokalizovateľné a teraz sa to rozlieza po celej Číne aj do sveta.

 

Opýtal som sa na kosmo.cz kto by mal mať v kompetencii úplne odstaviť leteckú dopravu medzi Čínou a EU?

Odpoveď podľa očakávania bola "nikto".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po jednom clovekovi zomreli 5ti aj v inych oblastiach , v oblastiach kde nahlasili cca 20 nakazenych. Uz su aj oblasti kde maju cez stovku. Mudrejsi budeme o tyzden, dva tyzdne. 

 

Asi to sa rozsiruje,ale to aj zabija. Nevieme ako rychlo. A hlavne nevieme  ako sa uzdravuju - lebo nevieme.  Teda pockat dva tyzdne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale narodne vlady mozu, ale zatial nie je dovod. alebo vidis zasadny rozdiel medzi sars a tymto ? tu by som naozaj doveroval europskemu zdravotnictvu. aj tak uz nejakych nakazenych mame v eu a podla mna naozaj staci sledovat a izolovat chorych

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Táto vec.. Vzhľadom k pozoruhodne nízkej úmrtnosti, na vírus ktorý preskočil medzidruhovú bariéru..

Podľa mňa by sa zišlo rýchlo preveriť, či nenesie nejaké známky "umelej editácie". A ak áno, tak v tom prípade im tam asi unikla nejaká "vojenská aplikácia".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

Nejaký rozdiel oproti SARS alebo MERS tu asi bude.

Toto dokáže zjavne plno ľudí "prechodiť" bez toho aby ich to totálne zložilo. A kede chodia, tade kašlú a šíria to ďalej.

 

Japonci asi majú prvý prípad následnej infekcie.

Vodič autobusu ktorého okašľali Čínsky turisti.

https://www.straitstimes.com/asia/east-asia/person-in-japan-who-has-not-visited-wuhan-infected-with-coronavirus

 

Počet oficiálnych smrteľných prípadov cez noc poskočil z 80 na 100.

..

Nemci sú tiež v "klube".

Němci potvrdili první koronavirus. Muže z Bavorska nakazila čínská kolegyně

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nemecko-potvrzeny-pripad-nakaza-mnichov.A200128_001849_zahranicni_hm1

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uvidíme zajtra, čo to vlastne vyhlásia.

https://hnonline.sk/svet/2080845-hrozi-stav-globalnej-zdravotnej-nudze-who-o-tom-bude-rokovat-vo-stvrtok

Hrozí stav globálnej zdravotnej núdze. WHO o tom bude rokovať vo štvrtok

 

​WHO definuje globálnu hrozbu ako výnimočnú udalosť, ktorá predstavuje riziko pre iné krajiny a vyžaduje si koordinovanú reakciu.

 

..

Toto by mala byť oficiálna Čínska stránka o priebehu epidémie.

https://news.qq.com/zt2020/page/feiyan.htm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0QD2Zym34fN5qWNyuD5c1x0hMGKQWrNiY-nXIQ-hfWgQpJ2DJIOWmzIlU#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

 

 

Tieto cisla boli vcera o desiatej pred polnocou. Stale to rastie len v tej jednej oblasti, hlavne umrtia,ale aj pocty nakazenych. Zajtra mozno bude den ked sa vyrovnaju pocty mrtvych a vyliecenych.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vypadá to skôr naopak..

Ukľudňovanie a potlačovanie paniky, skôr vyvoláva echt. hystériu?

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-cina-vyletni-lod-tisice-lidi-paluba-nakaza-rim-italie.A200130_130130_zahranicni_dtt

Tisíce lidí uvázly na výletní lodi v Itálii, na palubě může být koronavirus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov