Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

 

tyso

Pff.. Postav sa napódium, a povedz "ľudu" že "to že vašu sedemdesiatročnú babičku, dorazí blbá chrípka je normálne.."

 

Potom vezmi prádelnú šnúru, a choď sa obesiť!

Ani blbý Čínsky totalitárny režim si nemôže dovoliť povedať "ľudu" takúto "pravdu"!

 

Buďto začne EU riešiť skutočné problémy, skutočných "normálnych" občanov alebo skončí..

A nebudú za to môcť za to žiadny "fašisti" ani "euroskeptici platený z Ruska"..

Ale "euronadšenci", taký ako ty..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   jasne ze to nemozes povedat.  Ale realne to akceptujeme.  rocne na slovensku  zomrie na chripku cca 800 ludi,  a mozno aj viac kedze chripka realne moze zhorsit ine chronicke ochorenia.

A nevidim ze by  tento realny problem ludi trapil.   neriesime uzavretie dopravy, izolaciu chorych, povinne ockovanie atd.

 

Povedzme ze na slovensku vdaka COVIDU umrie 20 ludi  ( skor ci neskor k nam pride,  a povedzme ze sa nakazi 800 ludi ) ,  v com je to ine ako pri chripke ? 

Ty neriesis skutocny problem ale ficis na adrenaline zo vzrusenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso
Ako chceš ľudí presvedčiť, že EU niečo zmôže s "globálnym otepľovaním"..
Keď zároveň tvrdíš, že EU nemôže trt makový ani len s blbou chrípkou?
Aj tých 20 ľudí..
Ktorý podľa teba zhebne na COVID..
Sú normálny občania, ktorí chodili do práce, dreli celý život ja muly, a za to čakajú že sa o nich štát postará..
A nedopustí aby zhebli na blbú chrípku..

Ako chceš, presvedčiť "normálneho človeka" aby chodil do roboty, platil dane a správal sa celý život slušne..
Keď mu povieš, že je následne "na odpis"?
Ty K.O.K.O.T!!!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,    nehovorim ze nemoze nic.   Ale ciste z pohladu praxe je to skutocne regionalna politika,   EU moze v pripade skutocneho pruseru dat peniaze a organizovat vyrobu liekov ci vakcin.  Teda to co je nad moznosti regionu.   To co sa dnes deje je ze kazdeho podozriveho nakazeneho das do izolacie, urobis testy a zistis s kym sa stretol. A tych das do karenteny.  

Ty chces pouzit prostriedky hromadneho nicenia  co nijako nezodpoveda velkosti problemu. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokiaľ ide o zničenie nepriateľského "totalitárneho režimu"..

Áno som ochotný nasadiť zbrane "totálneho ničenia"..

Pozor.. Nejedná sa o "atómové bomby"..

Iba o "slová"..

He.. Keď ide o to, zničiť myšlienky, ktorým iný ľudia "veria"..

Tak "slovo", je hroznejšia zbraň ako "atómová bomba"..

Hmm..

 

Buďto EU začne fungovať ako skutočný štát..

Alebo je zbytočná..

 

Konkrétne..

EU sa nám snaží nanútiť "prisťahovalecké kvóty"..

Ale uzatváranie hraníc pred nákozou..

To si máme akože riešiť sami?

Veď to je dohromady blbina na kvadrát!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   v pripade nutnosti sa daju hranice zavriet,   tebe ale vadi ze sa nezavreli co je rozdiel.

 

A ku kvotam,  tak inak -  ked sme tu mali 13 tis. migrantov, tak vlada rozhodla kde ich rozmiestni.   Ani sa nepytala krajov ci to chcu.   Bolo to ok ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

Keď zarátame, ekonomických migrantov z Ukrajiny, Rumunska, krajín bývalej Juhoslávie..

My sme tie kvóty splnili už mnohonásobne..

Alebo chceš tvrdiť že tý migranti o ktorých tu rozprávam ja.. Majú "nesprávnu farbu pokožky"?

Prepáč.. Ale ak ti na "farbe pokožky" až toľko záleží, tak si iba akurát "sprostý rasista"..

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako to že o "týchto nejde"?

Sú to "ľudia"..

Ak nejde.. Tak definuj "presnejšie"..

O ktorých teda ide?

Som zvädavý.. Celý horím..

Definuj "farbu kože".. 'Región".. Alebo "vierovyznanie"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cely cas sa bavime o tych co prisli do EU ako ziadatelia o azyl,  treba ich niekam umiestenit a rozhodnut ci dostanu azyl alebo nie a nasledne ci tym co nedostanu azyl ci umoznime ziadat o pracovne povolenie alebo nie. A tych co ani to nedostanu dopravit spat.

Bud teda cely cas netusis o com je rec alebo teraz umyselne hras hlupaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

coronavirus, páni...

mimochodom, chrípka ho bezkonkurenčne poráža na hlavu.
pred sto rokmi chrípka zabila 18 miliónov ľudí... potom nastali ešte nejaké epidémie s menej obeťami. ale, čo ja zaujímavé, vírusy sú vlastne nesmrteľné, že?
z každého vírusu je kdesi odložená vzorka... aj z tých najhorších, že kde, to teraz nie je zaujímavé.
ovšem zo zabijackej chrípky sú vírusy aj pod zemou, pochované s miliónmi mŕtvych... to nie je môj výmysel, pred rokmi som to čítala v jednej knihe (odvtedy nielen v jednej) to je zaujímavá predstava.
takto zametali s ľudstvom mnohé a mnohé choroby, kým neprišlo očkovanie....

kdesi som čítala od nejakého epidemiológa, že aj coronavírus má slabší priebeh u ľudí, ktorí sú pravidelne očkovaní proti bežným chorobám a chrípke.
čo je celkom logické.
kedysi moja polovička chodievala z času na čas služobne do stredoázijských krajín, vždy dostávali pred cestou očkovanie proti kdečomu, čo u nás nie je, v Ázii je... roky potom ich nechytila ani nádcha.

práve som kdesi v tv začula, že v Bratislave pristáva lietadlo z Ríma, bude tam veselo :)

netreba sa tak báť... na niečo umrieť raz musíme... a keby som sa mala báť, tak by som mala čoho, nielen choroba, samozrejme aj zoslabená imunita... dám vedieť, keď to príde : )

moje najmilšie príslovie hovorí: ešte nikdy nebolo tak, aby nejako nebolo.

buďme opatrnejší, ale izolovať Čínu je úplne podivná predstava... aj keď nebol svet globalizovaný, metly riedili ľudstvo, dnes, keď dennie lietajú stotisíce ľudí hore dole po zemeguli, je to vlastne to isté, len kvapku rýchlejšie.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysvetlí mi niekto, v čom je koronavírus nebezpečnejší, než bežná chrípka? Veď aj vírusy bežnej chrípky mutujú. Tomu sa každoročne prispôsobujú vakcíny. Samozrejme, niekedy sa trafia, inokedy nie. Ale ak aj nie, kvôli tomu sa pacienti nakazení chrípkou neizolujú, ako sa to deje dnes v prípade koroavírusu. Týždeň až 10 dní si preležia v posteli. Ak majú nakazení tú smolu, že majú oslabenú imunitu v dôsledku veku, alebo iných zdravotných problémov, predstavuje pre nich bežná chrípka potenciálne rovnaké riziko, ako keby boli infikovaní kmeňom koronavírus. Je pravdou, že imunitný systém je lepšie pripravený bojovať s mutáciu vírusu, s ktorým sa imunitný systém už stretol. Preto je potenciálne nebezpečnejší vírus, ktorý "preskočil" z iného druhu, napríklad prasaťa, vtáka, netopiera, atď... Pre imunitný systém je takýto vírus niečo úplne neznáme. To by platilo aj pre koronavírus. Lenže nie je to pravidlo a symptómy a úmrtnosť na koronavírus nie sú o nič vážnejšie, ako na bežné kmene ľudského chrípkového vírusu. Je jasné, že očkovanie proti chrípke pre tento rok nepočítalo s týmto vírusom. Takže epidémia môže spôsobiť hospodárske škody, kvôli absencii infikovaných pacientov v práci. Lenže tie opatrenia na hraniciach, letiskách, v doprave, obchode a tá hystéria, čo sa teraz robí, spôsobia škody možno omnoho väčšie.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysvetlí mi niekto, v čom je koronavírus nebezpečnejší, než bežná chrípka? Veď aj vírusy bežnej chrípky mutujú. Tomu sa každoročne prispôsobujú vakcíny. Samozrejme, niekedy sa trafia, inokedy nie. Ale ak aj nie, kvôli tomu sa pacienti nakazení chrípkou neizolujú, ako sa to deje dnes v prípade koroavírusu. ..... .......

to som sa snažila povedať. a vírusov okolo a na najneuveriteľnejších miestach je toľko, že netušíme koľko... a všade. aj dva metre pod zemou spia.

"detské" choroby kosili ľudí po miliónoch, a chrípka má každý rok obete.... môžeme robiť len to, čo robíme. očkovať, pokiaľ to ide, neliezť tam, kde nutne netreba, izolovať chorých, kontrolovať, podľa možnosti prevenciu, rúšky, hygienu... celé krajiny izolovať to dnes nejde už ani pri severnej kórei.

 

ok, viem, v americkom katastrofickom filme izolovali lietadlo kedysi kvôli nejakému vírusu.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved to uz maju v Taliansku. Overit tie informacie sa asi daju ti co su jazykovo zdatni, ci dnes mali cas,ci za posledny tyzden. Ako to beru taliani dnes? Aj tam su este posmievaci, myslim ludia,v oblasti, co su viac zasiahnuti. Ci to maju tiez na salame? Vyckajme este mesiac. Cez vikend ich bolo chorych 60 dnes 323. Preco v Taliansku?   Ved o mesiac som zvedavy co tu budete pisat. Ja zena aj kamarat(trosku posmievac) co som bol predchvilou na pivo mame vsetci este zivych po dvoch rodicov, som zvedavy,kolko z tych 6tich sa dozije 13 dochodku. Maju cca 80 rokov.

 

Věk mrtvých žen: 75, 68, 83, 76.

Věk mrtvých mužů: 78, 84, 88, 80, 62, 84, 91.

 

To by mal byt vek mrtvych talianov. Niekto sa pousmeje,ved aj tak by umreli. Ale nieje koniec.  Umru tam aj mladi,len im to bude dlhsie trvat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebezpečná nie je ani tak tá choroba samotná..
Ale tá príšerná "dezorganizácia" čo nastane, všade kde sa ten vírus objaví..
Totálna nekompetentnosť, chaos, zmätok, panika..
To asi zabije viac ľudí ako samotná nákaza..
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/tenerifie-ceska-rodina-spanelsko-koronavirus-kanarske-ostrovy.A200226_123403_zahranicni_jhr
Je to peklo, popisuje česká rodina karanténu v hotelu na Tenerife
 

Dovolená v hotelu H10 Costa Adeje Palace na slunném španělském ostrově Tenerife se pro pětičlennou českou rodinu proměnila v noční můru. Kvůli nakaženým italským turistům nesmějí nyní vycházet z pokoje, jídlo dostávají v balíčcích ve dveřích a nikdo s nimi příliš nekomunikuje, popisují psychicky náročnou situaci manželé Eva a Michal.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na čo sa pripravujú tým že vykupujú čínske polievky?
rúšky ešte pochopím, ako tak...

koľko ľudí napadne kúpiť si balíky lekárskych rukavíc a chytať s nimi kľučky v úradoch a na záchodoch?
kam potom tie rúšky a rukavice pohodia?

to prestanú chodiť aj do práce?
nepôjdu k voľbám, lebo ide coronavírus? zastavíme lietadlá?

pri najhorších žltačkových a chrípkových epidémiách akurát obmedzia návštevy v nemocniciach a na týždeň školy...

a potom čo? budeme čakať, kedy to prepukne? raz. aj počas bombových náletov život pokračuje... mám matku v nebezpečnom veku, ja sama mám problém s chorobou, brat s imunitou.... pomôže mi vykúpiť rúšky a čínske polievky?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie rúšky na tvár konkrétne nefungujú.

Akurát tak ako "placebo".

Chirurgovia keď operujú tak ich nosia, aby náhodou "nenapľuli" na pacienta.

Vírusy sú nanočastice, a na ich zadržanie je potrebný respirátor vyššej triedy účinnosti.

 

Robili sa testy, prítomnosť koronavírusu sa zistila v stolici a údajne aj moči pacientov.

Čiže v praxi sa väčšinou šíri ako typická "choroba špinavých rúk".

COVID navyše na vzduchu vydrží dlhšie ako normálna chrípka. (to čínske dezinfikovanie a pálenie peňazí..)

Takže viac ako nosenie rúšok, pomôže umývať si ruky.

 

Apropó.. "normálna chrípka" ide po pľúcach.

Nedokáže vegetovať x týždňov v "črevách"..

Ani preniknúť do krvného obehu, s možnosťou napadnúť vnútorné orgány ako ľadviny, pečeň alebo srdce..

Väčšina tých dlhodobých roznášačov, nemá pľúcnu formu, ale nejakú zatiaľ neodhalenú "vnútornejšiu".

Takže toto, zas tak "normálna chrípka" nie je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ehh..

https://svet.sme.sk/c/22335836/v-japonsku-koronavirus-potvrdili-u-uz-vyliecenej-pacientky.html?ref=trz

V Japonsku potvrdili koronavírus u už vyliečenej pacientky

 

Niekoľko podobných prípadov zaznamenali v epicentre nákazy v Číne.

 

"Keď už máte infekciu, môže zostať nečinná s minimálnymi príznakmi, kým sa jej nepodarí dostať do pľúc," uviedol profesor Philip Tierno z lekárskej fakulty Newyorskej univerzity.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov