Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky


PCR testy na Slovensku v piatok odhalili ďalších 9 171 prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. Takmer 71 percent z nich nebolo zaočkovaných.

Laboratóriá otestovali 27 267 PCR vzoriek. Pozitivita testovaných vzoriek tak bola 33,63 percenta.
https://domov.sme.sk/c/22786144/koronavirus-na-slovensku-nove-pripady-za-dnes.html


Miera pozitivity stúpa, takže vrchol vlny zrejme tak skoro nebude a nič iné ako tvrdý lockdown nás nečaká. Máme aspoň o dosť menej mŕtvych ako vlani.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Sniper napísal:

Pretože samotní výrobcovia deklarujú účinnosť vakcín okolo 90%, navyše zmutovaný variant Delta je viac odolný, takže účinnosť vakcín je v prípade tohto variantu nižšia, niečo nad 70%. Navyše v drvivej väčšine prípadov zaočkovaní v nemocniciach sú s pridruženými vážnymi ochoreniami, častokrát viacerými, preto u časti tejto populácie je vysoká pravdepodobnosť, že môžu mať zdravotné problémy, bez očkovania by už boli pod zemou. Stále platí, že výrazna väčšina zaočkovaných, ktorá sa nakazila vírusom, nepocítila žiadne príznaky a nákazu prekonala bez problémov, takže neobsadzovali lôžka a ventilátory pre tých gerojov, čo sa "slobodne" rozhodli nedať zaočkovať, a práve u nich je pravdepodobnosť ťažšieho priebehu, ktorý si vyžaduje hospitalizáciu, výrazne vyššia a nie je náhoda, že prakticky všetky ventilátory momentálne obsadzujú tí farizeji čo sa nedali zaočkovať, pretože vírus je len chrípočka, vláda je fašistická a Fico s Blahom spasitelia. Keby som bol tyso, tak ti vynadám do bezcitných arogantných hovád, lebo to čo si tu predviedol je už úplné dno. Ale tebe je zbytočné niečo vysvetľovať, už mi je jasné prečo tu vládne taký marazmus, takže som zvedavý, či pôjdeme cestou Rakúska a očkovanie bude povinné.

polozil si mi otazku a ja som ti dal odpoved, takze to ber tak, aka otazka, taka odpoved, co si odo mna ocakaval nejaky chvalospev?....tvoja otazka bola tiez na urovni arogantnych bezcitnych hovad.....ale ja tiez nie som tyso, takze ta netitulujem.....

(konecne sa to nacitalo a odoslalo)......

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže inak povedané, keby každý bol taký arogantný egoista ako ty, teraz by sa susedia pozerali na tvoje parte, pretože nemocnice by už boli tak beznádejne plné, že posledné nové prípady by prijali pred niekoľkými týždňami. Ty si uvedomuješ, že vďaka takým sebcom ako ty sme tam kde sme a keby vás bolo takých viac, tak krematóriá nestíhajú? UVEDOMUJEŠ SI TO?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu sa zlepsili moznosti liecenia, sice su to “experimentalne a gentickymi manipulaciami” vytvorene lieciva ale na ne nedostali dezolati pokyn utocit. Ale pri zahlteni nemocnic skutocny pocet mrtvych uvidime zase az v nadumrtiach. Tak  sa informator uz mesiac odbavuje na tom kolko je mrtvych. A bude viac, nekrofili maju slavnost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Realne pozitivnych bude dalsie dni aj dnes, to vlastne bolo asi pred dvoma dnami aj 2-3nasobne. Ake tazke stavy pridu do nemocnice ,neviem,ale viac horsich uz budu len prijmat. A teda umrtia budu pribudat.  Nad umrtia boli za sptember a oktober 1000 pri 500 covid umrti. Spolu nad 1500. November - bude uz aspon dvojnasobok, december a januar - kto sa cuduje ,ze nebudeme mat lekarov, alebo im ostanu.. Toto bude pre nich masaker, a sa nebudem cudovat ,ze vsetci skoncia.

V case od 1:54, ja som pocul celu diskusiu. Ja tomu chalanovi verim. Tiez by som bol odborar a v jeho situacii by som to ak robil. Je to na hovno ale aspon sa o nieco snazi.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemocnice už nemajú kam prijímať, buď sa zriadia poľné nemocnice alebo väčšina ťažkých prípadov sa bude musieť zmieriť s tým, že proste zomrie. Smer po rokoch rozkrádania a tunelovania "našimi ľuďmi" tu nechal rozvrátené zdravotníctvo a toto je výsledok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

24 minutes ago, Sniper said:

buď sa zriadia poľné nemocnice alebo väčšina ťažkých prípadov sa bude musieť zmieriť s tým, že proste zomrie

b je spravne,   chybaju ludia, nie polne nemocnice

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, slimak napísal:

V case od 1:54, ja som pocul celu diskusiu. Ja tomu chalanovi verim. Tiez by som bol odborar a v jeho situacii by som to ak robil. Je to na hovno ale aspon sa o nieco snazi.

 

Je to skutocne horor: nechaju jedinu nekvalifikovanu sestricku nechali na sedmich pacientov na ventilatoroch a potom sa este cuduju, ze preco ma umrtnost 80%... :confused:

Mna tam zase zaujali tie pokusy o zdovodnenia preco sa nedali zaockovat. Ako aj odlisne  pristupy pacientov:  kym jedni si uvedomia svoju chybu a pytaju sa (bohuzial uplne zbytocne) kedy najskor ich mozu zaockovat, ti druhi si ani pri intubovani nie su ochotni pripustit, ze maju kovid, a teda ze si to sami sposobili tym, ze sa nedali zaockovat.

A teda by ma celkom zaujimalo, ci su ludia, ktori sa po zhliadnuti tych vypovedi lekarov este odvazia povedat, ze zvyseni prijem kovidovych pacientov je len preto, ze nemocnica ma z nich vacsie trzby...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 20. 11. 2021 at 12:41, Sniper napísal:

Takže inak povedané, keby každý bol taký arogantný egoista ako ty, teraz by sa susedia pozerali na tvoje parte, pretože nemocnice by už boli tak beznádejne plné, že posledné nové prípady by prijali pred niekoľkými týždňami. Ty si uvedomuješ, že vďaka takým sebcom ako ty sme tam kde sme a keby vás bolo takých viac, tak krematóriá nestíhajú? UVEDOMUJEŠ SI TO?

uvedomujem si hlavne to, ze ja tiez musim akceptovat kopec veci, ktore su pre mna nepochopitelne a nesuhlasim s nimi, tak preco sa tu vsetci obtierate o mna, ako o nejakeho serioveho vraha.......zodpovedny ked mali nerobili nic a teraz su zodpovedny za ich odflaknutu pracu osoby, co sa nedali zaockovat.....UVEDOMUJES SI TO?....

Dňa 20. 11. 2021 at 12:42, tyso napísal:

 A bude viac, nekrofili maju slavnost.

ani sindedal vediet, kedy ste mali zlet.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, informator napísal:

zodpovedny ked mali nerobili nic a teraz su zodpovedny za ich odflaknutu pracu osoby, co sa nedali zaockovat.....UVEDOMUJES SI TO?....

Mozeme sa samozrejme bavit o konani zodpovednych, ale ty zodpovedny nikdy nebudes, pretoze ludia ako ty rozhodli, ze budu plne nemocnice, ze tam budete zavadzat a umierat vy a umierat tam budu aj ini ludia, ktori sa nerozhodli tak hlupo ako ty a nemozu za to, aky si blazon, ze bude zatvorena vacsina obchodov, ze ini budu krachovat, ze hospodarstvo celej krajiny pojde do pecka a decka nebudu chodit do skoly. O tom vsetkom ste rozhodli vy a za  to, aky si  j e b n u t y  nemoze vlada, za to mozes len ty sam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, ty asi nechapes ze jedine co mohla urobit vlada je POVINNE ockovanie,  ale dost  pochybujem ze to im vycitas.

2 hours ago, informator said:

obtierate o mna, ako o nejakeho serioveho vraha

Lebo nim si,  to ze ste konali ako skupina to na vysledku nic nemeni,   usilovne aj za cenu nadcasov a vlastneho zivota ste pracovali na tom aby zomrelo co najviac ludi.  Ako by si to nazval ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlada samozrejme mohla urobiť viacej ako len natlačiť do očkovania, to by bolo najefektivnejšie. Keďže však nezaviedla povinne očkovanie a videla ako sa očkuje mala sa pripraviť na efektívne kroky. Navyše vakcína na delta variant nezaberá, tak ako na pôvodný vírus. Po 6 mesiacoch sa znižuje aj účinnosť, u niektorých vakcín na úroveň 10% (jednorázové).

Teda vláda sa mala pripraviť na včasné mikrolockdowny s podporou testovania v zasiahnutých regiónoch a to RT lamp testami, resp. na masove testovanie PCR cenovo dostupné, o tom hovorí Flegr.

Mohla posilniť trasovanie a kontrolu karantén a mnohé ďalšie kroky, aby sme nezažívali to, čo minulý rok. O ekonomických dôsledkoch ani nehovorím.

takže tyso nezavádzaj aj ty, že LEN A LEN očkovanie bolo prioritné a jedine to sa dalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol,  iste vlada mohla viac. Ale 80 percent je danych ockovanim,  zvysok su drobnosti. Testovanie,  kontrola, lockdowny atd, to spomaluje sirenie a tak by sme sa do zahltenia nemocnic  mozno dostali o dva tyzdne neskor.

Mame okrem ockovania uz len dva nastroje co to vedia zlepsit,   tretia davka a monoklonalne protilatky.  V oboch najdes nedostatky ale  deju sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cina je dobrým príkladom, že to ide aj bez kolapsov (nespoliehajú sa len na jeden nástroj). Nič neodďaľujú, proste tomu dajú tipec v začiatkoch. Takže nie mýliš sa, navyše vakcinácia a to som písal v minulosti selektuje vírus na jeho rezistenciu, našťastie sa tak neudialo a ešte nám očkovania fungujú, to nie je samozrejmosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, dead napísal:

Mozeme sa samozrejme bavit o konani zodpovednych, ale ty zodpovedny nikdy nebudes, pretoze ludia ako ty rozhodli, ze budu plne nemocnice, ze tam budete zavadzat a umierat vy a umierat tam budu aj ini ludia, ktori sa nerozhodli tak hlupo ako ty a nemozu za to, aky si blazon, ze bude zatvorena vacsina obchodov, ze ini budu krachovat, ze hospodarstvo celej krajiny pojde do pecka a decka nebudu chodit do skoly. O tom vsetkom ste rozhodli vy a za  to, aky si  j e b n u t y  nemoze vlada, za to mozes len ty sam.

netrep....ja ako osoba nesiem zodpovednost sam za seba, ale vlada, ako kolektivny a spravny organ nesie zodpovednost za vsetkych obcanocv SK a samozrejme teraz sa k nim priclenilla aj mord parta Mengele, teda pandemicke konzilium....tuto vladnu zostavu dostali k moci j e b n u t y obcania ako ty, tak sa tu teraz nestrapnuj......v lete sme boli dokonalo pripraveny na tretiu vlnu a  nakoniec sa s toho stala zdravotna pohroma.....odbornost nadovsetko a este aj dobre zaplatena....:(

pred 4 hodinami, tyso napísal:

informator, ty asi nechapes ze jedine co mohla urobit vlada je POVINNE ockovanie,  ale dost  pochybujem ze to im vycitas.

Lebo nim si,  to ze ste konali ako skupina to na vysledku nic nemeni,   usilovne aj za cenu nadcasov a vlastneho zivota ste pracovali na tom aby zomrelo co najviac ludi.  Ako by si to nazval ?

vakcina je geopoliticka zbran....prehlasili clenovia vlady a aj niektora cast "odbornej" verejnosti....mam na mysli teraz rusku vakcinu.....ja osobne povazujem za geopoliticku zbran terajsie vakciny a kedze bola nasou "elitou" zmarena moja moznost slobodneho vybery, tak som sa slobodne rozhodol tak, ako som sa rozhodol a urcite nie som v tomto jediny......mas na hlave kopec masla a vsetci tebe podobny magori, co si vravia odborna verejnost.....

pred 2 hodinami, Sniper napísal:


Prečo my? Však ty tu stále spomínaš Mengeleho.

pretoze Mengele bol z vedeckej obce a nie nejakym nevzdelanym dezolatom, ako sa tu vyjadrujes ty......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Sniper napísal:

Kde konkrétne som sa vyjadril menej vzdelane ako vedec Mengele?

stale dookola tu tvrdis, ze vsetci zastanci aktualneho ockovania zalozeneho na dobrovolnosti su nevzdelanci-dezolati a zastanci aktualneho ockovania su vzdelanci, no a kedze aj Mengele bol vzdelanec, tak preto ho sem davam ako svetly vzor propagatorov ockovania a tvrdych sankcii pre neockovancom.....skratka metoda vzdelancov na baze Mengeleho cinov.....a ze sa im dari ist v jeho slapajach, je dost viditelne.....gratulujem......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlavne ty informátor máš čo hovoriť, keď si tu popieral účinnosť rúšok, bľabotal o covide ako o chrípke , spochybňoval účinnosť vakcín, tak ty nám tu rozprávaj o zodpovednosti. Aspoň, že sa vieš so svojou slobodou schovávať za štát ako správny parazit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 hours ago, informator said:

kedze bola nasou "elitou" zmarena moja moznost slobodneho vyberu

za prve klames, kedze si bol proti ockovaniu davno pred covidom,  nie je to reakcia na cokolvek co povedala alebo urobila vlada

za druhe klames,   ty konkretne si nakazil uplne slobodne, sice hlupo alebo slobodne.   Co teda bolo zmarene ?  Nebola zmarena tvoja sanca mat tazky priebeh, ani sanca nakazit dalsich.   Tvoje uchylne snahy si uplne slobodne realizoval.

za tretie klames,  aspon ja netvrdim ze vsetci dezolati su nevzdelanci, naopak to ze su tam aj vzdelanci povazujem za ich pritazujucu okolnost, to su  ludia ako Mengele, ktori pre peniaze a svoju medialnu slavu kludne siria nezmysly.   Ty teda nie si Mengele, na to si prilis blby. Ale si ako jeho pomocnik.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, informator napísal:

stale dookola tu tvrdis, ze vsetci zastanci aktualneho ockovania zalozeneho na dobrovolnosti su nevzdelanci-dezolati a zastanci aktualneho ockovania su vzdelanci, no a kedze aj Mengele bol vzdelanec, tak preto ho sem davam ako svetly vzor propagatorov ockovania a tvrdych sankcii pre neockovancom.....

Nie, ja som vravel (a to nie je moja hypotéza), že väčšina odporcov čohokoľvek (teda buď opatrení alebo dobrovoľnosti očkovania alebo samotného očkovania) pochádza z nie príliš vzdelanej vrstvy. A fakt ma vie dosť pobaviť, keď nejaký ťuťmák z lazov, ktorý má v profile SOU poľnohospodárske má pocit, že má právo porušovať a bojkotovať nariadenia, ktoré odporučili virológovia (teda tí čo sa tomu rozumejú), aby sa zabránilo šíreniu infekcie. A kvôli takýmto ťuťmákom, ktorí tomu nerozumejú a nenechajú si to ani vysvetliť, máme plné nemocnice. Chcel by som vidieť, ako by reagoval traktorista, keby som mu ja magister dával rozumy ako má orať pole. Tak boha keď sa tomu nerozumejú, tak čo sa k tomu vyjadrujú spôsobom, že sa môžu vysrať na opatrenia a očkovanie. A takúto luzu ty tu obhajuješ.

Nájdu sa medzi nimi aj nejakí tí inžinieri, ale tých je málo a skôr výnimky potvrdzujúce pravidlo. A ani vzdelanie nie je zárukou, že svojim vzdelaním sa stanem inšpiráciou pre ostatných. Hoci aj vďaka Mengelemu sa podarilo dosiahnuť míľniky v oblasti medicíny, porovnávať ho so súčasným stavom je dosť morbídne. Nikto tu nerobí pokusy na nikom z dôvodu, že je inej rasy alebo etnika, vírus si nevyberá. Daj konkrétny príklad, čo sa robí dnes tak ako to robil Mengele alebo prestaň trepať. A ešte ukáž vládu, ktorá to robí "dobre". Robia to lepšie Rakúšania, ktorí napriek vyššej zaočkovanosti nahodili oveľa tvrdšie pravidlá? Detto Nemci? Či robí to lepšie Duterte, ktorý nakazených nariadil strieľať? Prečítaj si nejaké články ako v minulosti sa riešili pandémie, polovica dnešných dezolátov by už dávno vykapala vo vápenných jamách. A ešte dodávam, absolútne nemám nič proti tomu, aby vláda padla, skutočne veľmi rád si pozriem na riešenie pandémie Smerom, Hlasom či Republikou. Pobavili by sme sa veľmi dobre, to garantujem. Len na konci show by nám bolo všetkým do plaču.



A teraz niečo iné, nový zmutovaný variant sa už prejavuje na burzách

IMG_20211126_102931.jpgIMG_20211126_102910.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov