Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Len po piatich dnoch vraj zazinaju byt pozitivni infekcni -  teda tu informaciu si mal dostat aspon v nedelu nie stredu. 


A kto mi ju mal dať, keď až dnes som sa dozvedel, že je pozitívny? Mal som sa zamknúť od piatku v izbe?

No vidíš a presne toto je to, čo chce Matovič, znížiť kontakty na minimum, lebo za ten čas, čo som bol s ním som to mohol rozniesť po okolí. Našťastie som nikde nelietal a v kontakte za ten čas som bol asi so 6 ľuďmi. Ešteže mám ten home office.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ten urad.  Ale zrejme aj ten tvoj kontakt bol testovany po 22.9.2020, ak bol skor testovany mal si tu informaciu dostat skor. Ty ak budes pozitivny - tak zrejme budes musiet nahlasit ludi sktorymi si bol od piatku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

22.9. som bol s ním, 24.9. večer mi napísal, že jeho polofrajerka má COVID-19, s ktorou bol naposledy 19.9., tak sa ohlásil na korona.gov.sk, 25.9. mu oznámili, že ho budú kontaktovať, 28.9. išiel na test a 30.9. mi napísal, že je pozitívny. Tak 1.10. idem ja na test a minimálne do zverejnenia výsledku som v karanténe. Ak budem pozitívny, tak v karanténe som do 10.10. Ak negatívny, tak karanténa mi skončí 2.10., ale to asi nestihnú oznámiť výsledok, tak min. do 4.-5.10.

Takto to funguje.

Oni sa muchlovali, takže tak to chytil.

Ja som s ním bol na pive štyri hodiny, o dosť dlhšie ako sa oni muchlovali.

Zoznam mojich kontaktov mám, celkovo 6 ľudí, všetci sú zatiaľ zdraví a z toho polovica sú dôchodcovia, tak hádam v pohode.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teda urad nic neurobil. Ten co sa miloval sa musel sam nahlasit,ak sa to dozvedel od frajerky ti dal vediet..Resp frajerka ho neudala.

Situacia na Slovensku. Dal som tam dve sipky - cierna je Poltar(tam dva a pol mesiace nebol nik pozitivny) a cervena Revuca. Nesirilo sa do dosial vsade. Takych ako Poltar okresov mas pol Slovenska. Problemove su mozno 5 okresov a nemyslim Bratislavu. Teda to sa riesit polahky dalo. Keby sa chcelo.

 

Vcera islo na testy milion euro. To hygienikom v Dolnom Kubine nemohli dat 50 000 aby zabezpecili na zaciatku od 1 septembra 15 ludi na telefon? V juli obe okresy mali nuly.

 

 

korona na slovensku k30092020.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krčméryho povazujem za fundovaného odborníka. vie dobre zhodnotit situáciu bez toho zeby šíril paniku, aj ked aj majster tesár sa občas utne :smile1: no uvidíme ako sa to vyvinie 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som sa ho opytal jednu jedinu vec. Preco je taky rozdiel medzi okresmi Lucenec az Roznava oproti Namestovu a Tvrdosinu. Nic viac ma nezaujiama. Preco? Inak preco sa tych epidemiologov nik na to neopyta? 

 

 Tým že je mortalita taká nízka, tak falošne budí dojem, že opatrenia boli zveličené. 

To povedal profesor - co to je za hlupost? Teda na Gemeri sme ovela zodpovednejsi a si to uvedomujeme(chodime skafandroch) ako na severnej Orave? Co to je za hlupost? Inak tu hlupost mate vkuse v mediach. Myslite si ze v Namestove nosia menej ruska ako v Revucej?  Podla mna ich tam nosia trikrat tolko ako my. Len su im na nic. Resp. snad im pomozu v Revucej su na nic. Na severnej orave zlyhal stat. Mozno o nieco nezodpovednejsi ludia. Ale hlavne v uradoch.

Nezodpovedny je aj ten profesor co nepovie pravdu.  Nezodpovedny je aj redaktor,ktory sa na tu pravdu neopyta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa je to preto, lebo na hornej Orave žije veľa ľudí, ktorí dochádzajú za prácou, aj do zahraničia a vírus sa takto rozmetal hore dole cestovaním. V okresoch Lučenec až Rožňava je kopa izolovaných osád, ktoré tvoria veľkú časť populácie a ich jedinou cestou je dochádzka na poštu každého 20teho v mesiaci. Takto vírus nemá veľa príležitostí sa šíriť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vidis si inteligentnejsi ako profesor. 

Kde mas najvacsiu nezamestnanost? Odkial asi ludia musia dochadzat za pracou?   Podla mna isto u nas. Inak a pracujes aj v Nemecku,Norsku v anglicku - sa nevratis tak skoro. Mozno ak v Cesku ,Polsku. kvoli vzdialenosti

  Ale rozdiel medzi severnou oravou - u nas tu su uz len stari ludia - samozrejme aj cigani. Tam mladi este su a mali svatby. Iste aj u nas ale mozno mensie. Odnas mlady ak odide do anglicka uz sa nevrati.

 

Preco? -  fasizmus.

Dneska ste mali tlacovku spasitela.  O ceste Muran Cervena Skala. Inak tohto roku tam kde sa stala ta nehoda prihoda bolo vela ludi. Pri svistoch pod muranskym hradom. 

Ja som si tlacovku pozrel. Nevravim,ze nemal pravdu aj ked matovicovi neverim. Splietal tam nieco ako nafetovany o 19 milionoch a ukazoval obrazok. Znovin. Pokus o podvod bol medializovany. Videlisteho? Ja vam jeho fotko spravim. Ako klame. To co je na fotke je ina cesta.

https://sobotnik.sk/2020/09/cesta-revuca-muranska-zdychava-prejazdna/

Cesta na Muransku Zdychavu ta by mala byt dnes urobena.

 

Ja neviem- ci je to klamar ci mu daju doruky hocico. A on len trepe. TO je ten usek ktory uz opraveny je - medzi Revucou a Muranskou Zdychavou.

Muran -sviste-predna hora -cervena skala - nad tym sa dnes chychotal. On sa odvolava na ten clanok co drzi v ruke(ze 19 milionov). Fotka je klamliva, a je normalne ze sa odvolava na nejaky medializovany clanok?  Je super aby to stalo co najmenej - ja som luntera nevolil,ani matovica. Sa tesim co vyrokuje dnes v Bruseli. podla mna ho maju velmi lahko precitaneho co je zac. Aj klamat musis vediet. 

tie  fotky su to iste ale niekde inde. Tam kde ponicilo tu cestu,ktoru sar ozhoduje spolufinancovat matovic - tam ziadna riecka nieje, nafotke je zdychavka- ale ta tecie niekam inam. 

 

----------------

Je fajn,ze na to upozornil, ak sa na tom chcel nabalit Lunter - ze to predrazil je fajn, ze na to poukazal. Ak je to pravda. Ale vsetkym tym 8 ociam co boli na tlacovke neverim. Matovicovi, Hegerovi a tim dalsim dvom picusom.

Matovic.png

Cesta-M.-Zdychava.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krcmery ma aj moju doveru, COVID-19 je len jedna z mnohych epidemii, ktore riesil a v prvej vlne uspesne predpovedal, ze sa to do dvoch mesiacov spravi.

Z rychlosti sirenia (growth rate) to vyzera, ze Slovensko nastupuje Cesku cestu. Hodnota za poslednych 14 dni je uz rovnaka, akurat ze Cesko uz ide dole, zatial na Slovensku to narasta - ze by prestavali stihat trasovat?

growth-rate-03.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedaval si to o 11tej? Ako bolo na odbery? Podla mna ty aj kamarat ste spravili co ste mohli aby sa to nesirilo.

 

A smilemu - Slovensko a cesko nemozes porovnavat- uz je velky rozdiel Tvrdosin Trstena -proti Dolnemu Kubinu. V Dolnom Kubine ani nevedia kde je Revuca.

Minule ani neviem kde som bol v prirode - som tak rozmyslal , ze tu ozaj mas sedem vrchov a sedem dolin. Priklad od Palcmanskej masi smerom na Lucenec prejdes aj 10 vrchmi a dolinami na 70-100 km. Teraz keby som bol velitel nejakych vojakov. Vysadil by som ich v Lucenci a bezte na Spisku -ciel Palcmanska masa. Cas 4 dni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby som opravil Bambulka:

6:00 SVET - Po 15 dňoch hlási Česká republika nový rekord v počte nákaz novým koronavírusom. Vo štvrtok zdravotníci odhalili 3493 pozitívnych prípadov.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22500365/koronavirus-na-slovensku-spravy-mapa-opatrenia-2-10-2020.html?ref=njct

Nie nie nič tam nezačalo klesat, ako ani u nas..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 30. 9. 2020 at 9:17, Sniper napísal:

Cirkev chce ignorovať opatrenia. Teraz sa ukázalo, že tým satanistom ide viac o ich zisky ako zdravie populácie.

https://domov.sme.sk/c/22498645/korona-koronavirus-opagtrenia-omse-kostol.html

 

Dňa 30. 9. 2020 at 14:27, electric blue napísal:

jaj niekde som uz zachytila . 

ale prachy od štátu to hej . 

skuste obaja nejaku terapiu....urcite vam pmoze lepsie, ako pisanei hluposti, ako tu hore vyssie.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vždy ma prekvapovalo, koľko diskusií v médiách vždy vyvolá téma náboženstva a cirkvi u ateistov.  https://domov.sme.sk/diskusie/3710041/1/korona-koronavirus-opagtrenia-omse-kostol.html Pokiaľ ateisti reagujú na dogmy veriacich, a to jaj negatívne, alebo vulgárne, znamená to, že táto téma im nie je ľahostajná. Tento záujem je  pozitívny rovnako pre cirkvi, ako aj pre ateistov. Nie som si istý či téma téma, "Je Zem plochá?", by vyvolala rovnako vášnivú diskusiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tono napísal:

Vždy ma prekvapovalo, koľko diskusií v médiách vždy vyvolá téma náboženstva a cirkvi u ateistov.  https://domov.sme.sk/diskusie/3710041/1/korona-koronavirus-opagtrenia-omse-kostol.html Pokiaľ ateisti reagujú na dogmy veriacich, a to jaj negatívne, alebo vulgárne, znamená to, že táto téma im nie je ľahostajná. Tento záujem je  pozitívny rovnako pre cirkvi, ako aj pre ateistov. Nie som si istý či téma téma, "Je Zem plochá?", by vyvolala rovnako vášnivú diskusiu.

no v tych ich reakciach (Snipera a elektic blue) neslo o ziadne dogmy alebo nieco podobneho, ale islo tam o totalnu hlupost z ich strany.....cirkev sa nestavala ma "zadne" z nejakeho trucu, ale preto, lebo sa citila tymto "premudrym" rozhodnutim klauna z TT diskriminovana oproti inym instituciam.....co sa nakoniec aj verejne potvrdilo zmenou pravidiel a to tym, ze sa dali vsetky limitovane (poctom) ustanovizne na jednaku startovaciu ciaru....

 

pred 1 hodinou, Sniper napísal:

Ja mám pre teba terapiu. Ukrižovať vás, pre výstrahu. Aj tysa, nech vie, čo je to karma.

tyso je ateista, tak ukrizovanie u neho neprichdza do uvahy.....ale take napichnutie na kol by mozno bolo dobrou nahradou za kriz......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano vie,m toho viacej......ale ty ked napises blud a pouzijes ho ako fakt, tak ako si predstavujes reakciu na vyvratenie toho bludu?....napisala si nicim nepodlozeny blud, to ine nevies?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@informator daj si to vyšetrit ..čo som napísala , ze si cirkev nárokuje prachy od štátu ale zároven vyhlasuje ze štát nemá čo reptat do jej agendy, ze štát bez ich súhlasu nemoze zakázat omše?!? čo je na tom blud? bludy sú tvoje zvásty ktorymi zasieraš fórum

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov