Skočiť na obsah

Pretaktovanie procesora


RoSo

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 8
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    3

  • RoSo

    2

  • Daekin

    2

  • bad_guy

    1

Top prispievatelia v tejto téme

Nikdy som to nerobil a ani nepotreboval.

Na www.tomshardware.com nájdeš niekoľko zaujímavých vedií o pretaktovaní :lol:

Ako chladenie dusíkom je celkom bežná záležitosť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemam s tym dobre skusenosti ....

ak chces pretaktovat procecor tak si o tom nieco nastuduj lebo ta to potom moze vyjst velmi draho..

a ked nemas dobry chladic na procaku tak to radsej nechaj tak...

po pretaktovani som nevydel ziadnu zmenu na pocitaci...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zdá sa mi, že výrobcovia rátajú že každý si ten svoj procák pretaktuje a tuším je aj nejako nastavené o koľko % sa môže pretaktovať bez toho aby došlo k nejakému poškodeniu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyroba procesorov bezi asi v takomto style:

 

povedzme ze je jedna linka kde sa vyrabaju procesory athlon 64... vyrobi sa procesor.. pri prvych testoch sa vyradia vadne kusy.. a potom sa testuje, ktory zvladne bez problemov aku frekvenciu... z toho si vyselektuju potom rozne rady.. ktore oznacia ze maju tolko a tolko gigaherzov.. ak by ste ich ale rozobrali, su si navlas podobne..

preto maju procesory take rezervy pri pretaktovani.. lebo su predavane s "nastavenou" optimalnou frekvenciou ale zvladnu viac.. teda vacsina ... napr najvykonnejsie P4 su na svojom maxime a ide ich pretaktovat len o minimum

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

:lol: WOW, jedna z tem presne pre mna. Ja mam doma nataktovane vsetko (aj chladnicku :) ).

 

Konkretne taktujem odkedy som mal prveho Celerona (model Mendocino).

 

Zatial taktujem len FSB a graficku, ale ked si kupim novu zvukovku (Creative X-Fi - prva zvukovka s naozajskym taktovatelnym procesorom a 64MB RAM !!!! -> original clock 300MHz), tak nataktujem aj tu !! :)

 

Pri taktovani mam zatial pravidlo, ze nedviham napatie.

Takze tu su vysledky co som dosiahol s povodnym napatim:

(suciastka, original MHz, overclocked MHz, poznamka)

 

Celeron(PIII-Mendocino), 850, 1079, zaujimave ze teplota sa zvysila len o 6°C (zo 40 na 46)

Celeron(PIII-Mendocino), 1100, 1298

Celeron(P4-Northwood), 1700, 2074

Celeron(P4-Northwood), 2200, 2772

CeleronD(P4-Prescott), 3066, 3594, dost hreje - pri 100% zatazi dosahuje skoro 70°C

 

(c=core, m=memory)

3dfx Voodoo3 2000, c143/m143, c153/m166

Riva TNT2 M64, c125/m125, c143/m160

GeForce 6200, c300/m550, c420/m660

GeForce 6600, c400/m800, c535/m1101, je to MSI Diamond verzia - cize ako taka odlahcena GT verzia

 

Presne hodnoty tychto kariet si uz nepamatam, ale zvysenie bolo 10, 20 alebo 25% a pre jadro od 5 do 15%: Geforce3 Ti500 (zhorela, kvoli pokazeniu ventilatora ;) - ale uz odtaktovana: Hedge potvrdi), Geforce4 Ti4200, GeForceFX 5200

 

Tu zatial koncim...... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
  • Pred 4 mesiacmi...

noooooo pekne. takto to vyzeralo u mna teraz v lete :lol:

 

hraval som totiz Call of Duty 2 a ta je nejak moc narocna na grafiku - nic ine mi totiz graficku nezahrialo na viac ako 90°C, zatialco s CoD2 mi teplota stupla na 116°C a potom to zacalo hadzat divne farby tak som tam rubol taky ventilator ku skrinke......teploty klesli na 50°C a vsetko bolo zrazu OK

(mal som tam GF 7600GS - pretaktovanu s povodnych 400 na 570 MHz, jej pamat so 400 na 470MHz (x2 efektivne) a CPU Celeron D z 3.06 na 3.61GHz)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 rokmi...

V skrini mám AMD Barton 2500+ XP, na svoju dobu úžasný procesor, ale to bola doba, keď začínala úradovať druhá Dzurindova vláda, takže hlboký stredovek na pomery moderného Slovenska.

 

Zbernica beží na 166 Mhz, násobič je nastavený na hodnote 11, takže procesor beží na frekvencii 1826 Mhz (v skutočnosti je to ešte niečo viac, okolo 1833 Mhz). Našťastie patrím ešte k tým gerojom, ktorí majú procesory odomknuté, takže v BIOSe môžem nastaviť násobič myslím, že až na hodnotu 14,5 a tým by procesor bežal na frekvencii viac ako 2400 Mhz.

 

Chladenie by malo byť viac menej vyriešené, procesor bol pôvodne boxovaný, starý chladič som vyhodil, použil som kvalitnejšiu pastu a teraz je tam chladič rady Arctic Cooling, ktorý znížil teplotu procesora o 10°C oproti pôvodnej teplote.

 

Určite nechcem násobič vyťať až na 14,5, ale myslím, že okolo 13 by to ešte šlo. Síce získam len nejakých 332 MHz navyše, ale snáď aspoň aj tá trocha pomôže.

 

Len jedna vec, s ktorou nie som si istý: bude treba niečo na doske meniť, napätie alebo niečo podobné, či fakt stačí v BIOSe len zmeniť hodnotu násobiča? Nerád by som niečo prepálil, potom to už fakt môžem vyhodiť rovno do kontajnera :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov