Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Tak tuto pisu, ze ucinnost Pfitzeru po druhom ockovani je 79% :

Citát

According to figures gathered by Public Health Scotland and published in the Lancet, at least two weeks after the second dose of Covid jabs, protection against infection fell from 92% for the Alpha variant to 79% against the Delta variant for the Pfizer/BioNTech vaccine, while for the Oxford/AstraZeneca vaccine the protection fell from 73% to 60% respectively.

https://www.theguardian.com/world/2021/jun/15/the-covid-delta-variant-how-effective-are-the-vaccines

Citát

Podľa údajov zhromaždených úradom Public Health Scotland a publikovaných v časopise Lancet, najmenej dva týždne po druhej dávke vakcíny Covid, ochrana proti infekcii klesla z 92% pre variant Alpha na 79% proti variantu Delta pre vakcínu Pfizer / BioNTech zatiaľ čo u vakcíny Oxford / AstraZeneca ochrana poklesla zo 73% na 60%.

Co su o nieco optimistickejsie udaje: 60% zaockovania potrebneho (vskutocnosti menej kvoli premoreniu) na dosiahnutie stavu alfa varianty.

A samotne ockovanie 100% populacie bez dalsich faktorov (napriklad premorenie) by malo stacit do R0 = 4.8

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Sniper napísal:

Len jedna vec ma zaujíma: prečo ten vírus sa šíri o cca 60% efektívnejšie ako alfa (ten sa šíril tuším o 70% efektívnejšie).

Prečo sa ten vírus formou mutácií čím ďalej tým ľahšie šíri. Niečo ho muselo k tomu donútiť.

Mas virusy, co sa siria  aj 5-krat efektivnejsie, nastastie uz sme proti nim chraneni kolektivnou imunitou.

Netreba nic nutit, je to vsetko o nahode. Pravdepodobnost vzniku 2-nasobne nakazlivejsieho virusu pri jednej mutacii je extremne mala, ale tych mutacii (rozmnozovania virusu) je astronomicky vela. A ked uz raz vznikne, tak  sa rozsiri, lebo narasta rychlejsim geometrickym radom. Aj preto je kriticky dolezite obmedzovat mnozenie virusu ockovanim, aby sme znizili riziko vzniku nebezpecnejsich mutacii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Anglicku to nie je také strašné, je tam síce zvýšený nárast a indický variant bude infekčnejší, keďže aj v lete robí nárast. Tak ja neviem, čo tu plašíte dopredu, už v lete do mesiaca a podobne hovadiny. V indii tak ako rýchlo vystúpal aj padol. Leto nie je rizikové ale jesen a zima budu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robopol, ver mi, velmi by som si prial, aby som sa ja mylil a ty si mal pravdu - vsak uvidime za mesiac.

Ked mas nastup vlny v  jednej z najzaockovanejsich krajin a este k tomu v lete, tak to vyzera na velky pruser. Rovnako vedecke studie odhaduju az dvojnasobne vysie reprodukcne cislo u novej mutacie, co hrozne vela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja viem, že to je veľa, ja som tu prvy kričal, že toto nebude dobre, ked sa to rozbehlo v indii. No naprriek tomu si len myslím, že cez leto nedokáže indický variant sposobit vlnu ako bola v zime. Ja dúfam, že všetky opatrenia a očkovanie a počasie to utlmia. Horšia bude jesen a zima, no aj tu si myslím, že vlna nebude väčšia ako bola v zime.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako je to so smrtnostou delta variantu? Vacsia, mensia, alebo rovnka ako povodny covid?

A ako zaberaju vakciny, teda ak sa nakazi niekto zaockovany ma rovnake sance na prezitie pri novej delte ako pri starom covide?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O čo sa stavíte, že za pár mesiacov, tí opičiaci, čo teraz vykrikujú, že sa nedajú očkovať a nebudú dodržiavať opatrenia, lebo je to buzerácia štátom, budú vykrikovať ako vláda premrhala leto a nezvládla nástup tretej vlny?

Ale tiež si myslím, že táto jeseň nebude už taká silná ako vlaňajšia. Len nebyť Delty, už by sme možno boli koncom leta za tým, Delta koniec oddiali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, Sniper napísal:

O čo sa stavíte, že za pár mesiacov, tí opičiaci, čo teraz vykrikujú, že sa nedajú očkovať a nebudú dodržiavať opatrenia, lebo je to buzerácia štátom, budú vykrikovať ako vláda premrhala leto a nezvládla nástup tretej vlny?

toto vladne zoskupenie svin sa ma pripravit na problem, ale nie tym, ze bude obcanov znasilnovat a vrazdit.......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Sniper napísal:

Delta si v Česku udelila právo na pobyt

Je zaujímavé, že

"Českí odborníci sa zhodujú, že ČR nemá šancu sa vyhnúť novým variantom koronavírusu vrátane nákazlivého variantu delta, ktorý prvýkrát zaznamenali v Indii."

Na rozdiel od Českých a svetových odborníkov, Čínsky súdruhovia si s Covidom a všetkými mutáciami, nech už sú akokoľvek infekčné, hravo poradili. Pri počte obyvateľov Číny, musí mať ich vakcína a opatrenia 100% účinnosť. K tomuto výsledku, im blahoželám.

Aj na Marse a Mesiaci sa im podarilo pristáť na "prvý šup". No čo, keď sa darí, tak sa darí.    

 

coronavirus-data-explorer.thumb.png.2f6641e5924f47978bcbc7969f9d6a38.png    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v Rakúsku sa už dejú ... nazvem to  nariadenia, dnes som o tom práve čítala článok v Pravde, - a sú prísne sledované, napríklad k holičovi môžu ísť len očkovaní jedinci, a je toho oveľa viac.


u nás to nemá kto nariadiť, lebo sa politici boja o hlasy a nemajú odvahu zobrať na seba zodpovednosť.
to radšej nech nás všetkých zožerie zaživa covid delta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Smrnost zatial vyzera velmi dobre, 1 umrtie na 1000 pozitivnych pripadov, cize smrtnost priblizne 0.1%

Prirastok umrti (cervena ciara) sa prakticky zhoduje s prirastkom pozitivnych vydelenych tisickou (zelena ciara):

 

scale:0.001

UK denne prirastky umrti a pozitivne nakazenych / 1000

https://www.woodfortrees.org/plot/covid-19-deaths:United-Kingdom/from:2021.4/derivative/plot/covid-19:United-Kingdom/from:2021.4/derivative/scale:0.001

Treba dufat, ze tieto cisla naozaj vyjadruju skutocnu smrtnost delta mutacie, to uz by potom bola co do smrtnosti len taka chripecka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemecko nových 404 nakazených, 57 nových mŕtvych

https://domov.sme.sk/c/22691432/koronavirus-na-slovensku-covid-delta-minuta-po-minute-29-juna.html

Dosť veľký rozdiel oproti Británii v oboch smeroch.

V Indii keď sa Delta šírila, tak mali tam denne tisíce mŕtvych. V Británii je denne pár mŕtvych. Vyzerá to tak, že očkovanie zamedzilo podstatne vyšším úmrtiam.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcel som napisat, ze to ockovanie nemoze mat az 1000-nasobny efekt, ked v anglicku bolo zaockovanych iba 60% ludi uplne a 80% ludi prvou davkou. Ale on v tych 80% (60%) zaockovanych mozu byt uz vsetci rizikovi - tak snad ta nizka smrtnost bude aj v dalsich krajinach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

viete amatéri, že smrtnosť je oneskorená 2 týždne a viac od denných prírastkov? Pretože tí, čo sa nakazili ešte nezomreli, ak by ste pochopiť prečo ma Anglicko takú nízku smrtnosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fakt? Delta už v polovici júna (teda pred 2 týždňami) bola detegovaná u 75000 ľudí v Británii, ja si myslím, že je to celkom dosť. Koľko ľudí z tohto počtu zomrelo? 200? Dvaja na 1 milión. A to nie všetci na tento variant, ak vôbec. V Rusku za ten čas takmer 3500 úmrtí. 30 na jeden milión. V Brazílii 24 000 úmrtí, 51 na 1 milión.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

celkom dost? a čo tak čítať, ak sa to prejaví AŽ za minimálne dva týždne, tak akurát začína úmrtnosť prvých prípadov. A znova Rusko má úmrtnosť ludi, čo sa nakazili minimálne dva týždne dozadu, kto osi pozrie graf, tak vie, že v Rusku ešte pred príchodom indického variantu má solídny denný prírastok nakazených, no však si konšpirujte, ale pravda je očkovanie mierni priebeh aj úmrtnosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no však si konšpirujte, ale pravda je očkovanie mierni priebeh aj úmrtnosť.


No tak potom čo si tu odporuješ sám sebe v jednom príspevku? Týždeň počkáme.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov