Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Testovat Ag testami a to plošne pri malej incidencii sú úplne nezmysly, teda doslova vyhodené peniaze. AG test zachyti človeka iba príznakoveho a ked je infekčný a to práve len v dobe testovania. Postačuje par hodin a z neinfekčného sa stane infekčný človek, Pričom tu máme testy s platnosťou na 7 dni.

Teda AG testy sú len hrubé sito s moc velkým okom a to nepostačuje ani na stabilizáciu miery nárastu počtu infikovaných, pretože ich negativný účinok v strate opatrnosti vykompenzuje ten malý záchyt infekčných ludi. Pričom toto testovanie zožerie denne nemalé zdroje aj financie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 minútami, tyso napísal:

tono ja viem aka je prax, ale je to priklad toho co je zle.o

No ale čo som mal podľa teba robiť. Ja som ešte príznaky nemal, tie mala manželka. Ako by si to chcel riešiť? 

Bez ohľadu na to, keby som sa netestoval a nemal pozitívny test, nemal by som potvrdenie o prekonaní a stále by som sa teraz musel testovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) tono to je kritika vlady a nie teba. Ja chapem ze nie vsetko sa da trafit hned ale od rozumnej vlady by som cakal ze s casom sa dari lepsie a nie ze chyby ostavaju a pribudaju nove.

A ak chces pocut mozne riesenia, tak  ked nahlasis ze si chory, dostanes PN ( a ano 100 percent nahradu platu) a potvrdenie o prekonani dostanes na zaklade testu antilatok.  A zapojit samospravy do donasok potravin a liekov pre tych v karantene.  ( to je problem dedin, v mestach funguju donaskove sluzby).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 minútami, tyso napísal:

:) tono to je kritika vlady a nie teba. Ja chapem ze nie vsetko sa da trafit hned ale od rozumnej vlady by som cakal ze s casom sa dari lepsie a nie ze chyby ostavaju a pribudaju nove

Na dôchodku už nemám príliš veľa kontaktov a presne viem, od koho som sa nakazil ja a manželka. Tá osoba v tom čase, a ešte 2 dni potom, nemala žiadne príznaky. Práve v tomto období, tesne pred prepuknutím príznakov, je osoba najviac infekčná. Zhruba 5 dní po prepuknutí príznakov už infekčnosť výrazne klesá a po 10 tich dňoch už osoba nie je infekčná.

Príznaky však pretrvávajú často aj 20 dní. Takže výhrady, že osoba s príznakmi ohrozuje testovaných nie je celkom namieste. V priemere sa príznaky prejavia za 5 dní od infekcie. U mňa to bolo 10 dní a pozitívne som sa testoval na 7 deň od nakazenia.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je v poriadku, ked sa testovani miesaju ti, u ktorych ide o rutinne potvrdenie napr. do prace, s tymi, ktori su chori, a idu si potvrdit, ci je to covid.

A ak niekto pocka tych cca. 10 dni a ide na testovanie po prekonani choroby, tak mu uplne nezmyselne nakazu karnatenu na dalsich 14 dni.

100% nahrada platu a pripadne hotelova izba zadarmo, kde by sa dotycny mohol izolovat od spolubyvajucich, by boli naozaj dobre investovane peniaze....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, tyso napísal:

1. S tezou rozflakania penazi tak mam isty problem,  vydavky na testy nie su zbytocne,   aj ked mix vydavkov nie je dobry.  Ale nakup cez priatelsku firmu nepovazujem za problem,  podla vsetkeho bola cena v poriadku, Sulik sa snazil ako vedel a aj tak k inej firme neprisiel.  To sa sotva da porovnat s Ficovymi tendrami. 

2. Ja chapem ze si sa mohol nakazit,  je to akcia kde je vela ludi co je rizikove a pokial nie su dodrzane jasne bezpecnostne standardy tak to hrozi.   Odstupy ludi, vetrany priestor a idealne germicidne ziarice.  A to bohuzial nie je vzdy pravda.   Z pohladu sirenia to vsak je naozaj velmi unikatny pripad,   cim to nechcem zlahcovat.

3. Ale svoj zmysel maju, v testovani pracovnych kolektivov, pri hospitalizacii a pod. Ale musia byt potom castejsie, nie raz za 7 dni.  A su len doplnkom PCR testovania ( co dnes nie su,  stali sa hlavnymi testami ).

1. To je jedno či bola cena adekvátna, firma na tom zarobila a štát to ale nemal čo vôbec nakupovať (hoc aj za adekvátnu cenu). Ráta sa výsledok – to masívne celoplošné testovanie teda pomohlo či nie? Či si nebodaj niekto myslí že Slováci sú v porovnaní s ostatnými krajinami tak brutálne nezodpovední, že nebyť toho každotýždenného testovania tak by sme boli povedzme najhorší na svete v tom rebríčku absolútne utrhnutí s ešte niekolkonásobne vyšším náskokom počtu obetí než teraz? Že Matovič to snáď hrdinsky vďaka testovačkám (a tých nula celá nula nula voľačo percent bezpríznakových zachytených) skresal že vďaka nemu máme doteraz „len“ 9 000 obetí a nebyť testovania tak by sme mali teraz akože 30 000 nebohých? Ako znie to absurdne, ale niektorí Svedkovia Igorovi by kľudne takémuto niečomu aj uverili. Mohli sme mať za tie vyhodené prachy postavené štyri nové nemocnice – to netvrdím ja, to tvrdí predsa (čoskoro už síce asi bývalý) koaličný partner a spolupáchateľ tohto celoplošného svinstva. 

2. Podľa mňa to neni až taký unikátny spôsob šírenia, len je ťažko dokázateľný. Mnoho ľudí čo nevie kde sa nakazilo, lebo nebolo v kontakte s nikým infikovaným sa kľudne mohlo nakaziť taktiež na testovačke, obzvlášť ak sa to vykonáva v interiéri a britská infekčnejšia mutácia sa tam vznáša vo vzduchu len taký fukot. Ja ti zas poviem čo je druhý unikátny prípad. Unikátne prípady sú také, kedy ten antigénový test zachytí pozitívneho bezpríznakového človeka čo o tom nevie že je nositeľom vírusu a stiahne ho to z obehu. Toto sú veľmi unikátne prípady.  Naopak viem o prípadoch kedy išli na takýto test ľudia, ktorí mali už rozvinuté vážne príznaky a nezachytilo ich to, vyšli negatívni – tak potom na čo sú tie testy dobré? Toto je zbytočná šikana posielať tam zdravých ľudí ktorí sa zbytočne nechávajú penetrovať aj keď dopredu vedia výsledok a taký čo je chorý má ostať doma a liečiť sa v izolácii (bez ohľadu na to akú infekčnú chorobu má – či je to Covid alebo chrípka). Myslíš že ja som mal z toho radosť kydať sa na test keď som so zimnicou a teplotou ledva stál na nohách a chcel som ostať len ležať doma v posteli a nech mi dajú všetci pokoj.

3. Pri tých pracovných kolektívoch je to tiež viacmenej zbytočná šikana zamestnancov. Testy majú zmysel akurát pri pracovníkoch ktorí pracujú s rizikovými pacientmi (áno, spomínané zdravotníctvo, sociálne služby atď.) a aj to treba presné a spoľahlivé PCR testy a nie hračkárske testy.

Tam kde ja pracujem je veľký počet zamestnancov, špajchlovačka pred vstupom do areálu každý týždeň (SBSkári človeka bez negatívneho testu alebo potvrdení o prekonaní) nevpustia dovnútra, hromadia sa tam ľudia, kde infikovaný človek môže nakaziť zdravého človeka s ktorým by ale – keďže je to širokorozľahlé pracovisko - inak v práci neprišiel ani vôbec do kontaktu (iné by bolo keby sedia v jednej kancelárii a už by bolo teda jedno či jeden druhého nakazí na špajchlovačke alebo v uzavretej malej miestnosti počas pracovnej doby). A aký to má zmysel? Chorí ľudia alebo takí čo sa cítia blbo u nás do práce nechodia, ostanú vždy doma, vo veľkých fabrikách kde je väčší počet ľudí, to zvyčajne nepredstavuje žiadny problém, keď niekto zavolá nadriadenému že nemôže prísť. Takže do roboty prídu len ľudia čo sa cítia v danú chvíľu dobre. Plus vedia že by ich ani teplomer nepustil. Môžu byť teda nakazení ale nevedia o tom. Antigénny test ich ale ako bezpríznakových nezachytí a normálne vstúpia na pracovisko. Boli by tam teda tak či tak, aj bez špajchlovačky, akurát teraz s negatívnym potvrdením sú ešte menej obozretní. Jeden jediný prípad o ktorom viem že tam bol kolega pred nástupom zachytený ako pozitívny a poslaný domov, ale aj to mal isté príznaky, že ho už škriabalo v hrdle, len nevedel či to nebolo náhodou od bublinkového šampanského čo cez víkend pil a vravel že by ani inak za normálnych okolností radšej do roboty vtedy vôbec neprišiel ale keďže tam bola zriadená tá testovačka, tak si povedal že aspoň to využije a otestuje sa rovno tam, či náhodou nemá covid a mal ho. Inak bol v našom pracovnom kolektíve koronavírus rozšírený, drvivá väčšina kolegov ho má za sebou, mnoho ich je aj teraz na PN-ke, ale tie antigény neposielajú a neotáčajú húfne ľudí naspäť domov, tak ako je to teda možné, haaaa? Keď sa špajchluje jedna radosť ale tých ľudí tam s negatívnym testom púšťajú? Sú teda všetci zdraví a tým pádom je to zbytočná šikana alebo sú tie testy kompletne na ho*no? Tí čo boli alebo sú na pandemickej PN-ke, to nie sú ľudia ktorí by si nakráčali sebaisto do roboty a obratom by boli poslaní domov – keby sa toto dialo, tak to by malo zmysel také testovanie. Ale sa to nedeje. Buď tí infikovaní ľudia do roboty prídu a nevedomky roznášajú vírus aj s negatívnym certifikátom v ruke, alebo ostávajú doma lebo majú nejaké príznaky, alebo ostanú doma lebo je chorý ich rodinný príslušník prípadne osoba s ktorou boli dlhšie v úzkom kontakte. V každom z týchto prípadov vychádza povinná špajchlovačka ako absolútna zbytočnosť pretože jednak núti zdravých ľudí nechávať si opakovane zbytočne prerážať nosnú dutinu a infikovaných ľudí to púšťa ako negatívnych. A navyše to tieto dve skupiny ľudí zbytočne zgrupuje a zdraví sa vystavujú riziku nákazy. Tak ku*vafix k čomu je toto rozhadzovanie peňazí a každotýždňové šikanovanie ľudí dobré? V každom prípade mám teraz aspoň na tri mesiace pokoj od tejto buzerácie a dovtedy sa to tým šašom vo vládnej koalícii snáď úplne rozsype a tie špajchlovačky definitívne skončia, ak nie tak dám asi výpoveď a nevyjdem z domu, ale odmietam už robiť debilovi na úrade vlády štatistu v jeho rozkrádačke a ohrozovať sa juhoafrickou mutáciou. Možno prejdú aj na análne testy, aby z toho mali voliči OĽANO ešte väčšie potešenie.      

pred 5 hodinami, tyso napísal:

A ak chces pocut mozne riesenia, tak  ked nahlasis ze si chory, dostanes PN ( a ano 100 percent nahradu platu) a potvrdenie o prekonani dostanes na zaklade testu antilatok.  A zapojit samospravy do donasok potravin a liekov pre tych v karantene.  ( to je problem dedin, v mestach funguju donaskove sluzby).

To by bolo vcelku inteligentné riešenie, lebo ja keď som hneď v ten pondelok telefonoval doktorke že mi je na p**u, že som chorý, že nemôžem ísť do roboty a potrebujem teda PN-ku, tak automaticky mi vraví „choď sa dať otestovať aby sme vedeli či máš Covid alebo nie“ a podľa toho asi určiť typ PN-ky, či bežná či pandemická, a potom jej zavolať výsledok. Že teda si môžem nájsť najbližšie mobilné odberové miesto že nech sa pokúsim to nejako zvládnuť, alebo ešte lepšie nech sa objednám na PCR test, lebo že v tej MOM-ke ma to nemusí zachytiť, tak potom by som aj tak musel na PCR. Lenže kým by som sa dostal na nejaký ten PCR test, to by bolo aj za tri dni a bál som sa že to už budem tak skapínať že by som sa tam ani nedoplazil a potrebujem sa teda v kľude nasledujúce dni sústavne liečiť a odpočívať doma a nie behať jak blbeček kdesi po meste po testoch. Ja som už teda vedel že je zle, že určite mám Covid, tak som riskol (kým ešte ako tak vládzem) ísť kúsok do susednej mestskej časti na tú špajchlovačku. Kebyže nemám auto, tak čo jako? Ohrozoval by som ľudí v autobuse? Alebo zamoroval priestor v nejakom taxíku? Koľko ľudí je nútených takto potenciálne šíriť vírus len kvôli byrokracii a štatistikám, keď on sám by chcel ostať doma aj sa liečiť a zároveň izolovať, ale systém ho núti ísť von do zimy sa testovať. No keďže to bol pondelok, tak tam jak stádo stálo kopu pravdepodobne zdravých nešťastníkov v rade čo si museli chudáci takto pýtať priepustku na akú takú slobodu a právo pracovať, ja som sa od nich ako ohľaduplný človek (ktorý už dopredu predpokladal svoj ortieľ) čo najviac dištancoval, a hlavne som sa modlil aby ma ten test ako pozitívneho zachytil nech nemám ďalšie komplikácie, lebo keby to už nie, tak potom by si fakt zaslúžil ten čo to vymyslel napchať zo 10 špajchiel do prdele. Našťastie teda došla potom smska s výsledkom že covid pozitívny, ale viem o ľuďoch čo ich aj s horšími príznakmi tie Ag testy nezachytili. Je to proste sprostá zlodejina toto testovanie a pevne dúfam, že ten blázon a daňový podvodník za toto ako znásilnil a ponížil národ, rozflákal na to verejné financie a napomáhal šíreniu nebezpečnej nákazlivej choroby, raz skončí v base.  

pred 6 hodinami, Tono napísal:

No ale čo som mal podľa teba robiť. Ja som ešte príznaky nemal, tie mala manželka. Ako by si to chcel riešiť? 

Bez ohľadu na to, keby som sa netestoval a nemal pozitívny test, nemal by som potvrdenie o prekonaní a stále by som sa teraz musel testovať.

Mne už ani potvrdenie o prekonaní nechceli dať, doktorka vravela ževraj to nevypisujú lebo sa im zbytočne kvôli tomu hromadili v čakárni ľudia, tak sa preukazujem len tou SMS-kou čo mi došla s výsledkom, že 15.2. som bol otestovaný ako Covid pozitívny, iné nič nemám. To vlastne nemôžem ani mobil do potoka zahodiť jak Tomáš pri hysterickom záchvate.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AlexRosberg si opravnene nahnevany.

Ja som nechapal svoju zenu. Chodila sa to testovat a pritom je zavreta v tom istom dome ako ja od 15.oktobra. Ze raz za tyzden musim ist do skoly,raz mali aj poradu v skole ,asi im chybalo,ze sa tri mesiace nevideli. Posledne tri tyzdne uz to pochopila. Asi od vtedy ako sa bola dat ockovat. Uz nechodi nezmyselne do skoly. Ide raz za tyzden do skoly a kvoli tomu sa musi ist testovat,asi riaditlke museli nahlasovat ci boli a ci su pozitivni a riaditelka sa na to uz vyprdla,dostala rozum.

Aj keby bola pozitivna mohla nakazit,len nas v dome. Lebo inde nechodila.

Neviem ci mi pojde odtialto ukazat obrazok. Ale v regionoch v roznej dobe bola rozna situacia. Bolo to zle ke boli navrchole. Myslim,ze to ide,len si to musite ztiahnut, dal som do grafu okresy,Nitra,Revuca,Ilava a Zilina. Uz 6 ludia si to za kratku dobu stiahli ,ja som na to klikol asi 6krat ,nevedel som ako to funguje.

Považie a Žilina majú pred Veľkou nocou prísnejšie opatrenia. Situácia sa tam nezlepšuje, zatvárajú školy aj predaj nápojov so sebou – Denník N.pdf

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dam este jeden obrazok, Roznave testovanie nepomohlo a pritom tam ktomu pristupovali zodpovedne a testovali.

V tomto obrazku je Roznava, Bratislava, Rimavska Sobota a Slovensko.

Teda mali to nechat na odbornikoch a regionalnych zdravotnikov( a ti ludia potrebuju presne data). Od bratislavskeho matovicovskeho stola sa to nedalo vyriesit. Pravidla mali byt nastavene uz vlete ,covid automat. A zatvarat regionalne ovela skor.

Aj ked vlny v malych okresoch mohla spravit,jedna dve (10,20)rodiny vratiajsie sa z anglicka a regionalne urady by nevedeli odstavit letisko.

Treba to premysliet, covid tu moze byt este dlho. Ak sa s ockovanim nepohne.

 

Roznava.pdf

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, tyso napísal:

:A ak chces pocut mozne riesenia, tak  ked nahlasis ze si chory, dostanes PN ( a ano 100 percent nahradu platu) a potvrdenie o prekonani dostanes na zaklade testu antilatok.

Ak by si diagnózu určovali sami pacienti, kto by im preplatil PN, ak laicky stanovená diagnóza nebola správna. Mimochodom, ja som sa vtedy k mojej obvodnej lekárke ani nedovolal. Po týždni, keď som už mal po horúčkach to zdvihla sestrička a doporučila mi pitný režim a vitamíny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, tyso napísal:

potvrdenie o prekonani dostanes na zaklade testu antilatok. 

https://www.agellab.sk/zdravotnici/mikrobiologia/covid-19/protilatky

Nie každý je ochotní zaplatiť 48 eur, radšej pôjde na Ag test. Manželka mala potvrdenie o prekonaní Covid ukončené negatívnym Ag Testom. Pri návšteve zubára aj tak potrebovala nový Ag test. Test na protilátky by boli vyhodené peniaze. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kde robia susedia chybu, keď im v súčasnosti stúpajú počty infikovaných? V Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Nemecku, Taliansku, Rumunsku, Bulharsku, Estónsku, Turecku, Grécku... predsa plošne netestujú a počet infikovaných im prudko rastie. Nemecko a Taliansko sa práve rozhoduje zaviesť tvrdý lockdown, v reakcii na 3 vlnu. 

U nás aspoň  poznáme vinníka, je ním Matovič.

coronavirus-data-explorer (2).png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 hodinami, tyso napísal:

A ak chces pocut mozne riesenia, tak  ked nahlasis ze si chory, dostanes PN ( a ano 100 percent nahradu platu) a potvrdenie o prekonani dostanes na zaklade testu antilatok.  

 

pred 3 hodinami, Tono napísal:

Ak by si diagnózu určovali sami pacienti, kto by im preplatil PN, ak laicky stanovená diagnóza nebola správna. Mimochodom, ja som sa vtedy k mojej obvodnej lekárke ani nedovolal. Po týždni, keď som už mal po horúčkach to zdvihla sestrička a doporučila mi pitný režim a vitamíny.

Nebol by to až taký problém, s výnimkou tých 100 percent platu, však to by zneužívali rôzni špekulanti. Bol by zdravý len by sa mu nechcelo do roboty, zavolal by teda z domu doktorovi že je chorý, dostal by PN-ku vo výške platu a keby aj následné krvné protilátky ukázali že koronavírus nemal, tak by povedal – „no čo už, tak som mal chrípku, alebo som bol nachladnutý“

Výška PN-ky by kľudne mohla a aj mala byť zachovaná tak ako je, s tým že by maród dostával klasickú výšku PN-ky a následne po vyzdravení, ak by krvný test ukázal prekonanie Covidu, tak by dodatočne dostal priplatené do tej vyššej sumy + potvrdenie o prekonaní.

Tie laické stanovovania diagnózy fungujú do istej miery už aj teraz a nie je to podľa mňa nič zlé. Aj predtým keď človek mal klasickú chrípku a nemohol ísť do roboty a potreboval PN-ku, tak ten doktor ho predsa nejako špeciálne nevyšetroval, pacient prišiel, povedal že je mu zle, že kašle, kýcha, povedal koľko si doma nameral teplotu (v ordinácii keby mu ju aj chceli zmerať, čo mne sa teda nestalo, doktorka vždy napísala toľko koľko som jej povedal, a zrovna v ten moment by mu nenamerali, tak by ho asi neposlali do roboty s tým že nemáš teplotu, tak si zdravý, padaj makať). Tú PN-ku by kľudne dostal aj simulant, ktorý by si tie príznaky vymýšľal, len by sa v ordinácii tváril aký je strašne zničený, semtam by zakašľal, takže je v absolútnom poriadku že sa to cez telefón vybavuje, lebo chorý bezvládny človek môže ležať v posteli a sa nemusí trepať k doktorovi, nemusí tam v čakárni potenciálne nakazovať ľudí s podozrením na nejaké iné neinfekčné ochorenia.

Len teda by bolo treba zaviesť aby ani na tie testy počas toho jak mu je strašne zle, nemusel chodiť a tam by bolo ideálne riešenie ten dodatočný krvný test – aby sa vedelo, že čo vlastne mu bolo. Prípadne tie rýchle antigénové mobilné odberné miesta by mohli byť k dispozícii iba pre takých pacientov, čo majú príznaky ale dokážu a chcú sa tam nejak doplaziť (možno ak budú mať šťastie tak ich ten hračkársky test aj zachytí a nemuseli by už teda potom absolvovať tie krvné testy). Ale v žiadnom prípade tam nemajú čo zbytočne hnať zdravých bezpríznakových ľudí a ohrozovať ich. Plus aj ten chorý človek ktorý by sa tam chcel dať otestovať by bol rýchlejšie vybavený a nemusel tam chudák čakať v rade medzi veľkou kopou zdravých čo len potrebujú nič nevypovedajúci zdrap papiera do roboty alebo na nejaký slobodnejší pohyb. Len to by muselo mať Slovensko normálne zdravým sedliackym rozumom zmýšľajúcich ľudí vo vláde a nie fušerov a psychicky narušených jedincov.   

To musela prísť až pandémia aby sme sa presvedčili o tom, že dá sa fungovať aj bez toho aby boli plné čakárne, a keď už, tak že v takýchto potenciálne infekčných prostrediach treba mať rúška (pred pandémiou keď voľakto prišiel do plnej čakárne potenciálne vírusovo nakazených ľudí s rúškom, tak naňho pozerali jak na exota, pritom to už malo byť dávno automaticky zabehnuté). Že pri istých bežných virózach sa príznaky dajú popísať aj cez telefón a nie zničený sa plaziť to osobne doktorovi rozprávať, že PN-ka môže byť platná aj bez toho aby ju pacient fyzicky obdržal a musel ju podpísať, že sa dajú predpisovať elektronické recepty (tie teda našťastie fungujú už dlhšiu dobu, to je výborná vec, ešte keby tie lieky ako Ivermectin boli aj v lekárňach dostupné a dali sa zohnať, nemusel som mať taký blbý priebeh).

Akurát len keď som po uplynutí tých 14 dní išiel na rontgen dať si skontrolovať či mi to ochorenie nezdevastovalo pľúca, tak ten systém nekorešpondoval s 21.storočím (aj keď to neberiem tragicky lebo to som už aspoň ako-tak vládal fungovať) keďže jeden deň do polikliniky som musel sa ísť dať zrontgenovať a ďalší deň tam ísť zasa osobne pre papierik s výsledkom a ten následne fyzicky zaniesť obvodnej doktorke (toto tiež už mohlo byť elektronicky spojazdnené, ale tak verím že niekde to tak aj je). To bolo jediný raz čo som bol osobne u doktorky a teda celé medicínske centrum vyľudnené, čakárne obvodných doktoriek zívali prázdnotou a len telefóny všade za každými dverami rinčali len taký fukot.

pred 31 minútami, Tono napísal:

U nás aspoň  poznáme vinníka, je ním Matovič.

Presne tak. Je a dúfam, že pôjde za to do basy. Aj keď psychicky nepríčetný človek asi nie je trestne zodpovedný za svoje činy. To ale už nech riešia odborníci a orgány činné v trestnom konaní.  

pred 19 hodinami, Tono napísal:

1. Práve v tomto období, tesne pred prepuknutím príznakov, je osoba najviac infekčná. ... Takže výhrady, že osoba s príznakmi ohrozuje testovaných nie je celkom namieste.

2. V priemere sa príznaky prejavia za 5 dní od infekcie. 

...a pozitívne som sa testoval na 7 deň od nakazenia

1. Paráda, takže bezpríznaková ale najviac infekčná osoba (ktorú ale hračkárske testy nedokážu identifikovať ako pozitívnu ale ju vygenerujú ako negatívnu) neohrozuje iba ľudí vo svojom okolí, ale z nariadenia vlády ešte zbytočne navyše ohrozí ďalších ľudí na špajchlovačke (s ktorými by za iných okolností do kontaktu neprišla) a ešte dostane negatívny certifikát - priepustku na slobodu vďaka ktorej bude menej obozretná. Toto tiež dúfam v prípadnom súdnom konaní vo veci obvineného občana Igora M.  (nar. 11.5.1973) za trestný čin šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby bude zohľadnené.  

 2. Bingo ... v pondelok osudná špajchlovačka (kvôli počasiu a zime vykonávaná žiaľ tentokrát nečakane v interiéri), v sobotu (5.deň od akcie) nevysvetliteľná zima po celom tele (čudoval som čo sa to deje? však v izbe mám bežnú teplotu - to som ešte netušil že to bude ten asi prvý príznak), v nedeľu večer (6.deň) už teplota nad 39, následný pondelok (7.deň od špajchlovačky) pozitívny test. Tak ak som mal možno malé pochybnosti či som sa aj nenakazil voľakde inde (čo sa mi snažili niektorí fanúšikovia hnutia Oľano nahovoriť), tak teraz už moje pochybnosti sú takmer definitívne vymazané. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,   skus sa na to pozriet systemovo.    Ciel je co najskor  stiahnut nakazenych do karanteny a zamedzit ich styku s ostatnymi.

Ak hovorim o tom ze ten co ma priznaky lezi doma a nejde na test, tak to splni.   Objavia sa rizika a  mozeme ich nasledne mitigovat.

priklad:  najdu sa podvodnici co budu lezat doma zdravi.  Je to mozne, ale ake je to velke riziko ?  ide o par percent alebo to je masovka ?  Ja verim ze par percent ale moze sa ukazat ze to tak nie je,   riesenim je poslat zasahovu testovaciu jednotku co ti spravi PCR test.  Ale  napriklad v mojom okoli ludia si ani PN neberu, vyberali si dovolenku.    

protilatky testy  su drahe,  ale ked to spravis ako odber krvi u lekara, nasledne vyhodnotenie v labaku  tak cena klesne na par eur. Chce to zmeny vyhlasky, preplacanie v poistovniach ale je to mozne.  Neviem ci je to najlepsie, ale ber to ako navrh ze to ide, aj bez testu na Ag.

Systemove myslenie znamena ze sa zameriavas na skutocny ciel a upravujes procesy aby si to dosiahol.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, tyso napísal:

Systemove myslenie znamena ze sa zameriavas na skutocny ciel a upravujes procesy aby si to dosiahol.  

Nemyslím, že testovanie bolo významným ohniskom nákazy, ak sa dodržovali karanténne opatrenia. Ak by to tak bolo, prejavilo by sa to už na dátach z krajín, kde k plošnému testovaniu nedošlo.

Hlavným rizikom Covidu je fakt, že infikovaný šíry infekciu už v čase, keď ešte žiadne príznaky nepociťuje. V prípade Britskej mutácie na prenos stačí iba pár desiatok sekúnd. Toto obdobie, ktoré môže trvať niekoľko dní je najrizikovejšie, lebo infikovaný nie je izolovaný. A práve v tomto čase ho Ag test z veľkou pravdepodobnosťou zachytí v rozumnom čase. Výsledok PCR testu môže trvať niekoľko dní. 

V prípade Britskej mutácie je aj testovanie rizikové. No rizikovejší by bol nákup potravín, liekov, otvorenie akejkoľvek prevádzky, doprava... Do úvahy by pripadal len totálny lockdown. 

 

 

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, Tono napísal:

Kde robia susedia chybu, keď im v súčasnosti stúpajú počty infikovaných? V Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Nemecku, Taliansku, Rumunsku, Bulharsku, Estónsku, Turecku, Grécku... predsa plošne netestujú a počet infikovaných im prudko rastie. Nemecko a Taliansko sa práve rozhoduje zaviesť tvrdý lockdown, v reakcii na 3 vlnu. 

U nás aspoň  poznáme vinníka, je ním Matovič.

 

no tak to iba potvrdzuje, za covid sa neda pacifikovat......susedia maju opatrenia predsa  minimalne na takej urovni ako u nas a su tam (podla tu pritomnych hodnotiacich) zodpovednejsi obcania, ako tu.....akurat tam nikto bezcharakterne nezaraba na nuteni obcanov sa testovat....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahaaaaaaaaaa. Takže skutočný dôvod vlny antimatovičizmu nie je nezvládnutie pandémie, ale to, že na pandémii Matovič zarába. V Nemecku a Rakúsku sa protestuje vo veľkom, určite aj tam Matovič zarába na testoch:

https://www.teraz.sk/zahranicie/v-nemeckom-kasseli-protestovalo-20000-/536375-clanok.html

https://www.teraz.sk/zahranicie/policia-na-rozpustenej-demonstracii-v/536385-clanok.html

Keď sú ľudia nespokojní v takých krajinách ako Nemecko a Rakúsko, ktorých zdravotnícky systém je na oveľa vyššej úrovni ako náš, čo máme očakávať od toho nášho, ktorý nám tu zanechali vytunelovaný smeráci? Už sa asi zabudlo, ako smeráci zarábali na svojích kšeftoch. Ale samozrejme, na vine je súčasný, teraz už bývalý minister zdravotníctva a premiér, treba ich rýchlo vymeniť, pretože Buzerant s jamkami na líčkach je spasiteľ, ktorý to tu všetko zachráni, tak si teraz pôjdeme nohy dolámať za predčasnými voľbami. Iba úplný politický analfabet by súhlasil s takýmto riešením. A keďže väčšinu sympatizantov Smerohlasu tvoria ľudia s nedokončeným základným vzdelaním, tak sa nečudujme, prečo vykrikujú o predčasných voľbách.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 20. 3. 2021 at 14:19, Tono napísal:

Toto obdobie, ktoré môže trvať niekoľko dní je najrizikovejšie, lebo infikovaný nie je izolovaný. A práve v tomto čase ho Ag test z veľkou pravdepodobnosťou zachytí v rozumnom čase. Výsledok PCR testu môže trvať niekoľko dní. 

 

 

 

To si odkial nabral, veď práve to je problem, že AG test nezachyti ľudí v počiatočnej fáze. A to je práve aj hlavny dôvod, že pandemia eskalovala. A na to sa mohli použiť iné testy a masovo testovat v labaku, cena by sa stlačila na úroveň tých suviksov, čo opakovane vláda nakúpila. Mala nakúpiť a pripravit na hromadné testovanie RT-LAMP testy. Bolo to významne lepšie ako nespoľahlivými Ag testami.

ďalší dôležitý bod sú karantény, ak človek má vírus tak nakazí zvyššok rodiny a to sa dá zastaviť len tak, že včas izoluješ chorého od zvyšku rodiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V jednej davnejsej relacii "Pod Lampou"  ukazovali taky pekny, graf, ze ake su rozdiely v senzitivity testov v roznych stadich nakazy. Ale uz si nepamatam ktora relacia to bola a ani ako presne vyzeral ten graf...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, robopol napísal:

To si odkial nabral, veď práve to je problem, že AG test nezachyti ľudí v počiatočnej fáze.

Ja som bol pozitívne testovaný 2 dni pred prejavením príznakov, ktoré nastali na 8 deň po infikovaní. Minimálne 2 dni som mohol šíriť infekciu. Ak by mi spravili PCR test, na výsledok by som čakal 2 dni.

Neviem, či RT-LAMP testy boli už vtedy dostupné. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie testy RT-LAMP existujú aspon pol roka, resp. rok. Teda my sme boli celý ten čas dezinformovaní, že existujú iba Ag a PCR testy. Klučové je rýchlosť vyhodnotenia a tie Lamp testy sa dajú vyhodnotit veľmi rýchlo, chce to len dobre manažovat odbery, vyhodnotenia a zasielanie vyhodnotení. Lenže to sa nerobilo a nerobí, pričom tu existuje táto možnosť.

Táto možnosť je však lepší nástroj a nebola použitá, nie je sa čo čudovať. Politika je ten najsilnejší nástroj na manipuláciu a klamstva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, robopol napísal:

 Politika je ten najsilnejší nástroj na manipuláciu a klamstva.

Podľa toho, ako sa v súčasnosti šíri Britská mutácia vírusu v okolitých krajinách, v Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Nemecku, Taliansku, Rumunsku, Bulharsku, Estónsku, Turecku, Grécku... nemožno všetku vinu zvaľovať na plošné testovanie. Na Slovensku a v Česku vlna Britskej mutácie nastala skôr. Tomu zodpovedajú aj údaje o zastúpení Britskej mutácie. Na prelome roka bol podiel Britskej mutácie na Slovensku a Česku už viac ako 50%. V Poľsku a Maďarsku ešte menej ako 10%.

Naopak Slovensko, v porovnaní s ostatnými krajinami nedopadlo tak zle. Katastrofálne sme dopadli len v počte mŕtvych na 100 000 obyvateľov. Príčina tohoto faktu by si zaslúžila odbornú analýzu. Počet mŕtvych ale závisí aj od toho, v akej fáze je vlna. V celkovom počte úmrtí na 100 000 obyvateľov nie sme ani v tomto ukazovateli najhorší. V súčasnosti sme porovnateľný s USA. Pred nami sú napríklad UK, Belgicko, Maďarsko, Taliansko, Bulharsko, Česko, Slovinsko... 

Manipuláciu tu robí väčšina mienkotvorných médií, ktoré Slovensko popisujú, ako krajinu, ktorej vláda totálne zlyhala v boji s pandémiu. Táto kampaň je súčasťou politického boja a nie poctivého novinárskeho remesla. Kto za touto kampaňou stojí a čo je jej cieľ, nie je ťažko zistiť.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 21. 3. 2021 at 8:15, Sniper napísal:

Ahaaaaaaaaaa. Takže skutočný dôvod vlny antimatovičizmu nie je nezvládnutie pandémie, ale to, že na pandémii Matovič zarába. V Nemecku a Rakúsku sa protestuje vo veľkom, určite aj tam Matovič zarába na testoch:

zasa si dostal nejaku proviziu od pana premiera?......prekrucas vsetko na obhajobu svojho mentalneho vzoru....:)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov