Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

ty, ale do toho tahas politiku neustále a porovnávaš iné krajiny. Ja píšem, že to nie je len náše zlyhanie a problém, ale velkej časti sveta. v číne aj iných krajinách to zvládli na 1, niekto na 2 a je vela krajín kde by dostali nedostatočnú. My sme sa mali zamerať na to, čo sa dalo rozumné a včas urobiť. Faktom teda je, že Matovič a jeho vláda sa nepripravili keď bol čas, nezasiahli a nensadili účinné opatrenia včas a to je proste realita. To nie je vec názoru, to je proste realita. Zbytočne budeš porovnávať a vnášať do toho politiku, ta nič nevyriešila, žiadne politické gesto nevyriešilo a nevyrieši pandémiu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, robopol napísal:

ty, ale do toho tahas politiku neustále a porovnávaš iné krajiny. 

Práve naopak. Ja sa snažím vytvoriť si názor na základe dát. Sú to práve médiá, ktoré dnes podsúvajú čitateľom obraz totálneho zlyhania Slovenska, ktorý slúži politickým záujmom ich vlastníkov. Napísal som, že sa politiku už nechcem zaoberať. No keď čítam, akej mediálnej masáže mozgov sme v súčastnosti vystavovaní, nestačím sa čudovať. To je už tak primitívne ideologické masírovanie mozgov, aké som nezažil ani v totalite. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten, kto sa dnes dokáže zbaviť osobných animiozít, či už voči Sulíkovi, Matovičovi, Pellegrínimu, Ficovi, Čaputovej... pochopí, že na Slovensku teraz  prebieha politický boj, v ktorom sú tieto osoby len figúrkami na šachovnici. „Frontovou líniou“ je boj o úspech ľavicového sociálne liberálno hnutia, ktoré na Slovensku reprezentuje strana PS a na druhej strane oligarchov, ktorých záujmy reprezentuje strana HLAS. Ale podľa vašich príspevkov vidím, že ich kampaň rozoštvávať prináša ovocie. Slovensko si takúto budúcnosť nezaslúži, lebo tu žije aj dosť slušných ľudí.

A aby som zostal v kontexte tejto témy, musím spomenúť aj pandémiu Covid. Táto téma je iba nástrojom politického boja týchto rivalov. Momentálne pre nich platí, čím horšia situácia, tým lepšie pre ich propagandu. To, že sa situácia na Slovensku zlepšuje je pre nich signálom, že musia v propagande pritvrdiť. Osudy ľudí sú pre nich v tomto boji na poslednom mieste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

ja tu stale pisem, ze za vsetkym napatim, co sa na SK vyskytne, su media a ich majitelia......ze sa na to teraz zneuziva aj corona, je pravda, ale to zasa neospravedlnuje tuto neschopnu vladnu zostavu.....to iba ty hladas akesi argumenty na ich obhajobu....myslis, ze za nimi nestoji nejaky "hybatel"?......a taktiez si presvedceny, ze sa na tejto manipulativnej procedure nepodiela aj vyvolena skupina nasich "elitnych vedcov"?....ja som presvedceny, ze sa podiela a nemalou mierou a preto aj tu pisem, ze vedci su Mengeleho klony....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 32 minútami, informator napísal:

Tono

ja tu stale pisem, ze za vsetkym napatim, co sa na SK vyskytne, su media a ich majitelia......ze sa na to teraz zneuziva aj corona, je pravda, ale to zasa neospravedlnuje tuto neschopnu vladnu zostavu.....

Ja neobhajujem túto vládu. Matovič nie je politik, ktorý je schopný integrovať potenciál ľudí, ktorí tvoria jeho vládu. Nepochybujem, že sú tam aj ľudia, ktorí majú poctiví záujem, aby sa Slovensko zbavilo korupcie. Sulík k nim však určite nepatrí. 

Politici by mali slúžiť občanom a to, čo by po predčasných voľbách nasledovalo je opakovanie minulosti. Neuspokojené ambície strany PS by sa po nových voľbách znova nenaplnili a k moci by sa dostala reinkarnovaná strana SMER v podobe strany HLAS. Mne je to jedno, ja už voliť nepôjdem.

Na tom, že za všetkým je biznis nie je nič zlé. Ak má niekto schopnosti, mal by byť odmenený. Problém je iba vtedy, ak sa pri výbere uplatňujú politické a nie odborné schopnosti. 

 

  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

dobre pises, ale potom nechapem tvoje vyhrady k tomu, ze covid je zneuzivany v politickom boji a matovic a spol nenesu na moznom sireni virusu nejaku zvlast dolezitu ulohu.....vraj toto manipulativne tvrdenie siria media za ucelom odstavenia Matovica (minimalne) od moci....ale ked sa nieco podobneho dialo v pripade vrazdy Kuciaka smerom k ficovi, tak tam ti to nevadilo?.....preco?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 50 minútami, informator napísal:

Tono

dobre pises, ale potom nechapem tvoje vyhrady k tomu, ze covid je zneuzivany v politickom boji a matovic a spol nenesu na moznom sireni virusu nejaku zvlast dolezitu ulohu.....vraj toto manipulativne tvrdenie siria media za ucelom odstavenia Matovica (minimalne) od moci....ale ked sa nieco podobneho dialo v pripade vrazdy Kuciaka smerom k ficovi, tak tam ti to nevadilo?.....preco?.....

Čo mi vtedy malo vadiť? V prípade Ficovej vlády išlo o zlyhanie polície a justície, zneužívanie funkcie... Fico odstúpil a nové voľby boli v regulárnom čase.

Dnes je tu snaha o skrátenie volebného obdobia. Opozícia vypisuje referendum a koaliční partneri si kladú požiadavky, ktoré smerujú k tomu istému cieľu.

Nech to dopadne akokoľvek, je mi to jedno. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tono napísal:

Čo mi vtedy malo vadiť? V prípade Ficovej vlády išlo o zlyhanie polície a justície, zneužívanie funkcie... Fico odstúpil a nové voľby boli v regulárnom čase.

Dnes je tu snaha o skrátenie volebného obdobia. Opozícia vypisuje referendum a koaliční partneri si kladú požiadavky, ktoré smerujú k tomu istému cieľu.

Nech to dopadne akokoľvek, je mi to jedno. 

 

co ti malo vadit?....no presne to, co ti vadi teraz.....myslim teraz, na mediach a nie osobach z vlady.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, informator napísal:

co ti malo vadit?....no presne to, co ti vadi teraz.....myslim teraz, na mediach a nie osobach z vlady.....

Áno, médiá ma sklamali. Až keď som si spravil vlastný prehľad priebehu pandémie na Slovensku a v iných krajinách, zistil som, ako sa robí propaganda. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechápoem Tóno prečo je pre teba problém, že opozicia sa snaží z pandémie vyzbierat, čo sa dá? A média? tie vždy vyťahujú každé zlyhanie a umocnia ho, klasika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, robopol napísal:

nechápoem Tóno prečo je pre teba problém, že opozicia sa snaží z pandémie vyzbierat, čo sa dá? A média? tie vždy vyťahujú každé zlyhanie a umocnia ho, klasika.

Mne sú už tie hádky v koalícii "ukradnuté". Rozhodol som sa prestať sa zaujímať o politiku, aj keď sa to celkom nedá. Ja som si dosť užil demagógie v čase totality. No tak primitívna demagógia, aká sa prezentuje v dnešných médiách, to som ešte nezažil.

Goebbels bol majstrom propagandy a súdruhovia tieto metódy aplikovali, len s iným obsahom a cieľom. No väčšinou mali za totality ideológovia aspoň slušné akademické vzdelanie. Nie, že by ich to ctilo, ale to, čoho som dnes v médiách svedkom je na úrovni intríg dedinských babiek. Možno je to aj dôsledok úpadku úrovne vzdelania na Slovensku. Úvahy politológov, ktorých chŕli  napríklad Paneurópska vysoká škola https://sk.wikipedia.org/wiki/Paneurópska_vysoká_škola nie som ochotný čítať.

Takže nečítať to, a venovať sa radšej záhradke.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, Tono napísal:

Áno, médiá ma sklamali. Až keď som si spravil vlastný prehľad priebehu pandémie na Slovensku a v iných krajinách, zistil som, ako sa robí propaganda. 

tak potom ta sklamali aj v popise vrazdy Kuciaka a obvinenim Fica a jeho vladnych suputnikov.......kedze teraz sa javi, ze vtedy klamali a svoje klamstva predhadzovali verejnosti, ako fakty o prepojeni Ficovej vlady a jeho samotneho z mafiou....a klamu aj teraz pri covide a masiruju verejnost aj pouzivanim skreslenych "faktov"......pomenovanie presstituti dostali pravom......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, slimak napísal:

Uz chapete preco nakupili sparadla a Sputnik V?

Nechápem...

Keby zobrali tie ponúkané vakcíny od Pfizeru.. Žiadne sprostosti nikto vymýšľať nemusel..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, teraz to uz vedia aj na MZ,  ale v case ked ponuka bola tak to neodhadli.  Dalo sa odhadnut ale  nebol to zly umysel.  Mame objednadnych dost vakcin,   len pridu neskoro. Keby sme spravili nadobjednavku, tak by sme na jesen riesili problemc co s vakcinami navyse. A to chcelo politicke rozhodnutie, nie odborne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V podobnej situacii ako je Matovic,je aj rakusan Kurz.

Stavili na lacnú AstraZenecu

Citát

 

Dôvodom, prečo sa viaceré krajiny spoľahli viac na AstraZenecu, bola nižšia cena (asi dve eurá za dávku, pri Pfizeri sa spomína zhruba 12 eur), možnosť mať vakcínu v bežnej chladničke, ale aj povzbudivé dáta o vývoji tejto vakcíny vlani v lete či veľká sieť výroby.

https://dennikn.sk/2324919/slovensko-moze-patrit-v-lete-k-najmenej-zaockovanym-krajinam-v-eu-nekupili-sme-dost-pfizeru-vsadili-sme-sa-na-astrazenecu/?ref=list

 

Jedno sparanie v nose stoji asi 12 euro.

 

https://www.postoj.sk/75081/vsetko-hadzu-na-matovica-vyslovenie-nedovery-nepodporime

Pozrel som si diskusiu s tymto. A v podstate rozumne a pravdivo rozprava. Sulik, ze bol proti aby o obmedzeniach rozhodoval Mikas  - hygienik. Len jeho poslanci SaS do nohy za to hlasovali. Zakon 355/2007. Novely 286/2020 neskor 12.11 dve novely 318 a 319/2020.

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=44501

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, tyso napísal:

 A to chcelo politicke rozhodnutie, nie odborne. 

Možno to bude odo mňa "trúfalé"..

Ale aj za politické pochybenia, by mal niekto niesť politickú zodpovednosť..

:kvetinka:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 V  casopise Science vysiel clanok o nasom zazraku - atomofke.

https://science.sciencemag.org/content/early/2021/03/26/science.abf9648

Dennik N sa nan pozrel.

https://dennikn.sk/2332103/publikovat-v-science-je-uspech-to-neznamena-ze-uspechom-bolo-aj-celoplosne-testovanie/?ref=mpm

V tom denniku N nieje nic co by ste nevedeli.

Citát

Kollár podotkol, že ak by bol efekt masového očkovania naozaj taký, ako deklaruje štúdia, „išlo by o úplné riešenie pandémie“. Ďalší vývoj však ukázal, že Slovensko sa vyšplhalo na rekordné čísla v úmrtiach na počet obyvateľov, a to napriek ďalšiemu masovému testovaniu antigénovými testami, ktoré sa zopakovalo v januári 2021 (tu však do výsledkov mohol zasiahnuť britský variant, ktorý sa na našom území postupne rozšíril).

A zazrak na Orave v tych cislach sposobilo podla mna len toto.

Citát

 

Podľa nich dostupné čísla hovoria len o poklese pozitivity testovanej časti populácie a poklese objemu testovania. „Vôbec nevieme, či čísla, ktoré uvádzajú, akokoľvek súvisia s incidenciou v krajine,“ hovorí Kollár.

Bražinová dodala, že štúdia „nemerala celkovú prevalenciu v okresoch, ale len pozitivitu testov tých, ktorí sa dali otestovať“.

Podľa kritikov teda štúdia nehovorí o tých, ktorí sa netestovali, lebo nechceli, nemali vhodný vek alebo boli v karanténe (v domácnosti sa vírus mohol medzi členmi domácnosti ľubovoľne šíriť).

 

Ludia v karantene sa uz netestovali. Len na Orave ich mohlo byt 20%. Tam to kontrolovali(vojaci asi ja fizly) a po mesiaci tvrdej a dozorovanej karanteny to malo uspech. Zacala 15 oktobra(zatvorene skoly mali uz o nieco skor) a skoncila 22 novembra?

Maju tam aj clanok o sikovnosti nakupu Pfizeru. Nech sa Matovicovi dari najst sikovne vecicky aj vo financiach a bude veselo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V počte úmrtí na milión sme nedávno patrili s Českom k najhorším na svete. V súčasnosti nás predbehlo napríklad Maďarsko. Nechápem. prečo sme v tomto ohľade boli na tom boli tak zle? Horšie, ako India, alebo Bangladéš. Či je to úrovňou zdravotníctva, alebo metodikou stanovovania príčiny úmrtia, alebo to iných ešte čaká? Oneskorenie počtu úmrtí za počtom infikovaných je v priemere 24 dní.

coronavirus-data-explorer (4).png

coronavirus-data-explorer (5).png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 20. 2. 2021 at 11:29, Tono napísal:

Zdá sa, že ten vysoký podiel infikovaných na Slovensku a v Česku sa objavuje už aj u susedov. V Poľsku, Maďarsku a na Ukrajine.

Súčasná situácia sa dala odhadnúť už 20.02.2021

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tono napísal:

V počte úmrtí na milión sme nedávno patrili s Českom k najhorším na svete.

Podla mna sme najhorsi neboli, len nam vysiel vrchol vlny do casu, ked ho ostatne vyspele krajiny nemali. Rozvojove krajiny maju menej umrti preto, ze pricinu smrti neskumaju tak systematicky.  Az na madarsko vyzeraju vsetky krajiny podobne, kazde malo isty cas svoju vlnu. Je spravne tvrdit, ze boli najhorsie? Kazdy chvilku taha pilku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, smiley napísal:

. Rozvojove krajiny maju menej umrti preto, ze pricinu smrti neskumaju tak systematicky. 

ale asi ani nemaju nejak zvlast vysoky rozdiel exitusov v porovnatelnom predchadzajucom obdobi....u nas to dnesne zomieranie oznacili "odbornici" a medialny manipulatori za genocidu, ked ju porovnali s casom povojnovym...potom rozvojove krajiny su v normale v cezrocnom porovnani...cas od II svetovej tu nie je potrebny na porovnanie s dneskom....naco by potom robili akesi systematicke skumanie na cielenu diagnozu....ci nie?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov