Skočiť na obsah

Prezidentka Zuzana Čaputová


alamo

Odporúčané príspevky

no,  neviem co to tak prekvapuje,  ved to sa stalo centesovi,   ked sud rozhodol uz mu to nepomohlo.  Tu je dolezitejsie zachovat ustavne funkcie statu.

 

 

a v com vidis "to iste" v pripade centesa?....mna toto prekvapuje...myslim tvoje prirovnanie...

 

a podla teba je vyssi ciel zachovat ustavne funkcie statu nad dodrziavanim ustavnosti resp. prava na slovensku?...tak toto "smrdi" nejak do cervena.....

 

 

Nemam cas sledovat,vsetko ani predchadzajuci odsek tohto vlakna. Ja som Caputovu volil a som spokojny.

 

a  kto tu hodnoti odbornost p.Caputovej?....daj si radsej nejaky drink, aby si bol zasa v norme....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,   iste. Kedze s tebou suhlasia len komunisti :)

Centes bol zvoleny ale Gasparovic ho odmietol menovat,   

4. decembra 2014 Ústavný súd rozhodol o tom, že exprezident Ivan Gašparovič porušil nevymenovaním Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora jeho základné práva zaručené ústavou t. j. prístup k voleným a verejným funkciám za rovnakých podmienok, ako aj práva na vstup do verejnej služby štátu. Priznal Jozefovi Čentéšovi odškodné vo výške 60 000 eur.

Ale generalnym prokuratorom sa nestal.

 

O vysledku volieb rozhoduje ustredna  volebna komisia,   nasledne prezident zlozi slub do ruk predsedu US.       To hovori zakon a ustava a to sa udialo, cim je Caputova legitimne prezidentka.    Zakladne rozhodnutie o tom ci vsetko prebehlo v sulade so zakonom ma teda ustredna volebna komisia.    Namietky na US su dodatocne a  nemaju zo zakona ziadny okamzity ucinok,  US na namietky vo volebnom procese spravidla odpoveda do 30 dni, ale nie je lehotou viazany.  V tomto pripade aj keby Harabin nedal namietku zaujatosti,tak 30 uplnie az po inauguracii.    Ak US sud rozhodne  ze volby  mali natolko neferovy charakter ze ich treba opakovat, tak sa to spravit  len tak ze  budu vypisane nove volby,  Caputova vsak bude prezidentom az do vymenovania noveho.   Pripadne sud rozhodne ze boli porusene Harabinove prava a prizna mu odskodne ale volby sa opakovat nebudu.  

 

Toto je zakon,   a kazdy pravnik to vie.   To ze ty nie, to je normalne  kedze nie si ustavny pravnik a a bezne nesledujes politiku.    Ale Harabin pravnik je  a klamal umyselne, kedze pocita ze hlupakov co mu veria je dost.  A ako vidime, nemylil sa.  A tito ho budu povazovat za jedineho spravodliveho a daju mu hlasy vo volbach.    A to je jeho cielom, kedze dobre vie ze na US nema sancu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este raz...v com vidis to iste v pripade Centes a p.Caputova?....

 

a uz by si tu mohol prestat operovat Harabinom a jeho "obdivovatelmi"......Harabin je Harabin...spravil to, na co ma pravo a ked to pravo teda vyuzil na "odrb" spolocnosti, tak treba verejne zacat kampan na vyvratenie jeho pravnickych "bludov" a dat vec na pravu mieru...v inom liberalny ideologovia vedia masirovat spolocenske povedomie a v tomto sa preco teda neprejavia?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, ty mas tak deformovane myslenie  ze neviem ako to napisat aby si pochopil.

Ale skusim :   mame proces volby GP a proces volby prezidenta.     V oboch pripadoch boli podane ustavne staznosti.     To je zhodne, chapes to ? V oboch pripadoch ide o mozne porusenie ustavnych prav,  (  pretoze to je obsahom podania)

A dalej som pouzil analogiu,    US rozhodol ze v pripade Centesa boli porusene jeho prava,   ale to neznamenalo ze sucasny GP Ciznar prisiel o funkciu ani to ze jeho kroky boli nelegitimne.  

 

V pripade Harabina este nerozhodol, ale ani keby rozhodol v jeho prospech, tak to neznamena ze Caputova je nelegitimny prezident.    

 

A jasne, Harabin ako neuspesny kandidat ma pravo podat podanie na US.    A ma pravo to aj pouzit na klamanie,   ale ja mam pravo to oznacit za klamanie a ludi co mu veria za hlupakov.   A robit kampan za vyvratenie kazdej hluposti co tvrdia tvoji kamarati ?   Nema to zmysel,  aj tak tomu neuveris.  A jedina strana, ktora to berie ako temu je KSS.   Presne na ich urovni momentalne si. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a Harabin podal staznost na porusenie svojich prav, alebo na podozrenie z "nekalej" volebnej kampane zo strany protikandidatov resp. protikandidatky?....

 

no ale ked oficialne miesta su si vedome toho, ze Harabin verejne klame a zavadza verejnost nespranou interpretaciou podania staznosti, tak oficialne miesta ponechali priestor Harabinovi nja manipulaciu z mienkou a teda maju na hlave to iste ako aj "klamar" Harabin....ci nie?...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne, na vine nie je harabin ale vsetci ostatni. no nehovorim ze je zbytocne si to vsimat?

A druha vec, toto nie je uloha statu,  a ostatne strany nemaju chut robit dalsie promo Harabinovi.  Keby to prevzal Fico ako temu, tak by sa ozvali ale v pripade notorickeho Klamara to nema vyznam,  kedze tym oslovil len jeho potencialnych volicov.  A tych ziadne argumenty nepresvedcia

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tu nerobim obhajcu harabina, ale ak klame harabin, tak potom klamu aj oficialne miesta, lebo na jeho klamstva nereaguju a nechaju ho klamat vo verejnom priestore...takze bud ma pravdu alebo oficialne miesta maju zaujem na tom, aby harabin manipuloval spolocnost....ak ho ale nechaju takto konat, tak mu robia este vacsie promo, ako by sa svojou reakciou snazili dat veci na pravu mieru.....chapes...kto mlci, ten svedci.....

 

a ak je niekto teda notoricky klamar, tak na to existuju nejake diagnozy, no a ked sa nedaju pouzit, tak dotycny nemoze byt notoricky klamar.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nereagovat znamena klamat ? :)  a kto by mal reagovat na kazde klamstvo tvojich kamaratov ?  Ved to nie je ani v ludskych silach,   pokial mas pravo volit, tak je tvojou ulohou si vybrat svojho zastupcu a ked niekto klame a tebe to nevadi tak to je tvoj problem.  

 

A vidis tu na fore ze tento problem trapi len teba ako harabinoveho volica, nikoho ineho nezaujima.  A to ze sa stazovala aj partia klaunov s vaskym to uz nezaujima ani teba.   Aj na nich by sa mala robit kampan ? Neblazni.  Skutocne treba vysvetlovat ludom ze slovenska republika existuje  ?  A ked niekto tvrdi ze nas praskuju tak je povinnostou reagovat ?    Aj na jasterov treba ?  Aj na plochu zem :).      Zmier sa s tym ze na vas vymytych to nema vyznam.   Jednoduch patris medzi par percent, ktorym vymyli mozog a neda sa s tym nic spravit. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no co sa uz da cakat od liberalneho propagatora  pravneho statu....ved ty si uz celkom vyhoreny budovatel svetlych zajtrajskov....sa obavam, ze ideolog z vychodu (povolanim krajcir) mal viac sudnosti ako ty....stavat pravny stat do polohy toho, kto sa ide stazovat resp. podavat nejaku staznost na nieco, je uz asi prekonane aj v kimovej risi.....ako moze v demokratickom systeme niekto vychvalovat nedodrziavanie resp. obchadzanie zakonov od organov, co ich uz zo zakona musia dodrziavat?....teba viac zaujma to, kto podava staznost, ako to, ze pravo sa uplatnuje selektivne.....a ze to tu nikoho nezaujma?.....to nie je moj problem, pretoze ja sa nespravam sposobom....."nepriatel mojho nepriatela, je mojim priatelom".....takto sa spravaju iba liberalne sa tvariaci liberali........

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a kto tu, okrem teba, vymysla zakony?.....

 

 

 

toto mi poslal syn z Ciech.......

 

 
„Žužin z bažin ze skládky se plíží,  Žužin z bažin krajinou se blíží, Žužin z bažin už si zuby brousí, Žužin z bažin dobroserne trousí. Na Žužinu z bažin, koho by to napadlo, platí jen a pouze pravdomluvný zrkadlo.“
 
....reakcia nejakeho dobraka na  jej neprislusnu, nepriamu podporu ucastnikov protestov proti A. Babišovi.  :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

nechcel som sa uz vyjadrovat k tejto skladkovej Fione, ale po tom rozhovore na "umeleckom" festivale v TN...(Pohoda)...ktory poskytla verejne a bez hanby obhajcovi vrahov medicky Cervanovej  a novinarskej celebrite Hribovi, som sa nezdrzal......pred par dnami uverejnil extremisticky platok dennik SME obhajobu pedofilov a ich neskodnost....este aj dnes mam s toho zle sny.....Stefan H. ktoremu sa Caputova exkluzivne "spovedala", je podla mna osoba, ktora uz davno mala byt zbavena novinarskej licencie za svoje obhajovanie vrahov, co boli uznany vinnymi aj v odvolavacom pojednavani...no Fiona s tym nema problem a este si aj s tymto panom na verejnosti tyka, hoci sa dostala do uradu prezidenta SR....uz tu je vidiet uroven jedneho aj druheho....a to video na SME z rozhovoru Hriba a Caputovej ma nazov "prevezmime zodpovednost za  seba a krajinu"....pri sledovani tejto dvojice som nadobudol presvedcenie, ze Caputova je ...“Not my prezidentka”....a takato "hlava statu" ide este aj poucovat nejakeho ministra z Ciny co su to ludske prava a ze Cina ich nedodrzuje.....od slabosti uz sa mi neda ani grcat....jedine ignorovanie takejto hlavy statu a takejto novinarskej celebrity, ma asi da do normalu....  :bad:

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to aj mňa zarazilo, že nie je v politike ani pol roka, a už ide poúčať číňanov, čo majú doma robiť, a už sa - ako to slušne napísať - mieša aj do Maďarov a Čechov. Že možno svojím neuváženým konaním skazí obchod našim domácim potravinárom s Čínou, ju netrápi, hlavne že ona bude u niektorých obyvateľov za krásnu a odvážnu. Vidím to tak, že jej pičinením aj V4 skončí, ostane len V3, a už budeme len kolóniou, čo drží zobák a krok a bez odvrávania poslúcha, čo Brusel nariadi. Budeme tu mať všetko to, čo nikto s triezvym pohľadom pre svoje deti nechce. my sa z dejín nepoučíme, radšej si ich prekrútime. a naša krásna pani prezidentka bude západom velebená a možno tam v úrade stvrdne až do penzie. Mimochodom, harabin ani Kotleba neboli mojími favoritmi. Ale na tom nezáleží. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) ani pandu nedostaneme. tak inak, hovori zle a nepravdivo? alebo prilis otvorene? nic v zlom ale snad nechces aby prezident liezol do zadnice inym ako danko?

a len opakujem, brusel sme my. moskva, peking nie sme my

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nie je ani Trump, ani Putin a už vôbec nie Si Ťin-pching... :)
Peking je hodne veľký kus ekonomicky hoooodne silného sveta, Moskva je Moskva, Brusel časť Európy, rozhádanej.... či tak akosi.... :)

pomaly, pani prezidentka, aj chorváti majú krásnu prezidentku, a krajšiu, ale v klídku, netreba hneď po dvoch týždňoch vyhlasovať vojnu  Číne. :)
zvolil sme ju, lebo sme chceli, malo to svoje dôvody, ale situáciu by mala ukľudňovať... je tu toľko zlej krvi všade po svete, že je čas na skľudnenie...  a u nás už ani nehovorím, že skutočne... pomaly.
iste príde ešte čas na silné slová... pomaly.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a len opakujem, brusel sme my. moskva, peking nie sme my

ma vždy pobaví, keď používaš množné číslo :D pripomína mi to riaditeľa našej ZDŠ, ktorý keď nám vysvetľoval úspechy v budovaní socializmu, tak tiež zásadne používal slovíčko "MY"...

takže hovor za seba - ty možno si Brusel, ja nie, a ani moja rodina či väčšina známych či kolegov! a nie sme ani Moskva či Peking...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne,  a ked poviem ze bratislava  je nasa, tak to znie ako ako ? 

A kto si teda ?

Kam patris ?   Brusel je moje hlavne mesto ale aj tvoje,  mozes nesuhlasit, mozes protestovat ale realitu nezmenis.      Smutne je to ze to nechapes. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že nie... Brusel je mesto, z ktorého sa spravuje jeden veľký región, ale hlavné mesto nie ...
nie sme spojené štáty, to takto fungovať nikdy nebude... európa je na to priveľmi stará, priveľmi rozdelená na spústu národov a národností, priveľmi si skúsila kdejaké delenia a spájania a prerozdeľovania a vojen celú kopu, ktoré urobili svoje... národy si pospravovali svoje krajiny, niekde ešte nie k spokojnosti, v samotnom Belgicku to medzi dvomi národnosťami vrie...
Brusel je úrad... nie hlavné mesto... a nehovorím to so zášťou, ani náhodou.

ja nemám nič proti Únii, robí prešľapy, kritizovali sme ju nie raz, lebo robí prešľapy, žiadny úrad nie je bez toho, aby nespravil občas blbosť... ale nie je mojím hlavný mestom ... Európska únia je v poriadku, v Bruseli sedia predražení úradníci. nech úradujú, rozumne.

a toto patrí k EU, prezidentku tu máme kritizovať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  lenze to tak funguje.   Ani spojene staty nie su rovnake,.  A aj tam si staty strazia svoje.     Zrejme mas pocit ze  bud to je riadene z jedneho centra alebo to nie stat.  Ale EU je postavena inak,   Je pravda ze zatial je to na ceste ale princip je subsidiarita,   sprava veci ma byt na tej urovni kde je to najlepsie.   Na urovni Bruselu sa spravuju veci ktore idu cez staty, ak chceme volny trh, tak je nutne aby Brusel brzdil Dankov, ktori chcu ochranu domacich producentov.  Inak to spravia vsetci a doplatime na to vsetci.  Rovnako je na tom zahranicna politika,  inak sa jedna ak je za tebou  EU a inak ak slovensko.  

A na druhej strane sotva sa z Bruselu da riesit nejaky problem v Tesedikove. 

 

A kritika smerovala ze pocuvame co sa nariadi v Bruseli,   co je pravda ale rovnako pocuvame co nariadi  Bratislava, teda NR v Bratislave :),  a tam tiez schvaluju zakony ktore sa nie vzdy Vilme pacia.  Ale je to rovnako nasa NR ako je nas Brusel.  Nemusime suhlasit ale nie je to okupacna moc, mame tam zastupenie, realne tam jedname, debatujeme, nieco sa nam dari, nieco nie. To je politika. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

náhodu viem, ako fungujú štáty v Spojených štátoch, štáty samostatné jednotky, svoje zákony, vyše tisíc druhov polícií a policajných systémov, a riadenie Wasingtonu... to je Amerika...
... aj som to chcela pôvodne napísať, ale nechala som to tak, mala som pocit, že týmto tu niekto bude argumentovať :)
zistila som, že Amričania napíšu: Austin, Texas... New York... ako miesto pôvodu tam, kde sa stretáva hodne ľudí zo sveta... ani im nenapadne napísať USA.

zaujímavé, z jednej mojej aktivity vychádzajúc som schopná napísať široko do sveta... ako kdekto iný zo sveta... tu som, Slovakia, Europe. v podstate to isté, ale predsa iné...
ale v živote by mi nenapadlo napísať hlavné mesto Brusel... fakt nie.

pani Čaputová to ako vidí? to je lepšia otázka... jej hlavné mesto je ktoré :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je na slovensku zakazana otazka,   nesmie povedat ine ako Bratislava.  Ale realne to zavisi s kym sa bavis,   ak sa bavis s ludmi co sa staraju o zahranicnu politiku alebo o s ludmi co sa bavia o medzinarodnom obchode ci menovej stabilite tak ti Brusel chapu ako prirodzene miesto kde sa to deje. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov