Skočiť na obsah

EDK- evolučný, diskrétny, kvantový model priestoru a času


robopol

Odporúčané príspevky

zoznamujú ludí s roznymi aspektmi či poz. al. neg. ktoré sa tykajú uz blízkej budúcnosti . v podstate nie sú doriešené ziadne morálne algoritmy. AI nie je hop na kravu a je tela . ty ako laik  prečo ten pohrdávy tón? detto hypotéz ti vygeneruje ktokolvek za kybel , aj schizofrenici majú hypotézy, ale fakty sú niečo iné . a fakt je o ze o vedomí nevieme konkrétne nič moc. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretože ja sa neriadim ako ty, že pravdu maju akademici. Su rozumne hypotezy a zvyšne sú len hlúposti, pokial to niekto nedokáže odlíšiť, tak k tomu nemám, čo dodávať. Opakujem o vedomí vieme niečo z oblasti neurovied, vieme ako siete pracuju atd.. Tvoje prehlásenia, že nevieme nič moc si teda nechaj pre seba..

Tož tolko k tomu, čo je temou AI, ja tu píšem o EDQ teórii a neriešim konkrétne len AI, vobec neriešim etické veci, ani sex mašiny v budúcnosti, ani filozofov, čo urobia prednášku ...

Takže niečo k téme šípke času, vzniku vesmíru, či teorie relativity, kvantovej fyziky sa môžeme pobaviť, alebo aj nie, to zaleží od toho (ako jej rozumieš).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tvojom EDK- evolučný, diskrétny, kvantový model priestoru a času uvádzaš hypotézy, ktoré sú možno zaujímavé a inšpirujúce. Ale matematika je rečou fyziky. Tvoje hypotézy bez matematickej formulácie patria skôr do filozofie, ako do fyziky. Spoliehaš sa, že umelá inteligencia raz nahradí matematické modely a na základe výsledkov umelej inteligencie budeme verifikovať naše hypotézy. Lenže to nás posúva do pasívnej polohy. To je podobná logika, ako nechať komponovať hudbu strojom a spoľahnúť sa, že umelá inteligencia pozná náš vkus. Alebo nechať umelú inteligenciu písať detektívky, lebo umelá inteligencia zistí, čo všetky dobré detektívky musia obsahovať. V konečnom dôsledku je umelá inteligencia iba algoritmus, ktorý je čistou matematikou. Potenciál umelej inteligencie bolo možné využiť iba vďaka zdokonaleniu HW počítačov. Numerické metódy boli známe aj v minulosti, len ich aplikácia bez výkonného HW nebola reálna. Ak by sme sa bez matematiky raz dostali do pasívneho postoja voči umelej inteligencii, tak to považujem za evolučny krok späť pre človeka..  Už by sme ničomu novému nerozumeli, iba nad tým filozofovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo máš tendencie poddsuvat nieco o umelej inteligencii. EDQ toto nerieši. Vysvetluje však čo to je, odkial sa to nabralo cez evoluciu. Ja používam matematiku, vychádzam z tej, čo existuje, nepotrebujem stavat ďalšie rovnice. EDQ vysvtluje schému ako to do seba zapadá, ved knihu k dispozicii nemas. A už vieš čo v nej je?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 Opakujem o vedomí vieme niečo z oblasti neurovied, vieme ako siete pracuju atd.. Tvoje prehlásenia, že nevieme nič moc si teda nechaj pre seba

opakujem NIKOMU sa doteraz nepodarilo vysvetlit ako funguje vedomie . [ a uz vobec nie na margo AI] ten komu sa to podarí , dostane na fleku nobelovku. takze netrep 

alternatívne teórie budú existovat vzdy , tak ako o multivesmíroch. s tebou sa zial nedá. reaguješ ako utrhnuty z retaze . lenze toto je diskusné fórum. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moj syn by s tym velmi nesúhlasil ze som drzá zaba. klídek.  za dalšie si na verejnom diskusnom fóre , ak si to neuvedomuješ. do tejto témy som skopčila videjko námatkovo, kedze sa tu zmienovala UI nie cielene . 

 

k videu , prečo je dolezité sa zaoberat aj otázkami etiky etc. napr, https://www.topspeed.sk/novinky/-audi-a8-je-dokaz-ze-autonomne-auta-nepridu-len-tak-zajtra/17637

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

opakujem ked si drza hus, tak mi tu nevypisuj do temy o EDQ teorii, ta sa primarne nezaobera UI, to je snad az take tazke pochopit? ja nemam zaujem o imbecilov, drzakov, čo mlatia papulami, vedia velke kulove, neprečitali si nic, len tu mudruju..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Prečo taká arogancia.

pred 12 minútami, robopol napísal:

opakujem ked si drza hus, tak mi tu nevypisuj do temy o EDQ teorii, ta sa primarne nezaobera UI, to je snad az take tazke pochopit? ja nemam zaujem o imbecilov, drzakov, čo mlatia papulami, vedia velke kulove, neprečitali si nic, len tu mudruju..

Veď v poriadku, každý si môže vytvoriť nejakú hypotézu. Z toho, čo som si mohol prečítať, tak vytváraš hypotézy na základe encyklopedických poznatkov a vyvodzuješ z nich filozofické závery. Máš celkom pekne spracovanú stránku a je v nej veľa podnetov na zamyslenie. Ale prečo taká arogancia, ak s tebou niekto polemizuje. Ak niečo publikuješ, musíš počítať aj s kritikou, alebo iným názorom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono ja tu ale nie som na to aby mi to niekto oponoval, mna zaujima pravda nie nobelova cena. určujem si stupeň komunikacie podla potreby, ked je niekto drzy, nech si vypisuje svoje veci inde. K žiadnej toerii tu nepadla žiadna rozumna namietka, tobož aby tu niekto vobec vedel, čo je v tej knihe popisane, články sú len útržok z toho. Encyklopedicke poznatky, to je čo vlastne? poznatku su poznatky.

Ale ked tu píšm urobil som pokrok s prvočíslami a možno aj Riemanovou hypotezou, tak uvidim kedy si najdem čas na spracovanie toho všetkého. Čim som starší tým menej akceptujem hlupákov, ked nemajú argument, ak vobec vedia čo to je, tak nech si svoje postrehy nechaju pre seba. Ja sa snažím postupovať čisto striktne logicky, bez toho, aby som niekoho zavádzal, či kvetnato písal. Ak to niekto nazve filozofovaním, tak potom čo je podľa neho evolučná teória? ty osobne vídíš iba rovnice? Ja ti vysvetlím jednoducho, rovnice sú LEN kvantifikátor, nie sú všemocné, ani úplné, svet nie vytvorený podľa rovníc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, robopol napísal:

opakujem ked si drza hus, tak mi tu nevypisuj do temy o EDQ teorii, ta sa primarne nezaobera UI, to je snad az take tazke pochopit? ja nemam zaujem o imbecilov, drzakov, čo mlatia papulami, vedia velke kulove, neprečitali si nic, len tu mudruju..

čo tu nadàvaš ludom? kto si ty, čo si v zivote dosiahol aby si si otváral papulu? poznáme sa? sa skonsoliduj. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 56 minútami, robopol napísal:

ty osobne vídíš iba rovnice? Ja ti vysvetlím jednoducho, rovnice sú LEN kvantifikátor, nie sú všemocné, ani úplné, svet nie vytvorený podľa rovníc.

Vo vedných oboroch ako biológia, fyziológia, atď.. nie sú teórie založené na matematických rovniciach. Zákony evolúcie tiež nie sú popísané matematicky. Ale stále platí, že najskôr je hypotéza a potom teória. A nová teória musí prísť s predpoveďou, ktorá sa experimentálne dokazuje. Ak si si vybral "kvantový model priestoru a času" , tak to je predovšetkým fyzikálna disciplína. A "rečou" fyziky je matematika. Samozrejme fyzikálne teórie súvisia aj s filozofiou. 

Einstein si mohol dovoliť filozofovať nad závermi teórie časopriestoru, ktorú matematicky odvodil. Ale filozof, ktorý o jeho teórii filozofuje nemá žiadne argumenty, pre svoje závery. V tom je sila matematiky.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

počuj robopol toto je naozaj nonsens . vymienat názory si mozeme aj s rešpektom. ved to video som sem postla všeobecne, pre kohokolvek z tohto fóra , kto by mal čas a náladu si pozriet. pre kazdého koho to zaujíma. nič osobné. toto je naozaj zbytočny a hlúpy konflikt pre nič a kvoli ničomu . a tieto konflikty nemávajú vítazov. 

navrhujem spravit hrubú čiaru, event. vymazat reakcie od témy. a normálne komunikovat ako dospelí ludia. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, Tono napísal:

Vo vedných oboroch ako biológia, fyziológia, atď.. nie sú teórie založené na matematických rovniciach. Zákony evolúcie tiež nie sú popísané matematicky. Ale stále platí, že najskôr je hypotéza a potom teória. A nová teória musí prísť s predpoveďou, ktorá sa experimentálne dokazuje. Ak si si vybral "kvantový model priestoru a času" , tak to je predovšetkým fyzikálna disciplína. A "rečou" fyziky je matematika. Samozrejme fyzikálne teórie súvisia aj s filozofiou. 

Einstein si mohol dovoliť filozofovať nad závermi teórie časopriestoru, ktorú matematicky odvodil. Ale filozof, ktorý o jeho teórii filozofuje nemá žiadne argumenty, pre svoje závery. V tom je sila matematiky.    

Nechcel by si trocha moc odomna? Ja predsa nejdem urobit nové lagrangiany pre fyziku. Ja poukazujem na to, ako to spolu súvisí a prečo, ukazujem kde sa vedci môžu mýliť, či robím vlastné hypotézy, aj teórie, kde dokonca robím aj predpovede. takže to filozofovanie nie je. Ja sa držim fakttov a z nich vychádzam, aby boli hypotezy aj teórie konzistetné. Ja sa zameriavam na to, čo si myslím, že je dôležité a čo sa dá preveriť, tak tu nevypisuj reči o filozovoani. A pokial ludi nezaujímajú nové myšlienky, tak nech sa páči, ja ich nikomu nevncujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ema Neotherova odvodila zakony zachovania zo symetrie posunutia v čase a priestore. teda urobila matematicky, korektny dokaz, že to ide taktto urobit. vyvstlila tym prečo máme zákony zachovania, alebo z čoho plynu? Nie. Dnes sa mylne predpokladá tá skutočnosť, že PAN BOH urobil lagrangiany a z nich všetko plynie, resp. ide odvodit. Teda modlou sa stala rovnica a ta je vraj prícčinou aj zachovania energie a hybnosti. všetky pojmy v oblasti fyziky sú len hra s vymyslenými veličinami v modele. lenže tu vôkol nás je skutočný svet a má svoje zakonitosti, ktore nejak vzišli. Učelom EDQ nie je to, čo ty nazývaš fyzikou. Účel knihy a teórie je popisaný v bodoch na úvodnej stránke, tak keď chceš o tom rozpravať vyber si z toho, čo tam je a nie čo tam nie je.

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

No čo poviem :) Mne osobne nesadol tento prednašajuci, mal zaujímavé témy, mal ich tam pomerne dosť a každú len tak prefrngol. Ako študijny materiál by som to neodporučal, ako ako nejakú prednášku o podivnostiach (pre laicku verejnost), taktiež nie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
Citát

Atómy daného prvku v kryštalickej mriežke "nemajú inú možnosť", ako sa inak usporiadať v priestore. Dá sa to aplikovať aj na zložitejšie štruktúry, až po živé formy. Atómy majú v mriežke iba obmedzený stupeň voľnosti, takže sa opakuje ten istý vzor. Ale živé organizmy majú takmer nekonečný stupeň voľnosti, ktorý je daný molekulou DNA. A o úspešnom vzore rozhoduje evolucia. 

Som produktom evolúcie, či si to želám, alebo nie. Aj pocit individualizmu a vzdoru voči takémuto fatálnemu obmedzeniu je iba ilúzia, navodená chémiou hormónov. Všetky moje túžby a emócie, sú iba produktom chemických procesov, algoritmov zapísaných v pamäti, ktoré ja naivne pokladám za vlastné ego.

Ak by boh existoval, malo by byť každému odpustené, lebo sme len nástroje, chemicky ovládaní roboti. Deviácia nášho správania má rovnakú logiku, ako princíp, ktorý deviácia porušuje. Nemôže teda existovať slobodná vôľa. Naše rozhodnutia sú determinované, na základe komparácie našich minulých skúseností s realitou a jej dôsledkami. Bežne tento problém za nás vyrieši amygdala. Rozum prichádza na rad, až keď je už obyčajne neskoro.

Presuniem to sem, lebo si sa dostal k teórii, ktorú som už opísal v minulosti. Tam popisujem mechanizmus aj dôvody, že sme len zložitejšie "stroje", ktoré si vytvorili svoj virtuálny sen, virt. realitu (kultúrna evolúcia).

Preto napr. otázka, či je možné vytvoriť uvedomelú AI je zodpovedaná. Ak príroda vie vytvoriť cez dlhé miliardy rokov komplexné stroje, potom je principiálne možné vytvoriť aj stroje na inej báze.

Tvoje ego, pamäť, interpretácia aj vedomie existuje (u každého človeka). Slobodná voľba je prázdne slovo, resp. zle definovaný pojem, správne to bude asi tak, že to čo urobíš je dôsledkom interakcie všetkých členov (pudy, ciele, skúsenosti, pamäť a algoritmus čo vyhodnotí výstup). ľudský organizmus (všeobecne všetky živé, komplexné bytosti) však obsahuje aj prvok náhody, pretože všetky premenné sa menia v čase a dopredu ich nie je možné presne predvídať.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov