Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Moje deti nepojdu do skoly.  Budu so starymi rodicmi.Ak ich budu chciet. Uz som sa otom bavil aj so zenou, ze tri dni im vie ospraveddlnenku. Ja im dam na cely cas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže..

Čo to znamená keď sa povie "kolaps zdravotnéhi systému"?

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1991457_v-regione-lombardsko-hrozi-pre-koronavirus-kolaps-zdravotneho-systemu

"Sme nútení rozostaviť postele dokonca aj na chodbách nemocníc. Prestavali sme celé časti nemocníc, aby sme vytvorili miesto pre pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti," uviedol v rozhovore pre denník Corriere della Sera zverejnenom v nedeľu Antonio Pesenti, vedúci lombardskej krízovej jednotky na oddelení intenzívnej starostlivosti.

..

"Ak obyvatelia nepochopia, že musia zostať doma, aby zabránili nakazeniu sa, bude situácia katastrofálna. Terajšia situácia je taká vážna, že počet lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti sa musel zdesaťnásobiť, povedal Pesenti.

Miestne zdravotnícke úrady predpokladajú, že do 26. marca bude v Lombardsku koronavírusom nakazených 18.000 ľudí, z čoho bude zhruba 3200 pacientov potrebovať hospitalizáciu na oddelení intenzívnej starostlivosti, čo je trikrát viac ako doteraz.

 

 

Radikálne opatrenia sú dôležité aby sa vzniku takejto situácie zabránilo..

Keď sa čas premešká kecmi o "nešírení paniky", bude potrebné prijať opatrenia nie radikálne, ale už fakt abnormálne..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek2

Ja kľudne umriem..

Len ma trápi trochu otázka, a koľko potom keď sa ukáže ako to nielen predošlá ale už aj nová vláda zvrzali..

Stúpnu volebné preferencie Kotlebovi?

 

Skôr mám obavy, že sa dožijem toho, že bude Kotleba premiér vlády.. Ako následok koronavírusu.

toto je nejaké domotané...

keď umrieš, môže ti to byť úplne jedno,

kedď neumrieš a nechystáš sa, tak niečo kruci teraz preto rob, aby to tak nedopadlo...

 

keď tu krákaš a panikáriš ako postrelená vrana, tým nedosiahneš nič, a mimochodom, ja tieto články nečítam.

a myslím, že je nás tu viac.

vieme, že to je, vieme, že Taliani to nezvládli, vieme, že noviny doslova podnecujú paniku, snažíme sa brániť ako sa najlepšie dá, to je nechodiť tam, kam nutne netreba a Hygiena! a nevyšilujeme.

 

 

kolaps zdravotného systému - to je v každom katastrofickom americkom filme.

 

po druhé: rozostavané lôžka po chodbách sa udiali mnohokrát aj v našich končinách vo výnimočných situáciách, aj takých, kde by si to v živote nepovedal. pri boome narodených detí, napríklad, deti sa niekedy rozhodnú prísť na svet hromadne, pri vážnych chrípkových epidémiách, čo bolo naposledy s pomerne veľkými smrteľnými následkami kedysi v 60. rokoch, a sem tam sa stali ešte prípady, spomínam si na viaceré, keď pacienti ležali aj po chodbách.

 

ani o tom netušíš.

a nič neskolabovalo.

 

okrem toho sa dnes svet vždy pozbiera na pomoc, aj do Číny sa pomoc valí, a iste aj do Talianska... dnes nikto nebojuje bez pomoci.

 

Taliani niečo veľmi zanedbali. Nie je to tam ľahké ani trochu, ale všetci ostatní sa môžeme brániť a pripraviť sa.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Ja neviem v ktorej krajine žiješ ty..

Ale ja žijem na Slovensku..

A "na Slovensku je to tak.."

 

Opakom panikárenia, je tzv. "racionalizácia"..

Tvrdenia ako "mňa sa to predsa netýka..", "to s deje u Talianov, ktorý to zvrzali u nás sa to nestane.."

 

Ja neviem..

Trestné by nemalo byť iba šírenie "poplašných správ"..

Ale možno aj "falošného optimizmu" v momente, keď sa skutočná katastrofa preukázateľne odohráva?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už zasa filozofuješ pomimo, ok, ok, ale klopeš na susedove dvere.

ani pol slovom som tu nebola nikdy falošný či prílišný optimista, nemôžem za to, že nečítaš, čo a ako píšem.

ľudia nenosia masky, konajú sa obrovské koncerty po Európe, život zatiaľ ide ďalej, panikári vykupujú obchody a krákorajú ako choré vrany.
ako vravíš - dva extrémy,
ale nakoniec, ako tu čítam, sme tu pomaly takmer všetci pripravený umrieť, tak čo sa plašiť? pomôže to? kľud.

dodržujme čo sa dodržiavať má, buďme opatrní, hygiena, hygiena, hygiena, 
a buďme aspoň trochu optimisti, opatrní optimisti so zbytkami zdravého rozumu a dúfajme,
že ministerstvo zdravotníctva aj tu aj tam aj kdekade v okolí a susedoch sa poučilo z talianskeho severu a je aspoň ako-tak pripravené.

chorým a postihnutým vysielajme pozitívnu energiu, to spraví viac, než všetky štatistiky.

tu je toľko negatívnej, až ma z toho rozbolel žalúdok.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A predovšetkým..

Radikálne opatrenia sa musia vyhlasovať nečakane s okamžitou platnosťou, s žiadnym časovým limitom dopredu "od"..

V Taliansku vyhlásili karanténu "dopredu", a teraz sa po internete šíria videá, na ktorých sú tisíce ľudí s kuframi ako sa ponáhľajú zdúchnuť s uzavretej zóny a stihnúť "posledný vlak"..

A mnohý z nich, si so sebou nesú "suvenír"..

 

To isté sa deje v Čechách..

Premiér Babiš, vyhlásil že "od pondelka"..

A teraz sa tisíce Čechúňov vracajú v panike s lyžovačky domov, aby stihli termín.. A nemuseli byť v 14 dní v karanténe..

 

Eeeeh..

 

game..

Ja tu fakt nešírim paniku"..

To robia "kompetentný a zodpovedný", na ktorých sa máme podľa teba spoliehať..

Ja iba robím "suché spravodajstvo"..

 

..

 

ZOPAKUJEM

My na Slovensku, momentálne žiadnu vládu nemáme..

Ani len takú, čo by zariadila "chaos, zmätok a paniku"

Zaujímavý sociálny experiment, sa u nás momentálne vykonáva..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je chyba. zostaňme v kľude a my sami robme základné opatrenia, aby sme sa ochránili a zmenšili možnosť nákazy.

lenže preto hovorím, že len časť ľudstva je normálna, lebo .... Taliani po.rali čo a len dalo. toto je dôsledok, čo sa deje teraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja momentálne, riešim osobnú dilemu..

Zbaliť kufre a ísť domov..

Aby som bol aspoň doma..

 

Hmm..

Musím zavolať mame..

A dohodnúť sa s ňou..

 

Potom je tu zamestnávateľ..

Dva týždne po tom čo u nás bol pán expremiér Fico, "odpracovať" svoju poslednú nočnú šichtu..

(ľudia je to fajn, pracovať v našich automontovniach!)

Dali nám podpísať škokenie o tom že nemáme ísť na maródku.. Lebo prídeme o veľa peňazí..

He..

Mňa vtedy napadlo, že to podpíšem ale že si vypítam kópiu s toho čo podpisujem..

A oni mi ju dali..

Fakt toxický "cenný papier" s ktorým sa dá narobiť pekelný srandy kopec dneska..

 

Jsou prokleti, upsali duši ďáblu..

https://m.youtube.com/watch?v=eTdlWO-EWm4

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alamo

 

Ak sa nemýlim, z tvojich príspevkov je zrejmé, že nejakú globálnu katastrofu by si si celkom užil. Ale koronavírus spôsobuje ochorenie s úmrtnosťou približne rovnakou, ako bežná chrípka. To, čo spôsobuje globálnu paniku, nie sú zdravotne, ale ekonomické dôsledky tejto pandémie. Na bežné kmene vírusov chrípky majú mnohí imunitu. Bežnú chrípku mnohí už prekonali, alebo sú na tento vírus očkovaní. Ale nový vírus môže zasiahnuť takmer celú populáciu, preto že na tento typ víruu ešte nikto nemá imunitu. A výpadok veľkého počtu pracujúcich zákonite prináša ekonomické straty pre štát. A týka sa to následne dopravy, obchodu, turistického ruchu. Je to veľká hrozba pre ekonomiku, ale pre jedinca je to rovnaké riziko, ako ochorieť na bežnú chrípku. Tie " preventívne opatrenia" nemajú nechránia ľudí, ale ekonomiku. To samozrejme žiadny politik nepovie a radšej sa tvári, že mu ide "o zdravie ľudí". Veď kto by strpel reštrikcie a obmedzenie osobnej slobody, kvôli ekonomike štátu. Kvôli svojmu zdraviu to občan ľahšie akceptuje. Je čisto ekonomickou otázkou, čo prinesie väčšie hospodárske straty. Prevencia a izolácia, alebo výpadok nakazených v pracovnom procese, ktorý predstavuje zhruba cca 10 dní. 

 

Mimochodom, tie opatrenia proti šíreniu koronavírusu sú podľa mňa rovnako neúčinné, ako snaha znižovať produkciu CO2. Proste si musíme uvedomiť, že nie všetko na tejto planéte dokážeme direktívnymi opatreniami zmeniť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozhodol som sa..

Zajtra prídem do práce.. Na poobednú šichctu..

O druhej hodine po poludní.. 14.00..

Ukážem šéfovi pekelný papier..

Ja som ho nevymyslel..

Poradím,mu.. Nech problémy ktoré nemá v kompetencii, neriešiť on osobne, ale ihneď oznámi nadriadeným..

Oznámim im.. Že o dve hodiny na to, zabalím robotu a cestujem domov..

Buďto do pol hoďky na to, nájdu iného človeka, čo to bude schopný a ochotný vykladať a nakladať.

A bude mať pochop o tom čo robí..

Alebo sa WV ekonomický motor Slovenska, zastaví a bude stáť..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo

 

Veď o tom bol môj predchádzajúci príspevok. Situácia s pandémiou je vážna, ale nie z hľadiska zdravotného ohrozenia jedinca, ale z ekonomických dopadov. To samozrejme nie je zanedbateľné riziko. Ale treba vyložiť "karty na stôl", aby ľudia vedeli, čoho sa majú obávať a prečo by mohla byť obmedzená ich osobná sloboda.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo

 

Ja osobne vidím väčšie ohrozenie svojej existencie v prípade, že by štát ovládli oportunistický ekonomický idioti, ako momentálne ohrozenie koronavírusom. Peniaze sú totiž vždy "až" na prvom mieste. Ďaleko po nich je zdravie, sloboda, alebo morálka. Napríklad Čína, v kontexte s pandémiou koronavírusu jasne ukázala, kde sú hranice osobnej slobody. Tam už dávno zaviedli "bodovací systém" pre občana, podľa miery jeho uvedomelého správania. Podobne, ako to bolo kedysi u nás v doprave, kde sa za priestupky "štikali kupóny". Ak ti ho "3 krát štikli" prišiel si o vodičák. V Číne sa po "zlých bodoch" staneš "druhotriednym občanom". No nemá to logiku? A takéto príklady určite priťahujú aj niektorých politikov v EU... No dúfam, že aj naďalej zostanú v menšine. Ale pokušenie tu bude vždy!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono

Uvedom si..

Že ĺudia čítajú čo sem napíšeš..

 

Mám 66 rokov, takže vzhľadom na svoj vek som v rizikovej skupine. Ale viac, ako koronavírusu sa obávam ľudskej arogancie a hlúposti. Koronavírus odznie, ale arogancia a hlúposť tu budú pokiaľ nevymrieme. Na to bohužiaľ neexistuje imunita.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý alamo,
Tono napísal dobrý článok, bez fanfár, paniky, alarmov. jednu stranu veci, o ktorej tu padlo ešte veľmi málo slov.
Tono spravidla vie, čo píše. nie vždy s ním súhlasím, ale toto je o inom.
(mimochodom, Tono, to s tými občanmi druhej triedy funguje... to nie je čínsky patent. pekne skryto, ale funguje aj v neuveriteľných superdemokratických krajinách, len treba zahrabnúť dosť hlboko. možno tyso nebude súhlasiť, ale nevadí :) )


a ešte jedna vec:
typický príklad, ako rozširovať paniku:

dnes či včera? na ktorejsi rádiostanici - zahlásili takmer s fanfárami správu: v Kostolišti ochoreli na coronavirus ďalší dvaja ľudia!!!!!

super. to ovšem nepovedal nikto, že tí dvaja boli:
syn, ktorý vírus preniesol a doteraz o ňom ani netušil,
ale teraz ho už vedú v evidencii ako chorého,
a manželka toho alamovho "52" ročného ""starého pána""".



takto sa šíri panika. a ľuďom z toho drbe. a nečudo, keď  vlády sa ukazujú ako rýdzo amatérske.


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kritizujeme tu alama za robenie paniky, ale keď čítam ako to vidí bloger od susedov, a nerobím si ilúzie, že na SK by to mohlo byť lepšie, tak z toho vychádza, že sa netreba báť čínskej chrípky, ale reakcie úradov na ňu :D

 

Mezitím se objevili první nakažení. A ukázalo se, že zase tak skvěle připravení nejsme.
Pacient s příznaky odpovídajícími koronaviru dojde na infekční oddělení nemocnice a tam ho nechají několik hodin mezi ostatními pacienty, než se mu vůbec začne někdo věnovat.
Další dvě nemocné Američanky v Brně dojdou přímo do nejbližší nemocnice. Tam nikdo neumí pořádně americky, nemají infekční oddělení a tak je pošlou taxíkem do jiného zdravotnického zařízení.
Další pan doktor dojede z Itálie a přestože je nachcípaný, dva dny v pohodě ordinuje. Koronavirus skutečně má, takže mohl nakazit nejen sestřičku, ale i asi stovku pacošů.
Testování je další komedií.
Soukromá laboratoř odhalí dva nemocné, kteří si vyšetření sami zaplatili. Prvnímu to řekne po šesti hodinách přímo, ten odjede na infekční kliniku, kde se to potvrdí. Laboratoř dostane po, že výsledek měla hlásit na hygienu. Druhého nahlásí tedy přímu hygieně, ta si pro nakaženého dojede až domů jako gestapo, aniž by dotyčný do poslední chvíle o své nemoci věděl. Nakonec se stane, že soukromá laboratoř test na koronavirus nesmí vůbec dělat. Oficiálně proto, že nemá smlouvu s pojišťovnou. Když si zájemce zaplatí test ze svého, také ho nesmí udělat, protože laboratoř nemá ty správné certifikace . Ve skutečnosti asi proto, že její test jednak našel jednoho nakaženého, kterého pár dní předtím oficiální certifikované testy nenašly, a navíc ten oficiální certifikovaný test stojí sedmnáct tisíc, vyhodnocení trvá několik dní, zatímco test na zmíněné soukromé klinice stojí třínáct stovek a výsledek je za šest hodin.
A nakonec se dočtete, že v jiném případě se rodina dívky nakažené koronavirem dozví tento výsledek z televize daleko dřív než ze samotné oficiální horem dolem certifikované laboratoře.

 

Na závěr se rozhodne, že všechny co přijedou z Itálie, zavřeme pro jistotu na čtrnáct dní do domácí karantény. To se ovšem vztahuje jen na české občany, cizinci do karantény nemusí a můžou roznášet koronavirus bez omezení.

 

Všichni děláme chyby a hlouposti, včetně mé maličkosti. Na druhou stranu se mi ale zdá, že na momentálně asi dvacítku nakažených je těch incidentů docela dost a koronavirus není první nakažlivá nemoc od dob dýmějového moru, která se zde objevila. V našem zdravotnictví asi něco není skutečně v pořádku.

http://jirka-kaplan.blog.cz/2003

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie corona sama, neschopnosť a panika sú to, čo robia zle, vyprávam to od začiatku.

jop. corona nie je sranda, a čína má už vyše krku celého, Taliani si to posrali sami neschopáckymi rozhodnutiami, česi blbnú tiež inštitucionálne,
a my sme zrejme na rade.

v Malackách zavreli školy... zasadali, a rozhodli.
úžas. decká s horúčkou pri chrípkach sú aspoň doma.

pri corone cez decká a mladých vírus prejde, ani o tom netušia - nech mi niekto povie, koľko detí nad 12 zostane doma zavreté, lebo to rodičia nakázali.
to bude prvé, že sa budú zgrupovať a robiť zlobu kdekoľvek sa len bude dať, lebo majú voľno a roupy, keď ešte vírus nebol roznosený, roznosia ho všade.


na Slovensku máme na dnes 5 kusov ochorení:

52 ročný otec, ktorý sa na Infekčnom na Kramároch lieči zo zápalu pľúc a už mu je dobre, jeho syn, tzv.nosič 0, a jeho matka - obaja bez príznakov.

včera pribudol jeden človek v Senci a jeden človek v Bratislave, obaja v karanténe.

 

tá matka pracuje v Malackách, tak preto Malacky šalejú.
zavrú aj supermakety, aj banky, aj poštu, odstavia autobusy a vlaky?

to sú opatrenia ako pome na jahody. od ničoho k ničomu.
 

edit.

zaujímavé, Ázia takto nepanikári, ani kopa ostatného sveta, to len tu sme úplne bez rozumu.
Hellé práve napísala, že z polcesty do školy sa jej vrátil dospelý potomok, lebo školu zavrali na 2 dni.
2 !!!!!!!!

toto keď mi niekto vysvetlí, načo toto je dobré, dostane odo mňa na pivo.

bezhlavosť, panika, debilita.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je dobre, ked v tomto pripade myslia institucie dopredu, dalo by sa debatovat o tom, nakolko adekvatne su niektore opatrenia, ale to je asi tak vsetko

post-42-0-82463000-1583760359_thumb.jpg

https://twitter.com/CT_Bergstrom/status/1236426968444235777?fbclid=IwAR1UJ1ZqiAZCM8LuBi1CbpB7OTTt7WqLoDVDvxCfcWsdX7b3zOxbfdAp0VI

 

Ak by nastala horsia varianta, pytali by sme sa, co robili institucie, ak nenastane, budeme sa pytat, naco to bolo dobre, to uz tak byva :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejaky taliansky kolega. Predpovedac. Ja som sato pokusal na Lombardii on na celom Taliansku. Jemu tiez vychadza narast o 50% mrtvych na toho 11.marca,ale pre cele Taliansko.  Som predpokladal ,ze na statistiku bude zaujimava len severna cast, kym si nezacnem robit statistiku pre Slovensko a nebudu to len suche cisla,ale aj realny zazitok. Ci to je ako chripka. Lebo 16,17.marca uz umiera dvakrat tolko ako zvycajne. 

 

https://www.menoopiu.it/blog/decreto-coronavirus-italia-mezze-misure-zero-soluzioni/

 

Stlpce su nakazení, mrtvi a v nemocniciach. Kto vie ci by sa vedeli postarat o 20 000 ludi v nemocniciach. Testovat maximalne do toho 11.marca. A pohreby?

 

https://www.menoopiu.it/blog/coronavirus-si-comincia-dal-nord-italia-poi-il-blocco-sara-esteso-a-tutti/

Tu ma tabulku s vcerajsimi udajmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead, isteže, býva.

vírus tu poriadne ešte ani nie je - pred chvíľou som pozerala médiá, čerstvé správy:

- na Slovensku je 5 nakazených
- u troch ľudí, ktorí boli v bezprostrednom kontakte s jednou z nakazených, vírus nezistili
- v Nitre vyšetrili na vlastnú žiadosť jednu rodinu: dospelí nič, nakoniec u malého dieťaťa našli vírus bez vonkajších prejavov - čo je na tejto historke najkrajšie:
  lekár písal, že matka sa ani len nechcela vymáčknuť, či boli v zahraničí.... nakoniec zistili, horko ťažko, že boli v Alpách v Taliansku.

ľudia sú drbnutí.

a je tu novinka:
u nás zatvorili školu na týždeň.

super. keď je na Slovensku 5 potvrdených. a po týždni čo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Kvôli svojmu zdraviu to občan ľahšie akceptuje. Je čisto ekonomickou otázkou, čo prinesie väčšie hospodárske straty. Prevencia a izolácia, alebo výpadok nakazených v pracovnom procese, ktorý predstavuje zhruba cca 10 dní. 

 

.

Tono co trva 10 dni? - prevencia ci vypadok zamestnancov? Izolacia chorych podla mna bude trvat dlhsie. Myslis ze sa 23.marca bude hrat v SND? 

 

Vcera na zapase Slovana s B.Bystrica

Počet divákov: 4 273, aspon niektori fanusikovia maju rozum. normalne by bolo dvakrat tolko.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead, isteže, býva.

 

vírus tu poriadne ešte ani nie je - pred chvíľou som pozerala médiá, čerstvé správy:

 

 

Asi je lepsie preventivne obmedzit stretavanie ludi, ako iba cakat, kym sa pocet nakazenych zvysi. Je potvrdenych 6 pripadov a nepotvrdenych mozno desiatky. Ja som si posledne tri dni polezal s teplotou v posteli, mozno som tiez jednym z nich :) Ono sa moze zdat ze o viruse nam chodia protichodne informacie. Na jednej strane lekari upozornuju, aby ludia nepodliehali panike, ochorenie ma nizku mortalitu a obavy sa tykaju hlavne ludi s nedostatocnou imunitou. Na druhej strane su tu zasahy (zatial) samosprav a zatvaranie skol, myslim ze je to pochopitelne. Dalsia zasadna vec je vplyv na ekonomiku, offtopic: namatkovo som pozrel na moje peniaze vo fondoch a zistil som, ze za dva tyzdne som prisiel zhruba o 1000 eur. Pre institucie su to dva mlynske kamene a bude to nelahka uloha.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes ráno som si tipol, že burzy padnú o 5-6%, nakoniec to bolo viac. Ale v tom má prsty hlavne pád cien ropy.

 

Koronavírus je v Európe nezvládnuteľný, cez víkend Nemecko, Francúzsko, Španielsko a Taliansko hlásia zdvojnásobenie nakazených, to je drastické číslo. Priemerne o 25% viac každý deň. Spočítajte si čo bude za mesiac. To budú milióny ľudí a kolaps zdravotníctva.

 

Podľa mňa Čína a Irán klamú. nakazených tam bude oveľa viac.

 

A Číňania vedeli už v januári, že je zle, keď začali do médií prenikať informácie o nejakej novej nákaze, zrazu, že dali 48 miliónov ľudí do karantény? Oni už vtedy vedeli, že to prestávajú zvládať a to mali len desiatky, možno stovky hlásení. Oficiálne. Neoficiálne údaje sú určite vyššie, treba však len veriť, už už to majú pod kontrolou.

 

Európa totálne zlyhala, podcenila situáciu, priam som sa desil, keď som čítal, že európske krajiny chystajú evakuáciu občanov z Wuchanu, to som vedel, že toto nebude dobre. Ale aký to malo podiel na zavlečení nákazy, to sa nedá už zistiť. Severné Taliansko v karanténe, najprv niekoľko miest s 50 000 ľuďmi, teraz 16 miliónov? Vedia, že už to nezvládajú. Na Slovensku zavádzame karanténu, ale neviem či už nie je neskoro.

 

Niektorí píšu, že príde jar a leto, teploty stúpnu a nákaza vymizne podobne ako SARS pred 17 rokmi. Ale prečo sa potom vírus šíri aj na južnej pologuli, kde je leto?

 

Čo sa týka fondov, tam som to vzdal, so stratami počítam a beriem to ako fakt. Ešte pred týždňom som uvažoval presunúť všetko do dlhopisov, teraz už je to jedno.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov