Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 2 hodinami, AlexRosberg napísal:

Zaujímavé je, že sa nájdu aj krajiny kde naopak lídri stmeľujú národ a majú prirodzený rešpekt a popularita im neklesá, skôr stúpa (napr. rakúsky kancelár Kurz), či to nebude tým že majú na čele seriózneho inteligentného politika a nie psychicky narušeného sociopata. A že sú aj krajiny ktoré nemajú tak vysoký počet mŕtvych na počet obyvateľov ako Slovensko, konkrétne sú to napr. iba všetky ostatné štáty na zemeguli.

Aj tie najrozumnejšie oparenia nefungujú, ak sa nedodržiavajú. A dodržiavanie sa nedá dosť dobre vynútiť. Nemôže pri každom stáť policajt. Obmedzujúce opatrenia môžu iba štatisticky znížiť mobilitu, ale je to na uvedomelosti každého jednotlivca, zamestnávateľa, či rozmýšľa, ako ich uplatniť, alebo ako ich obísť. Ak sa niekto vráti z dovolenky, ide do domácej karantény. Ak by musel ísť do izolácie v Gabčíkove, mnohí by si dovolenku rozmysleli. Možno aj Sulík. 

Momentálne sme svedkami mediálneho ošiaľu, kde sa Slovensko vykresľuje ako najhoršia krajina na svete a za všetko môže iba Matovič. Iste, Matovič urobil veľa chýb, ale nikde som nečítal, koľko chýb urobil Sulík, ktorý Matoviča najviac kritizuje a požaduje jeho odchod.

Situácia na Slovensku nie je dobrá. V počte mŕtvych na milión sme momentálne na druhom mieste vo svete po Česku. Počet mŕtvych je aj vizitkou stavu nášho zdravotníctva, za ktorý môžu predchádzajúce Ficove vlády. Slovensko je na vrchole 3. vlny a v takejto situácii boli, alebo budú aj iné krajiny. Momentálne je to Česko, napriek tomu, že má viac lôžok na počet obyvateľov a pracujú tam aj Slovenský lekári, ktorí nám chýbajú. 

Obraz Slovenska si môžeme pozrieť na grafoch. Pre názornosť som uviedol niektoré krajiny EU, ktoré sú v celkovom počte mŕtvych a infikovaných na milión na tom horšie. 

   

      

 

coronavirus-data-mrtvy.png

coronavirus-data-infikovany.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tono napísal:

Momentálne sme svedkami mediálneho ošiaľu, kde sa Slovensko vykresľuje ako najhoršia krajina na svete a za všetko môže iba Matovič. Iste, Matovič urobil veľa chýb, ale nikde som nečítal, koľko chýb urobil Sulík, ktorý Matoviča najviac kritizuje a požaduje jeho odchod.

Situácia na Slovensku nie je dobrá. V počte mŕtvych na milión sme momentálne na druhom mieste vo svete po Česku. Počet mŕtvych je aj vizitkou stavu nášho zdravotníctva, za ktorý môžu predchádzajúce Ficove vlády. Slovensko je na vrchole 3. vlny a v takejto situácii boli, alebo budú aj iné krajiny. Momentálne je to Česko, napriek tomu, že má viac lôžok na počet obyvateľov a pracujú tam aj Slovenský lekári, ktorí nám chýbajú. 

skus si zrekapltulovat stav spolocnosti po vrazde Kuciaka a slovenskom °unose° Vietnamca z Nemecka....vtedy ti to zjavne zily netrhalo.......vtedy to nebol medialny osial?

takze v Cechach je stav zdravotnictva podobny nasmu a to ani nepisem o talianskom, pri minulorocnom  exitusovom exoduse....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Tono napísal:

Aj tie najrozumnejšie oparenia nefungujú, ak sa nedodržiavajú. A dodržiavanie sa nedá dosť dobre vynútiť. Nemôže pri každom stáť policajt. Obmedzujúce opatrenia môžu iba štatisticky znížiť mobilitu, ale je to na uvedomelosti každého jednotlivca, zamestnávateľa, či rozmýšľa, ako ich uplatniť, alebo ako ich obísť. Ak sa niekto vráti z dovolenky, ide do domácej karantény. Ak by musel ísť do izolácie v Gabčíkove, mnohí by si dovolenku rozmysleli. Možno aj Sulík. 

Aj neustále celoplošné testovanie znižuje tú mobilitu, že? V prvom rade nech si komediant v premiérskom kresle uvedomí že ak sa má znížiť mobilita, tak nemá čo nútiť ľudí chodiť na špajchlovanie aby sa tam ľudia zgrupovali a nakazili. A hučia to doňho všetci že to nemá zmysel, že je to kontraproduktívne a nebezpečné ale nie, on si furt žije vo svojom blude kedy si myslí že celoplošné testovanie je spása a svet si z nás bude brať príklad. Chúďatko nedocenené, on predsa prišiel s takým geniálnym nápadom, a nikto ho za to nechce pochváliť. Však čo na tom, že čísla nakazených a úmrtia začali rapídne stúpať práve po zavedení tohto jeho výmyslu? On si stále žije v bludnom presvedčení že vynašiel atómovú zbraň proti Covidu. Je to psychicky chorý a nebezpečný človek, ktorý sa má liečiť na psychiatrii a nie riadiť krajinu - obzvlášť v takejto situácii. 

K tým dovolenkám - veru tak - a hlavne si v čase nebezpečia juhoafrickej mutácie dovolenky mohli rozmyslieť aj intelektuálny pilier hnutia Oľano poslankyňa Tabáková (Dubaj), tam voľajaká od Žaluďov (Maldivy) a aj Borisov nominant Holý si výlety do Británie mohol rozmyslieť. Ale toto Matovičovi nevadí? Jemu vadí prekročenie hranice okresu.  

 

pred 3 hodinami, Tono napísal:

Momentálne sme svedkami mediálneho ošiaľu, kde sa Slovensko vykresľuje ako najhoršia krajina na svete a za všetko môže iba Matovič. Iste, Matovič urobil veľa chýb, ale nikde som nečítal, koľko chýb urobil Sulík, ktorý Matoviča najviac kritizuje a požaduje jeho odchod.

No Sulík urobil najväčšiu chybu že až príliš dlho pokorne znášal Matovičove urážky. Ale čo ma je po ňom, tiež ma sklamal, že tak dlho toto všetko toleroval a ešte aj jeho poslanci v parlamente Matoviča koľkokrát bránili, takže nech si to teraz vyžerie. Dostal sa do pazúrov psychopata trochu nespravodlivo, keď mnohí voliči ktorí zvažovali voliť SaS nakoniec to hodili Oľano, len vďaka tomu že Matovič najsilnejšie kričal proti Ficovi a nalepil nejaký papierik Počiatkovi na bránu. Tak načo by sa zamýšľali nad takými malichernosťami ako je volebný program (koľko si SaS dala na ňom roboty), alebo pozrieť si kandidátku kto všetko kde je. Nieeee, hrrrrr, hodili to najväčšiemu bláznovi a tým pádom aj "osobnostiam" typu Záborská, Pročko, a teraz sa buď čudujú čo sa to deje a koho to tam vlastne navolili alebo si jednoducho chybu priznať nechcú a budú prekrúcať realitu len aby ospravedlnili to neskutočné fiasko čo tam predvádzajú. 

Dali ste mu komfortnú pozíciu, kedy tí menší koaliční partneri ani jeden bez druhého nemôžu tú vládu povaliť, takže Šulo musí s bábkoherečkou koordinovať postup ak čosi chce dosiahnuť, no pokiaľ teraz stiahnu chvosty, už budú len na smiech. Nech sa zoberú a idú do psej matere odtial a nech sa Matovič aj s Kollárom zadrhnú s tými miliardami z čo sem majú prísť. To ešte len bude rabovačka, to budete oči vyvaľovať. Snáď potom sa vám konečne rozsvieti.    

pred 3 hodinami, Tono napísal:

Situácia na Slovensku nie je dobrá. V počte mŕtvych na milión sme momentálne na druhom mieste vo svete po Česku. Počet mŕtvych je aj vizitkou stavu nášho zdravotníctva, za ktorý môžu predchádzajúce Ficove vlády. Slovensko je na vrchole 3. vlny a v takejto situácii boli, alebo budú aj iné krajiny. Momentálne je to Česko, napriek tomu, že má viac lôžok na počet obyvateľov a pracujú tam aj Slovenský lekári, ktorí nám chýbajú. 

A budeme počúvať ďalšiu obohratú pesničku. Jak Fico trepal že hento a toto je dôsledok Radičovej vlády, tak budú títo hovoriť že to kvôli Ficovi. Aspoň sa môžu jeden na druhého vyhovárať. Ale veď dobre. Duchom osvietený minister Krajčí už očividne dáva to zdravotníctvo do poriadku. Vyhadzuje odborníkov a lekárov len taký fukot a dosádza si tam kamarátov kdesi zo železiarní. Fakt úžasná reforma. Lieky na koronavírus nikde nedostupné, ľudia si ich musia pašovať zo zahraničia alebo zháňať po známostiach, človek sa nakazí na špajchlovačke, doktorov a úrady potom zaujíma len to nech dodržiava karanténu, ale inak - pomôž si ako vieš, lieky bohužiaľ nemáme, tak maximálne pánboh ti pomáhaj. Preboha veď v rozvojových krajinách dostane pozitívne testovaný človek balíček s liekmi, vitamínmi, ešte aj ten oxymeter mu tam pribalia a my? My hlavne nakupujeme hračkárske antigénové testy - už sama Cigániková priznala že 700 miliónov eur sa doteraz vyhodilo do luftu na túto eskapádu s tým špajchlovaním. A výsledok - masívny nárast nakazených a mŕtvych.  

Ja už neviem čo sa musí stať aby fanatickí matovičovi prívrženci precitli a uvedomili si čo je zač táto banda čo nám tu vládne a ako dlho sa Slovensko bude z tohto dobrodružstva spamätávať. OK, žite si teda vo svojej ilúzii.    

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mobilita sa nezastaví lebo na chodenie do práce je výnimka, ľudia v húfoch cestujú do veľkých hál zo všetkých okresov zo 100km okolia. A to je najväčšia časť, najväčšie masy, nikam nechodia také davy z okresu do okresu ako do práce. Tí čo idú na návštevu, kúpiť si niečo, to je mizivé percento oproti tomu. Treba len prečkať kým to samo ustúpi asi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@AlexRosberg

Pokúšať sa diskutovať s niekým kto ako argument použije konšpiračnú teóriu je strata času.

Každé tvrdenie s obsahom "toto je organizovaná masmediálna kampaň" je konšpiračná teória. 

Takže s Tonom môžeš diskutovať prakticky do nekonečna, predložiť haldy faktov, nijako ho nepresvedčíš..

:moslim:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, ja som sa davno stratil :) 

Ake je vlastne tvrdenie? Napriklad alex utoci na matovicovych priaznivcov ale tu na fore nikto taky nie je. Matovic dokazal uplne neuveritelnu vec, zjednotil slovakov proti nemu,  doteraz vzdy boli slovaci zhruba pol na pol za jednu stranu aj za casov meciara bola tak tretina ludi na jeho strane. A teraz je to 10 percent volicov a ti su radsej ticho. Ze v tejto situacii nema na svojej strane ani media, to je celkom pochopitelne. To nie je potrebne organizovat, to matovic dokazal  pourazat vsetkych potencialnych spojencov, kazdeho s mierne odlisnym nazorom oznacil za vraha. 

  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

Ze v tejto situacii nema na svojej strane ani media, to je celkom pochopitelne. To nie je potrebne organizovat, to matovic dokazal  pourazat vsetkych potencialnych spojencov, kazdeho s mierne odlisnym nazorom oznacil za vraha. 

No dobre, stanovil si Matovičovu diagnózu. A čo ďalej. SAS a ZAĽUDÍ verejne deklarujú, že nechcú povaliť vládu, že chcú len aby Matovič podal demisiu. Lenže to znamená pád vlády a nová vláda musí získať dôveru. A pochybujem že ju získa, ak v nej bude Sulík. Úradnícka vláda by fungovala iba do nových volieb, ktoré by vyhrala strana HLAS. Nepochybujem, že do koalície by Pellegríni prizval SAS a PS. Od Fica sa Pellegríni potrebuje dištancovať, aby tým deklaroval, že HLAS nie je kontinuitou SMERU. A Sulík by za odmenu, že povalil túto vládu, dostal od Pellegríniho ministerské kreslo. To je podľa mňa aj cieľ tejto kampane. 

Strana Progresívne Slovensko, ktorá iniciuje Matovičovu demisiu, sa pravdepodobne do parlamentu opäť nedostane. A celá jej súčasná snaha, masívne podporovaná médiami, nakoniec vyústi iba k výmene Matoviča za Pellegríniho. Pre kaviarenských intelektuálov je Pellegríni vhodnejším premiérom, ako Matovič. Stačí si prečítať názory Šimečku, Hríba, alebo si prečítať denník aktuality. Nuž, zrejme si to väčšina voličov želá a ja to môžem iba akceptovať.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,  to sa bavime o dalsom vyvoji a ten je naozaj nejasny.  Nezda sa ze by Sulik mal strategiu, ale len tak mimochodom  Sulik ako prve ponukol svoje miesto ak skonci Matovic.  Tvoja premisa teda nema oporu v realite,  nova vlada by mohla vzniknut kompromisom pri ktorom by skoncil aj Sulik aj kadekto ( žaludi hned ponukli Kolikovu :)  )

Ale Sulik uz na zaciatku stanovil hranicu ze nebude hlasovat za pad vlady a tak nema ziadne naboje a len krici hurra.   Bez tejto hrozby nema ziadnu paku a skonci opat ponizeny Matovicom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 55 minútami, tyso napísal:

 Nezda sa ze by Sulik mal strategiu, ale len tak mimochodom  Sulik ako prve ponukol svoje miesto ak skonci Matovic.  Tvoja premisa teda nema oporu v realite,  nova vlada by mohla vzniknut kompromisom pri ktorom by skoncil aj Sulik aj kadekto ( žaludi hned ponukli Kolikovu :)  )

Sulíkove gesto, že ponúkne funkciu ministra na veci nič nemení. Zostáva predsedom strany SAS. Mohol by z vlastnej strany vybrať "podržtašku", ktorá bude plniť jeho pokyny. Fico to urobil tiež, aj keď sa prerátal.

Pochybujem, že by nová vláda získala dôveru. Opozícia jej podporu neodhlasuje a ako by sa zachovali poslanci Oľano je otázne.

Momentálne však v mienkotvorných médiách prebieha kampaň za nové voľby v prospech strany HLAS, SMER a PS. Zatiaľ pod schyzofrénnym heslom, "Predčasné voľby nechceme, iba demisiu Matoviča". To hovoria strany, ktoré sa do parlamentu dostali s "odretými ušami" iba vďaka Matovičovi.       

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono,  nemam teraz pristup k monitoringu tlace, ale  tak som si pozrel komentare na SME za posledne 2 dni a nenasiel som ani jeden komentar ktory by bol za nove volby.  Kde presne ta kampan prebieha ?  Za odstupenie matovica som nasiel tak jeden jasny a tri take, kde sa to da interpretovat ako preferovany nazor autora.  Ostatne su hodnotenia situacie ale bez postoja autora.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

1 hour ago, Tono said:

o hovoria strany, ktoré sa do parlamentu dostali s "odretými ušami" iba vďaka Matovičovi

To je sice pravda ale zrejme ju chapeme rozne :)  Matovic pred volbami im prebral volicov a napriklad KDH sa ani s odretymi usami do parlamentu nedostalo.  Ale to je historia.

A dalej prakticky,   pad vlady bez toho aby bola dohodnuta nova vlada by bolo fakt sialenstvo. A konkretne Sulikovi by to zrejme definitivne zlomilo vazy,  to by bola druha vlada ktoru polozil. A robi vsetko preto aby presvedcil svojich ze to neurobi.  Jedinym sposobom ako by sa to mohli udiat je dohoda s OLANOM na novej vlade a potom by vlada urcite podporu ziskala,  poslancov je dost.  V taketo nieco dufa Sulik ale nezda sa ze na to ma karty,   pokial nenajde funkcnu paku  tak to skonci do sratena.  Ale za kratky cas sa to bude opakovat,  vlada je naozaj nefunkcna. Neviem si predstavit ako chcu dalej fungovat,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 @tyso

Čaputová vraj povedala, že viac ako chorobu kovid teraz na Slovensku riešime Matoviča. Teda aspoň tu na fóre to platí. A to že ho riešime v "epidémiách pandémiach" a nie v "politike", je trochu čudné, trochu o ňom veľavravné. 

Kým bude vláda riešiť sama seba, s kovidom toho veľa nenarobí. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, tyso napísal:

tono,  nemam teraz pristup k monitoringu tlace, ale  tak som si pozrel komentare na SME za posledne 2 dni a nenasiel som ani jeden komentar ktory by bol za nove volby.

Kampaň je vedená pod schyzofrénnym heslom, "Predčasné voľby nechceme, iba demisiu Matoviča".

Je prirodené, že Matovič, ako premiér je terčom pozornosti médii. Rovnako je namieste jeho kritika. Ale od médií, ktoré sa samé označujú za slobodné, by som očakával vyváženú kritiku. Nemám tu priestor, aby som sa zaoberal objektivitou obsahu, uvádzam iba pár titulov denníka aktuality.sk

Béla Bugár: Matovič neustúpi. Marazmus, ktorý hrozí, môže rozložiť krajinu

Expremiérka Radičová: Zlyhanie v riešení pandémie je markantné

Podkopávanie vlastnej štátnosti je za čiarou, reaguje Kukan na spor Matoviča s Korčokom

Matovič rieši spory invektívami.

Poslanec OĽaNO kritizuje Matoviča: Prišiel čas sa pozrieť do zrkadla

Sulík vyčíta Matovičovi vítanie Sputnika. 

Apely prezidentky na premiéra nezaberajú a nefungujú

Korčok: Rusko používa Sputnik ako nástroj hybridnej vojny

Progresívne Slovensko spustilo kampaň za odstúpenie premiéra Matoviča

Matovič kupuje dva milióny vakcín Sputnik, Remišová ich odmieta

Premiér Matovič je opozíciou vlastnej koalícii

Prezidentka Zuzana Čaputová: Výmena ministra Krajčího nestačí, vláda by mala vyvodiť zodpovednosť

Matovič už „chytá“ Ficov štýl, píšu Nemci

Ako sme si s Matovičom urobili hanbu na východe aj na západe

Epický boj s hnusobou zabíja koalíciu

Matovičova prehra je zrejmá, ide iba o jej podobu 

Sputnik je nástrojom hybridnej vojny (názor experta ministerstva obrany)

Ročné zúčtovanie pre Matoviča nemohlo byť iné

Ako prežiť v životu nebezpečnom štáte

Ruská ruleta Igora Matoviča

Matovič sa skrýva, ale jeho zodpovednosť zostáva

Ak je vojna s mafiou dôležitá, nebude problém obetovať jedného Matoviča

To sú úderné heslá, podobné ako nám ich na červených transparentoch servírovali súdruhovia za totality.  

Za účinnosť opatrení v boji s pandémiou je zodpovedný predovšetkým premiér, minister zdravotníctva, ale aj celá vláda. Nezhody medzi Sulíkom a Matovičom neprispievajú ku konštruktívnemu riešeniu problémov a oslabujú aj dôveru občanov k nariadeniam vlády. Nikde som sa však ale nedočítal, aký podiel na tejto situácii má Sulík.

Nie som fanatický obhajca Matoviča, pre mňa bol Matovič len "menším zlom". Ja si v mojom veku už na Slovensku kariéru budovať nepotrebujem a môže mi byť jedno, ako to dopadne. Tu už aj tak nie je žiadna rozumná voľba a ani nebude. Keby som bol mladší, určite by som emigroval. Mne už stačí iba to, že viac k voľbám nepôjdem.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 minútou, alamo napísal:

@Tono

Uvedomuješ si že keď to vypisuješ sem, do témy o hnusnej chorobe..

..tak ty sám robíš z Matoviča nejakú "hnusnú chorobu"?

:vrtulka:

 

Choré je Slovensko, ale diagnóza nie je Covid.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, tyso napísal:

Napriklad alex utoci na matovicovych priaznivcov ale tu na fore nikto taky nie je.

Ale je tu viacej takých... 

pred 8 hodinami, alamo napísal:

@AlexRosberg

Pokúšať sa diskutovať s niekým kto ako argument použije konšpiračnú teóriu je strata času.

Každé tvrdenie s obsahom "toto je organizovaná masmediálna kampaň" je konšpiračná teória. 

Takže s Tonom môžeš diskutovať prakticky do nekonečna, predložiť haldy faktov, nijako ho nepresvedčíš..

:moslim:

No veru, máš pravdu, je to strata času, ani neni mojím zámerom presviedčať takých ľudí, len som vyjadril svoj pohľad na to, kto je tu najväčším šíriteľom pandémie, že to neni nejaký dôchodca vonku na prechádzke bez rúška. 
 

pred 5 hodinami, Tono napísal:

 Úradnícka vláda by fungovala iba do nových volieb, ktoré by vyhrala strana HLAS. Nepochybujem, že do koalície by Pellegríni prizval SAS a PS. Od Fica sa Pellegríni potrebuje dištancovať, aby tým deklaroval, že HLAS nie je kontinuitou SMERU. A Sulík by za odmenu, že povalil túto vládu, dostal od Pellegríniho ministerské kreslo. To je podľa mňa aj cieľ tejto kampane. 

Pre kaviarenských intelektuálov je Pellegríni vhodnejším premiérom, ako Matovič. Stačí si prečítať názory Šimečku, Hríba, alebo si prečítať denník aktuality. Nuž, zrejme si to väčšina voličov želá a ja to môžem iba akceptovať.    

To sú špekulácie a konšpiračné teórie všetko. Keby hento , keby toto 

Presne toto robí Matovič, že podsúva verejnosti že "kto ma kritizuje, želá si automaticky návrat Fica a mafie". Tak tuna je to trošku rozvité, kedy nám tu pán diskutér podprahovo podsúva premisu a tézu, že človek ktorý teda nespadá do kategórie ficovolič ale ktorý je proti Oľano a ich štýlu vládnutia, tak je automaticky fanúšikom Bihariovej a slniečkárskych progresívcov alebo Pellegriniho. 

Nezaujíma ma Šimečka ani Hríb, ani im podobní samozvaní novinári, to sú samozrejme vyrývači a vždycky boli, takisto ako ma nezaujímajú tendenčné články SMEtiarov a Denníka N. Mne stačí blázna vidieť na tlačovke, kde prezentuje neskreslene sám seba bez toho aby bol jeho obraz dotváranými alebo interpretovaný skorumpovanými oligarchistickými médiami. Veď on sa zhovaďuje aj sám, každým dňom, každou tlačovkou, každým statusom. Klamstvá, propaganda, prekrúcanie, manipulácia, sebaglorifikovanie, obviňovanie a urážanie kde koho, pomstychtivosť voči každému kto si dovolí s ním nesúhlasiť. Má jasné známky psychickej poruchy osobnosti a už je fakt trápny ale najhoršie je že Slovensku robí neskutočnú ostudu v zahraničí. Pokiaľ sú jeho voliči pyšní na jeho one time next time, strápňovanie pred Macronom, alebo najnovšie urgovanie Európskej liekovej agentúry kedy ani nevie si zistiť ako sa volá vlastne šéfka tej inšititúcie a komu sa prihovára, tak fajn.

https://www.webnoviny.sk/premier-matovic-chce-aby-ema-pracovala-nonstop-mila-christa-zacal-svoj-odkaz-na-facebooku/

Alebo to že sa možno vďaka "prezieravej" politike hnutia Oľano môžu znovu rozhorieť slovensko-maďarské nevraživosti, super, paráda gratulujem vám. Ešte toto nám tu chýbalo ku šťastiu. 

https://plus.noviny.sk/592724-komentar-arpada-soltesz-az-a-szep-az-a-szep-dostaneme-felvidek 

Ale veď vlastne máte čo ste chceli. Tešte sa, radujte sa, ale prečo potom zrazu nariekate že nemáte koho voliť, odporúčate aby ste nesledovali politiku, alebo že by ste zvažovali emigráciu. Veď toto ste predsa chceli, takto ste si to navolili. 

No dobre, ale nebudem tu ďalej hádzať hrach na stenu a ospravedlnujem sa že som aj v niektorých častiach odbočil od témy. Voličom Oľano želám čo najrýchlejšie vytriezvenie, zmýliť sa a priznať si následne (aspoň sám pred sebou) chybu nie je hanba ani hriech. A pokiaľ to nedokážete, tak si užívajte ďalší vývoj a to, ako bude stále ťažšie a ťažšie nájsť ospravedlnenie pre to, čo tu tá sebranka bude ďalej vyvádzať. 

Lebo toto neni o pandémii, tá len naplno odkryla premiérov nehorázny amaterizmus a psychickú poruchu, ako sa snaží hrať na spasiteľa a Mesiáša, pričom výsledkom je zamorenie obyvateľstva vírusom a rozflákané milióny na nezmyselné Ag testy.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 minútami, tyso napísal:

Tono, cize kritiku vlady zamienas s kampanou za nove volby.   A co presne maju chvalit a nerobia to ?

Ak by to bola vyvážená konštruktívna kritika, nemám námietky. Lenže toto je politický boj, v ktorom médiá označili za jediného vinníka Matoviča. Kde máš kritiku Sulíka, nechce sa mi opakovať, akým podielom on prispel k súčasnému stavu pandémie. Dnes sa Sulík a mnohí ďalší, ktorí majú "maslo na hlave" inscenujú do role kritikov. Ich zlyhanie však politickým analytikom akosi ušlo. Ako inak si mám takúto jednostrannú kritiku vysvetliť inak, ako kampaň za odvolanie Matoviča a nové voľby.  

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 minútami, AlexRosberg napísal:

To sú špekulácie a konšpiračné teórie všetko. Keby hento , keby toto 

Presne toto robí Matovič, že podsúva verejnosti že "kto ma kritizuje, želá si automaticky návrat Fica a mafie". Tak tuna je to trošku rozvité, kedy nám tu pán diskutér podprahovo podsúva premisu a tézu, že človek ktorý teda nespadá do kategórie ficovolič ale ktorý je proti Oľano a ich štýlu vládnutia, tak je automaticky fanúšikom Bihariovej a slniečkárskych progresívcov alebo Pellegriniho.

Možno máš pravdu, že iba ja to tak vnímam. No bohužiaľ nevidím na Slovensku politickú stranu, ktorá by tomu zabránila. A podľa prieskumov je výsledok budúcich volieb jasný. Ak sa nič nezmení, tak táto vláda bude skutočne nefunkčná. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 54 minútami, Tono napísal:

Dnes sa Sulík a mnohí ďalší, ktorí majú "maslo na hlave" inscenujú do role kritikov. Ich zlyhanie však politickým analytikom akosi ušlo. Ako inak si mám takúto jednostrannú kritiku vysvetliť inak, ako kampaň za odvolanie Matoviča a nové voľby.  

vsetci, co su vo vladnej koalicii a teraz kritizuju Matovica, su zospovednz za to s coho vinia svojho gur.u......zacitili moznost posunut zlyhania na toho blba a teraz sa chcu vivinit.......no obcania maju jasno v tom, ze ich vina je minimalne na tej istej urovni, ako Matovicova.....robia iba to, co  aj ich vrchny principal.....za vsetko je vinny niekto iny......je to jedna krvna skupina....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Britský variant, ktorý je výrazne nákazlivejší ako pôvodný variant, má veľmi vysoký podiel medzi pozitívnymi testami

https://www.teraz.sk/slovensko/uvz-britsku-mutaciu-noveho-koronav/533651-clanok.html

To je aj dôvod, prečo máme oveľa viac nakazených ako počas jari. Tunajší Nositelia Nobelovej ceny za virológiu samozrejme hneď vedia koho je to vina.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, Tono napísal:

Ak by to bola vyvážená konštruktívna kritika, nemám námietky. Lenže toto je politický boj, v ktorom médiá označili za jediného vinníka Matoviča. Kde máš kritiku Sulíka, nechce sa mi opakovať, akým podielom on prispel k súčasnému stavu pandémie. Dnes sa Sulík a mnohí ďalší, ktorí majú "maslo na hlave" inscenujú do role kritikov. Ich zlyhanie však politickým analytikom akosi ušlo. Ako inak si mám takúto jednostrannú kritiku vysvetliť inak, ako kampaň za odvolanie Matoviča a nové voľby.  

No šak okrem Matoviča ešte šijú do Krajčího, tak neni asi jediný vinník :D 
Aká kritika Sulíka? Za čo konkrétne? V podstate máš pravdu, že aj on prispel k súčasnému stavu pandémie a to tak že sa proti bláznovi neozval skôr, že úplne prvé povinné plošné testovanie SaS-ka obhajovala lebo si naivne mysleli že je to jedinýkrát a že to bude mať význam a že Matovič s tým potom skončí. Tak Sulík je tiež asi jednoduchší lebo pozná Matoviča vyše 10 rokov a to nevedel odhadnúť že on s tým len tak neskončí a iba všetkých klame a aj tak si vytrie s nimi podlahu?

Takže strana čo sa vraj bije za slobodu jednotlivca sa stala týmto spolupáchateľom tejto špinavosti a toto Sulíkovi nikdy neodpustím a ano priznávam sa, že sa hanbím za to že som stranu SaS od jej vzniku až do roku 2016 volil a ak by mi okolnosti nezabránili zúčastniť sa posledných volieb, volil by som ich tiež a teraz bych sa za to hanbil jak pes. Nariekajú, že majú málo percent a že nemôžu nič robiť a furt má Sulík traumu z povalenia nejakej vlády (ktorá priznajme si bola tiež na ho*no) ale tak čo? Nech sa zobere a ide odtial do psej matere. Polka voličov by mu za to tlieskala, polka by mu to možno neodpustila, ale tak bohužial. Nech sa zoberú aj Žaludi a nech si igorko s boriskom hľadajú podporu trebárs u kotlebu, mazureka alebo blahu. Toto rozloženie síl v parlamente už dávno nereflektuje vôľu občanov. Boli zblbnutí, oklamaní, formálne majú ústavnú väčšinu ale morálne už táto vláda legitimitu nemá. 

Len teda neviem aké zlyhania ten Sulík spravil v rámci pandemickej situácie, keď vyžaduješ aby médiá kritizovali aj jeho za zlyhania. Ja vidím len to zlyhania že sa nepostavil proti psychopatovi. Ale SaS nemá premiérsku pozíciu, nemá ani ministerstvo zdravotníctva, takže neni za to zodpovedný. Neustále sú na vláde prehlasovávaní, zametajú s nimi podlahu, nad rámec svojich povinností si dali tú námahu a vypracovali proticovidový pandemický plán, Matovič bez toho aby si ho len prečítal alebo aspon prezrel, poslal s ním Sulíka do Mongolska. Lebo to nebol JEHO plán, tak čo by sa on mal zapodievať nejakými múdrosráčmi, že?  

pred 5 minútami, Sniper napísal:

Britský variant, ktorý je výrazne nákazlivejší ako pôvodný variant, má veľmi vysoký podiel medzi pozitívnymi testami

https://www.teraz.sk/slovensko/uvz-britsku-mutaciu-noveho-koronav/533651-clanok.html

To je aj dôvod, prečo máme oveľa viac nakazených ako počas jari. Tunajší Nositelia Nobelovej ceny za virológiu samozrejme hneď vedia koho je to vina.

Ano
1. Matovičova - lebo týmto variantom som sa nakazil na jeho debilnej povinnej špajchlovačke.

2. Vicepremiéra Holého, lebo za jeho výdatnej pomoci sa to tu podarilo poroznášať. 

https://slovensko.hnonline.sk/2277657-holy-sa-po-navrate-z-britanie-obisiel-bez-karanteny-aj-bez-testu-zariadil-mu-to-mikas

https://www.trend.sk/spravy/vicepremier-holy-mal-opat-pozitivny-test-koronavirus  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby si bol v obraze, britská mutácia už minulý rok tvorila viac ako polovicu pozitívnych prípadov zistených v Trenčíne.

 

 Keďže už sa to tu začína opakovať ako v nejakom ústave, táto téma sa bude venovať aktuálnej pandemickej situácii. Vyplakávať nad neschopnosťou Matoviča choďte na Facebook alebo inú stránku pre postihnutých. 

pred 3 hodinami, alamo napísal:

Čaputová vraj povedala, že viac ako chorobu kovid teraz na Slovensku riešime Matoviča. Teda aspoň tu na fóre to platí. A to že ho riešime v "epidémiách pandémiach" a nie v "politike", je trochu čudné, trochu o ňom veľavravné. 

Aj ja som si to všimol a ak sa to bude opakovať, tak to hneď zarazím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov