Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Predbezne spravy o Omikrone su dobre. Napriklad UK ma asi uz po kulminacii, a tak sa do skontatovat, zesa sice nakazilo vyrazne viac ludi nez v poslednej vlne, ale hospitalizovanych ich bolo vyrazne menej a narast tazkych pripadov na ventilacii a umrti zatial prakticky nebol zaznamenany:

FINXeoeXMAYjI69?format=jpg&name=small

Pravdou ale je, ze UK je prakticky cele premorene a preockovane, takze je otazka ako sa bude omikron spravat v krajinach z nizsou zaockovanostou a premorenim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, smiley napísal:

A ty zas nemas ziaden dokaz, ze to tak nie je a predsa to tvrdis. Mimochodom, cvirikali si to aj vrabce na strechach, ze sa ocakava, ze Cesko to bude mat kvoli lepsiemu preockovaniu (hlavne starsich) menej problemov ako Slovensko. A tato predpoved sa vyplnila.

Vsak prave preto som vybral Cesko: kedysi sme boli jeden celok a stale sme si velmi blizki a podobni.  Ty pises o rozdielnom stravovani, hygiene a spolocenskom zivote, ako keby to bolo Japonsko. Rovnako co sa tyka stretnutia s nakazou sme boli v prvej a druhej vlne premoreni zhruba rovnako. Chapes, ze musis najst nieco odlisne?

ja to predsa netvrdim, iba doplnam, ze na to mozu posobit aj ine faktory nielen vseobjimajuce ockovanie kazdy kvartal....tvrdim ze je to mozaika a ockovanie moze byt jednou skladackou, ale aka je podstatna neviem a nevies to ani ty a nevie to momantalne nikto...vsetko su to iba dohady a fabulacie.....

a nie, nie sme si s bratmi cechmi blizky ani mentalne a ani spolocensky.....a nepisem o rozdielnom stravovani, hygiene a spolocenskom zivote, ale pisem o tomto.....

Dňa 5. 1. 2022 at 11:47, informator napísal:

zmena zivotneho stylu (stravovanie).....zvysena hygiena....obmedzenie spolocenskeho zivota......stretnutie sa uz z nakazou....a pod.....

pred 14 hodinami, tyso napísal:

zase klames,   samozrejme fakty a data existuju.  To su predsa tie uvodne testy na zaklade ktorych to schvalovali. A desiatky studii, ktore to sleduju dalej.     Musis dobehnut klamstva ? 

A okrem toho je jasne ze ty datam a ich vyhodnoteniu nechapes ako holy ony. Preto radsej mlc a nesir klamstva.  Sam tomu nemozes rozumiet a tebe podsuvaju len polopravdy a lzi aby si ich siril dalej.

uvodne testy boli na prd a schvalovalo sa to uz vtedy podmienene a vcase strachu a chaosu.....takze tie data a fakty s tej schvalovacej doby si strc za klobuk alebo ich daj tam kam patria....Sabakovi, Cekanovi, Jarcuskovi, Mistrikovi, Mikasovi atd....ci  SUKL-u, do analu...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Koronavírusu SARS-2 sa zrejme už nezbavíme. Postupne sa zmení na bežné respiračné ochorenie podobné chrípke, s ktorým sa ľudia naučia žiť, keďže s každou vlnou sa bude zvyšovať imunita. Očkovanie však zrejme bude potrebné každý rok 

https://vat.pravda.sk/clovek/clanok/612690-proti-covidu-bude-potrebna-kazdorocna-imunizacia-tvrdi-imunologicka/

V diskusií sa stretli pacienti, s ktorými informator ležal v nemocnici na izbe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 6. 1. 2022 at 14:14, informator napísal:

uvodne testy boli na prd a schvalovalo sa to uz vtedy podmienene a vcase strachu a chaosu.....takze tie data a fakty s tej schvalovacej doby si strc za klobuk alebo ich daj tam kam patria....Sabakovi, Cekanovi, Jarcuskovi, Mistrikovi, Mikasovi atd....ci  SUKL-u, do analu...

Vakciny proti covidu sa ale schvaluju aj teraz, len nedavno bola schvalena vakcina Nuvaxovid od firmy Novavax, ktora navyse funguje na starom overenom proteinovom pricipe. Podla tvojej arguemntacie by si proti sucasnym testom nemal mat vyhrady - KEDY SA TEDA POJDES DAT ZAOCKOVAT? :flowers:

https://dennikn.sk/2655842/ema-odporucila-prvu-proteinovu-vakcinu-ako-funguje-latka-od-firmy-novavax-a-kde-moze-najviac-pomoct/?ref=list

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, smiley napísal:

Vakciny proti covidu sa ale schvaluju aj teraz, len nedavno bola schvalena vakcina Nuvaxovid od firmy Novavax, ktora navyse funguje na starom overenom proteinovom pricipe. Podla tvojej arguemntacie by si proti sucasnym testom nemal mat vyhrady - KEDY SA TEDA POJDES DAT ZAOCKOVAT? :flowers:

ked som pisal o tom ze testovanie bolo v zaciatkoch na prd a vakciny sa schvalili podmienen tzo strachu a v  chaose, tak som mal na m,ysli bezpecnost a spolahlivost....co sa aj preukazalo v case.....nie su bezpecne a ani spolahlive.....a co sa tyka Novavaxu, som zatial skeptik, co sa tyka spolahlivosti.....takze zatial vobec o vakcinacii neuvazujem....

tyso

ty si mal zasa mokry sen?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, informator napísal:

a co sa tyka Novavaxu, som zatial skeptik

Dovod? Mas vakcinu vyrobenu "tradicnou recepturou", jej bezpecnost a ucinost mas potvrdenu vedeckou metodou, a nebolo to v obdobi "stachu a chaosu", ku ktoremu nechovas doveru. Tato vakcina je rovnaka ako tie ostatne, ktorymi si uz dobrovolne nechal opichat. Takze preco nie?

Mimochodom, rozumies tomu, ze pandemicke konzilium vakciny nevyvija ani netestuje, vsak ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak si si nevsimol, tak o bezpecnosti vakciny Novavax som nepisal, ale o jej spolahlivosti v ucinku.....v tom som skeptik zatial....

nase pandemicke konzilium rozprava o vakcinacii a vakcinach proti covidu tak, ze co povie dnes, tak o par tyzdnov to uz neplati...samozrejme z dovodu toho, ze sa nepotvrdi to co propagovali ohladom ucinnosti vseobjimacich vakcin.....takze asi tiez si vyhonia argumemnty, ktore vydavaju za fakty.....nevadi, ze sa to casom nepotvrdi, ved veda tak pracuje a obete v zaujme ochrany zdravia su povolene, vsak..... :(

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, informator napísal:

... o bezpecnosti vakciny Novavax som nepisal, ale o jej spolahlivosti v ucinku...

Spolahlivost v ucinku je sucastou testovania. Bola uz davno zmerana a dosahuje 90% :

Citát

How efficacious is the vaccine?

The efficacy of Novavax (NVX-CoV2373) has been assessed in three Phase 2 and Phase 3 trials. Of the two Phase 3 trials, both found that the efficacy of the vaccine against mild, moderate, and severe disease is 90%.

Aká účinná je vakcína? Účinnosť lieku Novavax (NVX-CoV2373) bola hodnotená v troch štúdiách fázy 2 a fázy 3. Z dvoch štúdií 3. fázy obe zistili, že účinnosť vakcíny proti miernemu, strednému a ťažkému ochoreniu je 90 %.

https://www.who.int/news-room/feature-stories/detail/the-novavax-vaccine-against-covid-19-what-you-need-to-know

pred 16 hodinami, informator napísal:

nase pandemicke konzilium rozprava o vakcinacii a vakcinach proti covidu tak, ze co povie dnes, tak o par tyzdnov to uz neplati

Unika ti uplne zakladna vec: vakciny su ucinne a bezpecne nezavisle od toho, co o nich tvrdi pandemicke konzilium. Takze pokial im nedoverujes, vyhladaj si priamo vysledky testovania. Precitaj si ich a potom sa uz chod konecne zaockovat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, Sniper napísal:

A keď účinok bude spoľahlivý, akú inú výhovorku si nájdeš?

vyhovorku  v tom vidis iba ty....trajsie vakciny maju ucinnost, ako Kotlebova vodka a "Bromexin"....

 

pred 2 hodinami, smiley napísal:

Spolahlivost v ucinku je sucastou testovania. Bola uz davno zmerana a dosahuje 90% :

Unika ti uplne zakladna vec: vakciny su ucinne a bezpecne nezavisle od toho, co o nich tvrdi pandemicke konzilium. Takze pokial im nedoverujes, vyhladaj si priamo vysledky testovania. Precitaj si ich a potom sa uz chod konecne zaockovat...

na ktoru mutaciu?.....

a naco mam googlit, ked viem, ze nase "odborne" konzilium hlasa iba vysledky od farmafiriem.....

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, informator napísal:

a naco mam googlit, ked viem, ze nase "odborne" konzilium hlasa iba vysledky od farmafiriem.....

Nechápem, čo máš proti zisku farmafiriem? Veď každé podnikania musí prinášať zisk, inak by viedlo ku krachu. Cieľom podnikania je priniesť na trh tovar, o ktorý je záujem. A pandémia Covid vytvorila na trhu záujem o vakcíny. Ich produkt je výsledkom ich know how, ktorý má cenu. A boj krajín proti Covidu na celom svete túto cenu akceptoval. Alebo si myslíš, že za podvod by bol niekto ochotní platiť? To by bolo celosvetové sprisahanie, na ktorom by sa podieľali všetky krajiny, včetne Ruska. Kto má na svete tú moc, aby ovládal aj krajiny, ktorých režimy nie sú kompatibilné? Povinnosť zaočkovať sa platí aj v Moskve a viacerých oblastiach a má sa týkať 60 percent zamestnancov v takmer v každej sfére.

Chápem, že povinné očkovanie deformuje voľný trh, preto že administratívnym nariadením štátu o povinnom očkovaní sa zvyšuje odbyt farmafiriem. No to je celkom bežné aj v iných oblastiach, kde štát zasahuje do trhového mechanizmu. Zdravotné poistenie je typickým príkladom. Povinné odvody do zdravotnej poisťovne sú tiež deformáciou trhového hospodárstva. Navyše, keď fungujú na princípe solidarity. Rovnako to platí aj pre sociálne odvody a dane. Štát ma k dispozícii prostriedky, ktoré obmedzujú slobodu jedinca v záujme fungovania štátu. K nim patrí aj povinné očkovanie, ktoré je súčasťou tohoto fungovania. Sloboda jedinca, na ktorú sa odvolávajú demonštranti je anarchia. Ak chce byť niekto slobodný, musí sa vzdať všetkých výhod, ktoré štát garantuje. Takúto nezávislú existenciu jedinca od štátu si neviem predstaviť, ani keby sa presťahoval do jaskyne v lese.      

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, informator napísal:

vyhovorku  v tom vidis iba ty....trajsie vakciny maju ucinnost, ako Kotlebova vodka a "Bromexin"....

Vakcíny znížili úmrtnosť o viac ako 90%. Ty ale kľudne naďalej lej do seba vodku, to by vlastne aj vysvetľovalo obsah tvojich príspevkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, Tono napísal:

Nechápem, čo máš proti zisku farmafiriem? Veď každé podnikania musí prinášať zisk, inak by viedlo ku krachu. Cieľom podnikania je priniesť na trh tovar, o ktorý je záujem. A pandémia Covid vytvorila na trhu záujem o vakcíny. Ich produkt je výsledkom ich know how, ktorý má cenu. A boj krajín proti Covidu na celom svete túto cenu akceptoval. Alebo si myslíš, že za podvod by bol niekto ochotní platiť? To by bolo celosvetové sprisahanie, na ktorom by sa podieľali všetky krajiny, včetne Ruska. Kto má na svete tú moc, aby ovládal aj krajiny, ktorých režimy nie sú kompatibilné? Povinnosť zaočkovať sa platí aj v Moskve a viacerých oblastiach a má sa týkať 60 percent zamestnancov v takmer v každej sfére.

Chápem, že povinné očkovanie deformuje voľný trh, preto že administratívnym nariadením štátu o povinnom očkovaní sa zvyšuje odbyt farmafiriem. No to je celkom bežné aj v iných oblastiach, kde štát zasahuje do trhového mechanizmu. Zdravotné poistenie je typickým príkladom. Povinné odvody do zdravotnej poisťovne sú tiež deformáciou trhového hospodárstva. Navyše, keď fungujú na princípe solidarity. Rovnako to platí aj pre sociálne odvody a dane. Štát ma k dispozícii prostriedky, ktoré obmedzujú slobodu jedinca v záujme fungovania štátu. K nim patrí aj povinné očkovanie, ktoré je súčasťou tohoto fungovania. Sloboda jedinca, na ktorú sa odvolávajú demonštranti je anarchia. Ak chce byť niekto slobodný, musí sa vzdať všetkých výhod, ktoré štát garantuje. Takúto nezávislú existenciu jedinca od štátu si neviem predstaviť, ani keby sa presťahoval do jaskyne v lese.      

a kde ja brojim proti ziskom firiem z ppdnikania?.....mne sa akurat prieci znasilnovanie obcanov farmafirmama cez vlady v danych krajinach alebo spolku krajin resp. medzinarodne organizacie...doteraz som nezaregistroval spravanie sa farmafiriem ako trhove......kde je trhova konkurencia?.... kde je ponuka vyrobkov cez reklamne spoty?.....a ked pises o nejakom celosvetovom sprisahani, ako nemoznosti, tak samozrejme mas pravdu, akurat s tym rozdielom, ze korumpovat sa da aj na mensom priestore....napr. cez Brusel.....staci ked sa v tomto spolku zblaznia a ostatok sveta sa chce nechce musi prisposobit pomerom v EU ak chce s nou obchodovat a cestovat tam....alebo staci zaviest take nieco aj v USA a svet musi sa tiez prisposobit situacii v USA....taka Moskva dlho sa branila, ale nakoniec situacii v EU a USA podlahla....aj tam si nasledne prislo a este pride, na svoje nejaky spolok podnikatelov vo farmabiznise, ako aj v statoch EU a v USA.....eura a dolare krivia charakter....

v tom druhom odseku si spravil pozitivnu reklamu komunistickej a fasistickej "demokracii"....nieco na sposob,..... ""psy stekaju a karavana ide dalej""....  sa ti paci?.....

pred 9 hodinami, Sniper napísal:

Vakcíny znížili úmrtnosť o viac ako 90%. 

a na aku chorobu?......mas na mysli hladomor?.....ak teda existuje taka diagnoza.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, Tono napísal:

Nechápem, čo máš proti zisku farmafiriem? Veď každé podnikania musí prinášať zisk, inak by viedlo ku krachu.

Nehovoriac o tom, ze na lieceni pacientov sa farmafirmy nabalia neporovnatelne lepsie, nez ked ich zaockuju lacnymi vakcinami a oni potom neochoreju...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cena vakciny je okolo 10 Euro. Priemerna cena hospitalizacie Covid pacienta je 2300 Euro, maximalne presiahla 10 800 Euro. Sam si bol hospitalizovany, tak asi tusis kolko liekov si pojedol - poskladali sme sa ti na ne, lebo si hlupy a peniaze dostali farmafirmy. Ty asi budes tymi farmafirmami plateny, inac by si nas predsa nenutil, aby sme im takto nezmyselne davali nase peniaze. :zubiska:

https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/kolko-stoji-liecba-covid-19-na-slovensku-spytali-sme-sa-poistovni-ake-sumy-si-uctovali-nemocnice/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kazdorocne minimalne styrikrat prevakcinovat globalne cca 5 miliard ludi vakcinou, ktora ma cenu 10 euro, je dost velky balik oproti nakladom na liecenie zopar % s toho 5 miliardoveho balika.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, s prihliadnutim na to, ze covid je tu a nemozeme sa tvarit -a vychadzat z premisy, akoby tu nebol, okrem nakladov na liecbu, ktore zatial asi nikto, ani v ramci Slovenska nevycislil, mame aj ine naklady ale to by si musel trochu pouvazovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, informator napísal:

oproti nakladom na liecenie zopar % s toho 5 miliardoveho balika

naozaj tomu veríš? fakt si taký naivný, že si myslíš, že pobyt v nemocnici plus všetky tie lieky stoja zopár drobných? vieš čo? odhlás sa zo zdravotnej a skús si všetko platiť sám. len tak, aby si sa dostal do obrazu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V SAE za ignorovanie opatrení a šírenie hoaxov o Covide pokuta 48000 eur, basa na dva roky a keďže ide o islamskú krajinu, tak predpokladám, že hoaxera ešte zbičujú do krvi aj s celou rodinou

https://www.teraz.sk/zahranicie/sae-hrozia-vazenim-za-zosmiesnovanie/603576-clanok.html

Zlatý európsky liberfašizmus, že @informator?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, dead napísal:

informator, s prihliadnutim na to, ze covid je tu a nemozeme sa tvarit -a vychadzat z premisy, akoby tu nebol, okrem nakladov na liecbu, ktore zatial asi nikto, ani v ramci Slovenska nevycislil, mame aj ine naklady ale to by si musel trochu pouvazovat

pred 6 hodinami, sahara napísal:

naozaj tomu veríš? fakt si taký naivný, že si myslíš, že pobyt v nemocnici plus všetky tie lieky stoja zopár drobných? vieš čo? odhlás sa zo zdravotnej a skús si všetko platiť sám. len tak, aby si sa dostal do obrazu.

najdi niekde prispevok, v ktorom som tvrdil, ze tu covid nie je....

a co sa tyka nakladov na liecenie, tak tu som ja hore pisal o zisku farmafiriem a do toho su ratane cena za lieky a nie naklady ine...

a preco by som mal ja odhlasit zo zdravotnej?.......

pred 1 hodinou, Sniper napísal:

V SAE za ignorovanie opatrení a šírenie hoaxov o Covide pokuta 48000 eur, basa na dva roky a keďže ide o islamskú krajinu, tak predpokladám, že hoaxera ešte zbičujú do krvi aj s celou rodinou

a to mas odkial, ze ja ignorujem opatrenia....kritizovanie je ignorovanie?.....taktiez ja sirim hoaxy?....daj sem jeden a potom tu moralizuj...

a take verejne bicovabie a klietka hanby na namestiach, by sa kludne mohla zaviest aj v liberfasizme, teda  v EU....urcite by sa skor bicovalo vedecke osadenstvo a v klietke hanby by boli vedci podobny typu Jarcusku alebo ministra Lengvarskeho....to ti garantujem....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 minútami, informator napísal:

lieky a nie naklady ine...

takže si vyberáš len to, čo sa ti hodí. akurát, že pri hospitalizovaných pacientoch sú podstatné aj tie iné náklady. napríklad mzdy personálu, ktorý sa musí starať aj o takých, ktorí tvrdia, že covid neexistuje a potom zrazu "pomooc, zachráňte ma!" a keby sa jednalo iba o lieky, tak videl som zábery z covidového oddelenia s nočným stolíkom plným liekoviek a paralen to rozhodne nebol a som presvedčený, že tie lieky stáli podstatne viac než 10€, ktoré stojí vakcína. 

pred 21 minútami, informator napísal:

najdi niekde prispevok, v ktorom som tvrdil, ze tu covid nie je....

nebudem ten príspevok hľadať, stačí, že si to napísal tu a teraz. a keďže si sám covid prekonal, je pomerne zvláštne, že s tým názorom stále operuješ. poznám, resp. poznal som podobných, ale už sú pod drnom, takže si mal šťastie, ktoré si možno ani nezaslúžiš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov