Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 2 hodinami, alamo napísal:

Neviem ako vy, ale ja počúvam odborníkov..

 

A čo množstvo lekárov ktorí sa vyjadrili pozitívne k celoplosnemu testovaniu?

To nie sú odborníci?

Lebo majú iný názor?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

dakujem za pozornost od teba.......ked ty suhlasis s porusovanim vsetkeho, pretoze sa to deje v zaujme zdravia obcanov, tak zostavam  radsej v polohe mrtveho chrobaka....pre istotu, aby mi nahodou niekto opravneny do rana nezaklopal na dvere resp. ma neprepadol doma z vyzvou, "policajna akcia".....:(

pred 6 minútami, doll napísal:

A čo množstvo lekárov ktorí sa vyjadrili pozitívne k celoplosnemu testovaniu?

To nie sú odborníci?

Lebo majú iný názor?

ale tu predsa nejde o pocet odbornikov za a proti....ide tu o ujednotenie nazoru vsetkych odbornikov a spolocne prehlasnie a postup.....no zjavne tu obdivovatelia Mengeleho a jeho prinosu pre zdravie a vedecky pokrok, maju na to iny nazor..... :(

ked ti niekto vydieranim pri neposlusnosti odoprie zakonnu zdr. starostlivost, vystahujte ta z bytu, odoprie ti vstup do obchodu, hrozi ti prepustenim z prace a podobnou liberalne "demokratickou" retorikou, tak sa necuduj, ze su na to reakcie nas, demokraciu uznavajucich obcanov, take ake su....ze to nevadi obdivovatelom fasistickych metod, sa tu ukazuje uz bez hanby a verejne... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 32 minútami, tyso napísal:

slimak, bratislava je zvlast prekvapiva. je tu pomerne vysoky pocet nakazenych, denne prirastky 100plus a aj tak trasovanie zaberalo. mali by urobit skolenie ostatnym

Toto by mohlo byt zaujimave. Mne vychadza,ze 5 najnizcich okresov cervenych z lava do prava by mohli byt RV,BŠ,VK, BA a RA(aj ked podla incidencie by mala byt Bratislava a Revuca prehodena), neviem ktorych 7 dni  brali mozno do piatku ja do nedele. A modre len odhadnem Namestovo,Tvrdosin, Dolny Kubin a Bardejov.

Plosne-testovanie-vs-7-dnova-incidencia.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@doll

Áno.. Vyjadrili sa "pozitívne".. V podstate väčšinou takto..

"Choďte na to testovanie, keď sa už ma to vláda rozhodla dať peniaze..

Bude to zaujímavý experiment, budeme mať nejaké údaje, ktoré budeme študovať a vyhodnocovať aj rok v kuse.. (a niekto o tom napíše možno aj odborný článok, alebo dokonca diplomovku..)

Či to skutočne pomohlo.. Uvidíme o dva týždne.."

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@alamo

Ty, aj mnoho iných, si pletú výklad pojmu demokracia.

Snáď len toľkoto, lebo začínaš sa podobať...

Citát

"Poučený príbehom rodičky z Košíc, jej advokátky a po preštudovaní FB stránok na ktorých nepíšu samí zapredanci a Sorosovi agenti, som sa rozhodol že od dnes jazdím autom v protismere, lebo nie som žiadna ovca aby som šiel so stádom, nepoužívam smerovky, lebo ja viem kam idem a ostatných je do toho nič a navyše ústava mi dáva právo na súkromie, takže nemám povinnosť dať ostatným vedieť kam idem. Nepoužívam, bezpečnostné pásy lebo odmietam žiť v umelo vyvolanom a štátnou propagandou živenom strachu zo zranenia či smrti pri nehode. V ústave nie je spomenutá jazda autom, takže zákon o premávke na pozemných komunikáciách je nulitný. Keď ma zastavia policajti dám im k telefónu advokátku z Košíc, tá ich dá do laty. Ak sa mi stane nehoda, budem požadovať operáciu pri plnom vedomí, lebo je mojim právom vedieť čo sa somnou deje a zabrániť prípadnému odobratiu tkanív, krvi, či hocičoho z čoho budú môcť získať moje DNA."

 

 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,

tentokrát prišli samé...
málokedy dávam červené body, ale z tých posledných príspevkov tvojich úplne kričí všetko to, čo si kedysi popísal ohľadne očkovania, princíp je ten istý. až ma nadvihlo. fakt nezvykne, a ja nadávať nikdy nebudem, ale nadvihlo ma.
ja viem, viem, ty hovoríš, že si nikdy nebol proti očkovaniu a tak a odobne.... viem, nechce sa mi to všetko opakovať :)
ale práve sedíme uprostred pandémie,
a celý svet, každý krajina premýšľa, ako a čo a ako na to a ako ďalej.... no tak máme za sebou testovanie, išli aj ľudia, ktorí mali plno rečí, prečo sa na to vy-erú... a nespravili to.
máme dosť dobrú predstavu, ako na tom krajina je - to prinieslo testovanie.
ja netuším, čo kto bude nariaďovať ďalej, pretože každá krajina to rieši, a niektoré hodne drasticky, lebo musia.
ale úplne ten istý slovník ako v očkovaní, lebo niekoho niekto nútil plošne... veď daj riešenie, politici a odborníci sveta sa sporia, ako na to, ty to vieš zrejme lepšie :)
len nech to nie je preboha nič celoplošné, lebo sloboda, demokracia.... ale že nám sloboda pri pandémii je na dve veci, koho zaujíma, že? :)

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, tyso napísal:

alamo, ano bez kalibracie to nevieme spresnit ale podla ceskej studie mal nulovu falosnu pozitivitu.  

Ceska studia mala tusim iba 300 pacientov, tam sa 99.6% specificita testu (0.4% falosne pozitivnych) nedala realne zmerat.

Richard Kollar tvrdi (a ja mu verim), ze specificita sa da dobre odhadnut z vysledkov testovania (predpokladam, ze porovnanim zamorenosti z AG testov a PCR testov), takze asi 15 000 pozivnych pripadov nie je v skutocnosti infekcnych.  ( https://dennikn.sk/2120259/co-sa-da-vycitat-z-prvych-dat-z-plosneho-testovania/?ref=mpm ) 

Skoro polovicka pozitivnych  ludi, ktori nie su skutocne infekcni, sa moze zdat na jedej strane vela. Na druhej pokial sa do karanteny zavrie iba 15 000 "nevinnych" miesto styroch milionov, tak je to velky uspech.

Ani ja som si nemyslel, ze testovanie sa podari zorganizovat takto dobre, a aj ja som rad, ze som sa mylil. :zubiska:

Aj keby nam pocet infikovanych vyznamne nezrazilo, tak aj tak nam prinieslo vela cennych informacii do dalsieho boja. Lebo bez informacii sa neda analyzovat, a bez analyzy sa nedaju robit spravne rozhodnutia.

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

chces recept?..........ja som ho uz tu niekde napisal....je jednoduchy....odbornici sa mali spolocne dohodnut a vydat svoj postoj , no a politici by sa mali taktiez spolocne dohodnut a spolocne vydat svoj postoj a vlada, na zaklade tejto spolocnej vedecko-politickej dohody zacne robit opatrenia odobrene tymto celospolocenskym konsenzom.....lenze obdivovatelia vedeckej prace typu Mengele sa nezastavia pred nicim a robia vsetko nasilim aj za cenu porusovania zakonov....ze legalizuju rozklad pravneho statu v zaujme niecoho sa tu neberie negativne....divne maniere liberanych "demokratov".....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to podla mna nejde, trasovanie nie je nahodna vzorka a tak nemas co porovnavat. ale ok, mame nejaky odhad. bavime sa stale o vyznamnom pocte nakazenych o ktorych sme nevedeli. A to urcite pomoze aspon na nejaky cas znizit cisla a udrzat nemocnice v chode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, smiley napísal:

Ceska studia mala tusim iba 300 pacientov, tam sa 99.6% specificit testu (0.4% falosne pozitivnych) nedala realne zmerat.

Richard Kollar tvrdi (a ja mu verim), ze specificita sa da dobre odhadnut z vysledkov testovania (predpokladam, ze porovnanim zamorenosti z AG testov a PCR testov), takze asi 15 000 pozivnych pripadov nie je v skutocnosti infekcnych.  ( https://dennikn.sk/2120259/co-sa-da-vycitat-z-prvych-dat-z-plosneho-testovania/?ref=mpm ) 

Skoro polovicka pozitivnych vysledok u ludi, ktori nie su skutocne infekcny sa moze zdat na jedej strane vela, na druhej pokial sa do karanteny zavrie iba 15 000 "nevinnych" miesto styroch milionov, tak je to velky uspech.

Ani ja som si nemyslel, ze cestovanie sa podari zorganizovat takto dobre, a aj ja som rad, ze som sa mylil. :zubiska:

Aj keby nam pocet infikovanych vyznamne nezrazilo, tak aj tak nam prinieslo vela cennych informacii do dalsieho boja.

a ja som spokojny z vysledkom testovania......pozitivita je na urovni 1%, takze sa asi jedna o obycajnu virozu a nie o koniec ludstva...odporucam dodatocne otestovat aj na ovcie kiahne a som presvedceny, ze to bude ovela vacsi pogrom, ako teraz u corony....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@doll

Neťahaj sem prosím "agentov"..

Napríklad.. Vyššie bol článok.. Autor je síce "iba" matematik..

Citát

https://dennikn.sk/2120259/co-sa-da-vycitat-z-prvych-dat-z-plosneho-testovania/?ref=mpm

Z tohto teda vyplýva dosť dobrý plán na to, ako pokračovať ďalej a teoreticky sa vyhnúť plošnému lockdownu. Viac však budeme vedieť po detailnejších výsledkoch. Skutočná pravda sa však vyjaví tak o 14 dní, keď budeme už oveľa spoľahlivejšie vedieť, na čom objektívne naozaj sme.

Ale ani žiadny epidemiológ ani lekár ti nepovie nič iné ako "uvidíme za dva týždne"..

Pretože toto "plošné testovanie", je EXPERIMENT s neistým výsledkom..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Denné testovanie, Nedeľa:

Citát

 

Testovaných: 21477

Nakazených: 1883

Vyliečených: 214

Úmrtí: 0

Podiel nakazených: 8,77%

 

Podiel nakazených opäť klesol. Podobne to začína vyzerať aj v Česku. Uvidíme za týždeň, či vrchol druhej vlny máme za sebou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, kedy nam naposledy kolabovali nemocnice?  ved povedz, ked si na to prisiel vlastnym rozumom. A toto sa deje pri jednom percente, co sa bude diat pri 50? ved prezrad. jedno percento je totiz hrozive, nie ukludnujuce

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

kedy kolabovali?...myslim, ze naposledy ked tadialto prechadzal front....ale to si urcite vedel.......ci nie?....a ty sem hod nejake cisla o pocte ludi hospitalizovanych na covid....ty si osvieteny cislami a statistickou demagogiou......ale ak sa budes riadit pocitanim nakazlivosti ako vrchny demagog IM, tak asi mas istotu v tom, ze pri momentalnomm pocte pozitivnych a 1,3 "istemu" nakazenie okolia, tu mame do dna dalsich cca 50 000 nakazenych a ti by zasa nakazili istotne presne percentualny pocet ludi, je tu do mesiaca nakazenych minimalne 100% obcanov.....tak sa ukajaj vo svojich statistickych predpovediach nadalej.....ja som pozitivne naladeny a nedam si kazit ostatok zivota demagogmi ako si ty a ten magor.....tym nechcem tvrdit, ze som nejaky hazarder zo svojim zdravym.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Koľkokrát sa ten, perfektne pripravený"tajný plán" už zmenil?

25 okresov dostane výnimku..

Doobeda pán premiér Matovič tvrdil že 2 alebo 3.. To je 23.. Skoro by to aj sedelo, ako keď niekto povie že si dá 1 alebo 2 pivá a dá si 12..

U nás vo firme, asi ide niekoho drbnúť. Ráno nám dávali zelené nálepky na karty rad radom. Na budúci týždeň, budú musieť selektovať zamestnancov podľa trvalého bydliska. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sposob je dovod......benefit......ziaden iny neexistuje, kedze odbornici odporucili menej, tak sa muselo zdvihnut na pocet znesitelny.....o zdravie tu ide iba lekarom a gangu styroch o zarobok, ako svojho casu poslancom od Luptakovej murarskej fronty....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

apropo..

Vskutku Šalamúnske riešenie

Citát

https://www.cas.sk/clanok/1046429/na-nakup-potravin-iba-s-certifikatom-billa-kaufland-a-lidl-definitivne-rozhodli/

Kontrolovanie certifikátu s negatívnym výsledkom, ale aj ďalších výnimiek, ako napríklad či je naša predajňa najbližšou pre zákazníka od jeho bydliska, je nereálne.

..

Vzhľadom na platné výnimky nie je v našich možnostiach aktívne kontrolovať certifikáty zákazníkov,

Asi sa tak zariadia aj všetci ostatní..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kontroluje sa aj vstup do obchodov na ine infekcne ochorenia?....napr. svrab, chripka, pasovy herpes a herpes vseobecne.....a dalsie infekcie.....ozaj, vsimol si niekto, ze aj medzi bezdomovcami a v roznych osadach, ci na Luniku IX, je vyskyt na urovni priemeru?.....ze by dokaz o tom nefunkcnom pribehu o zazraku ROR  bol na svete?.....alebo v menovanych lokalitach, je nosenie rusiek, hygiena a soc.spravanie na unikatnej urovni?....co na to tu pritomna odborna spolocnost?.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dali udaje ucasti za okresy. Som to porovnal.

https://slovensko.hnonline.sk/2240949-kolko-pozitivnych-bolo-vo-vasom-okrese-zverejnili-detailne-cisla

Len samotne okresy. Priemerna ucast je 61,51 - to je priemer za okresy na odbernych miestach bez dalsich  310  000 testovanych(co je plus 5,6% z celkoveho poctu obyvatelstva).

Tak 2/3 boli z celkoveho  poctu obyvatelov. 10% je deti do 10 rokov, ci ti co im to este v DSS spravia. Tak ucast mohla byt do 80%. Teda na Matovicove testy sa vykaslalo asi 20%. Teda velmi vysoka ucast. V Ziline prekrocila aj 90%(zrejme tam je vela robotnikov z mimo kraja,aj Galanta ma 14% nadpriemer). To je pre neho uspech. Uvidime o tyzden, ci sa sever nevyludni. Samozrejme ak armada neklame. Turcianske Teplice asi obsadili Martincania, ci Prievidzania, mozno by do druheho kola nemuseli ist.

% testovanych.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, informator napísal:

a ja som spokojny z vysledkom testovania......pozitivita je na urovni 1%, takze sa asi jedna o obycajnu virozu a nie o koniec ludstva...odporucam dodatocne otestovat aj na ovcie kiahne a som presvedceny, ze to bude ovela vacsi pogrom, ako teraz u corony....

Pri obycajnej viroze, ani ziadnej inej nemoci sa ti nezdvojnasobuje pocet nakazenych kazde dva tyzdne - a to este napriek mnohym zavedenym opatreniam.

Exponencialnu funkciu nevymyslel Matovic, exponencialny rast je matematicko-epidemiologicka nevyhnutnost.  Vid. grafy co sem davam, ktore ti znazornuju koeficient exponencialneho rastu. A kedze je iba 1% nakazenych, tak to exponencialne bude rast este dlho. Nemocnice nam uz ale zacinaju kolabovat uz pri 1% (resp. pri 0.25%, lebo teraz su tam nakazeni spred troch tyzdnov). Pozitvne naladeni ludia, ktori nie su ochotni si kazit zvysok zivota realitou, maju svoje pomenovanie a zvyknu sa o nich starat v takych specialnych ustavoch....

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll musis chvilu pockat kym informatorovi dorucia novy nazor, ked ide podla vlastneho tak to je vidiet:) okrem nadavok na liberalnu demokraciu a spominania na mengeleho nevie povedat nic.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov