Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

aký izrael, ty si tu porovnal a písal o Anglicku a Rusku, ani raz si sa netrafil, tak čo tu machruješ? Mne je jedno čo si ty myslíš, že pravda je alebo nie je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V čom som sa netrafil konkrétne? V Británii a Izraeli sa šíri Delta, majú vysoký podiel zaočkovaných a veľmi málo mŕtvych. V Rusku sa tiež šíri Delta, podiel zaočkovaných je nízky a úmrtí majú veľa. Tak čo tu teda porovnávame?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, robopol napísal:

viete amatéri, že smrtnosť je oneskorená 2 týždne a viac od denných prírastkov? Pretože tí, čo sa nakazili ešte nezomreli, ak by ste pochopiť prečo ma Anglicko takú nízku smrtnosť.

Samozrejme, ze vieme, vsak nedavno to tu rozoberal Tono na situaciu na Slovensku. To len ty tu trolujes s 2 tyzdnami, miesto toho, aby si sa presvedcil, ze na podstate veci to nic nezmeni: 

pocet umrti je zhruba dvojnasobny, ale stale o tri rady mensi, ak pocet pozitivnych.

uk-covid.png

 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skus sa vykoktať lepšie s tým, že uvedieš ten časový posun MIN 2 týždne, neviem čo sú tie x -hodnoty???. Nástup v Anglicku je zhruba 5.6.2021. Takže TO JE ZAČIATOK delta variantu, takže si treba počkať par dni na to ako sa to prejaví na smrtnosti.

čomu si ako neporozumel?

hrubý výpočet s oneskorením 2 týždne:

priemer za 7 dni: počet aktivnych prípadov: 15..6 -6400

priemer za 7 dni :počet umrti k 30.6: 14

miera smrtnosti je 14/6400=0,21%

Kde tu máš nejaké rádové nezrovnalosti ? Už vieš prečo si bambulko?

bez delta variantu bola v lete smrtnost:

napr. k 15.5- 1860

pocet umrti priemer k 1.6 - 5

miera smrtnosti 5/1860= 0,26%

 

Tak si otvaraj nadalej tu papulu nímand.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, robopol napísal:

neviem čo sú tie x -hodnoty???

Jasne, to uz je pre teba prilis vysoka matematika. Tie hodnoty su roky a posuv je presne o dva tyzdne: 0.038 = 14 / 365 

A to som si naivne myslel, ze ked ti vymalujem taky pekny obrazok, tak to uz snad pochopis.

pred 10 hodinami, robopol napísal:

miera smrtnosti je 14/6400=0,21%

Kde tu máš nejaké rádové nezrovnalosti ?

Pomer 0,21% je 0,0021 . A tie tri nuly znamenaju rozdiel o 3 rady medzi pozitivnymi a umrtiami, vies?

Vyslo ti teda prakticky to iste, co mne 1 / 1000 * 2,2 = 0,22%  , akurat tomu nerozumies.

A ano, smrtnost zaockovanej populacie moze byt podobna (0.26%) aj pri povodnej variante, to ale nikdo nespochybnoval - nechapes o com je rec a vyrazas otvorene dvere.

Polemika sa tykala hlavne toho, nakolko nam pomaha ockovanie proti novej viariante delty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

Tak to si už naozaj, s tou extenzitou výrazových prostriedkov, trochu prehnal. Toto fórum umožňuje aj konfrontáciu názorov, ale načo do toho vnášať osobné animizoity.  

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aka konfrontacia nazorov, ved ten truhlik je prichyteny ako tu klame a zavadza, ja viem tonko ty by si chcel byt hrozne demokraticky v nazoroch aj ked su tto klamstva a zavadzanie, ja nie mam s tym idiotom bohate skusenosti, aby tu verejne oblboval a nakoniec ešte machroval, tak si to podporuj, a kludne nech dostanem ban, ved nie je mozne aby tato banda tu klamala od nevidim do nevidim a vsade, cely internet je zasvinení takýmito mudrlantmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok, v poriadku, konfrontácia názorov, ale nie takéto osobné napádania.
nie.
v podstate sa tu môžete baviť ako chcete a o čom chcete, ale čo je moc, to je veľa.
prosím, robopol, takto priamo osobne nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď ma niekto v diskusii nazve idiotom, tak je to jeho názor. A ak mi to rozumne zdôvodní, tak je to pre mňa skôr dôvod na zamyslenie. V diskusii môžem byť v podstate rád, ak môj názor niekoho zaujal. Cením si každú diskusiu, v ktorej niekto svoje názory niečím argumentuje. 

Áno, celý internet je zamorený hlúposťami, lebo ľudia miesto argumentácie radšej prezentujú klišé, ktoré si často osvojili práve z internetových správ. To sa teraz netýka priamo teba, ale mal by si sa v diskusiách viac odosobniť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale kdeže, na začiatku sa tu čudoval aké su len vakcíny účinne na delta variant (sa tu čudoval so sniperom), dokonca aj ty si porovnával s Ruskom, lenže porovnanie bolo zle, upozornil som na to, tak som podla neho trolil, a nakoniec ide ten blbec bez kúska hanby vyučovať ako to je, a kto tomu chápe. Hlavne že sa vidia nadávky, ako filter robot (počítačovy program), nadávka je zla (to je neprípustné), ale to, že tu niekto umyselne roky podpichuje, machruje, klame a keď je prichytený pri čine, tak je strašny hrdina a učiteľ, tak ja neviem tono, či si úplne mimo alebo ako?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

či sa vám to zdá či nie, toto je teraz už zrazu predsa len voľná diskusia, ktorá je tu do značnej miery tolerovaná, páni... ale osobné nadávky tým rozhodne nie sú.

nepochopím, prečo treba nadávať... vynadať nehodnému ide aj bez nadávok, verte mi, robím to roky.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z grafu infikovaných v Británii je vidieť plató, z ktorého sa dá rekonštruovať priebeh z pred 2 týždňov. Takže aj predpoveď počtu mŕtvych v súčastnosti. Je to ale podstatne menej, ako napríklad v Rusku. Ja to pripisujem na úkor vakcinácie. Ale sám vieš, že som sa v mojom modely zmýlil, keď som sa spoliehal iba na matematiku. No a čo, sypem si popol na hlavu, ďalšiu vlnu som nepredpokladal.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game,

Mam na teba poslednu prosbu, zabanuj nick robopol, zmaž toto diskusne meno nechcem tu už prispievat, nechcem aby tento nick tu existoval, v ponuke v mojom profile taka možnost neexistuje. Mam dost tohto hnusneho upira, čo len machruje a obmsrda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robopol, tymi nadavkami sa iba usvedcujes, ze si to ty, co bol nachytany a dosli mu uz argumenty - naozaj si tym nijako nepomozes.

Tvaril si sa, ze posuv o 2 tyzdne spravi zasadny rozdiel - neurobil. Vypocital si to iste, co vyslo aj mne.

Pokial ma po zackovani delta varianta naozaj smrtnost len 0.2% (ta vysla aj tebe) a podobne znizuje aj pocty hospitalizovanych, tak by sa z nej stala "chripecka" kvoli ktorej by sme uz nemuseli zavadzat lockdown. Teda pokial sa nam podari zaockovat tak, ako v anglicku.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, robopol napísal:

Mam na teba poslednu prosbu, zabanuj nick robopol

Máš kvalitný blog, kde prezentuješ svoje názory. Venoval si tomu mnoho úsilia a je to aj vidieť. Ale neočakávaj, že nájdeš na Slovensku akademickú obec, ktorá to ocení. Ak chceš tu diskutovať, musíš rešpektovať aj názory, s ktorými nesúhlasíš. Bolo by škoda, keby si to vzdal. Len sa v diskusii odosobni.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 54 minútami, robopol napísal:

Game,

Mam na teba poslednu prosbu, zabanuj nick robopol, zmaž toto diskusne meno nechcem tu už prispievat, nechcem aby tento nick tu existoval, v ponuke v mojom profile taka možnost neexistuje. Mam dost tohto hnusneho upira, čo len machruje a obmsrda.

milý robopol,
celkom iste nič také robiť nebudem.
nicky sa tu len tak nemažú a nebanujú, to je jedna vec, druhá, si inteligentný muž, vzdelaný a prinášaš nevšedné pohľady do mnohých vecí, len ako píše Tono, odosobni sa v diskusiách...
keby sme v živote mali na svojej strane len diskutérov, ktorí nám ladia... ale takto to nefunguje nikde, ani v živote. nereaguj na všetko... a na druhej strane na svoj názor má právo každý... aj keď to často nesmierne irituje.

odfúkni si, vydýchaj sa, bude dobre. život je už raz takýto.
teším sa na ďalšie tvoje príspevky, ktorým nie vždy rozumiem, ale vždy na ne pozriem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Toto fórum by nemalo byť prezentáciou, ako je kto inteligentný, alebo úspešný. Rovnako nie na to, aby si tu niekto svoje komplexy uspokojoval nad tým, ako je tu niekto neschopný. Už to, že tu prispievame nás všetkých usvedčuje z toho, že v dnešnej spoločnosti nám chýbajú sociálne kontakty, ktoré tu substituujeme virtuálnou konverzáciou.    

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dakujem za podporu, naozaj si už neželam tu prispievať, nežálam si tu podchvostné útoky od človeka, čo klame machruje zavádza a sám je nechápavy, LEN nedáva, tak je všetko v poriadku, nezelám si aby na mna akolkolvek reagoval, neželám si čítat jeho názory a podobne.v každom normalnom fóre sa dá zrušiť účet dá sa to aj tu. Poprosim naposledy a zároveňa sa tu lúčim a dakujem za inšpirácia od Tona, game a tysa, nik viac mi tu nič nepriniesol.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 minútou, robopol napísal:

Dakujem za podporu, naozaj si už neželam tu prispievať, nežálam si tu podchvostné útoky od človeka, čo klame machruje zavádza a sám je nechápavy, LEN nedáva, tak je všetko v poriadku, nezelám si aby na mna akolkolvek reagoval, neželám si čítat jeho názory a podobne.v každom normalnom fóre sa dá zrušiť účet dá sa to aj tu. Poprosim naposledy a zároveňa sa tu lúčim a dakujem za inšpirácia od Tona, game a tysa, nik viac mi tu nič nepriniesol.

Neblázni, každý tu má svoju komunitu, ktorého príspevky ho zaujímajú.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ďakujem, Tono... ale ako dobre padne aspoň takáto sociálna väzba... isteže to nie je súťaž inteligencie,preto to netreba brať tak strašne vážne... niekedy ok, ale nie tak, aby nám stúpol krvný tlak do závratných výšin.  :)

robopol, nie, pokiaľ viem, nicky sa tu len tak nemažú a rozhodne nebanujú bezdôvodne. koľko nickov tu bolo dôvodne zabanovaných za tých 15 rokov? 5?  nebláznite, ľudia drahí. nereagujeme na všetko, načo? zvyšovať si tlak?
môj milý, keď nechceš prispievať, neprispievaj, nechceš čítať, nečítaj.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 minútami, Hellé napísal:

Toto forum je plne hysterickych muzov:yes_yes:

Vy ženy vždy dokážete "udrieť klinec po hlavičke" Ešte, že vás máme...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Rusku sa šíri Delta a mutácia Delty - Delta plus, ktorá je ešte nákazlivejšia.

https://svet.sme.sk/c/22695314/v-rusku-na-covid-umiera-700-ludi-denne-putin-odmieta-lockdown.html

Za mesiac bude Delta plus plus, potom plus plus advanced, atď. Som zvedavý koľko tých mutácií bude, teoreticky môže vzniknúť aj taká mutácia, ktorá bude mať vysokú smrtnosť. V každom prípade to dobré nie je, koniec pandémie sa odkladá min. o ďalší rok.

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov