Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Ja licenciu na vraždenie mám..

Som zamestnanec automobilového priemyslu..

Nielenže vyrábam SUVčka nafťáky..

Nikto po mne nechce ani len test na covid-19 nieto očkovanie, keď idem do roboty.

A veštci sa tvária že neexistujem. 

Áno som "vrah"..

Dali ste mi "licenciu na vraždenie".. Vy všetci..

:kvetinka:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, alamo napísal:

Všetko sa to začalo tak..

Ty si mne povedala,  že tu ja "krákam jak vrana na vedení"..

A miesto toho aby som tu strašil vírusom a pandémiou, že chceš počuť niečo "pozitívne"..

iste, viem, že toto s tou vranou tu spomínaš pomerne často...
bola to pred dlhším časom moja mierne humorná odpoveď na čosi, nepamätám na čo, nepamätám kedy, len viem, že to bol humor, lebo ja takýto humor občas či často používam...
takže sme tam, že milý alamo na  tom rajtuje, lebo sa ho to z nejakej príčiny dotklo... mohlo,, ja už netuším, k čomu som to napísala, kedy som to napísala....
takže namiesto patovej situácie mi tu posiela covid... a je mu jedno kto zhebne... alebo pozitívne je to, že mi pripomínaš to krákanie? :rolleyes:
anj tak netuším, kam som to písala a prečo.... sypem si popopl, ale ani tak nie :huh:


radšej ma pochovávaj po covide, to bude snáď ešte schopné moja hlava si pamätať :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, Tono napísal:

Fajčiar je diskriminovaný, lebo si nemôže zapáliť v uzavretých verejných priestoroch, reštauráciách, v dopravných prostriedkoch... Má obmedzenú osobnú slobodu? Samozrejme, lebo fajčením ohrozuje zdravie iných. Žiadny fajčiar ale nebude apelovať na porušovanie jeho ľudských práv, obmedzovanie jeho osobnej slobody. Aký je rozdiel medzi fajčiarom a človekom, ktorý bojuje proti karanténnym opatreniam a odmieta očkovanie? Väčšina nefajčiarov hneď odpovie, fajčiar predsa nemusí fajčiť, ale vírus je objektívna realita, nezávislá od vôle jedinca. To má síce logiku, ale napríklad znečistenie životného prostredia, napríklad dopravou, má tiež negatívny vplyv. Bez fajčenia sa spoločnosť zaobíde, ale bez dopravy nie. Už to je kompromis, takže rozhodnutie nechať sa zaočkovať, by malo zostať v kompetencii jednotlivca a nie na rozhodnutí vlády. Našťastie to zatiaľ platí. Vláda má právo obmedzovať osobnú slobodu, tak ako v prípade fajčiarov, no nemala by si uzurpovať právo na to, aby určovala

Kolíková: „Vláda určuje ľuďom, ako majú žiť, či sa nám to páči alebo nepáči.“ 

Tento výrok mi už trochu pripomína 50 roky minulého storočia.

        

tebe to pripomina?....oni su uz tu a su realne aj praktizovane......iba tyso ma klapky, pretoze je privrzenec spominanych rokov budovania svetlych zajtrajskov....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, Tono napísal:

Kolíková: „Vláda určuje ľuďom, ako majú žiť, či sa nám to páči alebo nepáči.“ 

Tento výrok mi už trochu pripomína 50 roky minulého storočia.

        

Vláda nemá právo určovať ľuďom, ako majú žiť, ale má dosť zákonných prostriedkov, aby presadzovala opatrenia, ktoré považuje za správne. Pri zákonoch ohľadne fajčenia ich úspešne uplatnila. Prečo podobné reštrikcie neuplatní aj v prípade pandémie? Lebo fajčiar si za to môže sám?

Keď rodičia nedajú zaočkovať dieťa, tak si za to  môže dieťa samo, že má takých rodičov? Dieťa nie je majetkom štátu, ale ani rodičov. Nie sú to jednoduché otázky, kde končí osobná sloboda a začína štátna moc. Navyše, keď občan stráca dôveru k politikom a štátnemu aparátu.

A to je asi najväčší problém aj v súčasnosti. Stačí si pozrieť mieru zaočkovania v jednotlivých krajinách. Vo vyspelých krajinách s nízkou mierou korupcie, kde je relatívne vysoká dôvera občanov k štátnej moci, polícii, armáde, justícii, je omnoho vyššia aj miera zaočkovanosti. Takže pani Kolíková, nie je to len o tom čo "Vláda určuje ľuďom...", ale hlavne o tom, nakoľko ľudia dôverujú politikom. To nevyrieši pár miliónov eur, vynaložených na osvetu.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pandémia je u nás veľmi spolitizovaná. Smeráci už stáli pred knokautom, pandémia im neskutočne prišla vhod. Slovensko v minulom živote muselo spáchať ťažké hriechy, keď sa nedokáže zbaviť skorumpovaných mafiánov a ešte také veľké stádo oviec im dáva hlasy. Ak tu na jeseň tvrdo udrie Delta, tak na Súmračnej si aj šampanské strelia. Hodila by sa výmena vlády, potom by sme videli tú zmenu v Smerohlase.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 38 minútami, Tono napísal:

.... Pri zákonoch ohľadne fajčenia ich úspešne uplatnila. Prečo podobné reštrikcie neuplatní aj v prípade pandémie? Lebo fajčiar si za to môže sám?

Keď rodičia nedajú zaočkovať dieťa, tak si za to  môže dieťa samo, že má takých rodičov? Dieťa nie je majetkom štátu, ale ani rodičov. Nie sú to jednoduché otázky, kde končí osobná sloboda a začína štátna moc. Navyše, keď občan stráca dôveru k politikom a štátnemu aparátu.

A to je asi najväčší problém aj v súčasnosti. Stačí si pozrieť mieru zaočkovania v jednotlivých krajinách. Vo vyspelých krajinách s nízkou mierou korupcie, kde je relatívne vysoká dôvera občanov k štátnej moci, polícii, armáde, justícii, je omnoho vyššia aj miera zaočkovanosti. Takže pani Kolíková, nie je to len o tom čo "Vláda určuje ľuďom...", ale hlavne o tom, nakoľko ľudia dôverujú politikom. To nevyrieši pár miliónov eur, vynaložených na osvetu.

 

fajciar je viditelne fajciar, takze restrikcia sa ho moze presne dotknut....nediskriminuje sa tym nefajciar...

za dieta je zodpovedny jeho "majitel" a ten v tomto pripade rozhodne zakonne a podla svojho uvazenia....do toho teba, ako osoby, nic nie je.....

Kolikova a s nou cely tento vladny tandem, si pomylili storocie....

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to ze nie si zaockovany nie je presne dotknutie ? nediskriminuje sa tym nikto iny.   Ci to neplati ? To len na fajciara plati tvoja "logika".   Neazaockovany  je rizikovy, lahsie sa nakazi a lahsie siri covid,  takze co s tym ?

Inak je vtipne ako slobodu brania ti co im vadi cela komunita LGBT,  ti si slobodu nezasluzia.  Definicia slobody podla fasistu:  Sloboda je ked si mozem robit co chcem a ini mi nerobia co nechcem.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tono napísal:

Takže pani Kolíková, nie je to len o tom čo "Vláda určuje ľuďom...", ale hlavne o tom, nakoľko ľudia dôverujú politikom. To nevyrieši pár miliónov eur, vynaložených na osvetu.

Tak nejak. Vsetky ostatne krajiny dokazali viac-menej uspesne urcit a zaviest podmienky na hraniciach. Na Slovensku z toho museli spravit kovbojku s cestami zasypanymi strkom, zapojenim ustavneho sudu a rozhodovanim na poslednu minutu, ktorym sa aj tak nic nedosiahlo: delta uz na slovensko prenikla.

V tomto chapem spoluobcanov, ze prestavaju verit statnej moci aj co sa tyka ockovania - hoci to nastastie do toho okrem propagacie (ktoru uz totalne dohnojila) nema velmi co pokazit: su vyvinute kvalitne vakciny a EU nam ich ponuka v dostatocnom mnozstve.

Keby som nemal nastudovane vedecke fakty o vakcinach a mal by som sa ciste spolahnut iba na nasu vladu, ze to vsetko dobre domyslela, tiez by som asi dost vahal...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cesko ma uz v olympijskom tyme 5 nakazenych, na plazovy volejbal sa uz nedostanu. Zdrojom nakazy je pravdepodobne nezaockovany lekar (bol nakazeny ako prvy), ktory s nimi letel v lietadle, kde sa porusovali nariadene ROR.

https://sportnet.sme.sk/spravy/cesko-koronavirus-olympiada-vysetrovanie-oh-tokio-2020-2021/?ref=terazbox_sme

Takze tu mame pravo na slobodnu volbu lekara nenechat sa zaockovat - a pravo znicit ostatnym zaockovanym ucasnikom olympiadu. A sportovci si niekolkohodinovym blbnutim dokazali znicit to, co tolko rokov s neskutocvnou drinou a disciplinou budovali. Takto vyzera BLBOST.

Lekar - antivaxer, ktory sa pretlacil na olympiadu aby nakazil ostatnych, by zasluzil zobrat diplom.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 minútami, smiley napísal:

Zdrojom nakazy je pravdepodobne nezaockovany lekar (bol nakazeny ako prvy), ktory s nimi letel v lietadle, kde sa porusovali nariadene ROR.

Takze tu mame pravo na slobodnu volbu lekara nenechat sa zaockovat - a pravo znicit ostatnym zaockovanym ucasnikom olympiadu.

a hurá, štrajkujme proti zaočkovaniu.

najradšej by som ich tam na tom ich štrajku prekotila, možno pád  na hlavu by im napravil kotrby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zo 145 miliónov kto kde nabral tých 29 mil? to by bola pätina. keby bola.
koľko je nakazených v USA? 320 000 000 obyvateľov? vieme?
koľko je momentálne chorých v Indii? 1.4 miliardy obyvateľov.
koľko je momentálne chorých v Číne? 1,4 miliardy obyvateľov.
koľko je momentálne nakazených na SLovensku? 5 mil. obyvateľov.
ako to zvládli v Maďarsku, Francúzku, Nemecku?
ako stojí svet s počotom nakazených s delta mutáciou a ako stojí svet a krajiny s počtom očkovaných?
aj tam stoja na hranici a štrajkujú proti očkovaniu ako na SLovensku ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cisla su samozrejme vyssie na celom svete, oficialne udaje hovoria iba o potvrdenych pripadoch, teda tych z testov, V pripade Ruska to vyzera byt ine, Podla clanku, ktory som linkoval vyssie, ruska vlada realne informacie ma.

V nadvaznosti na vyssiu celkovu umrtnost sa odhaduje pocet obeti pandemie v Rusku na patnasobok oficialne zverejnenych cisel.

http://www.healthdata.org/special-analysis/estimation-excess-mortality-due-covid-19-and-scalars-reported-covid-19-deaths

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 hodinami, tyso napísal:

a to ze nie si zaockovany nie je presne dotknutie ? nediskriminuje sa tym nikto iny.   Ci to neplati ? To len na fajciara plati tvoja "logika".   Neazaockovany  je rizikovy, lahsie sa nakazi a lahsie siri covid,  takze co s tym ?

Inak je vtipne ako slobodu brania ti co im vadi cela komunita LGBT,  ti si slobodu nezasluzia.  Definicia slobody podla fasistu:  Sloboda je ked si mozem robit co chcem a ini mi nerobia co nechcem.

fajciar je dokazatelne fajciar, takze nariadenia su cielene....zdraveho cloveka nutis aby stal vonku, lebo nie je zaockovany, je take liberfasisticke divadlo hrania sa na slobodu.....

ozaj, ty milovnik zdravia a ochranca LGBTI......atd....ked sa niekto rano zobudi a rozhodne sa, ze dnes sa bude spravat ako ockovanec, moze sa to brat, ako ze je clen zoskupenia LGBTI.....atd....teda bude vak-trans?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nezaockovany je dokazatelne rizikovy ale logika je inak opacna.  Opatrenia nie su proti neockovanym ale   naopak smeruju k ockovanym.   Su menej rizikovi, takze maju vyninky.

A ano, lahko sa mozes spravat ako ockovanec, staci sa nechat zaockovat. 

A inak zase chyba v uvahe:   Lenze ako vies ze si zdravy ? Keby nakazeny clovek bol zeleny, tak by stacilo zakazat vstup zelenym.  Ale technicky nevieme povedat kto je nakazeny,  aj test ukaze ze si nebol nakazeny pocas testu, ale mohol si sa nakazit nasledne.  Ale pokial nemas priznaky, tak mozes nakazit dalsich. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este raz....zdraveho cloveka nutis, aby nemohol vstupit tam, kam chce a ma na to aj pravo....ostatok tvojho prispevku ,je iba agitacny balast...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator

Kludne si sadni za volant (bez papierov) a kludne ohrozuj vsetkych naokolo. Podla tvojej scestnej filozofie mas na to pravo a nikto ta nemoze nutit vystupit a ist peso. 

Vsetci ta budu mat za idiota, len ty budes lietadlo.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preukaz ze si zdravy,  inak len trepes.   Pokial netrpis bozskym syndromom omniscietnosti, tak to nevies.

Zaklady logiky:

A implikuje B ,  ( Slovensky: Ak plati A, potom plati B).

A  je vyrok "clovek je zdravy",  B cokolvek co hovoris dalej.

Kedze o pravdivosti A sa neda rozhodnut,  tak sa neda posudit pravdivost ani B.  Inymi slovami trepes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám nápad, čo keby sa riešenie pandemickej situácii zverilo súčasnej opozícii? Rozvracač štátu Fico má príležitosť, či skutočne vie riešiť problémy alebo vie robiť populistickú politiku len v dobe, keď sa ekonomike darí. Fakt by bolo dobré, keby SmeroHlas začal riešiť krízu, nech sa kľudne aj vláda vymení, rád by som si pozrel ich riešenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To znie optimisticky o Delte:


Tento variant, ktorý sa už vyskytol vo väčšine európskych krajín, sa bude aj naďalej šíriť a vytláčať iné varianty, až kým sa neobjaví nový, silnejší vírus.
https://www.teraz.sk/zahranicie/ecdc-delta-variant-ma-prevahu-vo-vac/565022-clanok.html


Bez zaočkovania populácie budú potrebné lockdowny. No aspoň dezolinformátori budú môcť vykrikovať o fašistickej vláde čo ich nenechá žiť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, alamo napísal:

Humor?

Hystéria..

ja viem, som už úplne pritrúbla, už som zabudla, o čom vlastne bola reč... :(

no nič, tak covid: ťažké priebehy choroby u mnohých postihnutých, umieranie a smrť aj v sledovaných krajinách... teda mnou sledovaných.  to som videla okolo seba ja.
napriek tomu hystériu priveľmi nie, to len teraz, od hysterických štrajkujúcich ohrozovaných očkovaním proti svetovej pandémii.

alebo som zasa nepochopila, o čom bol humor a o čom je hystéria... :hmmm::)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Že pred parlamentom sa protestuje proti Covid opatreniam, videl som krátky shot... bolo vidno, že ich narýchlo pozbierali z ulice [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov