Skočiť na obsah

Ako som sa stal zločincom...


dokopy

Odporúčané príspevky

Nemal som v úmysle urobiť nič zlého. Súdruhovia zákonodarci z parlamentu urobili niekde chybu, keď sa človek bez zlého úmyslu môže dostať do klepca z ktorého nie je iná cesta, ako porušenie zákona. Klepcom je tá odbočka na diaľnicu v plnej dĺžke, kde som síce ešte bezúhonný, ale prinútený k porušeniu zákona. Škoda, že nie som pán prezident, prejavil by som ľútosť a bolo by mi odpustené.

 Ja som platil pokutu,lebo  som nepoznal jeden predpis z dopravy. Bol lejak a zaparkoval som na T krizovatke v protismere. Ziadne auta nejazdili cesta bola prazdna. Zaparkoval som tak kvoli zene aby zmokla o tridsat metrov menej -zmokla by tak isto ,lebo bol lejak. Ak som zastavil o dvadsat sekund boli za mnou policajti. Parkovanie v protismere je bezna vec aj na sidlisku, kde som byval,aj pred domom na ulici sa tak parkuje(dlhodobo,nie na 5 minut). Aj ked o tom pravidle teraz uz viem ,kde je to bezne a to nepokutuju,tak parkujem - nie som zlocinec. Skor na tom sidlisku z akeho smeru prides zaparkujes na jednej strany cesty - aby druha bola volna - prejazdna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...a po dvoch rokoch dostal trest vo výške tretiny príjmu. Navigácia nového auta ma vyhnala na privádzač k diaľnici, z ktorého sa nedá vrátiť. Prešiel som asi 25 km a na najbližšom výjazde opustil diaľnicu. Bodaj by zákonodarcovia za takúto prácu okriveli.

 

 

Odkiaľ máš takú informáciu? Zaujímajú ma podmienky a podrobnosti. Napríklad aký čas po jazde máš na to, aby si kúpil známku. Ja som sa ocitol v dokonalej pasci. Hneď po odbočení som bol stratený, lebo cesta späť nevedie a musel som spáchať podľa nich veľmi ťažký zločin. s vysokým trestom. 

 

 

Nemal som v úmysle urobiť nič zlého. Súdruhovia zákonodarci z parlamentu urobili niekde chybu, keď sa človek bez zlého úmyslu môže dostať do klepca z ktorého nie je iná cesta, ako porušenie zákona. Klepcom je tá odbočka na diaľnicu v plnej dĺžke, kde som síce ešte bezúhonný, ale prinútený k porušeniu zákona. Škoda, že nie som pán prezident, prejavil by som ľútosť a bolo by mi odpustené.

 

 

Tu máme rozdielne názory na morálku štátu. Dostávať nevinných občanov do finančných pascí je morálkou šmejdov. To je vážna vec, nie nejaká lapália.

pocuj, nie si ty Tomasov otec?? :wow:

tak si to zrhnieme...v skratke vliezol si kde si nemal a prisla ti pokuta po 2 rokoch.

 

Ok..kazdy spravi chybu, stava sa..takze si vosiel na diallnici a z nej aj odisiel..nekupil si si hned dialnicnu znamku aby si eliminoval pripadne skody. 

Hned po spachani "zlocinu" volal si , pisal ,ci poslal email  NDS?? Upozornil si ich na nedostatocne dopravne znacenie??

Nie??? a ako teda mali vediet, ze to bol z tvojej strany iba omyl?

Ty si teda neurobil vobec nic a teraz sa rozculujes, ze si niekto robi poriadne svoju pracu?

 

Ak by ti pokuta neprisla, tak vsetko OK..ale ona prisla tak hnusny stat..a ty si zlocinec teda??/priznaj sa, ze ti to robi dobre sa takto titulovat :zubiska: /

na tvojom miesta zaplatim, cim skor /vtedy usetris 50 eur/..pripadne podam odpor /ak mam nejaky dokaz, ze som to urobil omylom

a nezakladam tak debilne temy...

 

moja ucta, zlocinec :klobuk:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stále nechápete, že odbočením tam, kam som nechcel odbočiť som vôbec nič pokutovateľného nespáchal. Na rozdiel od zaparkovania v protismere, jazdenia v električke bez preukážky a podobne. Želám vám všetko dobré, už ma nudíte. 

  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslím, že si spáchal. Šiel si tam, kde si nemal. Podľa tvojho vysvetľovania môžem aj ja vojsť do zákazu a všetko bude ok hej?

Maj sa pekne :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dokopy, siel si po dialnici bez zaplatenia.    A miesto toho aby si si povedal ze to bolo drahe skolne, tak sa snazis nasjt vinu niekde inde.   Mna uz od malicka ucili : "Nikdy nevin stol", ked sa udries do stola, tak male deti mu nadavaju, dospeli clovek vynada sam sebe.  a nie statu, navigacii a vsetkym okolo. 

A keby si odbocil na dialnicu do protismeru, tak by to bolo ovela horsie.

 

Ale inak ta chapeme,   kazda pokuta nastve aj ked je opravnena :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no mozno ta nudim, ale ty ma rozculujes :shifty:

 

Stále nechápete, že odbočením tam, kam som nechcel odbočiť som vôbec nič pokutovateľného nespáchal. Na rozdiel od zaparkovania v protismere, jazdenia v električke bez preukážky a podobne. Želám vám všetko dobré, už ma nudíte. 

 tak sa teda spytam naposledy...ako mala NDS spolocnost vediet, ze sa tam bez znamky plantas nechcene??? ha? informoval si ich o tom nejako?? 

 

mali ti poslat pokutu v zneni

dna ...ste neopravnene pouzili dialnicu a zaplatte pokutu v hodnote xxx eur.

 

V pripade, ze ste sa na dialinici ocitli vdaka zblbnutej navigacii, prehliadnutiu dopravneho znacenia alebo inac nechcene povazujte tuto pokutu za bezdovodnu a neplatte ju? dak dako? ci?

 

no rob ako myslis, zlocinec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nudíme preto, lebo sa nepostavil nikto na tvoju stranu - z tvojho pohľadu :)

toto sú priestupky, nie zločiny .... napadlo mi, že kedysi veľmi dávno, v soc. praveku jeden z najväčších vtedajších časopisov uverejňoval taký seriál o zločinoch, priestupkoch, kdejakých prestupovaniach zákona, ktoré boli len také - ja som nechcel... bolo tam všeličo.
ale čo si pamätám celkom iste, bola tam vždy na začiatku pod nadpisom jedna kreslená koláž, v ktorej bola zakomponovaná podstata tých článkov:

"neznalosť zákona neospravedlňuje"

 

to je celé. človek je regulovaný zákonmi a nariadeniami, my chápeme, že si nechcel .... ale nariadenie hovorí, že si spáchal priestupok. také niečo aj úplne nevedomky a vo všetkej nevinnosti spáchal už predsa každý... alebo takmer každý.

preto nudíme... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

no mozno ta nudim, ale ty ma rozculujes :shifty:

 

 tak sa teda spytam naposledy...ako mala NDS spolocnost vediet, ze sa tam bez znamky plantas nechcene??? ha? informoval si ich o tom nejako?? 

 

mali ti poslat pokutu v zneni

dna ...ste neopravnene pouzili dialnicu a zaplatte pokutu v hodnote xxx eur.

 

V pripade, ze ste sa na dialinici ocitli vdaka zblbnutej navigacii, prehliadnutiu dopravneho znacenia alebo inac nechcene povazujte tuto pokutu za bezdovodnu a neplatte ju? dak dako? ci?

 

no rob ako myslis, zlocinec

Myslím si, že v civilizovanej spoločnosti musí byť vždy možnosť zvoliť si slobodne medzi porušením a neporušením zákona. Prejdením 1 metra po odbočení tam, kde som nechcel (a ešte som nič protizákonné neurobil) som mal len jednu možnosť - porušiť zákon. Proste pasca. To je nemorálne. Mala tam byť napríklad odbočka na návrat. Dnes by som si zavolal odťahovú službu a vymyslel si nejakú poruchu. Východiskom je len podvod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kdesi som to tu raz písala, tu vyššie... ale vrátim sa hlboko so socizmu... na moment :)

znovu: vychádzal vtedy časopis Život, a roky tam išla jedna rubrika, kde spracúvali takéto a kdejaké podobné, nie tie najzávažnejšie priestupkové a krimi prípady...na začiatku bola vždy tá istá kreslená a lepená koláž, v nej poskladané kdejaké slová z paragrafov, a jedna poznámka ako hlavná: Neznalosť zákona neospravedlňuje.
ano, to som už písala...

to platilo a platí v nejakej podobe vždy.

neznamená to, že sa nemôžeme rozčuľovať nad tým, keď nás zkasírujú či potrestajú za nevšímavosť alebo poruchu prístroja alebo za spústu iných vecí, ktoré sme si nevšimli, alebo sme si mysleli, že toto môžeme, nikto ma nevidí. dnes je to ťažšie.  môžeme si zanadávať, a zrejme to aj každý robí. ale platí to... a nielen u nás, kamery sú už dnes všade na svete a vidia. kamery sa nepýtajú, prečo, ale vidia, čo. a nám zostane nadávať.
ovšem priestupok nie je krimnálny čin, to je stále len priestupok, chvalabožku. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov