Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

ked dvaja robia to iste, tak to nikdy nie je to iste, ale vysledok je podobny.......vsetkym ide o vedecke poznatky aj za cenu ludskych zivotov.....to sa prave deje a tak to vnimam ja......

konecne po 30 minutach sa to zacalo uverejnovat......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klames,   alebo presnejsie netusis o com hovoris.   Vo vede plati ze ak dvaja robia to iste tak vysledok je rovnaky,  to je overovanie. A povedat ze VSETKYM ide o vedecke poznatky aj za cenu ludskeho zivota je CISTE KLAMSTVO,   to sa nedeje a klames ako najaty.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetkym ide o vedecke poznatky aj za cenu ludskych zivotov

O koľko mŕtvych vedie vírus pred vakcínami? O koľko percent znížili vakcíny počet hospitalizácií a úmrtí? Chcem čísla, nič iné, len čísla.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, uz zjavne stoji za pozornost ak dokaze vytlacit deltu.  Ale cakam na to aku ma mortalitu a ako na nu ucinkuju vakciny.   Ale kedze delta je uz dost infekcna, tak to ze je nieco infekcnejsie  ma prilis nestrasi. 

BTW ak sa covid dostane na infekcnost nad 15, tak bude z neho za par rokov typicka detska choroba. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Údajne mortalita je zatiaľ nízka a BioNTech už skúma účinok svojej vakcíny. Výsledky budú ale až o niekoľko týždňov.

Dezoláti ale však už teraz majú ďalší dôvod veriť, že je to len ďalší Sorosov plán na vyhladenie ľudstva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak sa to siri 5 rychlejsie ako delta, ci R0 ma 20 . Je to len super. Prestaneme nosit ruska, zatvarat skoly, prestanu sa tu davat 2 rocne vakciny, a Matovic nebude stihat tlacovky. Hygienici budu uplne zbytocni. Co su aj pri delte. A testy tiez budu zbytocne. Lebo v polke januara nas uz delta nebude trapit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prežijeme to. Bude to ešte dlhá cesta a na konci možno veľa vecí bude inak (možno celkom určite), ale prežijeme to. Európska civilizácia zažila už pandémie, ktoré zmenili dejiny, a vtedy ľudia ani vlastne nevedeli proti čomu bojovali. V niektorých prípadoch to nevieme dodnes

  • Antonine Plague - pravdepodobne pravé kiahne, ktoré v Európe zúrili 15 rokov, úmrtnosť 25%, zomrelo asi až 10 miliónov ľudí. Kiahne sme vykynožili vďaka očkovaniu, informator.
  • Plague of Cyprian - zrejme kiahne, je pravdepodobné, že to mohla byť aj chrípka, prípadne chrípka v kombinácii s kiahňami alebo vírusy podobné vírusom Eboly, doteraz sa to presne nevie. Pandémia zúrila 12 rokov, koľko ľudí zomrelo sa nevie, ale na populáciu mala drastický dopad.
  • Plague of Justinian - bubonický mor, zúril 8 rokov, úmrtnosť asi 33%, v niektorých oblastiach populácia vymrela úplne, mor sa následne vracal po dobu 150 rokov. Zomreli milióny ľudí, presné číslo sa nevie, najvyšší odhad je 100 miliónov.
  • Black Death - bubonický mor, ktorý v Európe zúril 7 rokov a mal katastrofálny dopad na populáciu, V Európe zomrelo najmenej 25 miliónov ľudí, celosvetové odhady sú okolo 75 miliónov ľudí, najvyššie odhady sú ale až niekde okolo 200 miliónov ľudí.

Že teraz sa SARS-2 javí ako len taká chrípočka?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, tyso napísal:

klames,   alebo presnejsie netusis o com hovoris.   Vo vede plati ze ak dvaja robia to iste tak vysledok je rovnaky,  to je overovanie. A povedat ze VSETKYM ide o vedecke poznatky aj za cenu ludskeho zivota je CISTE KLAMSTVO,   to sa nedeje a klames ako najaty.

 

ty klames....a kedze asi vies o com hovoris, tak si klamar z povolania......ak dvaja robia to iste, tak nikdy to nie je to iste!!!.......to vedecky dokazane.......

pred 9 hodinami, Sniper napísal:


O koľko mŕtvych vedie vírus pred vakcínami? O koľko percent znížili vakcíny počet hospitalizácií a úmrtí? Chcem čísla, nič iné, len čísla.

to ukaze cas a nie tvoja zvedavost......este je vsetko v plienkach, tak ako ja v case corony.....

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cize nechapes ako sa robi veda.  Ale napriek tomu sa k nej citis povolany vyjadrovat.  Drzost a hlupost,  idealna vzorka.

A cisla su samozrejme jasne, cas uz ukazal.  A ty dobre vies ze zabijate ludi,   tak sa nehanbi sa k tomu priznat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, Sniper napísal:

A teraz niečo iné, nový zmutovaný variant sa už prejavuje na burzách

Z indie delta, z JAR omikron - neockovanie v chudobych krajinach sa nam zacina vympomstovat. Aj ked: aj keby sme im tie vakciny dali, kolko ludi by sa bolo ochotnych nechat zaockovat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre, tak krajiny s velmi nizkym zaockovanim - nech uz je pricina hocijaka.

Problem je, ze velky pocet nakazenych je zivna poda pre nove mutacie, ktore nakoniec dorazia aj k nam - a to je problem. Pretoze s povodnou variantou covidu by sme tu mali pohodicku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Paráda" Omicron ma na jednom akciovom účte ošklbal o 300€, na bitcoinovom najmenej o 50€ a o koľko v 2. pilieri, to sa dozviem asi až v utorok alebo stredu, ale bude to obludné číslo. Takže v pondelok rozbiehame akciu Recuperation (ako by to Tomáš nazval, keby sa v tom vyznal) a nejaké tie stovečky doložíme. Nadránom v pondelok treba sledovať ako sa budú vyvíjať ázijské trhy, ak by sa prepadli ako v piatok, tak asi by som s dotáciami ešte asi počkal, európske a americké budú zrejme padať podobne, pády však môžu zabrzdiť informácie o účinnosti lieku od MSD, informácie, že Pfizer a Moderna už pracujú na vylepšenej vakcíne voči variantu Omicron a tvrdení WHO, že PCR testy vedia zachytiť tento variant. Tieto informácie prišli keď trhy boli prevažne už zavreté a máme víkend, tak ako sa to prejaví, uvidíme až v pondelok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudia vracajúci sa z Afriky zavliekli sem Omikron. Nové prípady hlási Holandsko, Belgicko, Nemecko aj Česko

https://www.teraz.sk/zahranicie/cesku-pravdepodobne-zachytili-prvy-pr/593579-clanok.html

Žena sa vrátila z Mamíbie. A teraz si predstavme, ako veľmi musí byť Afrika zamorená Omikronom, keď z Mamíbie sa vráti jedna a zrovna tá ho má.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aky je odhad zakladneho reprodukcneho cislo R0 pre omikron? V dvoch clankoch som narazyl na hodnotu reprodukcneho cisla R=2 namerena v provincii9 JAR Gauteng. Zakladne reporodukcne cislo nespominali, ale aj tak mi to pride dost malo, ked pre zakladny covid R0=3 a pre deltu R0=6.

Pokial je omikron naozaj podstatne infecnejsi, tak je v principe jedno kdo a kedy ho sem prinesie ako prvy - jeho preniknutiu na Slovensko sa neda zabranit.

Nie je mi jasne, preco to znizuje akcie: tieto vianoce asi budu krute, ale vyrazne s skrati lockdown, resp. zrusi, lebo uz nebude mat ziaden zmysel. Ak je naozaj tak infecny, tak do dvoch mesiacov by uz mohlo byt dobojovane.

Hlavna otazka je, naokolko chrani zaockovanie/premorenie pred vaznym priebehom a nakolko vazny priebeh budu mat neimunizovani...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 55 minútami, smiley napísal:

Ak je naozaj tak infecny, tak do dvoch mesiacov by uz mohlo byt dobojovane.

Ako myslíš, že budú prázdne ulice a kde tu sa budú potácať posledné zvyšky Homo Sapiens?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No úvaha, že končí vlna bez (kontextu lockdownu) by bola isto nesprávna. Pokles tu je hlavne z dôvodu víkendu, kde pokles je úplne v medziach bežných poklesov. No až tento týždeň ukáže, či to tak bude, či lockdown je natoľko silný, že už nové maximu nebude (dočasne). To samozrejme pravda môže byť, dokonca to bude aj viac pravdepodobné > 50%.

Sírenie sa omikronu na tom nezohrá úlohu, to by musel byť naozaj zázračný vírus, aby zohral nejakú úlohu v SR do Vianoc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono z jednej krivky by som záver nerobil, to chce týždňové trendy + treba myslieť na to, čo vymyslí Omicron. Teraz by som týždeň-dva nič neprognózoval a počkal na vývoj. Mňa teraz akurát len zaujíma, ako budú reagovať trhy, či po piatkovej korekcii príde ďalšia. Ale pre istotu som pár stoviek už zainvestoval, ak by malo prísť k podobnému prepadu aj v nasledujúcich dňoch, to už by bolo dosť vážne, ale zatiaľ to nepredpokladám. V Južnej Afrike síce vzrástli nové prípady za posledný týždeň o 230% a úmrtia okolo 130%, ale zatiaľ ťažko povedať, či je to vplyv Omicronu. Uvidíme ako sa to bude vyvíjať v ostatných krajinách. Otázka nie je, či sa Omicron rozšíri, ale koľko bude vedieť ubrať Delte. Ale na to je ešte priskoro, to budeme vedieť najskôr za 2-3 týždne, možno mesiac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://slovensko.hnonline.sk/14713505-najhorsie-to-bolo-v-presovskom-kraji-koronavirus-sposobil-nadumrtnost-slovakov-grafy

Tu su statistiky nadumrtia do konca oktobra.

Citát

Minulý piatok partner prišiel s teplotou v sobotu doma AG +, hneď sa objednal na PCR (platený) poobede mal termín v nedeľu potvrdenú pozitivitu. Jasné že sme sa aj s deťmi zavreli doma, prihlásili sa na nczi na test, ten sme dostali na 5ty deň od partnerovho testovania. Medzitým som volala svojej obvodnej, či by ma nedala na PN (že aspoň na odvodoch niečo ušetrím veď minimálne 10dni budeme doma ...) a tá sa ma spýtala či som ockovana, (čo doma sme všetci čo môžeme), po mojej kladnej odpovedí povedala, že ma nemôže dať na PN. No nič, na 7mi deň som stratila čuch a už 2 dní čakám na výsledok ( že by som sa na tú PN mohla dať) ale výsledky budú vraj do 4 dní (to je napísané v mom) realita, kamoška tak dostala výsledok na 7mi deň.

Zrejme je to SZCO a keby bola ucitelka na 1.stupni vo Vranove(tam zatvorili II.stupen a stredne skoly),tak co? Vyberie si neplatene volno ,ze strajkuje? Ci ide nakazit deti? Tie cisla co mame dnes, mozu ukazovat realitu 10 dni staru.

https://dennikn.sk/minuta/2628939/

Co nezavrela aj 1.stupen,ten kosicky starosta nemal problem zatvorit 6 skoliek. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov