Skočiť na obsah

Ako som sa stal zločincom...


dokopy

Odporúčané príspevky

...a po dvoch rokoch dostal trest vo výške tretiny príjmu. Navigácia nového auta ma vyhnala na privádzač k diaľnici, z ktorého sa nedá vrátiť. Prešiel som asi 25 km a na najbližšom výjazde opustil diaľnicu. Bodaj by zákonodarcovia za takúto prácu okriveli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a nie je skor vinna technicka vymozenost v aute?.....to mas tak, ked sa spoliehas na to, co ti kto nakuka a nepozeras po znackach.....doveruj, ale preveruj....ja som navigaciu uz nepouzil od doby, co som sa cez nu dostal ku kope piesku a za tym nic......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja dokážem zablúdiť aj s navigáciou, ale s navigáciou trochu menej. Za zablúdenie na diaľnicu by mali na svitaní popravovať, nech to je dokonalé. V buzerácii slušných ľudí sme majstri sveta. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Raz som sa viezol s kamošom (profesionálny vodič) a navigácia ho na kruháči posielala doľava. To ste mali počuť vreskot tej nahranej ženskej, keď išiel podľa rozumu doprava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak si na dialnici a neskor si to uvedomis treba kupit znamku -pokuta nepride.

 

Tento nas system je fakt dokonaly - ja sa dialniciam vyhybam ani ich nepotrebujem. Slovensko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ovšem niekedy si nevyberieš.

kamarátka nejazdí tam, kde sú kruháče... bojí sa ich ako čert kríža.
a pred pár rokmi sa pred nami jeden prehnal rovno krížom cez kruháč... normálne ho zoral.... ešte týždeň rpredtým tam kruáč totiž nebol, a neboli tam ani zábrany ani značky... to bolo hodne divné... bol to jeden z prvých veľkých kruháčov pro VW... tiež čistý zločinec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kamarátka nejazdí tam, kde sú kruháče... bojí sa ich ako čert kríža.

 

kazdy takyto jazdiaci vlastnik vodicaku je potencialny zlocinec - raz niekoho zabije

 

a ja, ja by som ich hadzal do smradlaveho kanala a policajtom, co takemu individuu vydaju vodicak, by som najprv poodrezaval vylozky a potom este aj ... vsak viete co

takze som vlastne tiez potencialny zlocinec :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto si myslím aj ja... /teda aj že si potenciálny zločinec :D/

ovšem ja už roky nejazdím, nemôžem sa spoľahnúť na moju nohu, ale táto pani jazdí dlhé roky, ovšem má niečo vyše 70....
takže to rieši tak, že autom odíde tam, kde ešte nie sú kruháče, odstaví auto, a jednu zastávku do Borov sa odvezie busom.... ešte ten lepší prípad, vie, že do kruháča nejde....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak si na dialnici a neskor si to uvedomis treba kupit znamku -pokuta nepride.

 

Tento nas system je fakt dokonaly - ja sa dialniciam vyhybam ani ich nepotrebujem. Slovensko

Odkiaľ máš takú informáciu? Zaujímajú ma podmienky a podrobnosti. Napríklad aký čas po jazde máš na to, aby si kúpil známku. Ja som sa ocitol v dokonalej pasci. Hneď po odbočení som bol stratený, lebo cesta späť nevedie a musel som spáchať podľa nich veľmi ťažký zločin. s vysokým trestom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odkiaľ máš takú informáciu? Zaujímajú ma podmienky a podrobnosti. Napríklad aký čas po jazde máš na to, aby si kúpil známku. Ja som sa ocitol v dokonalej pasci. Hneď po odbočení som bol stratený, lebo cesta späť nevedie a musel som spáchať podľa nich veľmi ťažký zločin. s vysokým trestom. 

 

zrejme bolo mienene to, ze ak ta zameraju mytne kamery, tak mas cas na kupenie znamky do 23:59:59 toho dna, kedze databazy zakupenych znamok sa aktualizuju o polnoci

tato informacia sa da urcite vygooglit, kedysi som to cital na nejakom moto fore

ale ak ta zastavi normalne hliadka na dialnici a overia si to v aktualnom case, tak samozrejme sa pokute nevyhnes

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zlocin ma trestnu sadzbu 5rokov min.

Tak nemachruj.

Za tvoje povozenie sa po dialnici ta nik nezavrie.

Po takej skúsenosti by ma neprekvapilo ani keby som bol na svitaní popravený.

zrejme bolo mienene to, ze ak ta zameraju mytne kamery, tak mas cas na kupenie znamky do 23:59:59 toho dna, kedze databazy zakupenych znamok sa aktualizuju o polnoci

tato informacia sa da urcite vygooglit, kedysi som to cital na nejakom moto fore

ale ak ta zastavi normalne hliadka na dialnici a overia si to v aktualnom case, tak samozrejme sa pokute nevyhnes

Vďaka za informáciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dady napisal presne co som myslel.  Inak odkial a kam si siel?  Ked nemas 50 eurovu znamku - celorocnu ja som si ju v zivote nekupil, nepotreboval - u nas dialnice nie su. Alebo nie tam kde ja potrebujem. Ked mam naplanovane ist po dialnici si kupim desat dnovu. Naposledy( ale to su mozno uz dvaroky) ked som ja soferoval do Bratislavi som nesiel po dialnici. Pre mna dialnice nie su.  Ja viem ze to tu platim a sluzby su mizerne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dady napisal presne co som myslel.  Inak odkial a kam si siel?  Ked nemas 50 eurovu znamku - celorocnu ja som si ju v zivote nekupil, nepotreboval - u nas dialnice nie su. Alebo nie tam kde ja potrebujem. Ked mam naplanovane ist po dialnici si kupim desat dnovu. Naposledy( ale to su mozno uz dvaroky) ked som ja soferoval do Bratislavi som nesiel po dialnici. Pre mna dialnice nie su.  Ja viem ze to tu platim a sluzby su mizerne.

Z Trenčína do Nového Mesta. Odbočil som správne na NM, ale sú tam dve odbočky vedía seba a jedna je diaľničná. Odbočky sú jednosmerné, tak som už nemohol uhnúť a musel som sa dostať na šikmú plochu zločinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my sme šli vlani autom do Grossarlu (dedina pod rakúskymi Alpami), babská jazda. A segra mala plánik, ktorý sama vypracovala. Navigátor som bola ja, segra bola vodič (ja nešoférujem). na to, že mám orientačný nezmysel, sme boli fakt dobré, pomýlili sme sa len raz, pár km pred cieľom, ale ked sme vliezli do tunela a v plániku žiadny nebol v tých miestach, docvaklo nám, že sme zabočili do nesprávnej bočnej minicesty. No ta sme sa vrátili a potom už sme odbočili správne. Švagor nás znervózňoval snáď každú hodinu, vraj dke už sme, a nakoľko segra šoférovala, komunikácia bola na mne. Furt nadával, prečo segra nechce zapnúť navigáciu, a že on už by aj bol dávno tam či onam. darmo som mu hovorila, že nám sa takto dobre ide a že navigáciu nepotrebujeme. 

Skvelé bolo aj ked sme už boli takmer v cieli, pred dedinou sme zastavili, lebo sme si mysleli, že sme zas niekde zle zabočili, slnko už bolo za Alpami, nejaké to jedlo a pitie sme mali, tak že nič sa nedeje, ostaneme spať v aute, ráno pokračujeme, ale ešte rpedtým zavoláme neterke, a vida, neter že sme dobre a po asi tak kilometri sme šťastne dorazili do cieľa. 

A tento rok sa chystáme si to zopakovať. Dúfam, že cesta bude rovnako fajn, a pobyt tiež. A hlavne že ak tu má byť peklo, tak my si ho užijeme, vlastne sa mu vyhneme, pod Alpami.

Tým som chcela povedať, že aj bez navigácie sa dá. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie si ziadny zlocinec.  To by sa mohla stat aj mne. Mozno na dialnici nie - ale v inom dotyku so statom.

Nemal som v úmysle urobiť nič zlého. Súdruhovia zákonodarci z parlamentu urobili niekde chybu, keď sa človek bez zlého úmyslu môže dostať do klepca z ktorého nie je iná cesta, ako porušenie zákona. Klepcom je tá odbočka na diaľnicu v plnej dĺžke, kde som síce ešte bezúhonný, ale prinútený k porušeniu zákona. Škoda, že nie som pán prezident, prejavil by som ľútosť a bolo by mi odpustené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co prosim ta stresujes? Vyvadzas tu ako keby si niekoho zabil. Coho sa bojis? Ak si vosiel na dialnicu a nemal si znamku, maximalne z toho bude obycajna pokuta a teda priestupok, ziadny trestny cin. Stavaju sa aj horsie veci. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co prosim ta stresujes? Vyvadzas tu ako keby si niekoho zabil. Coho sa bojis? Ak si vosiel na dialnicu a nemal si znamku, maximalne z toho bude obycajna pokuta a teda priestupok, ziadny trestny cin. Stavaju sa aj horsie veci. :)

Nepáči sa mi, že po omyle v odbočení som bol prinútený proti svojej vôli porušiť zákon a zaplatiť za to tretinu mesačného príjmu. Už si to pochopil a zdá sa ti to normálne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pisal si o tom, ze je s teba zlocinec. Co nie je pravda. Ja som pochopil, co si chcel napisat. Ale nerob zo seba zlocinca. Spravil si chybu, za ktoru si musel zaplatit, hold, stava sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pisal si o tom, ze je s teba zlocinec. Co nie je pravda. Ja som pochopil, co si chcel napisat. Ale nerob zo seba zlocinca. Spravil si chybu, za ktoru si musel zaplatit, hold, stava sa.

Tu máme rozdielne názory na morálku štátu. Dostávať nevinných občanov do finančných pascí je morálkou šmejdov. To je vážna vec, nie nejaká lapália.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

isiel si na platenu cestu,   to ze si nechcel, to nie je ospravedlnenie.  ked nastupis do vlaku a zistis ze si doma zabudol listok, tak  je na vine prepravna spolocnost ?

A staci ked prejavis ucinnu lutost a zaplatis, bude ti odpustene. 

A otazka dalsia,  nepoznam lokalnu situaciu ale bezne su na odbockach znacky, boli tam ?  Ak si prehliadol znacku, tak chapes ze si porusil cestne predpisy ?  Ak nie, tak este stale mozes zdokumentovat situaciu a neplatit, napises list kde vysvetlis ze chybu spravil spravca komunikacie a po pokuze mozes ist na sud.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso to napísal veľmi dobre. Nemám k tomu čo viac iné napísať. Aká morálka štátu? Je to tam tak zle označené, že si nemohol vedieť, že ideš na dialnicu? Alebo si si len nevšimol značku, urobil si ty chybu a teraz chceš chybu hodiť na druhú stranu? Aká finančná pasca? Veď za porušenie predpisov platíš aj pri prekročení rýchlosti. Alebo v MHD nekúpiš lístok, chytia ťa a platíš pokutu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso to možno napísal veľmi dobre, ale tá analógia s vlakom bola úplne odveci. Vidieť že nikdy necestoval vlakom, maximálne tak električkou :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov