Skočiť na obsah

Parlamentné voľby 2020


Sniper

Parlamentné voľby 2020  

13 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorú svorku budete voliť?

    • smeráckych tunelárov, zlodejov a hlavne trhača faktúr!
      0
    • Sulíka alebo to, čo zo SaS zostane
      0
    • Matoviča, nech ich tam rozbije všetkých!
    • zabávača Danka
    • Kokotlebu
      0
    • Boriskove rodiny
    • Bélov charakter
      0
    • hlinených križiakov
    • iných maďarov (teda tých čo nemajú Bélov charakter)
      0
    • Kiskuuuu!
      0
    • Brblavého s tým potetovaným čo o LSD rozprával
      0
    • .. a nech už idú do prdele všetci!!!


Odporúčané príspevky

robopol

A koľko my máme značiek ako "SONY", "Toshiba", "Fujitsu", "Nintendo" atď.?

 

Vieš.. Oni najprv vybudovali tie značky..

A až potom sa to tam tak príšerne p.o.s.r.a.l.o..

 

My si momentálne, neozaj nemôžeme dovoliť "Japonskú cestu"..

Tá "éra" sa už dávno skončila..

 

Porovnaj si napríklad, profil vekového zloženia prestarnutého Japonského obyvateľstva..

S profilom úmrtnosti na ten nový koronavírus..

Teda ak oni to neudržia pod kontrolou..

Tsk ich čaká, fakt radikálne "omladenie"..

Ale či to bude mať, pozitívne dôsledky na hospodárstvo, ekonomiku, a stav "blbej nálady" v spoločnosti, to si netrúfam odhadovať..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nenavrhujem japonskú cestu, ja hovorím, že dlh zapadných krajín je väčší ako náš a máme ďaleko k tomu, aby sme tu mali Grecku cestu - to straší Sulík v každej druhej vete. Ivestícia z dlhu a prejdenie dlhu ako spotreby sú dve rozdielne veci, investícia predsa je o návratnosti, niečo čo v budúcnosti sa odrazív príjme. A ked niekto toto kritizuje tak je chorý. Otázka je správna do čoho a koľko investovať. To nech riešia odborníci, pokial to ale bude tak, že budú ako ty hovoriť, že odkial si požičiame, resp. budú to analfabeti tak potom sa nikam nepohneme.

No a čo ponúka táto vláda? ja zatial nevidím nič konkrétne, len sľuby ako zatočia s niečim a podobne. To tu už bolo, veľakrát. Výmenou pár ľudí sa toho moc nezmení, takže ja sa obávam, že znova nič zásadne v prospech efektivity štátu nespravia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Daj mi detailnu analýzu SR v každej zásadnej oblasti, navrhované riešenia, riešenia už osvedčené z iných krajín a poviem ti :) Ja alamo nerad strielam len z brucha. Politici majú možnosti mať všetko to, čo som ti napísal, no a ich účelom je rozhodnúť priority a dohodnúť sa na postupe. Tie postupy by mali navrhovať odborníci, lenže už tu je problém s tým kto to vlastne ten odborník je, česť výnimkám.

ale priority, ktoré si myslím že treba riešiť sú:

1. investície a riešenie ekonomických záležitosti.

2. korupcia v štátnej správe

3. zdravotníctvo

4. vymožiteľnosť práva

 

a podobne. Poradie sa určí podľa naliehavosti. Na každý problém existujú dobré a zlé riešenia, účelom je vybrať dobré. Takysto to, čo sa má robiť ako prvé, či prioritné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tym dlhom skoncil japonsky zazrak,  japonsko je uz 30 rokov bez rastu.  ziadny suvis ?  Ale grecko ako vidis ani nedoslo k tejto urovni a uz to skolabovalo, slovensko by uz pri 100 percentachg slo dole.  A keby sa zvysili sadzby tak 5x  tak aj tento dnesny dlh by bol problem.

 

Ale ok,  nie si makroekonom. Tak pouzi len sedliacky rozum,    platis prave hypoteku. Je dobry napad investovat do noveho bazena ?  A pozri na slovakov co uverili dobrym dlzobam a maju na krku exekutora.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty si magor, ja som nepísal o nejakom brutálnom zadlžovaní sa a už vobec nie do ttoho na čo nemáme, hovorím o investíciach so splatnosťou, ktoré nám nakoniec prinesú zisk. prestan tu podsuvat nezmysly tyso.

 

ked niekto zastropuje vek dôchodku, zvyši dôchodky, tak musí vediet ako najde na to peniaze. To nie je investícia, je to jasné aj polobláznom? Ale ak niekto zainvestuje napr. do niečoho, čo zníži korupciu a okradanie štáttu a nakoniec prinesie do kasy viac a spravodlivo, tak to je pozitívny krok. Další príklad. Ak nám dalnice prinesú po čase zisk, teda sa zaplatia z mýta, pomožu volnému thru a dalším investíciam, tak v rozumnej miere je lepšie si požičať a vybudovať ich čím skôr ako neskôr, je to jasné bláznom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.aktuality.sk/clanok/769840/komentar-daga-danisa-kiska-to-zrejme-zabali/

 

Celkom dobry komentar. Tak bude trojkoalicia. V programe budu same hluposti,ktorym Sulik velmi nezabrani. Dve najvacsie strany ani nevedia co budu robit(nemali ziaden volebny program). Uz ten dnesny napad z novinarskym fondom, znaci ako to bude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak si zoberieš výdavky štátu, ktoré hovoria, že celkové výdavky sú do byvania a obččianskej vybevenosti 343 milionov, čo je vlastne menej ako 13 dochodok, tak investície do bytov nie su žiaden nezmysel. Dôležitý je objem, Kollar chce priveľa, tak ho tí dvaja zastavia na nejakej rozumnej miere. Dôchodky sa podla mňa v takej podobe neschvália, prezidentka to neodsuhlasi. Sulíkové riešenia, pokial naozaj existujú a budú účinné tak není problém, aby ich vláda podporila. Len to nebude celá ta jeho kniha...

Doležité je čo urobia so zdravotníctvom, korupciou a daňami, ak sa im podarí priniesť do rozpočtu 1 miliardu navyše, pretože ten únik na daniach bude aj 10 s korupciou, tak môžu zaplatit aj nejaké rozumné navýšenie dochodkov, nie ako 13, ale mesačný, pričom bude zohladnené to, že ten kto má vysoký dôchodok nedostane nič alebo malú sumu. Žiadna tragédia.

 

nemocnice a nie len tie rozpredali, hlavne ziskové položky a tak sa tragédia v zdravotníctve prehlbuje. To platí aj o stretegických podnikoch kde sa účasť štátu zmenšila, čím vypadol príjem pre štát a vymalované.

 

od Meciara sa krajina rozpredala, vytunelovala, teda čisté eldorádo. Tak a nikto s tým nič zásadne neurobil, jednoduchá sedliacka matematika hovorí, že ak znižujeme podiel štátu na všetkom potom na socialne opatrenia a dochodky nebude v budúcnosti. To je kapitalizmus, predsa miliardar nebude platit dôchodky, ked može svoje účtovníctvo optimalizovať a podobne. No tak sa poďakujme všetkým dementom, čo nevedia rátať ani dva plus dva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol,   vydavky statu su dvoch druhov :  povinne, dane zakonom a s tymi sa neda vela spravit bez velmi bolestivych zmien.  A potom mas balik kde sa daju menit priority.    To vsak nie je vysledok  peknej tabulky ale politiky.

 

Tak povedz, kam by podla teba mali ist peniaze a kam nie,    (  zakladny obraz mas  https://cenastatu.sme.sk/ ,    tam je inak vidiet  ze celkove vydavky do byvania su vyssie,   musis zarat aj samospravy)

 

Ale ziadne investicie nie su automaticky nezmysel,   aj lepsie skoly, aj dialnice, aj metro co zeleznice by sme chceli.  Aj vlastny kozmicky vyskum, policajne vybavenie, armadu atd.    Ale  normalne povedz co su pre teba priority a kde treba ubrat.

 

A k bytom.    Mne stale unika zmysel,    co za problem chces riesit ?  Ak su to ceny bytov, tak problem sa vola slaba ponuka  a ta je dana viac menej legislativou, nie statnymi peniazmi.  Ak je to nizky podiel najomnych bytov, tak ciastocne je to dane neochotou ludi ist do podnajmu a neochotou davat byty do podnajmu.   Znovu to nie je primarne problem penazi,  aj ked ciastocne pre socialne byty sa tomu da pomoct.  Ale davat tam vacsinu penazi na ukor zdravotnictva alebo skolstva sa mne nepaci.   Ale je to vec priorit.

 

Ci sa predali nemocnice alebo nie, to nie je take podstatne.  Pretoze o tom co su ziskove polozky v skutocnosti rozhoduje ministerstvo a zdravotne poistovne. A to je stat,  nastroje na riadenie sa nestratili.

A rovnako to plati pre strategicke podniky,  platia dane ako vsetky ine podniky.  Div sa svete, tie co ostali statne vela zisku neprinasaju.   A cisla ukazuju ze po privatizacii sa prijem statu zvysil, je to teda opak toho co si myslis.

 

Logika hovori teda presne opak toho comu veris,  stat ma svoj prijem primarne cez dane nie cez statne podniky.  A rastuca ekonomika umoznuje statu  plnit svoje priority.  Ak chce socialne opatrenia tak nemoze znizovat dane, ak  chce rastucu ekonomiku tak moze znizit dane.   Toto su take zaklady,  kratkodobo si mozes pozicat  co zvysi vydavky do buducnosti ale z pohladu penazi sotva najdes "rozumne investicie".    Tie hlada  sukromnik, stat je v tomto velmi zly. 


Inak,    toto nie je idealna vlada na vsetky problemy Slovenska.  Ale ak nespusti sialene minanie a dokaze aspon trochu nastavit system aby bol protikorupcny, tak  urobi viac ako cakam.  

A verim ze to Matovic aj chce,  len sa mierne bojim ze to dopadne ako vzdy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale však to privatizuje penta za 1 euro, teda to čo stálo za to, to sa ti zdá normálne? určite, že nejde všetko jednoducho ani, že je všetko zle, my tu cely štat neporiešime.

K najomnym bytom, samozrejme, že dopyt je len sa nestavia lebo nie su peniaze a samozrejme je aj to, že štat to môže mať ako investíciu do budúcnosti, kedže nájom bude plácať vyložené náklady na výstavbu. Tam je splatnosť dlhšia, čo ale nevadi, pokial je to v rozumnej miere, úroky sú teraz dobre na investičné projekty. celá správa sa dá radikálne zeefektívniť, teda tu sú potrebné investície na to, aby sa to dosiahlo, čo samozrejme súvisí so všetkými činnosťami štátu.

 

Nie všetko štátne musí byť automaticky rozpredané, štát tu bol doposial dojna koza a tak to vypada, to nie je žiaden argument, súkromné je lepšie, lepšie pre súkromníka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol,  co presne privatizovala penta za 1 euro ?,  nech viem o com sa bavime.  A k bytom, dopyt je a teda peniaze su. to co chyba je ponuka.  A to je problem legislativy,  spytaj sa developerov. pozemky, regulativy samosprav atd.    

Ale prosim,  opakujem ze nieco sa da spravit.  Samospravy pripadne firmy mozu dostat viac penazi na najomne domy (a staci poslat peniaze na SFRB) ,   nemyslim ze toto je problem Slovenska ale ak sa niekto rozhodne ze ano, prosim.  Ale nie sposobom ze vznikne statna firma na dodavky. Kua, to  je skutocne lacnejsie Kollarovi jeho podiel vyplatit priamo z rozpoctu.

 

 

No  a k statnemu,  za 30 rokov sa nenasiel jediny priklad kde by statne bolo lepsie.   A su na to obecne dovody aj nase slovenske dovody.  Ale je to dnes zbytocna tema,  nechysta sa ani privatizacia ani zostatnovanie ( to mali v programe len kotlebovci)  a tak sa mi ani do tejto debaty nechce. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prenájom viac ako 20 ziskových nemocníc, pár ich dostali za 1 euro, resp. malú sumu. To je realita a ta vynikajúca "privatizácia". Maš klapky na očiach a podsúvaš mi rôzne nepravdy, ja som nenapísal, že to je najdôležitejší problém slovenska - nájomné byty. Opakujem ešte raz hlásenie o tom, že dopyt je a môže rozumnú sumu investovať aj štát na výstavbu takých bytov. To, že to chce práve Kollár ma nejak netrápi.

nenapísal som, že štátne je lepšie, to slovo lepšie je dôležité (pre koho), ak chceš mať v rozpočte príjmy nie len vydáavky musia sa odnekadial zobrat, to, že sa štát cez privatízácie zbali majetku, často za smiešne sumy a zároveň má ešte aj dlh je skutočne umenie. No a to je práve tým, že paraziti dlhodobo rozkrádajú to, čo im nasporili obyčajní ľudia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uprimne, netusim o akom prenajme hovoris.  Ale kedze to nesledujem, tak sa nejdem hadat.   Velmi si neviem predstavit ake statne nemocnice boli ziskove,  ale prosim.  Ja nehovorim ze vsetky privatizacie boli ferove a fajn,  ale ze to uz teraz nie je tema.   Nesuhlasim s tezou ze by stat mal mat prijmy zo statnych podnikov, kedze to na slovensku vzdy skoncilo opacne, stalo nas to len dalsie peniaze. 

 

Ale fajn,   tak najomne byty.   Kde mas pocit ze treba ubrat ? 

 

 

A tak Kisku dokopali do koalicie,  zda sa ze mu prischne MZV ( teda jemu asi osobne nie), a co s Remisovou ?  Dufam ze nie to MZV.  To by bol dost pruser.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani to nie je pravda, že štát nemá profit.. Forma môže byť rôzna, vlastnictvo prináša dividendy, napríklad pri SPP, slovenská energetika a podobne, kde má štát svoj podiel a teda je to príjem do rozpočtu. To po prvé. Ja ti teraz nejdem hľadať kauzy s nemocnicami a predstav si, že ak nie celé nemocnice, tak rôzne "časti" napr. diagnostické stredisko (PET, CT, MRI) sú profitabilné. Práve Penta sa snaží získať tie lukratívne veci, zvyšok ma sanovať štát. Ked nesúhlasíš, to je tvoj problém, pretože to je ďalší príjem štátu okrem daní. A čím lepší príjem pre štát bez hromadného vykrádania potom umožní mať lepšiu životnú úroveň, aj podnikateľské prostredie.

 

Klúčové je pre túto vláddu to , čo dokáže urobiť systémové s korupciou, teda zložkami justície, polície, obstarávania (tendre) atď. Ked už sa pýtaš na klúčové veci. Samozrejme treba riešiť aj tie investície, zdravotníctvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol

Matovič predovšetkým sľubuje vyšetriť kauzy predošlej vlády..

Moc úvah o tom ako systematicky zabrániť, aby vznikali kauzy nové (už "jeho") som od neho nečul..

Ani od tej haldy "protikorupčmých bojovníkov"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol,   vsetky nedanove prijmy  su nejakych 400 mil,  prijmy  zo statnych podnikov cca 40 mil. To mozes zanedbat,  pri cca 38 mld rozpoctu.   To je ako snaha setrit opakovanym pouzivanim toaletneho papiera,  ked statne podniky su dnes miestom kde sa ukladaju funkcionari aby mali  benefit.  Ich korupcny potencial je tak 100x vyssi ako mozny prinos pre obcana.

 

A este k nemocniciam,  to ci je ziskovy labak alebo PET je dane tym kolko uhradza poistovna,    nie samo od seba.   Hadaj preto preco su ziskove a preco sa nedari prejst na platby za diagnozy.  To nie je vec ci je to privatizovane ale toho ze sa umyselne predavalo a aby sa na tom dalo zarobit, tak musel fungovat cely retazec, cec vseobecku az po ministra.  Medzi ludmi sa povrava ze Paska bol miliardar,   tak len aby sme tusili v com bol problem.   A riesenia su zname ale postavit sa proti lekarom ?  Na tom profituje prilis vela ludi, zacnu hadzat plaste.  

Nech zacne niecim jednoduchsim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

Úplne by stačilo, keď zase začnú doktori štrajkovať.

Začnú..

Povedať im.

Vy chcete prejsť do súkromného sektora?

To je správne rozhodnutie!

Budeme vás úplne v tomto podporovať.

 

Hneď by bolo po štrajkoch..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   to ludom nevysvetlis :),   nerobme si iluzie.   Dufat ze tato vlada znici celu korupciu v state je zbytocne, budes len sklamany.  Ale nastavit system lepsie, to by snad slo.  Kazde zlepsenie sa pocita.

Lebo to nie je len o prechode do sukromneho sektora,  treba oslabit  vseobecnu,  priniest konkurenciu do labakov, do specializacii ale zaroven znizit pocet nemocnic atd.  Ani taky uvodny krok ako stratifikacia neziskal podporu.  Na taketo zmeny jednoducho nie je vola, 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, v skolstve nemas taku silnu motivovanu opoziciu, tam je to lahsie zmenit.  Len sa do toho nikomu velmi nechce.  Politicky prinos maly, kedze zmeny sa prejavia az o vela rokov neskor a politicke naklady hned. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

S fakt dlhodobého pohľadu, sú školy ešte väčšia katastrofa ako nemocnice.

Ako to povedať..

Filozofia sa síce prie o to či sú ľudia od prírody dobrí a kazý ich "systém", alebo od prírody zlý a preto ich treba "maximálne regulovať".

Ja som iba "praktik".

A vidím že v praxi na to čo je "za darmo", ľudia poväčšine najviac kašlú, podceňujú tomu hodnotu a zanedbávajú to..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Východoslovenská vodárenská spoločnosť pridelila minulý rok členom dozornej rady a predstavenstva spoločnosti, kde sedia aj primátori niektorých miest, spolu vyše 130-tisíc eur.

Primátorka Prešova Andrea Turčanová prijala od miestnych vodární ročnú odmenu okolo 6-tisíc eur, čo ako verejná funkcionárka nesmie, a preto jej v prípade prešetrovania hrozí, že za to dostane päťkrát väčšiu pokutu. 

https://e.dennikn.sk/1785869/presovska-primatorka-dostava-peniaze-od-vodarni-porusuje-tym-zakon-a-hrozi-jej-vysoka-pokuta/

Ani nevie co tam robi,ale ak dostane tu pokutu sa zacne zaujimat.  Nieje o tom vela clankou,asi len tento,ale ja som zachytil,ze to bol podiel na zisku? 

 

Dvadsaťštyri bytov v novostavbe Park Anička na Severe nie sú jediné nehnuteľnosti, ktoré sú majetkom generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti Stanislava Hrehu.

 

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20646761/majetok-sefa-vodarni-je-este-vacsi-ma-33-bytov.html

 

 

 

Revuca je tiez asi 1,2% akcionar. Presov ma 8%?

 

http://www.vodarne.eu/data/uploads/pdf/vyrocna/vyrocna17_low.pdf

strana 66 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov